Vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriuo įspėjo apie Vokietijos Sinodinio kelio pavojus

laikmetis.lt

Daugiau kaip 70 kardinolų ir vyskupų iš įvairių šalių (daugiausia iš JAV, Tanzanijos ir Kanados) paskelbė „brolišką atvirą laišką“ Vokietijos vyskupams, kuriame įspėja, kad dabar vykstančio proceso, vadinamo Sinodiniu keliu, metu siūlomi radikalūs Bažnyčios mokymo pakeitimai gali privesti prie jos skilimo.

Laiške išreiškiamas „augantis susirūpinimas dėl viso Vokietijos Sinodinio kelio pobūdžio“, kuris, pasak pasirašiusiųjų, sukėlė painiavą dėl Bažnyčios mokymo ir atrodo labiau orientuotas į žmogaus, o ne į Dievo valią.

„Neįsiklausydami į Šventąją Dvasią ir Evangeliją, Sinodinio kelio veiksmai kenkia Bažnyčios autoriteto, įskaitant popiežiaus Pranciškaus, patikimumui, krikščioniškajai antropologijai ir lytinei moralei bei Šventojo Rašto patikimumui“, – teigiama laiške.

Taip pat priduriama: „Sinodinio kelio nutarimai žvelgia į Bažnyčią ir jos misiją per pasaulio, o ne per Šventajame Rašte ir autoritetingoje Bažnyčios Tradicijoje apreikštų tiesų prizmę“.

Šis vyskupų laiškas buvo paskelbtas antradienį. Iš pradžių jį pasirašė 49 Jungtinių Valstijų vyskupai. Vėliau prisijungė dar 19 iš Afrikos, tarp kurių 14 yra iš Tanzanijos. Laiško rengėjai nurodė elektroninio pašto adresą – episcopimundi2022@gmail.com, kuriuo naudodamiesi kiti vyskupai gali pridėti savo pavardes prie dokumento.

Tarp tarpsirašiusiųjų dokumantą yra tokie gerai žinomi prelatai kaip kardinolai Francis Arinze (Frensis Arinzė), Raymondas Burke’as (Reimondas Berkas), Wilfredas Napieras (Vilfredas Neipjeras), George’as Pellas (Džordžas Pelas), San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone (Salvatorė Kordileonė) ir Denverio arkivyskupas Samuelis Aquila (Samuelis Akvila).

Šaltinis: CNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top