Vokietija: Katalikų vyskupai ragina „ginti demokratiją“ nuo AfD, nors partijai galima gresia draudimas dalyvauti demokratiniame procese

Prieš šiemet vyksiančius regioninius ir ES rinkimus Vokietijos Katalikų Bažnyčia politikuoja ir ragina vokiečius nebalsuoti už AfD.

Vokietijos politinei ir žiniasklaidos valdančiajai klasei telkiantis prieš Alternatyvą Vokietijai (AfD), prie jos prisijungia katalikų vyskupai ir ragina katalikus „pasisakyti už demokratiją“ kovoje su AfD.

Šeši Vokietijos vyskupai, atsakingi už vadinamąsias Rytų vyskupijas, šį raginimą paskelbė naujame penktadienį paskelbtame pareiškime: „Demokratiniai procesai ir institucijos yra kvestionuojami ir menkinami. Populistinės, dešiniojo sparno ekstremistinės ir antisemitinės pozicijos tampa vis labiau priimtinos. Nepasitikėjimas, neapykanta ir agitacija skaldo visuomenę“.

Pasak Vatican News, pareiškimą pasirašė šie šeši asmenys: Gerhardas Faigė (Gerhard Feige) iš Magdeburgo, Haineris Kochas (Heiner Koch) iš Berlyno, Štefanas Hesė (Stefan Heße) iš Hamburgo, Volfgangas Ipoltas (Wolfgang Ipolt) iš Giorlico, Ulrichas Naimajeris (Ulrich Neymeyr) iš Erfurto ir Hainrichas Timereversas (Heinrich Timmerevers) iš Drezdeno-Meiseno.

Katalikų vyskupai, gaunantys atlyginimą ir maitinimą iš Bažnyčios, tvirtina, kad vokiečiai iš esmės yra apgaule įkalbinėjami remti AfD.

„Jie nesaugūs, pikti ir bijo socialinio nuosmukio. Dėl to neturime pasiduoti populistiniams pareiškimams ir iš pažiūros paprastiems sprendimams,“ – teigiama laiške.

Jie taip pat atkreipė dėmesį į nacių laikus, kurie išmokė vokiečius, kad žmogaus teisės turi būti gerbiamos, ir ši idėja turi būti pagrindinis vyriausybių motyvacinis veiksnys. Už partiją, kuri kvestionuoja šias vertybes, negalima balsuoti.

Paradoksalu, bet Vokietijos politinės valdančiosios klasės partijos vis dažniau tiesiai šviesiai ragina uždrausti AfD arba daugeliu atvejų teigia, kad jos uždraudimas negali būti atmestas. Tuo pat metu šios partijos teigia, kad AfD turi būti stabdoma siekiant apsaugoti „demokratiją“. Nors vyskupai neragino uždrausti AfD, jų teiginys, kad AfD kelia grėsmę demokratijai, gali kelti tam tikrų abejonių, turint omenyje aktyviai svarstančių galimybę uždrausti savo varžovę kairiųjų liberaliųjų partijų retoriką.

Tuo tarpu AfD neragino uždrausti jokios partijos.

Vyskupų raginimas nuskambėjo tuo metu, kai rytinėse žemėse, tokiose kaip Brandenburgas, Saksonija ir Tiuringija, sparčiai artėja žemių rinkimai. Šiuo metu AfD pirmauja visose trijose žemėse. Beje, šiuose regionuose religingų piliečių dalis yra gerokai mažesnė, iš dalies dėl buvusios komunizmo įtakos, o tai reiškia, kad katalikų vyskupų raginimai atsisakyti AfD gali tikėtis mažiau imlios auditorijos nei vakaruose, kur taip pat labai linkstama palaikyti AfD.

Šaltinis: Remix News

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top