Vokietija priėmė lyties saviidentifikavimo įstatymą, leidžiantį pereidinėti nuo lyties prie lyties vaikams, ir įvedė didžiulę baudą už „įvardinimą mirusiu vardu“

Balandžio 12 d. Vokietijos parlamentas (Bundestagas), nepaisydamas moterų teisių gynėjų protestų, priėmė vieną iš toliausiai žengiančių pasaulyje lytinio apsisprendimo politikos priemonių. Savarankiško apsisprendimo įstatymu (SBGG) „lytinė tapatybė“ apibūdinama kaip saugoma savybė, ir tėvams leidžiama nuo gimimo keisti lyties įrašą savo vaikų dokumentuose.

Kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz) trijų partijų koalicijos remiamas ir Socialdemokratų partijos (SDP) propaguojamas bei palaikomas SBGG taip pat numato, kad piliečiai gali būti baudžiami iki 10 000 eurų (apie 10 800 JAV dolerių) bauda už asmens vardo ir gimimo lyties atskleidimą be jo sutikimo – tokiam veiksmui griežtai priešinasi translyčių aktyvistai ir vadina tai „Įvardinimą mirusiu vardu“.

Tačiau bene didžiausią nerimą keliantis įstatymo aspektas yra susijęs su įstatymo projekto dalimi, pagal kurią tėvams leidžiama keisti įrašytą vaikų lytį nuo pat gimimo. Nuo penkerių metų amžiaus leidžiama keisti vardą ir lytį, jei yra „abipusis vaiko ir jo tėvų sutikimas“.

Oficialiame Bundestago tinklalapyje pateiktame įstatymo projekto aprašyme teigiama, kad Savarankiško apsisprendimo įstatymu siekiama „įgyvendinti centrinę Pagrindinio įstatymo idėją – lytinės tapatybės apsaugą, suteikiant žmonėms galimybę be diskriminacijos pakeisti lyties įrašą ir vardą“.

Toliau nurodoma, kad po pakeitimo taikomas vienerių metų „blokavimo laikotarpis“, per kurį neleidžiama atlikti jokių kitų pakeitimų, tačiau praėjus metams asmuo gali vėl pasikeisti vardą ir lytį.

Jei tėvai nusprendžia tai daryti, jie gali pakeisti savo vaikų identifikavimo duomenis nuo pat gimimo. SBGG numato, kad vaiko sutikimas reikalingas nuo penkerių metų amžiaus, o „nuo 14 metų amžiaus nepilnamečiai gali tai padaryti patys, tačiau jiems reikalingas globėjų sutikimas“.

Tačiau jei tėvai atsisakytų teisiškai suteikti leidimą, „šeimos teismas priimtų sprendimą remdamasis vaiko interesais“, taip leisdamas valstybei paneigti tėvų ar teisėtų globėjų norus.

Svarbiausia, kad įstatyme numatytas draudimas atskleisti informaciją, draudžiantis nurodyti asmens lytį ir buvusį gimimo metu suteiktą vardą. Šis draudimas taip pat taikomas SBGG įstatymo paliečiamos šeimos nariams. Visiems, kurie pažeis draudimą atskleisti informaciją, grės iki 10 000 eurų bauda, o tai gali atgrasyti šeimos narius diskutuoti, kaip juos paveiks tapatybės pasikeitimas.

Šaltinis: reduxx.info

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top