Vytautas Kabaila. Visuomenininkų žodis, arba Perversmas dėl perversmo?

Šiauliuose, likus penkioms dienoms iki Šv. Kalėdų, susiformavusi nauja partinė dauguma ketina atstatydinti tiesiogiai rinkto mero Artūro Visocko politinio-asmeninio pasitikėjimo komandos narius – pavaduotoją Domą Griškevičių bei administracijos direktorių Eduardą Bivainį.

Pastebėtina, kad nepasitikėjimą pareiškusių Tarybos narių argumentai iš tiesų skuboti, per mažai gyvi ir per silpnai įtikinantys (daugiau =r. ČIA).

Galima buvo rimčiau padirbėti ir paieškoti svaresnių argumentų, susijusių ne tik su pažadėtais ir nenuveiktais darbais, bet ir su netinkamai nuveiktais darbais.

Bet jei opozicija tokių darbų per pusantrų metų nepastebėjo, tai jų tiek daug, kaip įprasta, gal ir nebuvo.

O gal tai, kas buvo negerai padaryta, kartu darė ir pozicija, ir opozicija, todėl nėra ir kaip kritikuoti? Todėl ir lieka galimybė kritikuoti tik dėl įsipareigotų, bet nepadarytų darbų.

Įprastai iš užimamų pareigų atleidžiami žmonės dėl blogai arba labai blogai padarytų darbų, o ne dėl nepadarytų arba ne visų padarytų darbų. Dėl nepadarytų arba ne visų padarytų darbų, įprastai, bent jau pirmajam kartui tai jau tikrai, skiriami įspėjimai, kartais gal net ir griežtesni įspėjimai.

Tai teikia pagrindą prielaidai, jog opozicijai priklausančių grupės tarybos narių 2016 m. gruodžio 8 d. pasirašytame rašte „Dėl 2016-11-30 rašto „Dėl nepasitikėjimo pareiškimo“ papildymo“ gal yra nurodyti tik antraeiliai nepasitikėjimo vicemeru ir administracijos direktoriumi motyvai.

Kyla ir klausimas: kur opozicijos iniciatyvos, pastangos ir siūlymai dėl tų darbų, kuriuos turėjo daryti, bet nedarė administracijos direktorius ir vicemeras?

Na, imkime, kad ir tokį pasižadėtą, bet neįvykdytą (o gal net ir nepradėtą) valdančiųjų darbą: „Atliksime savivaldybės turto ir įmonių ekonominio naudingumo vertinimą siekiant optimaliausio ir racionaliausio jų valdymo“.

Tačiau … tokių ir panašių įsipareigojimų nevykdė nė viena buvusioji miesto valdžia, o dabartinė opozicija per daugiau nei metus taip ir nesidomėjo, ar šie įsipareigojimai vykdomi, o jeigu nevykdomi, tai kodėl ir kada bus pradėti vykdyti.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad nėra jokių garantijų ar bent požymių, jog naujai paskirtas vicemeras ir naujai paskirtas administracijos direktorius tokius ir panašius įpareigojimus vykdys, jog naujoji Tarybos dauguma juos skatins tai daryti.

Juk tokių ir panašių įsipareigojimų vykdymas užtikrinant, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi optimaliai ir racionaliai, panaikins visas įrengtas politikų lesyklas ir savivaldybėje, ir savivaldybės įmonėse.

Čia galbūt slypi ir paaiškinimas, kodėl valdantieji nevykdė įsipareigojimo užtikrinti, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi optimaliai ir racionaliai.

Atėjusi naujoji valdančioji dauguma šio įsipareigojimo, matomai, taip pat nevykdys, o mažuma tokio vykdymo nereikalaus. Juk ir Tarybos mažumai byra pakankamai gausūs trupiniai iš savivaldybėse ir jų įmonėse įrengtų lesyklų.

Nesutariama tik trumpam ir dėl vieno – kas ir kada priklausys valdančiajai daugumai ar valdomajai mažumai, kas ir kada trupinius iš savivaldybės ir jos įmonių veš sunkvežimiais, o kas – rankiniais karučiais. Tokių trumpų nesutarimų metu kartais ir gana skaudžiai apsikandžiojama.

Nors opozicija ir priekaištauja merui, kad šis nesikalba ne tik su jais, bet ir su miesto bendruomene, tačiau reiktų pastebėti, kad ir opozicija dėl savo ketinimų versti miesto valdžią taip pat nesitarė su miesto bendruomene.

Ką mes, kaip visuomenininkai, šiuo atveju galėtume patarti valdančiajai daugumai ir opozicijai, neseniai tapusiai valdančiąja dauguma?
Pakeitus vicemerą Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį opozicijos pasiūlytais kandidatais, kažin ar pasikeis kas nors mieste į gerąją pusę, tik įsivyraus betvarkė ir chaosas.

Šiuos postus užėmę nauji asmenys, kuriuos parinks ir pasiūlys opozicija, kažin ar užtikrins, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų naudingi, kad savivaldybės turtas ir įmonės būtų valdomi skaidriai, optimaliai ir racionaliai, nes po pasibaigusio triukšmo niekas jiems tokių reikalavimų net nebekels.

Kažin ar bus užtikrintas ir kitų darbų, kurių nedaro dabartiniai vicemeras ir administracijos direktorius, vykdymas.

Gal vertėtų opozicijai dar šiek tiek pagalvoti, ar remiantis dabartiniais argumentais verta atleisti iš darbo vicemerą ir administracijos direktorių?

Gal, bendradarbiaujant su visuomenininkais, taip pat ir su mūsų asociacija, opozicijai labiau apsimokėtų įtikinti miesto merą Artūrą Visocką, vicemerą Domą Griškevičių ir administracijos direktorių Eduardą Bivainį, kad jie privalo ne tik neinicijuoti ir nepriiminėti blogų sprendimų miestui, bet ir vykdyti prisiimtus miestui reikalingus įsipareigojimus, kurie numatyti buvusios valdančiosios daugumos 2015–2019 m. programos priemonių įgyvendinimo plane?

Mes, kaip visuomenininkai, negalime daug gero pasakyti apie vicemero Domo Griškevičiaus ir administracijos direktoriaus Eduardo Bivainio per pusantrų metų nuveiktus darbus, tačiau, mūsų nuomone, tam, kad jiems pareikšti nepasitikėjimą ir juos atleisti iš užimamų pareigų, reikėtų gerokai rimtesnių argumentų, nei teikia grupė tarybos narių 2016 m. gruodžio 8 d. pasirašytame rašte „Dėl 2016-11-30 rašto „Dėl nepasitikėjimo pareiškimo“ papildymo“.

Be to, būtų gal ir pakankamai išmintinga, jei savivaldybės politikai, prieš imdamiesi ką nors reikšmingesnio skirti ar atstatydinti, prieš tai pasitikrintų savo argumentus ir turimą informaciją pasitardami su suinteresuotosios visuomenės atstovais, t. y. su bendruomeninių ir viešąjį interesą mieste ginančių visuomeninių organizacijų vadovais.

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“
pirmininkas Vytautas Kabaila

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top