Vokietijos krikščionys demokratai skyla – atskilusi grupė gali bendradarbiauti su AFD

Vokietijos krikščionys demokratai suskilo, o naujai atsiskyrusi partija pradeda bendradarbiauti su prieš imigraciją pasisakančia partija Alternatyva Vokietijai (AFD). Kairiajame sparne taip pat susikūrė nauja valdžią kritikuojanti partija.

Krikščionys demokratai ir kitos Vokietijos partijos sukūrė „ugnies sieną“ prieš AFD ir pasižadėjo niekada nebendradarbiauti su šia partija, kurią šiuo metu bandoma visai uždrausti.

Tuo tarpu AFD tapo tokia didele, kad krikščionims demokratams, atrodo, daugelyje žemių nebeįmanoma išlikti valdžioje nesujungus jėgų su kairiaisiais.

Konservatyvesnius krikščionių demokratų partijų CDU ir CSU narius vienijanti federacija Werteunion prieš šiais metais vyksiančius rinkimus Rytų Vokietijos Tiuringijos, Saksonijos ir Brandenburgo žemėse nusprendė įsteigti savo partiją.

Werteunion lyderis yra Hansas-Georgas Masenas (Hans Georg Maaßen), buvęs Vokietijos konstitucinės apsaugos agentūros BFV vadovas. Jis neatmeta bendradarbiavimo su AFD galimybės.

– Nepripažįstu jokios ugnies sienos, – sakė jis, pasak Tagesspiegel.

CDU jau iškėlė Masenui pašalinimo bylą, kaltindama jį padarytais „kraštutinių dešiniųjų“ ir „antisemitiniais“ pareiškimais.

Tiek CDU, tiek CSU (Bavarijos krikščionių demokratų partija) smarkiai sureagavo į naujosios partijos susikūrimą ir uždraudė savo nariams būti ir Wertunion nariais. Tačiau į naująją partiją sparčiai ir galingai plūstelėjo tūkstančiai narių.

Panašios valdžios kritikavimo tendencijos pastebimos ir kairiajame Vokietijos politiniame sparne. Kairiųjų pažiūrų Sara Vagenknecht (Sahra Wagenknecht) neseniai įkūrė naują partiją, kuri kritiškai vertina imigracijos politiką ir valdančiųjų paramą karui Ukrainoje.

Šaltinis: friatider.se

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top