Vokietijos vidaus reikalų ministerijos signalas nelegalams: plaukti į Europą neapsimoka

Ričardas Čekutis | „Vakaro žinios“

Vokietijos vidaus reikalų ministerija pranešė norinti, kad tarptautinės apsaugos siekiantys žmonės būtų stabdomi jūroje ir grąžinami į Šiaurės Afriką ir tada prašytų prieglobsčio Europos Sąjungoje.

Siūlome Dainiaus Paukštės, migracijos eksperto, komentarą:

Šiuos planus vertinčiau teigiamai. Aš manau, kad jeigu pavyktų tokius vokiečių sumanymus įgyvendinti, tai labai daug ką pakeistų. Pirmiausia tai būtų aiškus signalas visiems nelegalams, kad plaukti į Europą neapsimoka, nes niekas ten jų nelaukia ir nepriims. Visa tokia publika tuomet jau oficialiai bus laikoma nelegalais ir tokiu atveju jie tik susikomplikuos sau situaciją, nes kai jie kreipsis su prieglobsčio prašymais, bus pasakyta, kad toks asmuo nelegaliai norėjo pakliūti į ES teritoriją, ir prašymas bus automatiškai atmetamas.

Iš esmės tai, ką pasiūlė vokiečiai, yra Australijos variantas, kurį australai sėkmingai taiko jau gerą dešimtmetį. Belieka tikėtis, kad šis sprendimas bus priimtas visais ES lygiais. Tokiu atveju bus pasakyta: gerbiamieji, niekas jūsų nelaukia, kaip žadėjo ponia A.Merkel, o yra nustatyta griežta tvarka, kurios jūs patys prisiprašėte, o dabar jūs privalėsite jos laikytis. Manau, kad tai tikrai yra teigiamas dalykas. Juolab kad bus galima lengviau nuspręsti, ar tai ekonominiai migrantai, ar tikri karo pabėgėliai.

Tokiu atveju svarbiausia sukurti atitinkamą tvarką. Vadinasi, bus kuriamos migrantų reikalų atstovybės už ES sienų, jos bus Bendrijos finansuojamos. Beje, čia įžvelgiu dar vieną gerą dalyką, jeigu prisiminsime analogiją su australais. Juk per tokius užsienyje esančius centrus australai atsirenka sau reikalingus išsilavinusius žmones – įvairių sričių specialistus, kurių trūksta jų pačių ekonomikoje.

Tai yra pirmas realus žingsnis, kurio tikrai laukiu ir tikiuosi, kad šis laukimas neužtruks…

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top