Vytautas Landsbergis: Projektas valstiečiai

lzinios.lt

Kai kurie manė, dar ir dabar paplepa, kad Sąjūdis buvo imperijos projektas. Kai kurie sutinka, kad taip galėjo būti, tik štai ėmė projektas ir išsprūdo iš raudonų rangovo rankų, nelyginant implantas, kuris užsimezgė, gimė ir pradėjo gyventi savarankiškai. Pakeitė visą perstroikos planą!

Revanšo jėgos skubiai rezgė antiprojektus. Fransuaza Thom juos iškart pavadino trečiuoju ešelonu. (V. Beriozovas dar anksčiau Aukščiausiojoje Taryboje iškart po Kovo 11-osios pasakė: turim sukurti trečiąją jėgą!). Kaleidoskopas besivartančiame žaislo vamzdelyje buvo gražus; „n“ centrizmo-liberalizmo atmainų (Prunskienės-Klimaičio-Paulausko soclibai, R. Ozolo blaškymasis po trečiuosius kelius ir pan.), taip tada fosforavo ilgosios 25-erių metų procesijos pradžia.

Toliau vis mainėsi valstiečiai (net v. liaudininkai, virsdami tai agrarininkais, tai moterimis), keleriopi naujieji (n. demokratija, n. politika, n. sąjunga, n. leiboristai), demokratinis darbas ir šiaip darbas, nuo klaidžiojančių liberalų R. Pakso atsipumpuravę tvarkiečiai („tvarka bus!“), galų gale prisikėlėliai ir tiesiečiai arba vargšo Drąsiaus „kelias“… vis į ten pat. Į nepatenkintųjų mišraines, kuriose kažkaip gerai jaučiasi, vis išplaukdami, tradiciniai pokomunistiniai kairieji. Labai gabūs, reikia pripažinti. Ir puikiai besinaudojantys Stokholmo sindromu. Išties, nelaisvėje buvo geriau.

Nūnai jie atrodė skaudžiai pralaimėję, bet žiūrėk, ir vėl valdžioj.

Beje, neoprojektams besimainant pavadinimais, ryškėjo tūlas bendras vardiklis arba generalinis jų turinys – daryti viską, kad nubėgantys nuo motinos (matuškos) laisviečiai nepriklausomybininkai bent kiek ilgėliau neįsitvirtintų. Arba tebėga sau lauk iš Lietuvos.

Ešelonų metodika gali sukelti nesmagių minčių, kad ir naujieji poprunskiniai valstiečiai – dar vienas amžinosios kairės projektas.

Ši prielaida, nors verčiau jos nebūtų, netrukus paaiškės. Nariai apsispręs, ir visai nereikia pykti, kad atėję balsuoti žmonės taip renkasi. Jų teisė, kad tik visi neišvažiuotų. Čia rimta. Gyvybiniam Lietuvos projektui – negirtuokliavimui, neišvažiavimui ir antiastravui – turėtų būti sutelktos visos ir kairiųjų, ir dešinesnių jėgos. Pamėginkim, dar verta gyventi.

lzinios.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top