Šolcas tvirtina, kad 9 milijonai užsieniečių yra įsidarbinę, bet iš tiesų tik pusė tiek turi darbą.
Kancleris Olafas Šolzas (Olaf Scholz) (SPD) ėmėsi kampanijos, skirtos paremti pilietybės įstatymų bei lengvesnės natūralizacijos reformoms, tačiau pasisakydamas už tai rėmėsi labai padidintais skaičiais. Renginyje „Vokietija – imigracijos šalis,“ kurį organizavo federalinės vyriausybės Integracijos ministras Reem Alabali-Radovan (SPD), jis padvigubino užsienio piliečių, iš tikrųjų dirbančių Vokietijoje, skaičių, rašoma Vokietijos laikraščio Junge Freiheit faktų tikrinimo apibendrinime.
Scholzas sakė: „Devyni milijonai gyventojų gyvena ir dirba mūsų šalyje neturėdami Vokietijos pilietybės“. Vėliau beveik visos žiniasklaidos priemonės perėmė šį tvirtinimą. Tačiau iš tikrųjų, pasak federalinės Statistikos tarnybos, įdarbinta tik 4,5 mln. Vokietijoje gyvenančių užsienio piliečių, mokančių socialinio draudimo įmokas. Tai tik pusė tiek, kiek teigė Vokietijos kancleris.
Šolcas: „Tie, kurie dirba, turėtų galėti ir balsuoti“
Šis skaičius yra svarbus, nes Šolzas susiejo jį su savo pagrindiniu argumentu, kad „tie, kurie čia nuolat gyvena ir dirba, taip pat turėtų turėti galimybę balsuoti ir būti išrinkti.“
„Jie turėtų būti mūsų šalies dalis, turinti visas kartu su tuo einančias teises ir pareigas. Ir visai nepriklausomai nuo kilmės, odos spalvos ar religinės konfesijos“, – pridūrė jis.
Remiantis oficialiais skaičiais, šiuo metu Vokietijoje iš viso gyvena 11,8 milijono užsieniečių. Jei 9 milijonai iš tiesų čia dirbtų, tai reikštų, kad dirbančiųjų dalis tarp migrantų yra 76,3 procento. Tačiau iš viso Vokietijoje įdarbinta tik 40,7 procento visų gyventojų, kuriuos jungia socialinio draudimo sistema. Likusieji yra vaikai, pensininkai, bedarbiai ir pašalpų gavėjai.
Dirba tik 38,5 procento užsienio piliečių
Remiantis federalinės Statistikos tarnybos duomenimis, ne vokiečių, dirbančių Vokietijoje, dalis yra mažesnė už vidurkį ir sudaro 38,5 procento.
Pagal federalinės Vidaus reikalų ministrės Nensės Fėzer (Nancy Faeser) (SPD) planus, užsieniečiai galėtų natūralizuotis po penkerių metų, pragyventų Vokietijoje, vietoje dabartinių aštuonerių metų. Be to, ateityje jiems dažniausiai bus leidžiama turėti kelias pilietybes. Tai vakar Šolcas taip pat pabrėžė, kalbėdamas apie natūralizaciją. Aš niekada nesupratau, kodėl mes atkakliai laikėmės (tik vienos). Galų gale, priklausymas ir identiškumas nėra situacija, kai vieno įgijimas reiškia kito praradimą,“ – pridūrė jis.
Šaltinis: Remix News