Vokietija: JAE ambasadorius vadina demonstraciją už kalifatą „nepiimtina“

Jungtinių Arabų Emyratų ambasadorius Vokietijoje Ahmedas Alattaras pasmerkė praėjusį savaitgalį Hamburge įvykusią islamistų demonstraciją, į kurią susirinko daugiau kaip tūkstantis radikaliai prieš Vokietiją nusiteikusių musulmonų, kurie, be kitų reikalavimų, reikalavo įvesti šariato teisę ir sukurti islamo valstybę.

Demonstracijos organizatoriai glaudžiai susiję su „patvirtintu ekstremistiniu judėjimu“ „Muslim Interaktiv“. Jo šūkiai, vadinantys Vokietiją „vertybių diktatūra“, skambėjo kartu su „Allahu Akbar!“. (Dievas yra didis) skanduotėmis. Didžiausią nerimą, kaip pranešė „The European Conservative“, kėlė tai, kad bent viename plakate buvo užrašyta: „Kalifatas yra sprendimas“.

Socialinės žiniasklaidos platformoje X išreiškęs savo nusivylimą, Alattaras sakė, kad jam atrodo „neįtikėtina, nepriimtina ir nesuprantama“, jog žmonės, kurie „rado namus Vokietijoje, atsigręžia prieš Vokietiją“, tačiau pridūrė, kad jo tai ypač nenustebino, nes toks elgesys „būdingas politiniams islamistams“.

Alataro susirūpinimas antrina Emyratų užsienio reikalų ministro nerimui. 2017 m. Abdullah bin Zayedas Al Nahyanas teigė, kad Europos islamizmo problemą lemia jos lyderių neryžtingumas, politinis korektiškumas ir pernelyg didelis pasitikėjimas savo islamo supratimu.

Aštri ambasadoriaus kritika demonstracijos ir jos dalyvių atžvilgiu smarkiai kontrastuoja su palyginti menka Vokietijos kairiųjų pažiūrų vidaus reikalų ministrės reakcija, kuri laikraščiui „Der Tagespiegel“ sakė, kad demonstraciją „sunku pakelti“, tačiau susilaikė nuo jos antidemokratinio ir ekstremistinio pobūdžio įvertinimo.

Dėl to, kad Faeser reakcija į demonstraciją buvo nepakankama – Vokietijos dešiniosios centro opozicijos atstovai ją vieningai vertina kaip labai neadekvačią – Vertybių sąjunga, „Alternatyva Vokietijai“ ir CDU paragino ją nedelsiant atsistatydinti.

Šaltinis europeanconservative.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top