Vokietijos AfD partija smarkiai išaugo Brandenburge ir dabar užima pirmąją vietą turėdama 12 procentinių punktų persvarą

AfD stipresnė tik vienoje Vokietijos žemėje

Partija Alternatyva Vokietijai (AfD) Vokietijos Brandenburgo žemėje nuo paskutinės RBB apklausos neįtikėtinai šoktelėjo 9 procentiniais punktais ir dabar yra pasiekusi rekordiškai aukštą 32 procentinių punktų palaikymą.

Rinkimai Brandenburgo žemėje, esančioje aplink sostinę Berlyną, vyks dar po metų, 2024 m. rugsėjo 22 d., tačiau rezultatai rodo, kaip toli AfD pažengė šalies rytuose. Paskutinį kartą, kai balandį RBB vykdė apklausą Brandenburgo tendencijos, AfD turėjo tik 23 proc. palaikymą. Naujausi rezultatai rodo, kad AfD geriau sekasi tik Saksonijoje, kur ji taip pat užima pirmąją vietą, kur ją palaiko 35 proc.

Atotrūkis tarp kitų partijų ir AfD taip pat žymus: antroje vietoje esantys socialdemokratai (SPD) nuo AfD atsilieka 12 procentinių punktų. Krikščionys demokratai, su kuriais SPD sudaro koaliciją Vokietijos žemėje, taip pat turi tik 18 procentų palaikymą ir nuo paskutinės apklausos prarado penkis procentinius punktus. Tuo tarpu žalieji, kurie taip pat yra koalicijoje, teturi 8 procentus, o tai reiškia, kad šios trys partijos nebeturėtų pakankamai balsų, kad išlaikytų koaliciją, jei rinkimai vyktų dabar.

Apklausa taip pat parodė, kad 57 proc. respondentų išreiškė nepasitenkinimą SPD-CDU-Žaliųjų vyriausybe, ir tik 38 proc. buvo patenkinti.

Remix News rašė apie AfD palaikymo augimą apklausose per pastaruosius metus, taip pat apie itin stiprų partijos pasirodymą šalies rytuose, kur ji užima pirmąją vietą keturiose iš penkių žemių.

Šaltinis: Remix News

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top