Vokietijoje gimsta Erdogano partija

Turkijos prezidento Redžepo Tajypo Erdogano (Recep Tayyip Erdoğan) Teisingumo ir plėtros partija (AKP) turės Vokietijoje įsikūrusią šalininkų organizaciją, kuri varžysis birželio mėn. vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, pranešė Vokietijos laikraštis Bild.

Praėjusių metų liepą Turkijos valstybės vadovas pagarsino faktą, kad jo šalies stojimo į ES procesas jau daugelį metų lieka neiaiškus, o oficialią paraišką dėl narystės Ankara pateikė 1987 m.

Sekmadienio Bild pranešime Vokietijos demokratinis aljansas už įvairovę ir pabudimą (DAVA) apibūdintas kaip „naujausia R. T. Erdogano AKP [Teisingumo ir plėtros partijos] atšaka”.

Praėjusių metų pradžioje Turkijos ir Vakarų santykiai pašlijo po keleto Europos aktyvistų sukūrentų Korano laužų, iš kurių vienas buvo sukrautas prie Turkijos konsulato Stokholme. Prezidentas R. T. Erdoganas paprašė Europos valdžios institucijų imtis priemonių prieš atsakingus asmenis.

Antradienį socialiniame tinkle Facebook paskelbtame susijusio asmens pranešime DAVA pirmininkas Teifykas Oisdžanas (Teyfik Oezcan) paskelbė apie partijos įkūrimą ir tvirtino, kad ji ,,yra nauji politiniai namai daugeliui piliečių, kuriems neatstovauja tradicinės partijos”.

T.Oisdžanas apgailestavo, kad „nacionalizmas ir prieš musulmonus nukreiptas rasizmas” sukūrė situaciją, kai „užsienietiškų šaknų turintys žmonės” jaučiasi nepripažįstami kaip „visaverčiai Europos visuomenės nariai”, ir tai įrodo diskriminacija ieškant būsto, prašant darbo ar bendraujant su valstybės tarnautojais.

T.Oisdžanas rašė, kad naujoji partija „reikalauja pragmatiškos ir ideologijos neturinčios pabėgėlių politikos”, ir atkakliai tvirtino, kad Vokietijai jau dabar trūksta šimtų tūkstančių darbuotojų.

Politikas taip pat atskleidė DAVA planus dalyvauti šią vasarą vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, įvardindamas jos kandidatus.

Savo ruožtu Bild mano, kad šiuo metu Vokietijoje yra 2,5 mln. balsavimo teisę turinčių piliečių musulmonų. Žiniasklaidos leidinys pažymėjo, kad šiais metais, pakeitus Vokietijos pilietybės įstatymą, tokios pat teisės gali būti suteiktos dar 2,5 mln. panašios kilmės žmonių.

Straipsnyje teigiama, kad tai galėtų būti perspektyvi rinkimų bazė naujai susikūrusiai politinei jėgai.

Bulvarinis laikraštis pabrėžė, kad prezidentas R. T. Erdoganas yra labai populiarus tarp Vokietijoje gyvenančios turkų diasporos – per praėjusių metų gegužę vykusius Turkijos prezidento rinkimus už jį balsavo 67 proc. rinkėjų.

Bild taip pat citavo Krikščionių demokratų partijos (CDU) narį, kuris paragino Vokietijos valdžios institucijas patikrinti DAVA „ryšius su Turkijos vyriausybe” ir įsikišti, „jei turime reikalą su tiesiogine Ankaros įtaka”.

Praėjusių metų liepą Vokietijos užsienio reikalų ministrė Analena Baerbok (Annalena Baerbock) žurnalistams sakė, kad Turkijos stojimo į ES derybos buvo „įšaldytos”, nes Ankara neatitiko pagrindinių kriterijų, įskaitant teisinės valstybės ir žmogaus teisių kriterijus.

Imigrantų kuriamos islamiškos partijos yra reiškinys, kuris palies kiekvieną Europos šalį. Italijoje taip pat pastebėti pirmieji įspėjantys ženklai – tokios partijos kaip La Nuova Italia, kurios 2021 m. prisistatė savivaldos rinkimuose Madžentoje, Milano provincijoje.

Musulmonų partijų, finansuojamų Persijos įlankos naftos monarchijų milijardais ir įkvėptų migracijos srauto bei europiečių nemokšiškumo, iškilimas buvo Mišelio Uelbeko (Michel Houellebecq) bauginančio romano Pavergimas (2014) pagrindas.

Šaltinis: renovatio21.com

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top