VSD skundžiasi visuomenei: V. Gailius padarė didžiulę žalą mūsų reputacijai

Tęsiantis Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą, Lietuvos Valstybės saugumo departamentas (VSD) kovo 4-ąją išplatino žiniasklaidai oficialų skundą dėl Seimo nario Vitalijaus Gailiaus ištartų žodžių.

VSD teigimu, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko V. Gailiaus „emocingi ir nepagrįsti pareiškimai padarė didžiulę žalą departamento reputacijai, visuomenės pasitikėjimui VSD veikla ir pareigūnais“.

VSD taip pat praneša, kad Generalinė prokuratūra jam nutekino informaciją, kad prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal 2012 metų lapkričio 29 dienos V. Gailiaus pareiškimą dėl galimai nusikalstamų VSD direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro veiksmų ir esą neteisėtų VSD operatyvinių veiksmų, kuriais kėsintasi į privatų V. Gailiaus ir jo šeimos gyvenimą.

Generalinės prokuratūros nutarime, anot VSD, sakoma, kad nė vienas V. Gailiaus nurodytas faktas nepasitvirtino.

Kaip praneša žinių agentūra ELTA, VSD taip pat visuomenei skundžiasi, kad V. Gailius per tą laiką, kol buvo nagrinėjamas jo pareiškimas, ne kartą viešai kaltino VSD ir jo pareigūnus „subūrus siautėjančią banditinę saugumiečių gaują“.

„Šie ir kiti panašūs kaltinimai departamentui paprastai buvo pateikiami nepriekaištinga teisine kalba, todėl imtis teisinių veiksmų prieš tokios informacijos skleidėjus yra sudėtinga. Tačiau VSD svarbu, kad visuomenė pasitikėtų institucijos veiklos tikslais ir metodais, nes departamentas efektyviai savo funkcijas gali vykdyti tik tada, jei piliečiai sąmoningai teikia informaciją ir vykdo rekomendacijas dėl prevencinių priemonių“, – savo skunde aiškina VSD.

Tiesos.lt paprašytas pakomentuoti VSD išplatintą raštą, Seimo narys Naglis Puteikis teigė: „Saugumiečiai toliau maišo su purvais Vitalijų Gailių. VSD prieš porą metų apšmeižė tuometinius FNTT vadovus V. Gailių ir Vytautą Giržadą neva jie nutekino informaciją apie numatomą „Snoro“ banko uždarymą. Kad tai buvo apgailėtinas šmeižtas, nustatė praeitos kadencijos Seimo Antikorupcijos komisija. Tai patvirtino tiek Vilniaus apygardos administracinis teismas, tiek Vyriausiasis administracinis teismas. Tačiau VSD iki šiol dėl savo šmeižto neatsiprašė. Maža to – jie toliau pila purvą ant V. Gailiaus. Kada VSD nustos užsiiminėti antikonstitucine veikla ir pradės vykdyti savo pareigas – rūpintis nacionaliniu saugumu, ypač Rusijos agresijos akivaizdoje?“

Tiesos.lt taip pat primena ponui generolui G. Grinai, kad VSD reputacijai didžiausią žalą daro jo paties ir jo pavaldinių elgesys: pomirtinis pulkininko Vytauto Pociūno šmeižtas, talkinimas Rusijos saugumo struktūroms ir Gatajevų šeimos, „jaunosios teroristės“ Eglės Kusaitės persekiojimas, baltarusių žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio išdavystė Baltarusijos režimui, aktyvus dalyvavimas prezidentės Dalios Grybauskaitės politinių „skiepų“ istorijoje, neteisėtas žurnalistų, politikų, visuomenininkų sekimas ir kita prieš Lietuvos pilietinę visuomenę nukreipta veikla.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top