Vyriausybė pritaria prezidentei ir skelbia karą priešo propagandai

BNS praneša, jog Vyriausybė iš esmės pritaria prezidentės pataisoms, kurios numato griežčiau reglamentuoti retransliavimo veiklą ir taikyti griežtesnę atsakomybę už nesantaikos kurstymą ar prieš valstybę nukreiptą propagandą.

Kultūros ministerijos parengtoje ir Vyriausybės patvirtintoje išvadoje reiškiamos pastabos tik dėl kai kurių „techninių detalių“.

Visų pirma, vyriausybė siūlo tikslinti „pažeidimų“ požymius visuose etapuose – informacijos parengimo, teikimo skleisti ir skleidimo – ir aiškiai apibrėžti, kad už draudžiamos informacijos kontrolę atsakinga Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). Kitas „techninė detalė“ – apibrėžti, kada komisija pati gali nustatyti pažeidimo faktą, o kada reikia kreiptis papildomų išvadų į kitas institucijas, taip pat kada laikinas licencijos stabdymas gali būti panaikinamas.

Be to, Vyriausybė radusi išeitį, ir kaip išvengti interesų konflikto, t.y. siūlo retransliuotojus ir transliuotojus prižiūrinčiai LRTK pačiai netvirtinti jiems taikomų taisyklių, nenustatinėti metinių įmokų už licencijas ir jų nekeisti, o dėl to kreiptis į kitą Vyriausybės įgaliotą instituciją.

Kadangi Prezidentūros Seimui pateiktame įstatyme įtvirtinta nuostata, kad LRTK gali atmesti retransliuotojo ar transliuotojo prašymą išduoti licenciją ar perleisti dalį akcijų kitam juridiniam asmeniui, jei šis asmuo yra teistas už nusikaltimus Lietuvai ar yra susijęs su grėsmę šalies nacionaliniams saugumui keliančiomis organizacijomis, Vyriausybė siūlo, kad LRTK, prieš priimdama nutarimą atmesti tokį prašymą, visada remtųsi valstybės institucijų išvadomis.

Tiesos.lt primena, kad prezidentės teiktas pataisas, kaip Lietuva turės kariauti su priešo propaganda, Seimas toliau svarstys šioje pavasario sesijoje.

Pataisomis siūloma už įstatymo pažeidimus leisti skirti iki 3 proc. metinių pajamų baudas tiek transliuotojams, tiek retransliuotojams ir uždrausti vienerius metus teikti valstybės paramą karo propagandą ar raginimus keisti konstitucinę santvarką paskelbusiai žiniasklaidai.

Įstatymų pakeitimus, numatančius baudas iki 28,9 tūkst. eurų (100 tūkst. litų) arba iki 3 proc. metinių pajamų, taip pat numatančius didesnes galias LRTK, atskirai Vyriausybei teikia ir Kultūros ministerijos ekspertų komisija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ruta

Kartais atrodo / pagal prezedenturos nesamones/ , kad randames Rusijoje , tokia pati izuli propaganda , dezinformacija , neapykantos ir karo skatinimas .Atrodo , kad Lietuva neturi savu , vidiniu problemu , o tai ir pirmavimas ES korupcijoje , emigracijoje , vaiku skurdu ir mirtingumu , socialine neligybe , savizudybes , trumpas gyvenimo rodiklis ,labai bloga demografine padetis , alkoholizmas , maziausias minimumas pagal ES ..
Nera ko stebetis , nes sovietine sistema ir isugde Grybauskaite , Landsbergi , Linjkeviciu , Sadziu , Jukneviciene , Oleka ,Andriukiene , Kuri , Kryziaviciu , Pura ………..

priešo propaganda

pedofilija – priešo propaganda
aukštos šildymo kainos – priešo propaganda
visuomenės atskirtis – priešo propaganda
grybauskaitė kenkėja – priešo propaganda
emigracija – priešo propaganda
teisingumo nebuvimas – priešo propaganda

putino, grybauskaitės - karas išgelbės

kai tauta kariauja ar ruošiasi karui – niekas nežiūri, kiek lyderiai pavogė.
nes jei kaltinsi lyderius vagystėmis – būsi priešas Nr. 1.

rutai

su jūsų išvardintais ir yra Lietuvos karas. Ir jie prisišauks to karo, o paskiau sakis, mes jus perspėjom, mes sakėm. Vadink žmogų kiale tūkstančius kartų ir žmogus taps kiaule.

valdas

Jeigu turėtume įgalią vyriausybę,ar seimą,jau seniai turėjo būti stabdoma grybauskinė propaganda ir jos kenkėjiška veikla Lietuvai…Keista ta demokratija šalyje,kurią valdo komunistinis diktatorius-Grybauskaitė.

Pastebėjimas

Nėra opozicijos lyderio, kuris pakeltų žmones prieš bestijos siautėjimą, tai ir yra Lietuvos, sparčiai žengiančios diktatūros keliu, bėda.

Juozapas

Putlerio propagandos gesinimas yra reikalingas.
Tačiau, kadangi nepasitikiu Ponia, manau, kad įstatymas priimamas siekiant kitų tikslų, o puterastų propaganda yra tik pretekstas.
Įstatymas turėtų būti subalansuotas, sudedant saugiklius nuo pasikėsinimo į Lietuvos piliečių žodžio laisvę. T.y. turėtų būti kategoriška nuostata, įstatymo esminis akcentas, jog šiuo įstatymu nebus piktnaudžiaujama.
turi būti aiškia ir nedviprasmiškai rodomos garantijos, kad šis įstatymas nesuvaržys valdžios kritikos laisvių.
Jeigu šis įstatymas taps, (o kad taip gali nutikti grėsmė yra didelė) primone informacinei diktatūrai įvesti, tuomet bus labai blogai.
Kol kas Dodžioji Kovotoja prieš putlerį labiausiai pasireiškia kopijuodama putlerinę valdymo vertikalę ir diegdama puterastinio stiliaus „tvarką” Lietuvoje.
Vienžo, netikiu visu šiuo spektakliu.

Nieko,

greit Lietuva prisijungs Rusiją, ir bus tvarka.

Krambambulis

Oi gaila, gaila Lietuvos, kurią labai mylėjau…
O gaila todėl,kad transliuotojų ir retransliuotojų, skleidžiančių Rusijos propaganda teisės, turi viršenybę prieš Lietuvos įstatymus.
Nepanašu, kad Seimo pavasario sesijoje jiems bus užčiauptos burnos. Tikriausiai vėl lauksime rudens sesijos…

Antanas

Pritariu Juozapui, nes manau, kad tokia kova gali išsivystyti į piktnaudžiavimą atspindinti Rusijos kovą, kuri Rusijoje prieš piliečių žodžio, informacijos gavimo ir skleidimą ( ne dezinformacijos )naudojama prieš piliečius smurtas, ką pasmerkia ir Lietuva.

Marija

Geriausia priemonė prieš propagandą yra patikima informacija. Deja, deja, Lietuvoje jos nedaug liko. Grybauskaitė, Butkevičius, Kubilius norėjo ne informacijos, bet propagandos.

Pastebėjimas

Vokiečių propaganda, kurios nekenčia sorošininkai ir beretės
https://www.youtube.com/watch?v=WZ6WDfAx1LM

Raigerdas

Pirmiausia, kas turėtų susirūpinti dėl piktnaudžiavimų, tai tie „piliečiai”, kurie turi polinkį į išdavystę. Po „valdžios kritikų priedanga” savo šmeižiko „talentą” pademonstravo ne vienas šmeižikas ir tame jūs galite įsitikinti, patikrinę komentatoriaus Trupmeno komentarus. Putinas labai sutaria su kitais diktatoriais: Kadyrovu, Vengrijos V. Orbanu, Venesuelos, Korėjos ir kitais. Mūsų išdavikų ir šmeižikų nuomonė taip pat sutampa su ruszombių propgandos skleidėjų nuomone. Nesvarbu, kad jie ir tarpusavyje susipeštų, bet dėl kenkėjiškos veiklos Lietuvoje, jų nuomonės sutampa. Taip, kad diktatorius, šmeižikus ar išdavikus jungia tas pats „malonus jausmas”, ką nors sugriauti ar pakenkti geresniam, nei yra pats šmeižikas žmogui. Panašiai jungiasi ir narkomanai, panašiai ir alkoholikai, taip pat ir nusikaltėliai, nes jie irgi kaltina visus aplinkui dėl savo bėdos, bet savęs kaltais… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Lietuviai pagaliau turi suprasti, kad tiek ruszombių propganda, tiek mūsų vietinių šmeižikų kenkėjiška veikla, kuriuos palaiko ir ruszombiai ir vietiniai šmeižikai, yra ta problema su kuria reikia tvarkytis. Gaila, kad valdžioje kol kas nėra suprantama, kad vietinis vienas šmeižikas yra pavojingesnis už 100 Rusijos propagandistų. Todėl kova su Rusijos propaganda bus neefektyvi, jeigu tuo pačiu nebus kovojama su vietiniais šmeižikais. Reikia pagaliau supasti, kad vietinis šmeižikas yra daug daugiau pavojingesnis už bet kokią Rusijos propagandą. Užtenka prisiminti, kas daugiau žalos pridarė Lietuvos partizanams: KGB-istai ar stribai ir išdavikai, kurių rankomis ir buvo palaužtas pasipriešinimas Rusijos okupacijai. Ir prireikė 50 metų okupacijos, kad įsitikinti ta „nauda”, kurią padarė Lietuvai stribai ir išdavikai Rusijai. Prireikė dar 300 000 Lietuvos piliečių išsiųsti į… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Kam skirta Rusijos propaganda? Nei vienas sveiko proto žmogus, ja nepatikės. Tada, kam ji yra skirta? Tai tam gyventojų sluoksniui, kuris yra linkęs į melą, juo gyvena ir pats jį toliau nešioja. Kas yra tie melo nešiotojai? Tai išdavikai, šmeižikai, užsimaskavę komunistėliai, fašiatai, nusikaltėliai ir gandų nešiotojai.

Raigrybas

Visus kurie nemyli Grybauskaitės- į Sibirą!

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top