Vokietija: prieš imigraciją nusistačiusi AfD partija nesustabdoma rytinėse žemėse, nepaisant vyriausybės ir žiniasklaidos atakų

Atrodo, kad Vokietijos rytuose AfD palaikymo siena yra beveik neįveikiama.

Pastaraisiais mėnesiais partija Alternatyva Vokietijai (AfD) patyrė nuolatinį žiniasklaidos ir vyriausybės spaudimą, tačiau panašu, kad tai beveik nesumažino jos palaikymo apklausose. Tiesą sakant, jos pozicijos Saksonijoje atrodo tokios pat tvirtos, kaip ir anksčiau: garsi apklausų bendrovė Insa skelbia, kad partija užima pirmąją vietą su 34 proc. balsų.

Galbūt dar didesnę reikšmę partijai turi tai, kad, jei balsavimas Saksonijoje vyktų šiandien, iš valdžios beveik visiškai pasitrauktų „šviesoforo“ vyriausybė, kurią sudaro Žalieji, Socialdemokratai (SPD) ir Laisvieji demokratai (FDP). Žalieji surenka vos 5 procentus, SPD – 6, o FDP, surinkusi vos 2 procentus, būtų visiškai pašalinta.

Pažymėtina, kad Saros Vagenknecht (Sahra Wagenknecht) naujoji partija BSW gautų 11 proc. balsų. Anksčiau manyta, kad BSW pavogs balsus iš AfD, tačiau dabartiniai apklausų duomenys kol kas dažniausiai paneigia šiuos teiginius. Pavyzdžiui, paskutinį kartą, kai rugsėjo mėnesį, t. y. dar prieš atsirandant BSW, Saksonijoje buvo atlikta Insa apklausa, AfD surinko 35 proc. balsų. Vagenknecht yra žinoma dėl savo antikarinės pozicijos ir prieš nubudusiųjų ideologiją pasisakančios formos kairuoliškumo palaikymo.

Kitos, vakar paskelbtos Insa apklausos duomenimis, AfD labai gerai pasirodė ir Tiuringijos žemėje Rytų Vokietijoje, kur ji surinko 31 proc. rinkėjų balsų, t. y. lygiai tiek pat, kiek ir 2024 m. sausį, kai buvo atlikta paskutinė apklausa.

Kaip rodo toliau pateikti apklausa, Žaliųjų, SPD ir FDP rezultatai yra siaubingi.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad įtakinga vidaus šnipinėjimo agentūra, Konstitucijos apsaugos tarnyba (BfV), abiejose Saksonijos ir Tiuringijos žemėse AfD priskyrė prie „neabejotinai dešiniųjų ekstremistų“. Nepaisant šio priskyrimo, panašu, kad jis mažai pakenkė partijos pozicijoms rinkėjų akyse, o gal net ir padėjo jai, nes daugelis rytinės šalies dalies gyventojų yra itin nepatenkinti vyriausybe ir ja nepasitiki.

Insa taip pat paskelbė dar vieną nacionalinę apklausą, pagal kurią AfD surinko 19,5 proc. balsų po to, kai ankstesnėje apklausoje ši partija buvo nukritusi iki 18,5 proc.

Atrodo, kad AfD atsigauna po masinio ir koordinuoto žiniasklaidos bei vyriausybės puolimo, kai visoje šalyje buvo surengta daugybė demonstracijų prieš šią partiją. Kairiųjų liberalų vyriausybė ir pagrindinės žiniasklaidos priemonės teigė, kad AfD susitikime netoli Potsdamo propagavo slaptą deportacijos planą; tačiau partija šiuos teiginius atmetė ir net padavė į teismą nevyriausybinę organizaciją Correctiv dėl jos ataskaitoje pateiktų kaltinimų. Correctiv jau atsisakė kai kurių savo straipsnyje pateiktų teiginių.

Sparčiai artėja 2024 m. rudenį rytinėje Vokietijos dalyje numatyti žemių rinkimai. Dėl AfD atsparumo konkuruojančios partijos gali pagreitinti raginimus uždrausti AfD anksčiau negu partija bus išrinkta į valdžią. Šios konkuruojančios partijos teigia, kad AfD turi būti uždrausta siekiant „apsaugoti demokratiją“.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top