VSD domisi vaikais

BNS

Iš karinių stovyklų Rusijoje grįžę moksleiviai Lietuvoje yra stebimi saugumo pareigūnų, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina.

„Tokie žmonės iš principo taip, yra mūsų stebėjimo objektas“, – žurnalistas pirmadienį sakė G.Grina po susitikimo su švietimo ir mokslo ministru Dainiu Pavalkiu.

Jo manymu, pagrindinis VSD uždavinys šiuo atveju yra stebėjimas. „Jūs kalbate, ką keisite, mes nekeičiame, mes dirbame savo darbą – mums svarbu žinoti, kas važiuoja, kur važiuoja, kodėl važiuoja, ką jie gali grįžę daryti, ar jie ginkluojasi, ar mokosi šaudyti, ar nešaudyti“, – dėstė G.Grina.

Anot jo, praėjusią savaitę žiniasklaidoje paskelbta informacija apie vaikų vykimą į Rusiją nėra naujiena.

„Mums čia yra nuolatinis darbas, šita tema, apie ką mes kalbame, tai nei koks nors naujas, nei senas procesas. Mes nuolat stebime trečiųjų šalių bandymus daryti įtaką mūsų piliečižams, ir mūsų moksleiviai nėra išimtis“, – tvirtino VSD vadovas.

Klausiamas, kokių veiksmų imsis ministerija, D.Pavalkis savo ruožtu pirmadienį žurnalistams dėstė, kad vien tai, jog yra kalbama apie tokias vaikų stovyklas, jau yra žingsnis į priekį atkreipiant dėmesį, kad „taip galbūt ir nederėtų elgtis“.

„Aš tikrai nebūsiu tas, kuris agituos grįžti į geležinės uždangos būseną, kurioje mes buvome prieš 25 metus, ir (neketinu) pradėti reguliuoti, kas kur turi važiuoti. Manyčiau, kad bus tokių, kurie išvažiuos, manyčiau, kad bus tokių, kurie galbūt išvažiuos ir mokytis tenai. Tada turime žiūrėti, kas išvažiuoja, pavyzdžiui, studijuoti į Honkongą, į Kiniją ar į Ameriką, dar į visokias kitokias šalis, taip kad reikia žiūrėti plačiau, į globalizaciją – ne tik kaip mūsų ir mūsų Rytų kaimynės problematiką. Juda žmonės, jie judėjo ir judės“, – aiškino ministras.

Praėjusią savaitę naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje.

Tyrimą dėl to pradėjo ir Švietimo ir mokslo ministerija, ir Vilniaus savivaldybė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Iš tiesų

vakar žiauriai per TV skambėjo,kad vaikai yra sekami.Nors paskui lyg sako,kad atsakingi tėvai.Persekiojami ir direktoriai,kurie gal net nesuvokė,kas čia vyksta.Tenka prisiminti,kaip buvo persekiojama visa dėdės klasė,kad iškėlė vėliavą pokaryje ir atsidūrė visa klasė Vorkutoje…Kažkokia psichozė ir liaudies priešų paieškos net tarp vaikų.Valdžia bijo dėl savo milijonų.Net Grybauskaitės išvaizda ir veido išraiška šiurpina.Panika?
Ar mūsų valdžia verta bolševikų?Net staliniečiai po karo švelniau elgėsi su vokiečių belaisviais,nes ideologija buvo nesielgti neva taip,kaip elgėsi nacistai.

teisingai, reikia saugoti nuo lituviukų

visa teisėsauga stebi rusus – kad tik kas jiems neatsitiktų bloga, kad tik kas jų neįžeistų ir pan.

Jokia naujiena

kiek buvo rašoma apie VSD pareigūnų interesus vaikų atžvilgiu.Vienu daugiau ar mažiau neturi reikšmės.Tėvų reikalas kur leisti vaikus,viskas būtų sveikintina,jeigu tai nebūtų Rusija, bet būtų Amerika ar ES šalis.Mano nuomone, tai eilinė isterija prieš Rusiją.

Raigerdas > Jokia naujiena

Tavo galvoje isterija. Tu suaugęs žmogus, o rašai tokias sapaliones. Prie ko čia Amerika ar ES šalys? Ar šitie vaikai važiuoja į Ermitažą ar į karinius apmokymus? Tu, ką nesupranti, kur jie važiuoja? Tegul iš Rusijos mokyklų vaikai važiuoja, kad ir į arabų šalis, kur islamo kovotojai apmokys juos karinių dalykų. Kaip į tai pažiūrės Rusijos FSB? Dovanėlių jiems nupirks ir pasakys „molodtsy rebiata”?

dzimakratas pūtynas

tigul rūsijas vaikučai važioja į ameryka, germanija, tygūl mokosy nato baziu karynese makiklase, duoda prieaikas, nišioja bundesvero uniformas, gieda amirikiečų ir vokiečų hymnus.
tygul važoja.
tyk po to tigul giriau niparvažoja.
jeigu pas nuvažorų i tokia natovska karyne staviklą, mūsu efesbe pasadyntų ni tik pačus vaikučūs, bet ir ju tevūs i didukus i babulkas.
a makilas iš kuriu i nato šalis važinetu maksliaiviai, uždaritume. tokiu makiklu makitajus išvaikitume, bet tikriausiai vis tyk pasadintume.

Juozapas

Klausimas „taigiams”: Mielas propagandone, gal galėtum čia mums pažerti šiek tiek statistikos- kiek ruskijos moksleivių šią vasarą praleido NATO šalių sukarintose stovyklose? Ar A. Makarevičius surengęs koncertą ukrainiečiams karo pabėgėliams yra didesnis blogiukas, nei Lietuvos moksleiviai dalyvavę ruskijos sukarintose stovyklose, apsirenginėję rusiška karine uniforma, davinėję priesaikas, bei klausę paskaitų apie natofašistus lietuvius et cet.? Kas nutiktų vaikus vežusiam į NATO sukarintą stovyklą ruskijos mokytojui? Ar jis liktų ir toliau dirbti? Kas nutiktų tokių NATO mylėtojų vaikučių tėvams. Ar jų karjeros būtų sėkmingos? Kas nutiktų ruskijos vaikams sugrįžusiems iš NATO karinės stovyklos? Ar tokie vaikai baigę mokyklą galėtų kur nors įstoti, dirbti bet kur? ;…………… Spėju, „taigisai”, kad tave netrukus apims aklumo ir nebylystės priepuolis, galūnių paralyžius. Juk atsakymo, kiek numanau,… Skaityti daugiau »

Panašu

kad Raigerdo galvoje pjuvenos.

Juozapui

Ką apims,tai dar klausimas o tave jau apėmė ! liga, pavadinimu rusofobija stipriai apėmė 🙂

Povilas

Būkim biedni, bet teisingi.
Šitai nesąmonei sąlygas sudarėme mes patys.
Jau nekalbant apie tai, kad yra žmonių ir tarnybų, kurie viską seniai žino, bet nesiėmė jokių veiksmų.
Bet aš apie kitą dalyką.
Noriu konstatuoti, jog patriotinis auklėjimas mūsų lietuviškose mokyklose yra apverktinas, jau nekalbant apie kitakalbes.
Antra. Berniukus visada domino ir traukė kariniai dalykai. Panaikinus pradinį karinį rengimą mokyklose liko spraga, kuria ir naudojasi „rūpestingi” kaimynai.
Taigi, gal pirmiau patys atlikime namų darbus, o tik po to pulkime šaukti: „rusai puola!”
Vietoj to, kad bėgiotų su pareiškimais ir pasiaiškinimais švietimo ir gynybos ministrai turėtų sėsti ir kurti bendrų veiksmų programą.
Veiksmų, o ne kalbų programą.
Ir kuo skubiau.

čia VSD šnipus ruošia

infiltruoja jaunuolius į rusų armiją – puikiai dirba mūsų VSD rebiatos.
O kiti juos kaltina: pederastai, kgbistai, pedofilai…

Juozapas--- tundros zombiui

Na, va – apsikakojai.
Šachas ir matas.
Įvarįme į kampą tave, padarėli.
Nieko nebesugebi.
Tik atsimėtyti šūdais.
Labai kvaila taip pigiai pralaimėti.
Kaip tu raportuosi šefui?
Kad tave pribaigė du klipatos -vienas kurio „galvoje tik pjuvenos” ir kitas „ligonis’?
Žinai, kol dar nepadvėsei, užsimaukšlink „namordninką”, respiratorių ant snukio užsimauk.
Pasipriešinimo putlerizmui „infekcija” sparčiai plinta.
Patikėk, vieną dieną ši „infekcija” pribaigs tavo šefą fiurerį ir tave kartu.
Mudu su Raigerdu nepamiršime tavęs.
Laikas nuo laiko ateisim tavo kapelio aplankyti- sliekų pabarstyti.

Taigi

Kad Grybauskitė yra Lietuvos nelaimė, tai suprasti užteko vienos kadencijos. Bet kas galėjo pamanyti, kad bus tokia bestija.

Taigi tam Iš tiesų

Kas vyksta? Specialiai kuriamos istorijos ir keliama baimė, viskas dėl to, kad įtvirtintų savo valdžią ir paskui prezidentavimas daugelį metų.

Juozapas--- Povilui

Sveikas. Esi teisus. Pragaitinga liberastinė-nomenklatūrinė švietimo antipolitika išgujo patriotizmo dvasią iš mokyklų. Brodavskiams,šiaulienėms, zuokams, palaičiams ir steponavičiams nusišvilpt ant Lietuvos ateities. Kaip ir koncervams ar paksoidams. Visi jie ten Lovio partijos nariai ir Pinigo kulto išpažinėjai. Šūdmaliai ir išdavikai. Bet yra dar viena tvirtovė kurioje patys galime daug padaryti. Šeima. Auginkime vaikus piliečiais. Kalbėkime su jais. Organizuokimės bendruomenėse tėvų sambūriuose. Nesvarbu mastai- giminije, kvartale ar kaime. Svarbu rezultatas. Kol nesusigražinsime valstybės iš uzurpatorių, valtybinės programos nebus. Kiekvienos mokyklos tėvų komitetas gali inicijuoti bendradarbiavimą su artimiausio karinio dalinio vadovybe. Galima tartis dėl vasaros stovyklų paaugliams. Jeigu kas gali išmėtyti pinigus visokiems menkaveręiams blizgučiams ar niekinėms pramogoms, gali pinigus skirti vaikų karinei stovyklai apmokėti. Kai pradėsime organizuotis iš apačių, susigėdę valdžiažmogiai taip… Skaityti daugiau »

Juozapas--- taigisui

Neapsimesk šlanga.
Tu neišsisukinėk ir nekabink makaronų pridenginėdamas jūsiškę Rezidentę.
Tas pasakas durneliams delfyje gali sekti.
Taigi, kodėl neatsakai į paprastus klausimus, (kaip itin bukam ,pakartosiu):
kiek ruskijos moksleivių šią vasarą praleido NATO šalių sukarintose stovyklose?
Ar A. Makarevičius surengęs koncertą ukrainiečiams karo pabėgėliams yra didesnis blogiukas, nei Lietuvos moksleiviai dalyvavę ruskijos sukarintose stovyklose, apsirenginėję rusiška karine uniforma, davinėję priesaikas, bei klausę paskaitų apie natofašistus lietuvius et cet.?
Kas nutiktų vaikus vežusiam į NATO sukarintą stovyklą ruskijos mokytojui? Ar jis liktų ir toliau dirbti?
Kas nutiktų tokių NATO mylėtojų vaikučių tėvams. Ar jų karjeros būtų sėkmingos?
Kas nutiktų ruskijos vaikams sugrįžusiems iš NATO karinės stovyklos? Ar tokie vaikai baigę mokyklą galėtų kur nors įstoti, dirbti bet kur?

Povilas - Juozapui

Dėl to patriotizmo tai čia viskas apskaičiuota ir apgalvota.
Nereikalingi ir netgi pavojingi yra patriotai šitam eurosojūzui bei konstruojamam „naująjam pasauliui”.
Todėl ir telieka, kaip pats sakai, kliautis sveikomis iniciatyvomis iš apačios.

Juozapas---Povilui

Matei? Čia įra įsiveisęs toks vienas putlerio utėlinis. Bando nesėkmingai brukti savo rusišką mėšlą. „Rusofobija” mus kaltina. Aš jam vis aiškinu, kad mes ne rusofobai. „Fobai” -tai tie kurie bijo. Ar mes bijom tų ruskijos suskretėlių? Ne. Mes tik niekinam juos. Žinai, aš misliju, kad putleris vis tik Į Baltijos šalis savo botoso prišvirkštos ilgos nosies nekiš. Kodėl. Karo atveju mes gal ir nukentėsim, bet… kas liks iš kaliningrado anklavo tokiu atveju? Pasakysiu -šlapia vieta. Kąrą prieš NATO putleris prakištų žiauriai. Girdėjau gandų, kad aukštuose ES ir jankių sluoksniuose yra planelis -minėtu atveju atimti iš ruskių Rytprūsius ir įkurti JTO, o vėliau ES protektoratą. Ruskių kolonistų didžiuma būtų repatrijuoti į matušką, netgi butus vakarėnai jiems ten pastatytų. Vienžo, jeigu ruskiai… Skaityti daugiau »

MARAS>juoząskėriui

Juoząskėri,ar čia savo draugę visiems pristatinėji Povlina vardu,ar čia savo pęrą mokai kaip išlikti šiam žiauriam pasauly?Kiek suprantu, jūs spiečiniai ruskijos nebijot,o kodėl?Gerai atsakysiu jums debilams,O TODĖL KAD RUSKIJA niekam negązdina.Ji visas nęgandas tyliai sugere į save,ir lauke,lauke kol ją palies,o tada ji pasipurtys,pasipurtys taip kaip rudeniop pasipurtė,kaip žine daug kam mąža nepasirodė,ir čia dar neviskas.Skėry, kažką apie Kaliningradą pezėjai,paaiškinsiu,tik bandyk kaip nors DURNIŲ išjungti, gal pasiseks kaip nors.O, kol savo antenūsius dročysi,aš parašysiu savo nuomonię.Kai neliks Kaliningrado,neliks nėi „spiečiaus”,nėi kokios nors kitos gyvybės žemėje,bent jau artimiausus 100 000-čių ,o gal ir žemės kaip planetos nebebus,tad čiulpk „liepos” medų ir žiūrėk kas bus tiesa gali vėl DURNIŲ įjungti.Mano nuomonė tinka?

Liepa

Labą rytą saviems. Su patriotizmu LT padėtis tragiška : vakarykščiams bolševikams ir atsivertusiems exkomunistams”dzin” Lietuvybė ir šiandieniniams liberastams-briuselistams labai”valio” pinigams, pinigams,pinigams…//Povilas teisus. Teisus ir Juozapas – tik patys galim kažko imtis; nereikia ir netgi labai žalinga tikėtis pagalbos iš valdžios, kaip kad žalinga buvo tikėtis pokario partizanams pagalbos iš Vakarų.Yra tas trečias kelias – nei su rytais, nei su vakarais, pirmiausia reikia nebijoti būti savimi ir viskas stos į savo vietas.

už VSD

tik VSD rebiatų atkaklaus darbo dėka pasiekti nuostabūs rezultatai:
– KGB valdo Klaipėdą,
– GRU valdo Kauną
– komunistai su KGB valdo Vilnių
– teisėsaugą valdo tikri kolaborantai
– pedofilai žudo ką nori

Liubočka

Что это takoje – приветствие от России ??? Hе надо nam „Maras’a”.__Нам нужен teйgiamac герой – Илья Муромец, например.___ привет от podruжkės Эбол’oc.__Убирайся к черту !

Kritikas Pikčiurna

Keista Pavalkio pozicija – globalizacija, žmonės juda ir judės… Žmonės svetur patiria įvairias įtakas, valstybės, žmonių ir apskritai demokratijos atžvilgiu.
Ir tos įtakos ne visada yra pozityvios Lietuvai.
ŠM pareiga valdyti asmenybių, turinčių lietuvišką tapatybę, pilietiškumą bei patriotizmą, ugdymą, užtikrinti Lietuvos tradicijos tęstinumą bei plėtojimą.
Taip išeina, kad ŠM ir Pavalkis tėra vykstančių procesų stebėtojai ir pinigų švaistytojai tokiam stebėjimui.
O kur aktyvi valstybės įstaigų pozicija ginant ir formuojant valstybės interesus? Ir kokia ji? Penktoji kolona taip pat stebi, bet turi labai tvirtą poziciją ir aktyviai veikia. O valstybinių įstaigų nieko neveikimas taip pat yra veika, labai naudinga penktajai kolonai.

ruta

Pavalkis , kaip tikras sovietinio paveldo biurokratas , NIEKADA netures SAVO nuomones , o visada pritars ‘partijos linijai ‘ , net ir paciai kenksmingiausiai , nes profesines kompetencijos nereikia , tik buk lojalus valdziai – glaistyk tonom sokolado jos idiotiska politika , sprendimus , korupcija , mela , nekompetencija …

ruta

‘is tiesu ‘ ,butu juokinga , jeigu nebutu liudna , is kokio sovietinio propagandinio siuklsyno istraukete tokius teiginius , apie rusu ‘svelnuma su vokeciu belaisviais ‘?Ar jus nezinote , kiek milijonu sovietai sunaikino net savo pilieciu , kurie nepalaike ‘generalines partijos ‘melo ?Nezinote apie Holodomora ,totoriu , vokeciu , cecenu ,zydu deportacija ?

pušis

Trupučiuką suklydot, Kritike Pikčiurna, dėl valstybinių įstaigų nieko neveikimo, naudingo penktąjai kolonai. Ten kaip tik ir tupi penktosios kolonos sargiai. Jie patyliukais veikia, taip kaip naudinga ruskiams, tik Lietuvai nedirba.

> "Marui"

Pamanyk tik,maras Pasauliui jokia ne naujiena.Ir to maro atmainų visokių pastaikė: štai XXa.milijonus žmonių nušienavo Rudasis ir Raudonasis maras. Abeji labai pavojingi.Dabar,matom, siaučia nauja maro atmaina – kažkokia hibridinė velniava: komplekte visas brudas– ir nacistinis su bolševikiniu, ir buboninis, plius su „žaliais” maskiruotės atspalviais. Platina šio užkrato bacilas ne žiurkės su blusom, o paprasta akimi matomi zelionka išsiteplioję čieloviečikai.–Pastarasis požymis yra itin parankus kovotojams su tokiu naujadaru, nereik nė medikų pagalbos, nei brangios vakcinos. Ukrainos kareiviai visai sėkmingai naikina pandemijos židinius ir mielai konsultuoja aplinkinius– 🙂

zero

Juozapai šventas! Nuo kokio kalno Tamsta įsivaizduoji sakąs visiems pamokslus ir prilyginimus?
O kas liečia VSD: savo laiku nusvilę nagus su vaikų pedofilijos bylomis (D. K ir V.N. atvejai,E.Kusaitės „ganymo” byla), dabar pasiryžę ganyti kiekvieną Lietuvos vaiką, nežiūrint nei lyties, nei tautybės. Tai tolygu totaliniam ketvirtadalio Lietuvos žmonių sekimui, o kur dar suaugusių sekimas. Įdomu, kiek kitiems metams didės VSD biudžetas? Na,reikia manyti, kad šildymo PVM tai atlaikys.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top