Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Lietuvoje konservatorių partijos priežiūros komitetas mano, kad yra pagrindas taikyti sankcijas partijos nariui už tai, kad jis, analizuodamas ne itin sėkmingų rinkimų rezultatus, išsako nuomonę, jog „kandidatė pralaimėjo rinkimus dėl to, kad nusisuko nuo tradicinių vertybių“.

Atkreipkite dėmesį, čia nėra tas atvejis, kai viešai paskelbiama, jog partijos narys nepalaiko partijos kandidatės ar kitus ragina jos nepalaikyti. Kalbama apie post factum pasakytą nuomonę (su kuria galima sutikti ar ne) apie tai, kas lėmė pralaimėjimą rinkimuose.

Kita vertus, JAV po to, kai respublikonų partija nominavo Trumpą savo kandidatu į prezidentus, visa eilė žymių respublikonų partijos narių, įskaitant kai kuriuos senatorius, kongresmenus ir gubernatorius, viešai pareiškė, jog nepalaikys Trumpo prezidento rinkimuose. Tačiau niekam nekilo mintis už tai jų svarstyti kokiame nors respublikonų etikos komitete. Tuo labiau taikyti sankcijas. Ką jau kalbėti apie sankcijų taikymą už nuomonę apie tai, kas galėjo lemti rinkimų rezultatus.

JAV siūlymas taikyti sankcijas už išsakytą nuomonę apie rinkimų baigties priežastis geriausiu atveju būtų palaikytas nevykusiu pokštu.

Tačiau Lietuva nėra JAV. Čia pasekmės už viešai pareikštą asmeninę nuomonę ar įžvalgas gali būti visai nejuokingos. Ypač jei tu esi konservatorių partijos narys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top