Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Lietuvoje Covido situacija, palyginti su visomis kaimynėmis, tikrai bloga (pagal naujausią statistiką blogiau tik Rusijoje, kurią jau visai pasivijome). Ir pažiūrėjus vakarykštę prof. I. Vėgėlės ir Seimo sveikatos reikalų komiteto nario L. Slušnio diskusiją per TV 3 gali suprasti, kodėl.

Slušnys tiesioginiame eteryje paaiškino, kad dabartinė valdžia, valdydama pandemiją, veikia bandymų ir klaidų metodu. Pirmiausiai kažkas greitomis yra padaroma, o po to žiūrima, kokias tai turės pasekmes (pasak Slušnio, taip visada valdomos krizės …).

Slušnys nesugebėjo atsakyti į laidos vedėjo klausimą, kodėl per pirmąjį karantiną nebuvo leidžiama į mažas parduotuves, o dabar didesnę susirgimo riziką turintys piliečiai verčiami jose grūstis (ar pasikeitė virusas?). Slušnys nežinojo, ir kad šiuo metu Lenkijoje (kurioje mažiau pasiskiepijusių ir nėra galimybių pasų) situacija yra gerokai geresnė nei Lietuvoje. Slušnys, pasirodo, galvojo, kad ji tokia kaip Lietuvoje…

Tiesa, Slušnys vieną dalyką žinojo labai tvirtai. Pasak jo, „liko labai nedaug. Atvirai pasakius, mums liko kokie, na, 15 proc. žmonių paskiepyti ir mes, nu, praktiškai tampame kaip danai laisvi“. Į prof. Vėgėlės pastabą, kad Europos Sąjungos PSO Europos vadovas H. Kluge pripažino, jog masinis vakcinavimas nepadeda nutraukti pandemijos, Slušnys sureagavo: „Bet, Joe Biden‘as…“ (toliau nebebuvo galima suprasti, ką norėjo pasakyti).

Paklausęs valdžios atstovo pradedi galvoti, kad leidimas lankytis didesnėse, gražesnė, naujesnėse, prabangesnėse parduotuvėse ir visokiuose akropoliuose tik turintiems galimybių pasą visai nėra skirtas tam, kad būtų apsaugota visuomenės sveikata (akivaizdu, kad čia nėra jokio ryšio). Jis yra skirtas atsilyginti nusipelniusiems klusnumu dabartinei valdžiai piliečiams. Suteikiant jiems tą saldų ekskliuzyviškumo ir buvimo labiau „baltu“ nei jų bendrapiliečiai jausmą. Ką tai bendro turi su Konstitucija, visuomenės sutartimi ir bendrai pagarba žmogui, neklauskite…

Dėl bendro išsilavinimo. Besiskundžiantiems nepagrįstais piliečių teisių suvaržymais valdžia pirštu rodo į kelias kitas valstybes, kurios taip pat turi galimybių pasus bei taiko įvairius ribojimus. Pirmiausiai – į Vokietiją ir Prancūziją. Patikrinau – nė vienoje iš jų nėra draudžiama neturintiems GP lankytis didelėse parduotuvėse. Tad tiek apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top