Vokietija: po to, kai pirmasis milijardierius susitiko su AfD partija, kairiojo sparno Vidaus reikalų ministrė kviečia boikotuoti jo pieno produktų imperiją

Aukščiausios AfD politikės susitikimas su vienu turtingiausių vyrų Vokietijoje sukėlė raginimus boikotuoti jo verslą.

Vienas turtingiausių Vokietijos žmonių dabar atvirai susitikinėja su partija Alternatyva Vokietijai (AfD), todėl kairiųjų pažiūrų vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser) ir pagrindinės šalies valdančiosios partijos paragino jį boikotuoti.

Teo Miuleris (Theo Müller), kuriam priklauso vieni populiariausių maisto prekių ženklų Vokietijoje, įskaitant Mülllermilch, Weihenstephan ir Landliebe, teigė, kad kelis kartus kalbėjosi su AfD bendrapirmininke Alisa Vaidel (Alice Weidel). Jis laikomas vienu pirmųjų stambių verslo veikėjų, atvirai užmezgusių ryšius su AfD, o Vokietijos valdančiosios partijos, įskaitant krikščionis demokratus (CDU) ir laisvuosius demokratus (FDP), remia raginimus ją boikotuoti.

Apskaičiuota, kad Miulerio turtas yra vertas daugiau kaip 4 mlrd. eurų, o jo susitikimas gali atverti kelią kitiems verslo lyderiams atvirai paremti AfD.

Po to, kai Miuleris gynė AfD, sakydamas, kad partijos platforma nėra ekstremistinė ir ji neturi nieko bendra su nacionalsocializmu – ideologija, kurią Miuleris atmeta – dabar „verslas turi užimti aiškią poziciją“, sakė Fėzer.

Fėzer teigia, kad „susiskaldymo ir pasipiktinimo atmosfera, kurią kursto AfD,“ atgraso kvalifikuotus migrantus nuo atvykimo į Vokietiją. Pasak jos, įmonės turi atsiriboti nuo AfD arba dešiniojo sparno ideologijos, ir partijos džiaugsis „šliaužiančia normalizacija“. Ji taip pat sakė, kad įmonės, ypač įdarbinančios dešimtis tūkstančių žmonių, kurių daugelis turi migracijos patirties, turi jausti atsakomybę.

Fėzer raginimą boikotuoti parėmė SPD vadovė Saskia Esken, taip pat CDU, FDP, Žalieji ir CSU. CDU generalinis sekretorius Martinas Huberis (Martin Huber) sakė: „Kiekvienam verslininkui ir darbuotojui turi būti aišku: AfD kenkia Vokietijai“.

FDP generalinis sekretorius Bijan Djir-Sarai sakė, kad įmonės dabar turi „aiškiai įvardyti AfD keliamus pavojus“.

Vis dėlto Vokietijos valdančiosios partijos gali būti labai suinteresuotos pereiti į puolimą prieš Miulerį ir paversti jį pavyzdžiu, nes daugelis AfD politikos krypčių, įskaitant sankcijų Rusijai nutraukimą, siekiant atgauti prieigą prie pigios energijos, žaliosios energetikos revoliucijos sustabdymą ir biurokratinės bei mokesčių naštos verslui mažinimą, gali būti patrauklios daugeliui Vokietijos pramonės lyderių.

Vos vakar Remix News pranešė, kad Vokietijoje sparčiai auga bankrotų skaičius( ), o šalies verslo klasė apkaltino valdančiąją vyriausybę, jog ši savo politika siekia „deindustrializuoti“ Vokietijos ekonomiką.

Miuleris sakė, kad su Vaidel buvo susitikęs tik aptarti partijos programos ir nėra aukojęs šiai partijai. Nepaisant to, valstybinio transliuotojo WDR redaktorius Lorenzas Bekhardtas (Lorenc Bekhardt) rašė: „Daugiau niekada Müllermilch, Landliebe, Weihenstephan“.

AfD sureagavo į tai. Bundestago parlamentinės frakcijos atstovas ekonominės politikos klausimais Leifas Erikas Holmas (Leif-Erik Holm) pareiškė: „Dabar, kai vis daugiau verslininkų remia AfD, kaip tai neseniai padarė Müllermilch vadovas, atrodo, kad šviesoforas (valdanti koalicija, red.) pamažu silpsta. Tai vis labiau primena SED (Sozialistische Einheitspartei Deutschlands – Rytų Vokietijos Komunistų partija 1949-1989 m.) laikus. Įmonės nenori būti verčiamos daryti jokių politinių pareiškimų, bet pagaliau gali ramiai dirbti! Vokietijos ekonomikai tikrai reikia rūpintis kitais dalykais, o ne daryti piruetus vardan šviesoforo“.

Šaltinis: Remix News

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top