Vytautas Landsbergis. Didysis blefas

„Lietuvos žinios“

Lošiant pokerį, o ypač iš didelių sumų, taikoma ypatingas psichologinės ir aktorinės valingos kovos būdas: lošėjas, kurio kortos dar neatskleistos – nežinomos, tad gali būti galingos, kelia ir vis aukština savo piniginį statymą, kad oponentas pabūgtų ir kapituliuotų.

Nebeišdrįsęs rizikuoti gal viso gyvenimo turtu ir atsakyti tolygiu didžiuoju statymu, jis verčiau traukiasi iš kovos, ir gąsdintojas-blefuotojas pasiima visą ligi tol sukrautą banką taip ir neatskleidęs tikrųjų kortų. Supasavai – viskas. Laimėtojas gal turėjo jas labai stiprias ir pergalingas – jei abi pusės privalėtų atskleisti, – o gal tik sugebėjo priblokšti ir palaužti vargšą „partnerį“ savo pergalinga vaidyba, nebeatlaikomai šiurpinančia burbulo provokacija, į kurią nebedrįstama atsakyti tuo pačiu.

Didžiajame pokeryje dėl dominavimo pasaulyje tik atrodo, kad ant smuklės stalo padėta Ukraina. Kas privers kitą, neva globalų „partnerį“ trauktis neatskleidus kortų, tas pasiims Ukrainą. Bet iš tikrųjų pasiims daugiau – ak, tokį svaiginantį ypač vienam lošėjui – valdovo skeptrą. „Slabakai“ atsitraukė!

Tai reikštų: toliau statom, dedam į pokerio banką Kazachstaną, Kaukazą, Vidurio Europą su visokiais ten „pribaltais“, Arktiką… Prieisim ir iki Aliaskos, ponia Palin. Gerų santykių labui – grąžinkit, ką pigiai pirkot.

Patarėjai (kuriems pamokam) patars jums elgtis konstruktyviai, neprovokuoti logika ir atvirumu, o mandagiai svarstyti bet kurias nesąmones ir kapituliuoti „derybų“ forma. (Samdinius jau įbruko kaip „konflikto“ šalį.) Taip dar kurį laiką pagyvensite, o nugalėtojas gal net pagirs nuolankias smegenėles!

Jose, kai kuriose, užpuolikas nevadinamas užpuoliku, kaip ir karas – karu. Veikiau užpultasis bus užpuolęs save pats, skaudžiai įsispyręs į koją, kurią nūnai teksią humanitariškai amputuoti, ir kančios baigsis. Štai kelias į taiką. ,,Agresija vardan taikos.“ Su šia putininės Rusijos ideologija negali būti taikstomasi. Rusija užpuolė Ukrainą, ne atvirkščiai. Tai aiškiai pasakė Barackas Obama, bet ne CNN.

O tau, išprievartautoji moterie, politoblogiškai patariame nesiskųsti, šiukštu nepriekaištauti, nes didelis prievartautojas (gal serijinis?) dėl to pyksta; pasekmės gali būti dar blogesnės, ir tu liksi dėl visko kalta. Tokia Eurazijos tradicija, „slabakai“. Neįsijauskit į aukų statusą. Kadangi gintis negerai, konfliktas užsitęsia, tad nepadėkim besiginantiems. Yra tokių balsų.

Ir vis dėlto, broliai, kodėl negalima pokerio azarto užgesinti anksčiau, kol dar neužstatyta viskas?

Tam reikėtų atskleisti kortas anksčiau, atvirai pažvelgti į jas ir vienas kitam į akis, kuriose nebūtinai angelų giesmės. Blefas baigsis galbūt skaidriais žodžiais apie nepropagandiškai tikras ir pražūtingas peržengti raudonąsias linijas. Ir būtinai pakėlus į orą, Johno F. Kennedy pavyzdžiu, strateginę aviaciją.

Jei kortos rodo karą, tai kuris išsigando? Įteikime jam Miuncheno medalį už taiką. O nepabūgusiam laimėtojui – nors ir Europą. Gal ji pati slapčiomis geidžia šiurkštaus prievartavimo, pasaldinto dovanėlėmis.

Jei blefuotojas didina dozę ir kalba apie branduolinį karą, nėra kito atsakymo kaip šis: nagi pamėgink, ir kabėsi Raudonojoje aikštėje tarp Maskvos griuvėsių. Baltijos šalys – prioritetiniai taikiniai? Valio, ir Kremlius prioritetinis. Visų jūsų mauzoliejus. Gal tai bent pritildytų draugų žirinovskių, duginų, rogozinų ir glazjevų kurstytojišką įkarštį ar paskatintų p. Vladimirą Putiną atsiriboti nuo jų „įkvepiančių“ kliedesių. Rusofašistinių, yra toks apibūdinimas. O juk ir šie – Kremliaus blefo dalis.

Dar iki didžiojo blefo tame žaidime, kaip ir kituose kortininkų pasimėtymuose, esama sukčių būdų išsitraukti iš rankovės slaptą ir klaidinančią kortą. Antai žalieji marsiečiai, nusileidžiančios iš mėnulio tankų kolonos (mes nekariaujame!), kontraktininkai kaip karo šunys, humanitarinė pagalba Malaizijos aviatoriams – šis meniu tikrai dar ne visas.

Kartą žurnalistai paklausė Ronaldo Reagano: prezidente, oponentai vadina jus pokerio lošėju, kuris ant stalo laiko didelį koltą…

Prezidentas atsakė: man patinka šis palyginimas. Like.

Matyt, jis galvojo, kad sukčiams ir supermelagiams tai vienintelis efektyvus perspėjimas liautis. Ir laimėjo ano meto partiją.

O Europa, būdama užpulta per Ukrainą, leidžia ją užspardyti Sąjungos tarpuvartėj.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ruta

Ponas Landsbergi , niekas is ES neskaitys jusu rasliavos , jus per menkas ir per gyliai ilindes tai paciai ES i viena vieta , todel dabar geriau uzsiciaupkite , gal atsiras protingu ir padoriu politiku , kurie isdrys bendrauti su ES ant lygiu ir gins viesa Lietuvos interesa .Visada sakiau , kur komunistines liekanos prisiplaks , ten lauk nelaimes , isdavystes …

Kritikas Pikčiurna

VL puikus tarptautinio pokerio lošėjas. Tik gaila, kad po puikios partijos lošiant už Nepriklausomybę nuo sovietų, prieš dešimt metų blefuodamas, iš rankovės ištraukęs papildomą balsavimo dieną, skalbimo miltelius ir alų bei A.Čekuolio gražbylystę, ant kortos pastatė Lietuvos suverenitetą.
O derybose dėl stojimo į ES sutarties prieš pasuodamas galėjo dar ir palošti…
Bet nenorėjo ir labai skubėjo. O dabar matome kokie godūs bei silpni lošėjai ir blefuotojai yra partneriai iš ES. Jis puikiai suprato, kad ne pats parašus dėjo…
Tai ką norėjo profesorius aplošti? Ar tik ne Tautą, užstatęs jos suverenitetą?

nebetikim Landsbergiu

kur kas daugiau blogo pridarė Landsbergis – su liustracijos nebuvimu, su komunistų protegavimu, su nomenklatūros (polikarpovna ir pedofilai) įsigalėjimu ir t.t. ir t.t.

V.Landsbergis jau

supranta,kad ES ne ta,kokią buvo įsimylėjęs.Ne iš blogos valios.Rožiniai akiniai nusiimti.geriau vėliau,nei niekada.Gražinkit Garliavos mergaitę.Ši korta lemiama.Ginklai čia ne svarbiausi,ne armija.Ant sugriauto tikėjimo jie ne kažkas.

DIDŽIOSIOS

konvulsijos stengiantis įtikinti..Tik ar ne veltui?

oho

Kosmopolitas rusofobas Landsbergis tapo tiesos.lt mielu rašytoju. Šiame tinkapyje jau nebus tiesos.

Na, nepatinka

jums profesorius,o juk iš jūsų jokio oponavimo kokrečiam klausimui, tik koloradiškas besdesys ir bejėgiškas rusoliūbiškas šnypštimas, nes Lansbergis ir šįsyk teisus…

>Na, nepatinka       2014-09-10 0:07

Kai kalba apie Rusiją Landsbergis visada teisus. Bet ar visada teisus, kai kalba apie Lietuvą? Daug kam ta „teisybė” saviems per brangiai kainuoja ir jau lenda per gerklę.

neišmintingas tas Landsbergis

išmintingas žmogus stengiasi save susitvarkyti, savo artimus, savo namus ir savo šalį.
O neišmintingas visą laiką šaukia: kaimynas blogas, bijokite kaimyno !!
negi nuo to klyksmo tampam geresni?

> 2014-09-10 7:08

Nepergyvenk, save ir savo artimus jis jau sutvarkė :)anūkėlis briuselyne, tvartelis „atkovotas”…o šalyje šunauja, veršiai ir ar pan.

VaidasVDS

Žodžiai gražūs, nors prie žaizdos dėk.
O darbai?
Čia juk darbo vaisiai pasirodė…
Kažkaip su tais konservatoriais visada taip: šneka (pavėluotai) ir rėkia (pirma laiko) ne tada, kada reikia iš tikrųjų…

Jo geri darbai atsveria

neaiškumų ir nutylėjimų svarstyklių pusę.tačiau,tai yra tas deguto šaukštas.O derėtų atsiprašyti,duoti toną saugumiečiams.

Vytautas Ju.

Tik beprotis gali siūlyti peržengti raudoną liniją. Peržengus — kelio atgal nėra. J. F. Kenedis ir N. S. Chruščiovas tuo ir nusipelno bent jau elementarios pagarbos, kad tos linijos neperžengė. Ir strateginės aviacijos Džonas Fidžeraldas į orą nepakėlė, tik ultimatume apie tai rašė (grasino). Ir Nikitai Sergejevičiui pakako proto suvokti, jog tai ne „pokeris“, nors buvo nusiuntęs 183 laivus prie Kubos. Jis buvo vienas iš ne daugelio, kuris žinojo apie JAV aviacijos antskrydį 1950 spalio mėn. virš Suchoriečkos, netoli Vladivostoko, kurio metu buvo sunaikinti 103 tarybiniai lėktuvai. O tas „pokeris“ žaidžiamas ne vieną šimtą metų, nuo pat anglosaksų noro užvaldyti ir valdyti pasaulį. Tik neaišku, kas ir kada tame „pokeryje“ blefuoja. Tarp kitko, kad J. Kenedis gavo kulką į kaktą,… Skaityti daugiau »

Garliavos liudytojai

toliau prievartaujami.Šiandien žinios delfyje.Rusija trina rankas.

all that jazz

Laiandzbirbis blefavo, kad yra gaidys-o pasirodė kaip ožys 😉

Vilniete

Gal galit kas paaiskinti,kodel vel pradeta eskaluoti pedofilijos tema?Man tai sukelia neapykanta esamai valdziai.Neiciau ginti seimo,sedeciau uzsidariusi namie.Kas siuo metu specialiai nori skaldyti tauta?

Štai

rimtas analitinis tekstas: A.Martinkus „Anapus propagandos ir geopolitikos”
http://www.satenai.lt/2014/09/09/anapus-propagandos-ir-geopolitikos/

pensininkas

Sutinku, Europa, būdama užpulta per Ukrainą, leidžia ją užspardyti Sąjungos tarpuvartėj. Ar ne perdaug laižom tą Europą jau 11-ti metai. Reikia būti savimi.

to> nebetikim Landsbergiu       2014-09-9 20:10

kur kas daugiau blogo pridarė Landsbergis – su liustracijos nebuvimu

Argi Landsbergis galėjo sutikti su liustracija? Tai kas jis būtų dabar šis „Dėdulė”? Sėdėtų ir ne cipsėtų, o dabar jis patriarxas, diodis rašytojas, Tfu…

 Didysis blefas

yra tame, kad profesoriai irgi suvaikeja.

 Po Garliavos

liko be balso ir be proto, tiksliau – profesoriaus nebeliko.

Vai,

kad ir propiesorius marksismo…

KODEL

karo atveju „elitas” nenori buti ir zuti kartu su tauta, o ruosia sau bunkerius? Tautai – jau stovintys rusiai ir … stadionai – branduolinio karo atveju?

Rusijoje

nera BUVUSIUJU kagebistu ir rezervistu, o kaip Lietuvoje?

o kodel jus, pone Landsbergi,

leidziate uzspardyti Lietuva – grudate prievarta eura, reikalaujate kuo skubiau isparduoti Lietuvos zemes?! nusiriskite tautini kaklarysi, nes tai tik iskaba patriotizmui, bet ne patriotizmas!Ir kodel Jus taip nekenciate lietuviu Tautos ir jos pazangiu zmoniu, o garbinate komuniste, galimai ,,miegancia KGBiste”?! Gal but ir tamstele zaidziate pokeri is Lietuvos zemiu?! Iejote i istorija su Sajudziu, prisiminsime istorijoje, kaip didziausia Lietuvos naikintoja. Kazkada meldemes u zJus, dabar – keikiame -esate reto falsyvumo zmogus.

Tadas

Ne tiek putino ginklų reikia gąsdintis ,kiek girtų mentų,kurie traiško žmones ,didėjančia tvarka,o mūsų valdžios grietinėlė veblena apie reformas,kol už šitas niekšybes nelėks grybauskaičių,butkevičių,kubilių galvos,o tik rajoninių viršininkėlių,tol šita policinė niekšų sistema tik bujos.Gruzinai prie Saakašvilio ,sutvarkė policiją per kelis mėnesius,o mums dvidešimt metų maža,bet peršasi išvada,kad šita niekšų sistema reikalinga,kas gi žmones tampys Garliavoj ir valdžios nusikaltimus dangstys.

"karaliau", esi nuogas

Jaučiasi, kad Vytautas niekada nebuvo geras lošėjas. Tik patalogiškas cirkininkas taip primityviai gali fantazuoti. O ir fantazijų dėstymo stilius smulkių kišenvagių žargonu dvelkia.

Skt

Geriau tylėtų ir nenervintų.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top