Vyšegrado šalys atsisako laikytis „žaliojo susitarimo“

laikmetis.lt

Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija naująjį „žaliąjį susitarimą“ pavadino ekonomine savižudybe ir pareiškė nesutinkančios su Briuselio planais papildomai apmokestinti gyventojų nekilnojamąjį turtą ir automobilius, siekiant priversti europiečius pereiti vien prie atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimo.

Spaudos konferencijoje po pasaulio lyderių susitikimo Glazge, Vengrijos vicepremjeras Gergely Gulyas teigė, kad Briuselio noras apmokestinti gyventojų turtą radikaliai kertasi su Vengrijos vyriausybės nuostatomis mažinti su būsto išlaikymu susijusias gyventojų išlaidas.

Ministras pažymėjo, kad energetinės kainos Europoje tapo tiesiog milžiniškos, nes šalia globalių tendencijų dar prisidėjo Europos Komisijos sprendimai apmokestinti bet kokį taršų energijos naudojimo būdą. Anot politiko, tokie sprendimai kertasi su Vengrijos būsto išlaidų mažinimo politika, kurios dėka kainos vartotojams yra vienos mažiausių Europoje. Ministras tikino, kad visos keturios Vyšegrado šalys pasiryžusios blokuoti naujus Briuselio raginimus šia tema.

„Žaliajam kursui“ besipriešinančios šalys taip pat itin kritikavo ES komisaro F. Timmermans veiklą, kuomet ES vadovai, matydami augančią energijos paklausą ir sparčiai senkančius rezervus, pusė metų nedarė nieko, kad padėtų ES šalis aprūpinti energetiniais ištekliais ir gamybos medžiagomis. Tokio neveikimo priežastimi tapo ES rūpestis klimato kaita, dėl kurios buvo nuspręsta mažinti tokių išteklių prieinamumą ir naudojimą Europoje. Vykdydami tokius nutarimus Briuselis tikisi verslą ir gyventojus priversti greičiau pereiti prie atsinaujinančių šaltinių diegimo ir naudojimosi.

Vengrijos politikų teigimu, taršos mokesčius norima didinti ne gamintojams, kurie yra atsakingi už taršos augimą, bet paskirstyti visiems gyventojams, kad visi europiečiai mokėtų taršos mokesčius. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad ES tikslas visiškai uždrausti dyzelinius automobilius Sąjungoje iki 2035 m. yra pavojingas vartotojams ir gali gerokai nuskurdinti gyventojus.

Vengrija yra plačiai kritikuojama dėl savo sutarties su Rusija dėl dujų tiekimo ateinantiems 15 metų. Rusija energetinius išteklius dažnai naudoja kaip politinę spaudimo priemonę. ES tuo tarpu stengiamasi kuo skubiau atsisakyti bet kokio iškastinio kuro ar branduolinės energetikos naudojimo, tačiau tokie sprendimai kol kas privedė prie energetinių kainų šuolio arba išteklių trūkumo pramonėje.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Beviltiška

Pasikeitus redakcijai, atrodė – pagaliau baigsis tamsybiškumo propagavimas. Bet, matyt, neprastai buvo suteptas jo skleidimo mechanizmas, nes į apyvartą vėl, sakyčiau, su nemažu pagreičiu grįžta tai, kas per paskutinius dvejus metus išpuoselėta.

ah.ą

Štai ir išlindo Dievas Suvokimas/ Brahmanas.

Pasvarstymui

Rusų propaganda mėgaujasi „Žaliojo kurso” veidmainystėmis Glazge… BBC jiems nenusileidžia. Pasak jų, škotai suskaičiavo per 400 spec. reisų lėktuvais į Glazgą. Taip buvo „pagaminta” 13.000 tonų CO2.
Palyginame: kadangi šiluminės anglimi kūrenamos elektrinės 1 MWh elektros gamybai paskleidžia 1,1 tonos CO2, nesudėtinga paskaičiuoti, jog Liuksemburgo teismo „uždraustos” Bielsko-Biała elektrinės Lenkijoje mažesnysis 55 MW agregatas, dirbdamas visa galia, tokį kiekį taršos paskleistų tik per 9 paras… O kur dar posėdžiautojų pramogos, kelionės namo… Žiūrėk, ir visas mėnuo susidarys!
Kas aktualiau: šviesa ir buitiniai patogumai žmonėms nykiais rudens vakarais, ar tasai „Bla-bla-bla”? Gal tie „aplinkai draugiški” teisėjai uždraudinėtų ne tik elektrines, bet ir tokius beprasmius pasiposėdžiavimus? 🙂

o lietuvoje

tylu ramu – „mūsų” valdžiai viskas tinka

Kad

Pas mus valdžioj nėr kam kalbėt

stasys

laikmetis.lt aiškiai angažuotas Briuselio bet kokiam žodžiui ar įdėjai . Žaliasis kursas nėra blogas kaip tikslas , jei neliesti priemoniu ir plano kaip to pasiekti . Įdėja iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais buitiniu vartotojų limenyje , ‘planetos sveiki plaučiai’, gamtosauginiai reikalavimai ..viskas remiasi į vartojimą iš kurio visos valstybės gyveną . Prievarta negfali duoti teigiamu vaisių , o juk galiausiai ims ir pasirodys jog visa tai tik rekomendacinio pobudžio , kaip su tais lauko tualetais . Norai visa atsimušą į galimybes dėl pastarujų kaštu ir naudos analizės . Višegrado šalys labai priklausomos nuo Rusijos energetiniu išteklių ir tos politikos kuria veda pastaroji jais prekiaudama Europoje . Vienas paprastas faktas daug sako jog tokia šalis kaip Austrija , nieko bendro neturinti su… Skaityti daugiau »

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top