VSD įspėja tautą

Be komentarų.

* * *

Dėl grėsmių Lietuvos informaciniam saugumui

VSD informuoja, kad dėl agresyvios Rusijos Federacijos užsienio politikos ir principingos Lietuvos pozicijos karo veiksmų Ukrainoje metu, Maskvai pasitelkiant aktyvias propagandos priemones, mūsų šalyje auga etninė nesantaika, socialinį nepasitenkinimą kurstančių bei paramą Kremliaus politikai reiškiančių asmenų ir organizacijų aktyvumas.

Lietuvoje leidžiamoje rusakalbėje žiniasklaidoje bei šalies gyventojams prieinamoje Rusijos žiniasklaidoje itin pagausėjo Lietuvą, jos vidaus ir užsienio politiką menkinančių pranešimų, straipsnių ir reportažų. Itin siekiama pateisinti ir paaiškinti Rusijos veiksmus Ukrainoje. Lietuvos visuomenę norima įtikinti, kad Rusijos pareiga yra „stabilizuoti padėtį“ Rytų Ukrainoje, gelbėti ukrainiečių „persekiojamus“ rusakalbius, ginti „teisėtus sukilėlių interesus“. Vaizduojant Lietuvą kaip rusofobišką išsišokėlę stengiamasi įteigti, kad Europos Sąjunga ir JAV Ukrainos neparems, bus siūloma krizę spręsti daugiašalėmis derybomis ir kompromisais. Rusijai palankų informacinį foną pastaruoju metu formuoja ir kai kurie marginalūs internetiniai portalai bei žiniasklaidos priemonės lietuvių kalba, socialiniuose tinkluose aktyviai besireiškiantys asmenys. Nors tokia žiniasklaida pasitikinti auditorija nėra didelė, tačiau vis dėlto ji veikia dalį skaitytojų, kursto destruktyvias nuotaikas, skatina nepasitenkinimą šalies politine vadovybe.

Atkreiptinas dėmesys, kad Rusijai palankų, o Lietuvai priešišką informacinį foną siekiama formuoti ir pasitelkiant Lietuvos regionuose, ypač tuose, kur gyvena gausios tautinių mažumų bendruomenės, veikiančias žiniasklaidos priemones. Stengiamasi aprėpti kuo didesnę auditoriją, paveikti skirtingų socialinių sluoksnių, tautybių ir amžiaus grupių atstovus. Rusija siekia pasinaudoti ir naudojasi Lietuvos tautinėmis mažumomis kaip pretekstu skaldyti Lietuvos visuomenę ir didinti šalies bendruomenių socialinę atskirtį.

VSD ragina Lietuvos tautinių mažumų atstovus išlikti budrius, kritiškus ir nepasiduoti Rusijos vykdomai propagandai – esą Lietuvos visuomenė stipriai priešinasi valstybės pozicijai dėl Ukrainos, o Lietuvos valdžia pažeidinėja etninių mažumų teises. VSD atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu tautinių mažumų „apsaugos ir gynimo“ pretekstą itin dažnai mini Rusijos politikai ir strategai, vykdantys agresyvią politiką, griaunančią tarptautiniais susitarimais įtvirtintą Europos saugumo architektūrą.

Tačiau Lietuvoje Rusijai nepavyksta įvykdyti visų savo informacinio karo tikslų. Palanki Rusijai informacija nepasiekia ypač didelę auditoriją turinčios lietuviškos žiniasklaidos, populiarių Lietuvoje socialinių tinklų. VSD Lietuvos žiniasklaidą ragina ir toliau nepasiduoti Rusijos provokacijoms, o Lietuvos piliečius kritiškai vertinti pateikiamą informaciją, ypač rusakalbės žiniasklaidos priemonėse. Turėtume atskirti galimas provokacijas, socialinį nesaugumą skatinančius gandus ir objektyviai visuomenės informavimo priemonėse pateikiamus faktus. Primename, kad būtina saugoti ir savo asmeninę informacinę erdvę. Prašome Lietuvos piliečius apie pastebėtus tyčinius propagandos skleidimo veiksmus, atvejus ar faktus informuoti Valstybės saugumo departamentą.

Šaltinis: vsd.lt

* * *

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kritikas Pikčiurna

Geras įspėjimas, tik ar VSD neturėtų pradėti šių veiksmų nuo savo vidaus apsivalymo?

tAIGI

Tai laimė megztoms beretėms, galės kaifuoti ne tik nuo valdžios, bet ir VSD propagandos.

Letas Palmaitis

Tegyvuoja cenzūra ir teismai už neaprobuotas neteisingas mintis! Į kalėjimus! Į kalėjimus!

Kurie įtikėję,tiems

tai Amerikos kišimasis.O kurie Maskvos ašaromis netiki,mato,kad Lietuvoje valdžia elgiasi klasikiniais veidmainiškais metodais,kurie nesvetimi ir Putinui,ir vakarams.Žmogiškos silpnybės,kainuojančios nekaltų jaunų žmonių gyvybes.Tai taip pat reiktų žinoti.Garliavos mergaitės likimas dar daug kam pateiks savo sąskaitą.Lengvai tik į pragarą.

Vilniete

Ponai is VSD,ka padaret DEIMANTEI?

Nuomonė

Didžiausias priešas Lietuvoje-korupcija ir skurdas…

Tai kur ta Rusijos propaganda?

Mes matome tiktai LT melo propagandą nukreiptą prieš Rusiją.PVZ.:kad rusai badauja be lietuviškų produktų,kad rusai numušė Boingą,kad kolonos rusų technikos vyksta į Ukrainą,kad ten kariauja rusų armija ir t.t.Bet niekas nedrįsta prisipažinti paskelbę netiesą.Tai pagal VSD demokratija yra klausyti tik lietuviško melo?O mes norime tiesos be jokių simpatijų ir antipatijų -tiktai tiesos.Ar čia reikia suprasti,kad bus tas pats,kaip buvo tiems,kas klausėsi’Amerikos balso’.

dio

ar tai bus irgi traktuojama kaip gresme Lietuvai-The Alex Jones Show(VIDEO Commercial Free) Wed. February 19 2014: Lyndon Larouche, Joseph Farah ,kiek metu kalejimo man uz tai gresia?Paskaitykite komentarus apacioje to video!

ruta

mastantis , turintis istorine atminti Lietuvos pilieciai puikiai supranta Rusijos agresija pries Ukraina , tam nereikia ziureti nei siauro LRT , nei smirdanti , patarnaujaunti valdzios interesams / nereikia tik tapatinti korupcine Lietuvos valdzia su Valstybe /delfi ar komsomolke .Deja , mes, gyvene prie sovietu komunistinio -KGB represinio ir propagandinio rezimo , kai melas ir nutylejimas buvo neatsejami sovietines politikos atributai , ta pati matome dabartiniu politiku arsenale .Buti patriotu , tai nereiske slepti savo valdzios korupcija , socialine atskirti , emigracija , ar tiesiog prasta politiku atstovavima vieso intereso .Butent kritinis mastimas duoda sansu matyti problemas , vagystes ir jas eliminuoti .Nereikia Lietuvai sovietines ‘pakazuchos’ , jau tai turejome ir kuo tai pasibaige -visisku sistemos krachu .

Vilpišius

Ar rusai (kremlinai, valdžiažmogiai) angelėliai? Suabejočiau. O kur jūs išvis matėte angelėlius, dar gi vartotojiškoje visuomenėje? Gal kas lankėsi Vatikane ir ten vieną – kitą stebėjo? Tai kodėl ši sensacija taip ir liko neįamžinta? Rusija daro praktiškai tą patį šiame žemyne, ką JAV svetimuose ir ne tik. „Rusai puola!!!”, „lenkai nevidonai!!!”. Kaži, o kaipgi šitaip nutiko, kad Pietryčių Lietuvoje sunarpliotų šaknų (kilmės) piliečiams labiau apsimoka tapti lenkais nei lietuviais? Ar Lenkijos „Orlen”, tėtušio Nr.1 draugelio Bumgarnerio subankrotintą, paskui iš M.Chodorkovskio nusavintą stambiausią strateginį buvusį Lietuvos objektą „Mažeikių Naftą” be Lietuvos vyriausybės žinios įsigijo – iš UFO-nautų nusipirko??? Dabar dėl vaizdo mėgina stenėti, kad „nežinia” iš kokių šakar-makar lėšų lenkiškumas už Lenkijos ribų stumiamas . . . Nusikniurkt jiems ant visų… Skaityti daugiau »

Tiek

metų vis sakymai :”rusai puola”ir žmonėms atimta galimybė gyventi ramiai jau įvertinti?

Geriausias

komentaras – Kritikas Pikčiurna. Iššauta į patį centrą.

tauta įspėja apie VSD

ir pažinsite juos pagal vaisius…

kai viską valdo kolaborantai, o okupantai ruskeliai jaučiasi geriau nei rusijoje – VSD rebiatų nuopelnas.

Taigi tam Tai kur ta Rusijos propaganda?

Pritariu jūsų mintims visu šimtu procentų. Nusibodo tas melas.

Taigi rutai

Tai kad agresija Ukrainos atžvilgiu iš JAV ir kitų Vakarų valstybių pusės, kurių kompanijos nori pasinaudoti Ukrainos turtais, paplėšti Ukrainą. Rusija tik gina savo saugumą, nes NATO priartėjimas prie Rusijos sienų gali reikšti pasirengimą eiti į Rusiją.

taip

Pati Lietuvos valdžia su visomis savo struktūromis ir kelia grėsmę Lietuvai savo melu, pati didina konfrontaciją. Homo sovieticus tapo homo lituanus

Žiūri į makauską ir galvoji,ar

jis ramiai miega po Garliavos mergaitės klyksmo.Labai nemalonus tipas.

iš alfa.lt

Kaukė
apie kitką • prieš 3 dienas

Kiekvienas žmogus laisvas apsispręsti kur dalyvauti ir ką remti,bet Vytautui Ūsui su savo kuklia,bet labai spalvinga persona geriau nedalyvauti Ukrainos palaikymo akcijose kaip šiandien prie Italijos ambasados.Žinoma,jeigu jis nesiekia sukompromituoti Ukrainos palaikymo judėjimo Lietuvoje ir padidinti Rusijos gerbėjų gretas Lietuvoje.Ukrainoje labai gerai žinoma Kedžių tragedija,todėl toks palaikymas gali būti suprastas kaip provokacija.Dar tik Kuprevičiaus betrūksta palaikymo akcijose. 🙂
Snukius tarpusavyje išsidaužysime po kelių metų,o dabar vyksta karas,susilaikykime nuo prieštaringai vertinamų veiksmų.

3

Atsakyti

Dalintis ›

Kuznecovaitei, stipriai

prisidėjusiai prie Deimantės pražudymo, taip pat patartina nedalyvauti Ukrainos palaikymo akcijose.

Dzūkija

Kiekvienos šalies šviesi ateitis galima tik su išsilavinusiais ir mąstančiais piliečiais…Įdomu,kaip savo nuomonę turintis žmogus bus vadinamas – disidentas,politinis kalinys,ar teroristas…

Kodėl žmonės gąsdinami?

Rusai puola,rusai puola…Manau,kad patys paniškai bijo,juk už priesaikos sulaužymą neglosto.O mums,kurie nesibūrėme į jokias partijas,kurie dirbome ir nelipome karjeros laiptais be muilo lįsdami į dubces,tai ir bijoti nėra ko.

Sushikti pedofilai

Vis negalit mergaites pamirshti, vis dar jos kraujo norit? O kodel nesirupinat kai garliavos berniuka Chikages naktiniuose baruose …….

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top