Vokietijos žiniasklaida save cenzūruoja dėl penkių už merginos išžaginimą Maljorkoje suimtų „vokiečių“ užsienietiškos kilmės, ir ši tendencija tik stiprės

Vokietijos žiniasklaida nutylėjo, kad Ispanijos Maljorkos saloje grupiniu išžaginimu įtariami vokiečiai yra užsienio kilmės, ir turėtume tikėtis, kad artimiausiais metais tokia savicenzūra tik stiprės.

Savaitgalį tarptautinei žiniasklaidai garsiai prabilus apie tai, kad penki vokiečiai buvo suimti už 18-metės ispanės išžaginimą, greitai paaiškėjo, kad visų vyrų biografijose „yra migracijos patirties“. Nepaisant to, didžioji dauguma naujienų portalų vyrus vadino „vokiečiais“ ir daugumoje jų nebuvo užsiminta apie tai, kad šie vyrai yra migravę, o daugelyje portalų jie netgi buvo vadinami „vokiečių gauja“.

Nors Ispanijos naujienų leidinys Ultima Hora pranešė, kad 21-23 metų įtariamieji yra turkų kilmės, Ispanijos spauda daug dėmesio skyrė „vokiškajam“ nusikaltimo, kurį vyrai, sakoma, filmavo savo išmaniaisiais telefonais, aspektui. Net Vokietijos spauda suskubo teigti, kad vyrai buvo vokiečiai, be jokio konteksto, o Welt, vienas populiariausių konservatyvių laikraščių šalyje, išspausdino antraštę „Penki vokiečių poilsiautojai Maljorkoje turi būti suimti“. Nė vienoje straipsnio vietoje Welt neužsimena apie įtariamųjų migrantišką kilmę. Tokia pati istorija buvo pasakojama ir tarptautinėje spaudoje: Associated Press, Deutsche Welle ir Daily Mail apie vyrų migrantišką kilmę neužsiminė.

Laikraštis Bild bene vienintelis iš didžiųjų Vokietijos laikraščių atkreipė dėmesį į tai, kad visi vyrai buvo migrantai, tačiau Bild yra vienas iš nedaugelio Vokietijos leidinių, kurie nuolat skelbia tokią informaciją, kai ją pateikia policija.

Kodėl tai svarbu

Tai pastarųjų metų tema, kad vyrai migrantai arba migrantiškos kilmės vyrai, kai kalbama apie nusikaltimus, vaizduojami tiesiog kaip „vokiečiai“, tačiau reikėtų tikėtis, kad ši tendencija išliks ir tik stiprės. Taip yra todėl, kad Vokietijos vyriausybė greitai natūralizuoja šimtus tūkstančių migrantų, ir, kaip Remix News jau anksčiau rašė, kai šie užsieniečiai gauna Vokietijos pilietybę, nusikalstamumo statistikoje jie įvardijami tiesiog kaip „vokiečiai“. Vokietija savo nusikaltimų statistikoje nedaro jokio skirtumo pagal rasę ar etninę priklausomybę ir duomenis skirsto tik į vokiečius ir užsieniečius.

Štai kodėl, kai Ispanijoje penki migrantų kilmės Vokietijos piliečiai, buvo įtariami jaunos merginos išžaginimu, pasaulio žiniasklaida ir Vokietijos vidaus žiniasklaida galėjo garsiai skelbti, kad vokiečiai dalyvavo grupiniame išprievartavime.

Visi, kurie bent šiek tiek žino apie padėtį Vokietijoje, puikiai supranta, kas lemia šalies nusikalstamumo problemą, ir tai nėra etniniai vokiečiai. Jei pažvelgtume vien į grupinių išžaginimų Vokietijoje statistiką, ji atskleidžia, kad 2022 m. buvo įvykdytas rekordinis skaičius grupinių išprievartavimų, o pusė įtariamųjų šiais atvejais buvo užsieniečiai. Nežinome, kiek iš tose bylose dalyvavusių vokiečių buvo „užsienio kilmės“, kitaip tariant, ar jų tėvai arba seneliai buvo atvykę iš užsienio šalies. Viena iš užuominų yra tas faktas, kad bendras grupinių išžaginimų skaičius nuo 2016 m. ėmė sparčiai augti kartu su didėjančia Vokietijos imigrantų populiacija.

Bet kokia kaina sustabdyti AfD

Vokietijos kairiosios partijos yra suinteresuotos užsitikrinti, kad šie duomenys niekada nebūtų prieinami Vokietijos visuomenei, nes jau turimi netobuli duomenys aiškiai rodo, kad užsieniečių vaidmuo sunkių nusikaltimų, įskaitant išžaginimus, užpuolimus ir žmogžudystes, statistikoje yra labai didelis. Tuo pat metu vokiečiai vis labiau baiminasi masinės imigracijos, ir net 22 proc. jų teigia, kad dabar yra pasirengę balsuoti už partiją Alternatyva Vokietijai (AfD), žinomą dėl savo antiimigracinės pozicijos.

AfD kelia grėsmę valdantiems kairiesiems ir centro kairės Krikščionims demokratams (CDU), todėl šiuos užsieniečius reikia kuo greičiau paversti piliečiais. Gavus pilietybę, ne tik išnyks jų vaidmuo nusikalstamumo statistikoje, bet ir kairiosios Vokietijos partijos, remiančios šalies demografinę transformaciją, turės naują rinkėjų būrį, palaikysiantį jas artėjančiuose rinkimuose.

Norint išsamiau susipažinti su valdančiosios vyriausybės imigracijos planais, verta perskaityti ankstesnius Remix News straipsnius šia tema, tačiau, trumpai tariant, vyriausybė siekia drastiškai sutrumpinti laiką, kurį migrantai turėtų išbūti šalyje, kad gautų pilietybę, todėl per ateinančius metus gali būti natūralizuota iki 2 mln. užsieniečių.

AfD pastebėjo šią tendenciją ir rašė socialinėje žiniasklaidoje:

„Federalinės statistikos tarnybos duomenimis, kasmet šviesoforas (koalicinė vyriausybė) natūralizuoja 170 tūkst. migrantų, ir ši tendencija labai stiprėja. Tai maždaug atitinka Oldenburgo arba Haidelbergo gyventojų skaičių kasmet. Įsitvirtinusios partijos ne tik kuria naujus rinkėjus, bet ir skiedžia visą policijos nusikalstamumo statistiką. Tai ir vėl galima pastebėti būtent dabar: vietoj gaujos įtariamųjų turkų, kurie įvykdė grupinį išprievartavimą Maljorkoje, žiniasklaida rašo apie „vokiečių poilsiautojus“; vietos pranešimuose, skirtingai nei kitų Europos žiniasklaidos priemonių, migracinė kilmė neminima.

Ir kadangi natūralizacijos nepakanka, rudenį šviesoforas tikriausiai nustatys naujas natūralizacijos taisykles, kurios bus dar laisvesnės.“

Jei AfD kada nors ateis į valdžią, ji turės dėti bendras pastangas, kad būtų įdiegta Danijos pavyzdžiu sukurta pranešimo apie nusikaltimus sistema, pagal kurią įtariamųjų migracinė kilmė stebima net ir po to, kai jie gauna Danijos pilietybę. Šioje šalyje statistika yra stulbinanti. Ji atskleidžia, kad Danijos pilietybę turinčių antros kartos migrantų įvykdomų užpuolimų, nužudymų ir kitų nusikaltimų skaičius yra dar didesnis nei pirmos kartos migrantų.

Šaltinis: Remix News

4.2 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top