VSD vadovybė nepajėgi, bet „keisti pavaduotojų nėra tikslo“

Tomas Dapkus | Alfa.lt

„Ši vadovybė jau nepajėgi pilnai vykdyti savo funkcijų ir turėtų padaryti atitinkamus sprendimus“, – pirmoje savo antrosios kadencijos spaudos konferencijoje, kalbėdama apie Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybę, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Balandžio 12 dieną baigiasi dabartinio VSD direktoriaus saugumo generolo Gedimino Grinos penkerių metų kadencija. Tačiau G. Grinos pavaduotojai atsakyme Alfa.lt sako, kad pasikeitus saugumo direktoriui „keisti pavaduotojų nėra tikslo“.

Ignoruoja prezidentės aštrią kritiką

Sausio pradžioje prezidentė D. Grybauskaitė dar kartą pakartojo, kad dabartinio VSD direktoriaus G. Grinos neskirs antrai penkerių metų kadencijai.

CINIŠKAS VSD ATSAKYMAS: ŠIUO METU VAIŠNORAS DAR NEATSISTATYDINS

GRYBAUSKAITĖ VĖL NORI, KAD GRINA TRAUKTŲSI?

KITĄ SAVAITĘ GRINA ŽADA ATSKLEISTI DAUGIAU „KONKRETYBIŲ“

GRYBAUSKAITĖ: VSD KOL KAS NEPATEISINA JOKIŲ LŪKESČIŲ

„Iki galo nei (generalinis prokuroras – Alfa.lt) ponas Valys, nei (VSD direktorius – Alfa.lt) ponas Grina neatskleidė savo gebėjimų, iki galo nepatenkino lūkesčių, kurie buvo susiję su jų darbu, todėl manyčiau, kad atsinaujinimas šiose dviejose struktūrose būtų sveikintinas“, – pareiškė prezidentė D. Grybauskaitė.

Konstitucija numato, kad generalinis prokuroras ir VSD generalinis direktorius skiriami Respublikos prezidento Seimo pritarimu.

Pirmoje savo antrosios kadencijos spaudos konferencijoje, kalbėdama apie VSD vadovybę, prezidentė D. Grybauskaitė buvo dar griežtesnė.

„Ši vadovybė jau nepajėgi pilnai vykdyti savo funkcijų ir turėtų padaryti atitinkamus sprendimus“, – tada sakė valstybės vadovė.

Tačiau VSD direktoriaus pavaduotojams prezidentės pareiškimas panašu nedaro įspūdžio.

Grinos pavaduotojai bandys išlikti

Naujienų portalas Alfa.lt VSD direktoriaus pavaduotojams Akvilei Giniotienei, Romualdui Vaišnorui, Alvydui Kunigėliui, Sigitui Butkui išsiuntė paklausimą, kuriame prašė atsakyti: „ar pasibaigus VSD direktoriaus Gedimino Grinos kadencijai ir jį atleidus iš pareigų, planuojate likti dirbti VSD direktoriaus pavaduotojo pareigose?“

Straipsnio tęsinį skaitykite http://www.alfa.lt/straipsnis/49793184/zurnalistai-gresme-nacionaliniam-saugumui„>ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
biografija

1992–2010 m. jis buvo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos pareigūnas, ryšių karininkas. 1992–1993 m. G. Grina tarnavo motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas” ryšių būrio vadu, nuo 1992 m. buvo leitenantas. 1993–1995 m. jis buvo ryšių tarnybos viršininko pavaduotojas, 1995–1998 m. – šios tarnybos viršininkas, nuo 1993 m. – vyresnysis leitenantas, nuo 1997 m. – kapitonas. 1998–2001 m. jis tarnavo Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo Ryšių ir informacinių sistemų planavimo skyriaus viršininku, nuo 1999 m. buvo majoras. Tarnaudamas G. Grina 1997–1998 m. baigė karinių ryšių studijas JAV Ryšininkų mokykloje, paskui stažavosi Švedijos ir Italijos karinėse mokyklose. 2001–2004 m. jis dirbo Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV, reziduodamas Vašingtone, buvo Lietuvos gynybos atašė JAV ir Kanadoje, nuo 2001 m. – pulkininkas leitenantas. 2002 m.… Skaityti daugiau »

hmm...

sprendžiant iš biografijos fizikas Grina turėjo ją tarsi tinkama šiam postui.
Tačiau galimai jis buvo apmokytas Obamos opozicijos, kurios dienotvarkėje vargu ar buvo nacionalinė valstybė. Greičiau internacionalinių korporacijų interesai.

Gal todėl prie šio „ryšininko” taip išplito interneto kontrolė iš užsienio, o lietuvišką wikipedia irgi kažkas privatizavo.

ką ten VSD veikia?

kgbistai ir ruskeliai pilnai valdo Lietuvą – ką ten tie VSDišnikai veikia?
vienas kito užpakaliais gėrisi žydrieji valstybininkai?

pavaduotojas Butkus

ką apie jį žinom? Iš rusiškoo anglų kalba laikrasččio: Lithuanian Foreign Minister Antanas Valionis confirmed in an interview on the National Radio the report that came from Moscow on Friday that a Lithuanian diplomat would be expelled from Moscow. Mr. Valionis said the move was Moscow’s retaliation to the expulsion of three Russian embassy workers from Vilnius in July 2004. They were accused of activities inconsistent with the diplomatic status, which meant they were suspected of espionage. However, Mr. Valionis emphasized that Vilnius had not announced the Russian diplomats’ expulsion officially. Lieutenant Colonel Sigitas Butkus worked in Moscow for 3 years. Lithuania’s foreign ministry noted the Russian authorities had not been critical of him until recently. The Russian foreign ministry’s… Skaityti daugiau »

pavaduotojas Butkus

Vadinasi pavaduotojas Butkus anksčiau dirbo URM, valdant A.Paulausko statytiniui ekskgb Valioniui.

pavaduotojas Kunigėlis

laikinai ėjęs Departamento Direktoriaus pareigas, atleido Jurgelevičių.

Jį patį, Malakausko siūlymu iš Krašto apsaugos Prezidentas Adamkus paskyrė į Malakausko pavaduotojus.

Patį Malakauską faktiškai „nuėmė” žurnalistas Kęstutis Girnius, kurį Malakauskas bandė įspėti: jei ir toliau taip rašysi, tave gali užangažuot Rusijos tarnybos… Tada Girnius sukėlė nesvietiškai didelį triukšmą ir privertė Malakauską atsistatydinti.
Tai, sakau, gal Malakauskas stipriai pavėlavo su tuo patarimu:)

otkačikai arba debilai

kai gazpromo tarpininkai kgbistai-pedofilai per šildymo sąskaitas apiplėšinėja visą tautą, tai yra du variantai apie VSD:
– gauną jie irgi otkatą,
– tokie yra debilai, kad net otkato jiems nemoka.

pavaduotojas Kunigėlis

Dar anksčiau jis dirbo Briuselyje Lietuvos kariniu atašė NATO ir Europos Sąjungos komitetuose.

pavaduotojas Vaišnoras

R.Vaišnorą į VSD vadovo pavaduotojus prezidentė D.Grybauskaitė skyrė kai iš šių pareigų atleido Dainių Dabašinską. VSD generalinio direktoriaus pavaduotojų pareigas dar eina Andrius Tekorius (nuo 1993 metų) ir Alvydas Kunigėlis (nuo 2008 metų). . 1970-aisiais Klaipėdos rajone gimęs R.Vaišnoras yra baigęs tuometę Lietuvos policijos akademiją (dabar – M.Romerio universitetą) ir įgijęs teisininko kvalifikaciją, sakė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas. 1996–1997 metais jis dirbo Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriuje, 1997–2002 metais – Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), 2002–2004 metais – Užsienio reikalų ministerijoje. 2004 metais R.Vaišnoras trumpai vėl dirbo STT, tačiau tais pačiais metais perėjo į VSD ir dirbo ten iki 2008-ųjų. 2008–2009 metais jis buvo Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie NATO ministras patarėjas. Saugumo pulkininko laipsnį turintis… Skaityti daugiau »

pavaduotoja AKVILĖ GINIOTIENĖ

rodos bus labiausiai susijusi su D.ULBINAITĖS byla. Vilniaus miesto apylinkės teismo trijų teisėjų kolegija antradienį toliau tęsė baudžiamosios bylos nagrinėjimą – į apklausas atvyko VSD vadovas Gediminas Grina, jo pavaduotoja Akvilė Giniotienė ir dar viena su valstybės paslaptimis dirbanti „saugumietė“ Vida Žekienė. Tačiau prieš jų apklausas teisėjų kolegijai pirmininkaujantis Robertas Rainys paskelbė, kad visi posėdžiai, kuriuose apklausinėjami su slapta informacija dirbantys valstybės tarnautojai bei D. Ulbinaitė, bus nevieši. Be to, teismas nutarė bylos medžiagą, susijusią su valstybės paslaptimi, pripažino nevieša. Ši medžiaga yra pirmajame bylos tome Baudžiamąją bylą be teisėjo R. Rainio nagrinėja teisėjai Irma Randakevičienė ir Miroslavas Gvozdovičius. Šioje byloje teismas taip pat paskyrė atsarginį teisėją – jeigu kas nors iš teisėjų susirgtų, jį turėtų pakeisti teisėjas Marijus Kursevičius.… Skaityti daugiau »

tačiau "pažymą" perdavė ne  AKVILĖ GINIOTIENĖ

vyriausiajai patarėjai D. Ulbinaitei su valstybės paslaptimi susijusią pažymą, pažeisdamas nustatytą tvarką, perdavė Valstybės saugumo departamento valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas – saugumietis dar prieš oficialiai išsiunčiant pažymą aukščiausiems šalies vadovams (ji buvo išsiųsta spalio 31-ąją), spalio 30-ąją atvyko į Prezidentūrą ir panoro akis į akį susitikti su šalies vadove. Savo rankose V. Kaladinskas laikė valstybės paslaptį sudarančios pažymos projektą – jos dar nebuvo pasirašęs VSD vadovas Gediminas Grina, tačiau ant dokumentų buvo nurodyta, jog joje esanti medžiaga yra itin slapta. VSD darbuotojui susitikti su prezidente nebuvo leista, todėl pažymos projektą jis paliko D. Ulbinaitei. Tokias aplinkybes nustatė VSD Imuniteto tarnybos pareigūnai, atlikę tyrimą dėl galimo slaptos medžiagos nutekėjimo. Griežtai reglamentuojamą tvarką pažeidęs V. Kaladinskas iš balos neišbrido sausas – už… Skaityti daugiau »

Hmm..

Prokuroras Ivanauskas pasitelkė STT, kad ištirtų VSD.
O kas tada ištirs STT? Man ta įstaiga atrodo dar neaiškesnė.

sekundė

Tyrimas dėl valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente buvo pradėtas šių metų spalio 31 dieną, jį atlikti buvo pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).
Būtent STT agentai pasižymėjo žygiu prieš žurnalistus. BNS žurnalistės Jūratė Skėrytė ir Jūratė Damulytė apklaustos STT. Apklausos truko po kelias valandas. J. Skėrytė išvesdinta iš Seimo, kolegų akivaizdoje. J. Damulytės namuose ir garaže atliktos kratos. Gausios kritikos sulaukusi STT laikosi pozicijos, esą visos priemonės buvo proporcingos.

mūsų įžymieji (tarybiniai?)  prokurorai

Prokuratūros
Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas

Vyriausiasis prokuroras Antanas Stepučinskas
Prokuroras Mindaugas Dūda
Prokurorė Nijolė Frolova
Prokuroras Gintas Ivanauskas
Prokuroras Gintaras Jasaitis
Prokuroras Aleksandras Kazakovas
Prokuroras Justas Laucius
Prokuroras Adas Laurikėnas
Prokuroras Aidas Mažeika
Prokuroras Tomas Meškauskas
Prokuroras Gintaras Plioplys
Prokuroras Rolandas Stankevičius
Prokuroras Zdzislav Tuliševski
Prokuroras Artūras Urbelis
Prokuroras Saulius Verseckas

ha ha ha

o kodėl VSD nepajėgi? ar kad turi atsiskaityt Seimo Nacionalinio Saugumo pirmininkui A.Paulauskui, kgb sūnui? Ar ne geriau tiesiai Kremliui? 🙂 O ar yra tarp šių prokurorų bent keli ne Paulausko globojami? Kol Liaučius su prkuroru Dūda darė iš Kusaitės „teroristę… Kol Jasaitis su Paulausku gaudė „Vilniaus brigadą”… kol jos nariai palindo po „organizuotu” verslu… kol Veseckas 10 metų tempė Uspaskioo bylą, kol šis atsidūrė Europos parlamente… kol Ivanauskas iš Ulbinaitės lipdė „valstybės išdavikę’… kol korupcijos tyrėjas M.Dūda su kontrabandininkais tarėsi… Kol N.Florova įrodinėja žudikų nekaltybę, nors turėų būt atvirksčiai, nes ji prokurorė, o ne advkatė… Kol rezonansines mafijos bylas vilkina Zdislav Tomaševski.. Kol Tomas Meškaukas sulaiko „agurkinius” tik porai mėnesių… už tokius kiekius narkotikų, už kuriuos jie sėst turėtų… Skaityti daugiau »

o gal

Paulauskas nusitaikęs vėl užvaldyt VSD? Kaip prie Pociūno?

to ha ha ha

„o kodėl VSD nepajėgi?”
O to dėl kad juos kuruoja labai pajėgi Rezidentė.
Ji skiria vadus, pavaduotojus ir visada yra…”ne prie ko”.

gudi giria

Kol nebus laisvu rinkimu ir atsaukimo mechanizmo is pareigu,kad Tauta atsauktu pazeideja is pareigu tol nieko nebus,nusidejas I teisma jeigu kaltas visam gyvenimui eilinis darbininkas ir uzsibaigs visi monai,jug,taip paprasta,bet to nieks nemini to reikalo.Reiskesi visi opozicijionieriai nori I laiva ilipti su daline tiesa,tai uz kurio laikotarpio butu,tas patcs.Ir dar turi buti atrastas budas tautai valdyti rinkti siulyti kariuomenes vadus,policijos vadus ir ziniasklaida kontroliuoti turi,tik tauta.

Kritikas Pikčiurna

Gerbiamieji, Prezidentė skiria tik VSD generalinį direktorių. Jo pavaduotojus skiria VSD viršininkai dar iš KGB laikų, todėl jie nepavaldūs niekam Lietuvoje. Štai ką reiškia teiginys, kad „vadovybės nėra tikslo keisti”, nes paskirs tokius pačius, o nauji gali net valstybinės kalbos nebemokėti… Čia, kaip su Palaičiu – jie visi ne prie ko…

Grina - idealus

plieninis, bukas Grinos žvilgsnis – tikras Džeržinskio ir Berijos anūkas.
Tokiam niekad nekils mintis Valstybę Saugoti nuo Rezidentės, griaunančios valstybę blogom paskolomis, nomenklatūros protegavimu ir milijardiniu dujų laivu.

hmm...

nepatikimiausias iš pavaduotojų man atrodo tas, kurį skyrė Paulausko statytinis Valionis.

Aš ir Paulauskui ir jo „buvusiems” atleisčiau už tarnavimą KGB. Manau, kaip ir daugelis. Juk tokia patirtis labai praverstų. Tačiau kad jų ir tolesni veiksmai aiškiai liudija kad jie nie velnio nepasikeitę, o ir toliau tarnauja KAŽKAM. Paulauskas aiškiai pasakė, kad nori finliandizuot Lietuvą. O tai reiškia – išstot iš NATO. Visas tas jo knisimasis po Ulbinaite irgi akivaizdus noras atstatyt savo dominavimą VSD. Nejau STT jau Paulausko rankose? Brutalus jų elgesys su dėmesio nukreipmu ne į tuos, kuriuos reikėtų, rodo, kad taip.

hmm.. > Grina

Tai kad ne Prezidentai skolinasi, o premjerai, nežinojai?
Grina turi vaikų. Tokiam postui geriau tiktų bevaikis išsiskyręs ar senbernis, kad nedrebėtų dėl galimo šantažo.
Prezidentė, va, nieko nebijo.

O kaip Tau Paulauskas?

hmm.. dėl laivo

na,laivas kainuoja, bet tai juk MŪSŲ GINKLAS.
O ginklai visada kainuoja, nors ir ne visada naudojami.

komunistai - MŪSŲ GINKLAS

vien komunistas olekas savo veikla sutaupė mums 3 divizijas.
kiti Lietuvos komunistai irgi gerai kovoja – išvaro jaunimą į emigraciją, padaro nusivylimą valstybe.
na komunistai – MŪSŲ GINKLAS – daug kainuoja…. lietuviams.
Rusas.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top