Vokietija: Jauna AfD politikė nuteista už tai, kad paskelbė grupinių išžaginimų statistiką, susijusią su imigracija iš Afganistano

Šis atvejis sulaukė tarptautinio dėmesio ir dešimčių milijonų peržiūrų socialiniame tinkle X

Partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) politikė Mari Tereza Kaizer (Marie-Thérèse Kaiser) nuteista už tai, kad paskelbė grupinių išprievartavimų statistiką, reaguodama į žinią, kad į jos rajoną bus perkelti migrantai iš Afganistano.

Pirmadienį Žemutinės Saksonijos Verdeno apygardos teismas 27 metų politikę pripažino kalta dėl „neapykantos kurstymo“ prieš vietos darbininkus afganistaniečius.

Jai paskirta 6 000 eurų bauda ir 100 dienų teks mokėti po 60 eurų per dieną. Jai taip pat bus užregistruotas teistumas.

Ši byla susijusi su 2021 m. rugpjūčio mėn. įrašu socialinėje žiniasklaidoje, kuriame ji rašė: „Afganistano pabėgėliai; Hamburgo SPD meras už ‚nebiurokratinį‘ priėmimą; svetingumo grupiniams išprievartavimams kultūra?“

Politikė pateikė nuorodą į straipsnį, kuriame parodoma, kad Vokietijoje gyvenantys afganistaniečiai itin dažnai prievartauja grupėmis. Kaizer reagavo į Hamburgo pirmojo mero Peterio Čenčerio (Peter Tschentscher)(SPD) 2021 m. pranešimą, kuris skelbė, kad į Hamburgą atvyks 200 darbininkų iš Afganistano. Kaizer protestavo prieš šį sprendimą, pateikdama savo statistinius duomenis ir sakydama, kad yra susirūpinusi dėl imigracijos ir galimų prievartavimų, vykdomų „kultūriškai svetimų masių“.

Kaizer turbūt klaidingai manė, kad ją apgins duomenys, iš kurių matyti, kad, remiantis oficialia vyriausybės statistika, užsieniečiai įvykdo pusę visų grupinių išžaginimų atvejų. Afganistaniečių vaidmuo sunkiuose nusikaltimuose, įskaitant išžaginimus ir grupinius išžaginimus, yra nepaprastai didelis, palyginti su jų skaičiumi.

Ši byla sulaukė tarptautinio dėmesio, į žinią apie kaltinamąjį nuosprendį sureagavo labai svarbios X paskyros, įskaitant socialinio tinklo X savininką Iloną Maską (Elon Musk), o bent du įrašai sulaukė daugiau kaip 40 mln. peržiūrų.

Kiti atkreipė dėmesį į statistinius duomenis, iš kurių matyti, kad afganistaniečių, padariusių sunkius išžaginimo nusikaltimus, yra labai daug.

Per apeliacinį procesą AfD politikė buvo nepalenkiama, o prieš paskelbiant naujausią nuosprendį svetainėje X ji parašė: „Mano apeliacinis posėdis dėl įtariamo kurstymo vyks gegužės pradžioje. Vien tik skaičių, datų ir faktų įvardijimas turi būti paskelbtas kriminaliniu nusikaltimu tik dėl to, kad valdančioji klasė nenori pažvelgti realybei į akis. Neleisiu sau būti nutildytai”, – rašė ji.

Tačiau, nepaisant Vokietijoje galiojančios žodžio laisvės apsaugos, teisėjas Haiko Halbfas (Heiko Halbfas) vis tiek pripažino Kaizer kalta, teigdamas, kad „bet kas, kas kėsinasi į žmogaus orumą, negali remtis žodžio laisve“.

Teisėjo teigimu, Kaiser pareiškimai galimai sukėlė neapykantą tautiniu požiūriu apibrėžtai grupei.

AfD telkiasi aplink Kaiser, o Švabijai atstovaujanti AfD politikė Gabrielė Mailbek (Gabrielle Mailbeck) rašė: „Jie bando nutildyti mūsų Mari. Tačiau šios moters neįmanoma sutramdyti. (Ji) iki galo gina savo tėvynę, kad ir kas nutiktų… Atrodo, kad mūsų patriotizmas yra baudžiamas ir mums nebeleidžiama reikšti savo nuomonės apie Vokietiją. Argi nežinojote, kad mylėti ir gerbti Vokietiją draudžiama? Kokios pagrindas taip spręsti? Faktai.“

Šaltinis: Remix News

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top