Vokietija planuoja legalizuoti marihuaną pramoginiam vartojimui, neatsižvelgdama į riziką

Nežiūrint sveikatos katastrofos, kurią legalizacija sukėlė Jungtinėse Valstijose,, Vokietijos vyriausybė tęsia savo planų legalizuoti marihuaną vykdymą.

Vokietijos sveikatos ministras patvirtino, kad vyriausybė tęs veiksmus įgyvendindama savo planą legalizuoti marihuanos pirkimą ir turėjimą pramoginiam naudojimui, nepaisant su narkotikais susijusios sveikatos ir socialinės rizikos.

Trečiadienį Karlas Lauterbachas (Karl Lauterbach) iš Socialdemokratų partijos (SPD) sakė, kad turėti iki 1 uncijos narkotikų taps legalu, o suaugusiems bus leista pirkti marihuaną licencijuotose prekybos vietose visoje šalyje.

Vyresniems nei 21 metų suaugusiems tetrahidrokanabinolio (THC), psichodelinio narkotiko komponento, kiekis, turės neviršyti 15 procentų, o 18–21 metų jaunuoliams jis neturės viršyti 10 procentų. Septintajame dešimtmetyje daugumoje rūkomos marihuanos THC kiekis buvo apie 2 procentus, o 1990 metais leistina riba buvo padidinta iki maždaug 5 procentų. Vyresniems nei 21 metų žmonėms būtų suteikta teisėta prieiga prie marihuanos, kurioje THC kiekis tris kartus didesnis nei paprastai būdavo dešimtajame praeito amžiaus dešimtmetyje.

Bus reikalaujama, kad visa parduodama marihuana būtų pagaminta Vokietijoje, o bet koks importas uždraustas.

Remiantis pranešimais, rinka bus griežtai reguliuojama ribojant visų formų reklamą, ir bus įvestos taisyklės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad licencijuotos platinimo vietos būtų pakankamai nutolusios nuo mokyklų ir jaunimo klubų.

Aptariant šią politiką Lauterbachas tvirtino, kad pastaruoju metu Vokietija kare su narkotikais „nepatyrė jokios apčiuopiamos sėkmės“. Jis pridūrė, kad didėjant priklausomo elgesio apraiškų tarp suaugusiųjų, „tendencija krypsta neteisinga linkme“.

Trečiadienį jis rašė Tviteryje: „Kanapių legalizavimas yra būtinas, jei norime užbaigti savo nesėkmingą kovą su nusikaltimais, siejamais su narkotikais. Šis įstatymas sumažins vartojimą, ypač tarp jaunų žmonių. Tikslas yra geresnė sveikata ir mažesnis vartojimas.

Rizika sveikatai ir psichikai, susijusi su marihuanos legalizavimu

Vis dėlto jau kilo nemažas pasipriešinimas šiems planams, ir iš politikų, ir iš farmacininkų pusės. „Vokietijos farmacininkų Narkotikų komisija aiškiai pasisakė prieš kanapių legalizavimą pramoginiais tikslais ir perspėjo apie kanapių vartojimo keliamą pavojų sveikatai“, – perspėjo Šiaurės Reino Farmacininkų asociacijos vadovas Tomas Praisas (Thomas Preis).

Tyrimai parodė, kad kanapių vartojimas jauniems žmonėms yra susijęs su mintimis apie savižudybę ir padažnėjusiais bandymais nusižudyti. Žmonėms, kurie reguliariai naudoja didelės koncentracijos THC, didėja nerimo sutrikimo ir šizofrenijos rizika. San Diego mieste Kalifornijoje po legalizavimo pastebimai padaugėjo vizitų į skubios pagalbos skyrių.

„Dabar mes priskaičiuojame po 37 su kanapėmis susijusias diagnozes per dieną,“- dienraščiui The New York Post pasakojo dr. Roneet Lev, priklausomybės ligų gydytoja iš Scripps Mercy ligoninės San Diege, Kalifornijoje, aprašydama savo pačios patirtį skubios pagalbos skyriuje. „Bėgant metams jų stabiliai daugėjo. Kai pradėjau dirbti devyniasdešimtaisiais, to nebuvo. Dabar aš matau vieną – du atvejus per pamainą. Dažniausias simptomas yra psichozė. “

Lev apibūdino tik vieną skubios pagalbos skyrių San Diege, kuriame kasmet yra daugiau nei 13 000 atvejų, susijusių su kanapėmis, ir daugelis tokių atvejų sietini su psichoze.

„Mes susiduriame turbūt su 20 THC sukeltų psichozių kiekvienai amfetamino sukeltai psichozei, pasakojo Benas Kortas (Ben Cort), vadovaujantis narkotikų ir alkoholio gydymo centrui Kolorado valstijoje, kuri buvo tarp dviejų pirmųjų JAV valstijų, legalizavusių marihuaną 2012 metais. Iš tiesų vienas tyrimas parodė, kad Kolorado skubios pagalbos skyriuose po marihuanos legalizavimo psichozių atvejų skaičius išaugo 24 procentais.

Marihuanai taip pat būdingas didžiausiais perėjimo į šizofreniją dažnis tarp visų kitų narkotikų. Du danų tyrimai kartu su didelės apimties tyrimu iš Suomijos parodė, kad tikimybė, jog asmeniui po marihuanos sukeltos psichozės išsivystys šizofrenija, yra apie 50 procentų. JAV greitai augant psichozių atvejų skaičiui, ši šalis susiduria su ilgalaike psichikos sveikatos krize, susijusia su marihuanos vartojimu.

Jungtinėse Valstijose kritikai sako, kad „Didžioji marihuanos pramonė“ naudoja daug tos pačios taktikos kaip ir „Didžioji naftos pramonė“ bei „Didžioji tabako pramonė,“ bet sunkumas yra tas, jog priklausomybių specialistai pasakoja, kad dėl didėjančio marihuanos stiprumo ji įgyja savybių, siejamų su priklausomybėmis, bei nutraukimo sindromą, kokį matome opioidų ir amfetamino vartojimo atveju. Legali marihuanos pramonė tapo daugelio milijardų vertės imperija, reklamuojanti gėrimus, vaškus, maistą ir daug kitų įvairių produktų. Visa tai apimantis pinigų kiekis sustiprino lobizmo pastangas dar labiau atverti rinką, net ir didėjant medicininei rizikai.

Neaišku, kiek toli žengs legalizavimas Vokietijoje. Tačiau legalizavimas ribojant THC gali būti tik pradžia. Vokietijos valdininkai skelbia pavojų dėl kairiojo sparno vyriausybės planų legalizuoti marihuaną, pabrėždami riziką ir sveikatai, ir visuomenei. Daugelis kritikų argumentuoja tuo, kad Nyderlandų pastangos legalizuoti žolę sustiprino narkotikų kultūrą ir sudarė sąlygas augti šalies narkotikų mafijai.

Bavarijos politikai išreiškė savo susirūpinimą šios žemės sveikatos ministrui Klausui Holečekui (Klaus Holetschek) iš Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) pareiškiant: „Federalinės vyriausybės planai yra ne tik pavojaus signalas Vokietijai, bet ir visai Europai.“

Po susitarimo koalicijos federaliniame kabinete dabar bus pradėtas įstatymų leidybos procesas, ir planai turės užtikrinti, kad teisės aktai būtų visiškai suderinami su Europos Sąjungos teise.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top