VU TSPMI kelia studijų kokybę: profesorių Vytautą Radžvilą keičia pradedančiais dėstytojais?

Portalo propatria.lt šaltinių žiniomis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) karštligiškai „ieško pamainos“ profesoriui Vytautui Radžvilui.

Paskelbtos ir galimai „laimingųjų“ pavardės – „[p]rofesoriaus iki šiol dėstytą Klasikinių politinių teorijų kursą (po paskutinių akademiniu požiūriu abejotinų jungimų apimantį ir Filosofijos įvadą) pakviesti dalimis dėstyti doktorantas Vilius Bartninkas ir 2015 metais disertaciją apsigynęs dr. Linas Jokubaitis“.

Primename, jog toks „poreikis“ radosi „VU ir VU TSPMI vadovams A. Žukauskui ir R. Vilpišauskui pavasarį sutarus skelbti personalizuotą konkursą VU TSPMI profesoriaus pareigoms užimti“. Ir nors „VU Senatas 2018 m. birželio 12 d. priėmė išvadą, jog pagal šio konkurso sąlygas prof. Vytautas Radžvilas jame objektyviai negalėjo dalyvauti“, „konkurso“ rezultatai liko galioti. Kaip pripažino ir VU Senatas, „jokių objektyvių priežasčių, kodėl nebuvo paskelbtas konkursas politinės filosofijos profesoriaus pareigoms užimti, rektorius nepateikė“. Tad nieko keisto, kad kilo visuomenės pasipiktinimo banga – universiteto ir instituto vadovybė buvo „apkaltinta susidorojimu su V. Radžvilu dėl jo „neteisingų“ politinių pažiūrų“.

Tą, propratria.lt teigimu, liudija ir tolimesni TSPMI direktoriaus prof. Ramūno Vilpišausko veiksmai. Užuot pripažinęs tai, kas ir taip akivaizdu – prof. V. Radžvilo nelygstamas kvalifikacijas ir pasirengimą instituto pirmakursiams dėstyti Klasikinių politinių teorijų kursą – ir pasiūlęs tai daryti „valandinio apmokėjimo principu“, naujų mokslo metų išvakarėse šis kursas buvo suskaidytas ir be jokio konkurso pasiūlytas dėstyti dar tik pradedantiesiems dėstytojams.

Kaip apibendrina propatria.lt, „[t]oks dėstytojų pasirinkimas vietoje neabejotinai aukštesnės kvalifikacijos profesoriaus dar kartą aiškiai liudija, kad prof. Radžvilo etato panaikinimas nebuvo tik formalus veiksmas, kaip iki šiol teigia VU TSPMI administracija, o nuoseklus mėginimas panaikinti tariamai žalingą jo dėstomų kursų įtaką studentams net instituto akademinio lygio sąskaita.“

Portalas propatria.lt primena, kad tokią dėstytojų „rotaciją“ TSPMI vadovybė atlieka jau nebe pirmą kartą: prieš keletą metų prof. V. Radžvilo dėstytą „filosofinį Europos idėjos istorijos kursą“ buvo nuspręsta pakeisti „Europos studijų srityje apskritai net nesispecializuojančio doktoranto Ginto Karaliaus skaitomu istorinio pobūdžio kursu“. Kaip teigiama propatria.lt pranešime, toks sprendimas priimtas „be jokio pagrindimo (formaliai teigiant, jog kursas per sunkus)“.

Kaip jaučiasi tokios „kadrų politikos“ įkaitais tapę jaunieji profesoriaus kolegos ir kaip tokie sprendimai dera su VU siekiu užtikrinti studijų kokybę, kol kas garsiai nė nesvarstoma.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top