Vokietija, užtvindyta migrantais. 12 iš 16 federacinių žemių ima stabdyti pabėgėlių priėmimą

Dauguma Vokietijos žemių tvirtina, kad jos nebegali priimti pabėgėlių.

Nors kairiosios pakraipos federalinė vyriausybė tvirtina, kad Vokietijai reikia daugiau imigrant7, šalies federalinių žemių vietinė realybė pateikia visiškai kitokį vaizdą. Šiuo metu Vokietiją užplūdus daugybei pabėgėlių iš kariaujančios Ukrainos, kartu su dramatišku migrantų iš Afrikos ir Vidurinių Rytų skaičiaus padidėjimu 12 iš 16 Vokietijos federalinių žemių blokuoja tolesnį pabėgėlių priėmimą, aiškindamos, kad nebeturi galimybių priimti daugiau atvykėlių.

Vokietijos žemės, uždariusios duris pabėgėliams, nurodo tarnybų perkrovimą, įskaitant darželius ir mokyklas; tačiau bene didžiausią iššūkį kelia apgyvendinimas. Tiesiog nepakanka pastogių ir namų, kur būtų galima apgyvendinti didžiules žmonių minias. Į tokias žemes kaip Baden-Viurtembergas atvyko daugiau asmenų nei per 2015–2016 m. migrantų krizę.

„Aukšto prieigos numerių fone 12 valstijų šiuo metu suaktyvino pradinės platinimo sistemos bloką“, – šeštadienį sakė Vokietijos RND žiniasklaidos tinklo laikraščių federalinės vidaus reikalų ministerijos atstovė.

„Nesutikdamos su dideliais galimų priimti žmonių skaičiais 12 žemių neseniai aktyvavimo stabdymo funkciją pradinėje paskirstymo sistemoje“, – šeštadienį sakė Federalinės Vidaus reiklų ministerijos spaudos atstovė Vokietijos RND žiniasklaidos tinklo laikraščiams.

„Federalinių žemių apkrova atsiranda dėl bėgančių iš Ukrainos ir bendrosios migracijos“, – sakė spaudos atstovė. „Šiuo metu taip pat didėja migrantų, atvykstančių Balkanų keliu.“

Keturios žemės dar priima pabėgėlius, bet ir šios žemės prašo pagalbos. Pavyzdžiui, Bavarija tvirtina, kad būstų užpildymo pabėgėliais pajėgumas šiuo metu sudaro 102,8%, ir tai reškia, kad kiekviena laisva lova šiuo metu užimta, rašoma žiniasklaidos kanalo RND pranešime.

Apskaičiuota, kad 980 000 žmonių persikėlė į Vokietiją iš Ukrainos, ir nors federalinė vyriausybė nukreipė šiuos pabėgėlius federalines žemes, šios dabar kreipiasi į vyriausybę ir reikalauja nutraukti srautus. Šiuo metu kasdien į Vokietiją atvyksta apie 875 pabėgėliai iš Ukrainos. Kaip Remix News jau rašė anksčiau, Vokietijos žemės patiria ir didelį krūvį dėl ne Europos šalių migrantų antplūdžio Balkanų keliu, o nutekintas pranešimas atskleidė, kad šiais metais nelegali imigracija išaugo 47 procentais.

Bavarijos Vidaus reikalų ministras ir Vidaus reikalų ministrų konferencijos pirmininkas Joachimas Hermanas (Joachim Herrmann), priklausantis Krikščionių socialinei sąjungai, protestuoja federalinės vyriausybės politikos kursui migracijos klausimu.

„Bavarijoje prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo galimybės vis dažniau pilnai išnaudojamos , tačiau Bavarija šiuo metu vis dar yra priima žmones,“ – sakė jis Vokietijos žiniasklaidos tinklui (RND). „Vis dėlto prieglobsčio patalpose vis dar yra daug ukrainiečių, kurie per pirmuosius karo pradžios mėnesius pabėgo į Vokietiją. Naujoji federalinė vyriausybė masiškai prastūminėjo priėmimo programas, kol buvo pasiekta galimybių riba.“

Šiuo metu Hermanas kritikuoja kairiojo sparno vyriausybės viešai reiškiamą migracijai palankią poziciją, sakydamas: „Taip negali būti, kad federalinė vyriausybė sutinka priimti vis daugiau ir daugiau žmonių, bet po to palieka žemes vienas tvarkytis su šia užduotimi.“

Vokietiją valdanti vyriausybė ilgą laiką pasisakė už imigracijos liberalizavimo programas, įskaitant amnestiją 100 000-ių nelegalių imigrantų, greitesnį natūralizacijos procesą, ir raginimus imigraciją didinti iki 500 000 per metus, kad palaikytų Vokietijos darbdavių reikalavimus. Tačiau duomenys rodo, kad jau esantys Vokietijoje migrantai yra menkai integruoti, įvykdo neproporcingai daug sunkių nusikaltimų, sukelia dešimčių milijardų valstybės finansavimo poreikį ir pasižymi nepaprastu dideliu nedarbo lygiu.

Dar 2021 m. Vokietijos politikai visoje šalyje kvietė priimti daugiau pabėgėlių po Tviterio grotelėmis pažymėtu šūkiu #WirhabenPlatz, kuris reiškia „Mes turime vietos“ – apie šią tendenciją tuo metu rašė Remix News. Tačiau tik metais vėliau žemės iš tiesų tvirtina, kad jos neturi vietos šiam radikaliam posūkiui.

Bavarijos Vidaus reikalų ministras dabar įspėja, kad jo žemei gresia būti „perpildytai.“

„Pradėti naują priėmimo programą vietiniams darbuotojams iš Afganistano arba imtis papildomų pabėgėlių iš Italijos ir kitų ES pasienio valstybių, kai visus pribloškia didelis prieglobsčio prašytojų skaičius, yra niekam nenaudinga, o galų gale net ir patiems pabėgėliams,“ – sakė jis.

Nors Alternatyvos Vokietijai (AfD) populiarumo didėjimas apklausų metu yra priskiriamas partijos raginimui nutraukti sankcijas Rusijai ir atkurti su ja energetinius ryšius, didėjantis migracijos spaudimas taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį. Daugeliu atžvilgių imigracijos krizė, su kuria dabar susiduria Vokietija, negalėjo ateiti blogesniu metu. Infliacija kenkia namų ūkių pajamoms, iki 60 procentų vokiečių gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo, o ekspertai perspėja, kad ateityje galima verslų ir asmeninių bankrotų banga. Turint omeny vykstančią krizę, vokiečiai gali tapti vis mažiau linkę pritarti imigracijai.

Šaltinis: Remix News

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
65 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
65
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top