Vygantas Malinauskas. Progresyvizmas kėsinasi ir į akademinę, studijų ir tyrimų laisvę

Progresyvizmas kėsinasi sugriauti vis daugiau atraminių vakarų civilizacijos stulpų. Vienas iš jų – akademinė, studijų ir tyrimų laisvė. Jau kuris laikas iš kolegų užsienyje tenka girdėti istorijas apie tai, kaip akademikas, paviešinęs tyrimų rezultatus, kurie neatitinka politinio korektiškumo standartų ar jais pasirėmęs viešame pasisakyme, be jokio paaiškinimo tiesiog netenka akademinių valandų, nebegauna pasiūlymų dėstyti tai, ką anksčiau dėstė, nebekviečiamas kitoms akademinėms veikloms. Jau nekalbant apie kokius nors tyrimų finansavimus ar grantus.

Deja, pastaruoju metu baimė viešai reikšti „neteisingas“ mintis kausto jau ir Lietuvoje. Vis dažniau iš įvairių sričių kolegų tenka išgirsti, kad jie nenori garsiai pasakyti, ką iš tiesų galvoja, nes mano, kad tai gali turėti pasekmių jų akademinei karjerai. Po visokių „lygybės politikų“ priedanga jau ir Lietuvos universitetuose bandoma politinį korektiškumą paversti visai akademinei bendruomenei privalomomis normomis.

Manau, pats laikas Lietuvoje pradėti galvoti apie „Akademinės laisvės aljansą“.

Iš Delfi straipsnio: „Šalia spaudimo, kurį mokslininkams daro dalis studentų, esama dar ir finansinio veiksnio. Žinant, kad universitetai veikia kaip ekonominės institucijos, o mokslininkai priversti gauti pinigų savo tyrimams, nori nenori, atsiranda konformistinis spaudimas, susidaro priklausomybė nuo tyrimų projektams nustatytų rėmų ir direktyvų, o mokslininkai eina lengviausiu keliu: renkasi temas, kurioms bus lengviausia gauti pinigų. Jau ne pirmi metai spaudoje tame kontekste minimos vyriausybės ypač dosniai finansuojamos gender studijos: šalyje pernai priskaičiuota 230 profesorių, tyrinėjančių įvairius gender aspektus, – gerokai daugiau nei farmakologijos (195)“.

Beje, viena iš Stambulo konvencijos ratifikavimo pasekmių būtų Valstybės įsipareigojimas pinigus skirti tiems moksliniams tyrimams, kurie vadovaujasi Stambulo konvenciją grindžiančiomis ideologinėmis paradigmomis (žr. Stambulo konvencijos 11 str.) Taip būtų sukuriamas uždaras ratas. Būtų vykdomi tik tie tyrimai, kurie patvirtina Stambulo konvencijos ideologiją, o tada jais remiantis visuomenė būtų užverčiama „moksliniais“ duomenimis, patvirtinančiais Stambulo konvencijoje numatytų priemonių reikalingumą. Ir dar labiau būtų marginalizuojami Stambulo konvencijos kritikai – kaip nesivadovaujantys „mokslu“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gabrielė

Akivaizdu, kad niekur mes su savo nepriklausomybę nepabėgom. Baisu, bet gyvenimo pavyzdžiai patvirtina, kad reiškiniai vykę sovietmečiu ateina pas mus dabar iš vakarų. Iš esmės viskas tas pats, tik iškaba kita. Iškrypimai, nukrypimai ir jie primetami visuomenės daugumai. Vienur buvo šaukiama apie brolybę ir lygybę kitur giriamasi demokratija. Baisiausia, kad mūsų jaunimas žioplesnis už buvusį lietuvišką-sovietinį jaunimą tiki, kad gyvena laisvėje, demokratijoje ir pan. ir demonstratyviai ima vemti tuomet, kai jiems pasakoma tiesa.

Trumpai

Kaip ir aišku, kodel virusologija taip nustekententa Lietuvoje – nežiūrint gana neblogo įdirbio biochemijos srityje. Beje ir dabar pinigus is nacionalines COVID programos susirinko politikorektiski smegenų plovėjai – humanitarai. Medicinos ir biologijos atstovai gavo tik grašius.

stasys

Jei ta akademinė minties laisvė taip zalojama ,kodėl neįkūrus paprastos profsąjungos ? Nejau dėl kiekvieno įtarimo save ignoruojant teks kurti po partija ar judėjimą ginti paprastų akademikų interesus ? aš aišku nesu sužavėtas ‘kapsukes’ moksliniais auklėtiniais ..bet suprasti jog valstybei investavus tokias lėšas į juos ir va taip išmesti .. ne tik kad nedera bet ir prognozuojama bėda ateičiai . Jei yra tokių faktų autoriau , viesinkite o įtarimai tegul stalčiuje lieka .

bjž

Skaudi tema.Ir ypač skaudi jaunimui.Baigę mokslus ir pasilikę dirbti aukštojoje staiga suvokia,kad tiesos sąvoka labai plati.Tenka prisitaikyti ir susitaikyti,kad išlikti.Tenka pritarti,neprieštarauti,pataikauti ir daryti net nusikaltimus,kurių reikalaujama…Taip buvo ir taip bus ir jokiai santvarkai tai nėra pavaldu. Prieštaraujantiems,ieškantiems tiesos kelias vienas – į susinaikinimą.Gyvenimas rodo,kad dauguma tai supranta.Na ,o tie kas nesupranta ,pradžioje mokosi.o paskui…

to Gabrielė

O pati dar nesupratai, kad čia taip šposina Didysis Trejetas(Troikė) su savo A-bombačkomis? Neturi tokios bombačkos – esi lox’as ir į dantis Stambulo konvencija. Patekome pas Blogio imperijos sąjungininkus. Ir taip apeisime visus tris.

Ale tikrai

kaip anksčiau – visur ir viską reikėdavo IŠPAŽINTI TSKP suvažiavimų medžiagos DVASIOJE…… tai šiandieną reikalai ne progresuoja, o kaip reikiant REGRESAVO….. visose srityse…… į iki-TSKP-inį laikotarpį…..

sąvokų tikslumas

ne progresyvizmas, o bolševizmas. Nereikia tuščiai maivytis.

Al.

Rusiško bolševizmo laikais, valdžia visas savo sąjungininkes vadino Demokratinėm ir Liaudies respublikom. Daugelis jų atgavo žmoniškus pavadinimus. Bet Progresivnaja Maladiož net per visas perestroikas liko ištikima proletariato Reikalui. Politrukai ir Agitatoriai jau veikia plačiai. Gal būt neužtruks pasirodyti ir Liaudies Gynėjai. Juk tur būt ne be reikalo Pažangusis jaunimas sustojo į šaulius?

Žodžio laisvė...

Vadinasi,stumia Stambulo Konvenciją tie,kas tame mato lengva pinigų gavimą utopiniams
„moksliniams „atradimams ir tuo pačiu galimybe tapti „popieriniais” profesoriais???
Mokslo vyrai ir moterys,ar tai sąžininga Lietuvos atžvilgiu???

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top