Vytautas Landsbergis. Trečias dūmas

Lietuvos Seimas pritarė referendumui, – kol kas dar svarstyti, – kad juo, jei žmonės pritartų, būtų keičiama Lietuvos Respublikos Konstitucija. Ne kokia smulkmena, o esminis pilietybės dalykas.

Ar pilietybė saisto pilietį su jo valstybe ypatingu būdu, ar nesaisto. Nes jei tu gali būti kelių valstybių pilietis, tarp jų ir Lietuvos, tai ši pilietybė – viena tarp kitų, neypatinga. Tarp teiginio (gal ir jausmo) „aš – Lietuvos pilietis!“ ir sampratos „aš esu ir Lietuvos pilietis – ne tik Rusijos, Lenkijos, Airijos“, sutikim, yra gana didelis skirtumas, gal net esminis. Be abejo, priklausantis nuo žmogaus. Galėtum juk būti daugybinis įvairių šalių pilietis, kuriam Lietuvos pilietybė mieliausia, nors užsieniuose gyvenant – ji be naudos, kaip gintaro suvenyras.

Žinia, jei Kanados pilietis nutartų kandidatuoti į Lietuvos prezidentus, formali antroji mūsų šalies pilietybė būtų reikalinga. Kitais atvejais – kelionėms, verslui, veiklai – ji nebūtina. Na, dar olimpiniam sportui, vienam sezonui. Šiaip būnant Lietuvoje, antroji Lietuvos pilietybė nėra būtina. Tik norėk ir veik. Investuok, linksminkis. O rinkimams reikia.

Štai čia ir antrasis lazdos galas. Iniciatoriai bei naivūs rėmėjai turi suprasti, kad kalbama ne vien apie lietuvių teisę turėti daug pilietybių, bet lygiai taip pat – apie daugybės kitašalių kitataučių žmonių galimą geismą bei interesą turėti lietuvišką pasą. Vienoj kišenėj, tarkim, su rusišku. Vienas – dalyvauti rinkimuose; kitas – prašytis užsienio šalies pagalbos.

Per Gruzijos karą paaiškėjo, kad į Abchaziją užvežta maišai rusiškų pasų, tik dar be pavardžių. Nespėjo išdalinti. Gal ir Lietuvoje jau tokių pasų slapčiomis privežta, ir jau su pavardėmis? Padirbėk, VSD.

Laikas, kad ir mums, ne vien gruzinams, šis tas paaiškėtų. Jei Lietuvos gyventojai galės teisėtai ir gausiai – ne išimties tvarka – turėti neribotą skaičių pilietybių, neatmestina, kad nedraugiškas revanšistinis užsienis Rytuose naudos tai kaip naują ekspansinio spaudimo ir satelizavimo priekabę. Davaj ir mūsiškiams, „našiams“. Kitaip – diskriminuoji! Ketini juk diskriminuoti neįleisdamas oficialios kirilicos į viešus užrašus ir dokumentus.

Štai kodėl siūlomas Lietuvos Respublikos Konstitucijos keitimas, vienu mostu išbraukiant principinę nuostatą, kad „niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“, o ta amputacija leistų Lietuvoje daugybinę pilietybę, yra pavojingas žaidimas ypač dabar ir būtent nacionalinio saugumo požiūriu.

Be to, jis neturėtų būti apgaulingas, nes tokiu atveju visi žaidimai virsta šulerystėmis. Antai kalama ir kalama, neva Konstitucijos kastravimas padovanosiąs kažkam „dvigubą“ pilietybę. Nėra tokių terminų ir tokių normų. Dviguba tarsi ne triguba, o iš tikrųjų darosi kitaip. Arba viena pilietybė (leidžiant ypatingas išimtis), arba neriboto skaičiaus daugybinė, tada tiesiog nulinė.

Išbraukti dabartinio 12-ojo Konstitucijos straipsnio antrąją dalį bus tolygu, kaip įrašyti redakcinę alternatyvą: „Bet kas gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Jei nuostata „Niekas negali būti“ eina šalin, tąsyk „bet kas gali būti“ rastųsi kaip sąžiningas atviras siūlymas balsuojantiems, kurie bent žinos, už ką balsuoja. Arba nebalsuoja, siūlyčiau nebalsuoti. Seime reiktų rimtų pokalbių, ir nebūtinai puikuojantis prieš kameras.

Apgaulingų referendumų turėjom bent du. Vieną – neva patariamąjį, kad Lietuvoje negali būti branduolinės energetikos (Rusijos energetikai energingai plojo), į kurio tekstą dar užuot patarimo gudriai įsukta sprendimas. Antrą – atvirai privalomąjį dėl būsimų referendumų parašų konstitucinės kvotos sumažinimo triskart, dėl žemės iškasenų (ir žvyro, vandens) naudojimo tik visuomenei referendumu leidus, ir draudžiantį parduoti žemę kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiams („užsieniečiams“), nors tuo būtų sulaužyta mūsų ES narystės sutartis. Gerai, kad žmonės susivokė ir nebalsavo. Per praėjusius po to vienerius metus neuždraustieji „užsieniečiai“ oficialiai įsigijo kelias dešimtis hektarų.

Dabar leidžiamas trečias dūmas. Interesantai laukia ne Čikagoje, o kitur. Todėl mažiau jausmų, grįžkim prie re-dūmo grėsmių. Turime matyti padėtį aiškiai ir turėti atsakymus. Ar putinizmas išties plinta epidemiškai kaip 21 amžiaus rusofašizmas, būtent priešiškas ir viršenybinis „aukštesnės rasės“ nusistatymas kitų tautų atžvilgiu? Ar neplinta jis Lietuvoje? Pasikalbėkit su kaimynais rusais, pasiklausinėkit pažįstamų.

Putinizmas, ypač aršiai pratrūkęs dėl Kremliaus karo prieš Ukrainą, tai ne vien Rusijoje gyvenančių, bet ir Lietuvos rusų dorovinis egzaminas. (Taip pat išmėginimas kai kuriems lietuviškiems veršiams). Būtų didelis nuostolis ir pavojus, jei prarastume ligi šiol lojalius Lietuvos rusus, nūnai agentų gundomus tapti Kremliaus penktąja kolona. Dorovinio egzamino neišlaiko asmenys, tampantys priešiški savo gimtai arba pasirinktai šaliai Lietuvai, o besipučiantys į pasaulio valdovus. Ar daug jų – pirmiausiai turi atsakyti pati Lietuvos rusų bendruomenė. Bet pasiūlymams įsivesti daugybinę (nulinę) pilietybę sunku buvo rasti netinkamesnį laiką.

Seimas nesuklystų, ilgam atidėjęs daugybinę pilietybę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dėdulė bijo

netgi referendumų.

GALĖJO

plačiau paaiškinti, kas tie „lietuviški veršiai”?
Aš žinau tik daniškas kiaules….Nors yra ir lietuviškų…..

piktybinis tas landsbergis

mizantropas kubilius išvijo pusę milijono lietuvių kitur.
Landsbergis nori atimti bet kokią galimybę sugrįžti.
šlykštukas

Tartiufas

Šį kartą „dėdulė” teisus, bet tada jo draugelis Eligijus (išrinktasis, lot.)- neteisus. Ar tai reiškia, kad jų partijėlės nebedraugaus? O kas bus, jei kada nors Briuselis paprašys dvigubos pilietybės su ES arba vienintelės ES pilietybės? Tada „dėdulė” užgiedos kitaip.

Landsbergiui

Kodėl nutylite,kad žemės referendumas buvo visų pirma dėl Lietuviu prigimtinės teisės į savo žemę atstatymo KONSTITUCIJOJE,o paskui tik dėl viso kito.Pasakymas dalies tiesos yra melas ponas Landsbergi.Jūs galutinai atsiskleidėte per savo kalbą iš balkonėlio .Tiesiog apgailėtinas tamsta tavo anūkas ir visa konservatorių gauja.KAS JUMS SUTEIKĖ TEISĘ KEISTI KONSTITUCIJĄ VISŲ REFERENDUMU PRIIMTĄ,uŽ ŠITĄ NUSIKALTIMĄ ATSAKYSITE .

KGB lengvai pavyko Tauta supriesinti...

su gerb.Lanzbergiu.Po nepriklausomybes vietoj kolukiu ir be Lanzbergio butu perejusi i nuosavybe.O AS jums sakau:Tie kurie puolate gerb.Lanzbergi dar pajusite KGB plaukuota ranka prie savo gerkles
KGB moka tyliai uzsmaugti visus kurie jiems nepaklusta.

jo jo, KGB

KGB numylėtinis tas Landsbergis – kgbistai kaip inkstai taukuose vartosi Lietuvoje – net vaikus prievartauja, savo prezidentę turi…

to piktybinis tas lansbergis

Manau ,kas ne puse milijono ,betjau visas milijonas isvyko.Skaiciau ,kad Panevezys nebesurenka mokiniu i mokyklas ,ir kad Klaipeda taip tusteja ,kad po kazkiektai metu jau nebeprisiskaitys prie didziuju miestu,o ka tada reikia sakyti apie miestelius ir tustejancius kaimus?

Po kiekvieno

taiklaus straipsnio pasipila šunauja ir visa gerkle plyšauja. Siundytojo užduotis – ne komentuoti, o būtent skalyti. Pasigrožėkite pirmaisiais „komentarais”. Siundo visai ne KGB, o TSKP=LDDP=LSDP.

PO KIEKVIENAM

Tskp= LDDP=LSDP=KONSERVATORIAI=LIBERALAI=PAKSISTAI=DARBININKAI IR TTTTTT.Lietuvą valdo tskp deja. Jokia nepriklausomybe net nekvepia. O Landsbergis galėtų prisiminti ,kodėl buvo sužlugdyta liustracija.

Netikėkite shudinais genais

Jeigu norėsis balsuoti už „Dėdulės” partiją -geriau nusikirskite tą ranką,kuri paims rašiklį.

Aha

Jo vaikystė prabėgo tarp KGBistų.Užaugo ant KGBistinio pašaro.Gyveno KGBistiniame shude ,iš ten iškeliaus į Pragarus.

Kiek Putino

tūno kiekviename lietuvyje,kuris leido jėga ir nedovanotinai žiauriai ankstų rytą išnešti klykiančią Garliavos mergaitę?Kiek mumyse abejingumo,žiaurumo ,skęstant jūroje pilotams?Kiek mumyse godumo,kai brolis neišgali susimokėti už gydymą ir net jo gauti?…Kiek putinų pačiuose lietuviuose,neskaitant už jos ribų.

algis

Panašu, kad valdantieji bijo konkurencijos iš ušsieniuose prakutusių Tautiečių, todėl Lansbergis taip aakcentuoja, kad dvigubą pilietybę turintys Lietuviai yra grėsmė Lietuvai. Bet mūsų trumpa istorija rodo, kad iki šiol buvę prezidentai tolygia prastėjo. Pirmas, tapkinis, antras raudonas, trečią, konservai sugraužė, o dabartinė raudonoji, visos EU finansus sugriovė ar bent jau nesukontroliavo. Taigi baisi isterija, kad atsiras doresnių ir protingesnių. Kita klausimo pusė, kad mano giliu įsitikinimu, NIEKAS, ABSOLIUČIAI NIEKAS, net ir referendumu negali atimti iš Lietuvos piliečio ir jo palikuonių Lietuvos pilietybės, nepriklausomai kur jis gyvena ir kiek kitų pilietybių turi, tai pamatinis Tautos išlikimo reikalas. Jei Lietuva augs ir klestės, tai dauguma Lietuvos piliečių gyvens Lietuvoje, bet jei Lietuvėlė liks nustekenta ir išvogta, pusiau bolševikinė melo ir „suderintų klausimų”… Skaityti daugiau »

Lietuvaitės baigia

aukštus mokslus Lietuvoje išvažiuoja Vokietijon,olandijon…dirbti padavėjomis ,susiranda draugus vokiečius,prancūzus,olandus,belgus…Dviguba pilietybė,dviguba tautybė.Maišosi pasaulis.

Nęęęę

Rusai žydų vietos neužims.VIEŠPATS išsirinko žydus: pagal Izajais Knygą „ Aš – VIEŠPATS, jūsų šventasis. Izraelio kūrėjas, jūsų Karalius“ 43,15 „ Jie -tauta, kurią sau sukūriau, kad skelbtų mano šlovę“43,21 „ Tautų nuosavybe naudositės, ūžausite jųjų turtuose“ 61, 6 „10 Svetimšaliai tau mūrus statys, jų karaliai tau tarnaus…12 Nes tauta ir karalystė kuri tau netarnauja,- pražus, – tokios tautos bus tikrai sunaikintos. 60 : 10, 12 „11 nes aš esu su tavim, kad tave išgelbėčiau,- tai VIEŠPATIES žodis. Padarysiu galą visoms tautoms, kuriose tave išblaškiau, bet tau galo nepadarysiu. Tačiau ir tavęs nebausto nepaliksiu,- nuplaksiu tave saikingu saiku“ 30, 11 Jeremijo knyga. „ 6… tu skolinsi daugeliui tautų, bet nesiskolinsi pats, tu valdysi daug tautų, bet jos tavęs nevaldys“ 15,6… Skaityti daugiau »

"Pasitikėjimas apvaizda"

„Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir jo teisybės…”(Pamokslas nuo kalno).Tada referendumai nekels grėsmės.

silke

Ne taip ponas sneka

kodel priesimnamasi dvigubai pilietybei

valdanti sunauja supranta, kad lietuviai, gyvenantys uzsienyje demokratinese salyse gave LT pilietybe uz komunistus-KGB-istus niekada nebalsuos. Cia ir slypi visas pavojus valdziazmogiams.

irt

Nu ir kas kas negalima turėti dvigubos pilietybės, jei nedraudžiama trigubos

ne taip seniai, kai p. Landsbergas

lankesi Cikagoje ir ,,susitiko” su LBendruomene,jam buvo uzduotas klausimas apie dviguba pilietybe. O, kaip raitesi, krenksejo, muistesi tas pilkasis kardinolas! Galu gale, priremtas treciabangiu sutiko, kad Konstitucija ,,ne sventa karve ir ja galima taisyti ar papildyti”. Tik grizo i Lietuva – jokiu dvigubu pilietybiu! Dviveidis pavyduolis! Taigi, kai liberai priesrinkimine kampanija pradeda su referendumu del dvigubos pilietybes, prasideda landsbergines sunaujos lojimas – duosim, neduosim. Atsirado viespaciai!Saulius Lapenas raso: ,,Kilęs ažiotažas dėl beprasmio referendumo, tolimas nuo tikslo padėti mūsų tėvynainiams ir neprofesionalus, kaip pradedančio gydytojo noras galvos skausmą gydyti giljotinos ar kirvio pagalba.(…) veikiančiame Pilietybės įstatyme yra įvardintos net 9 sąlygos, leidžiančios turėti dvi (ar kelias) pilietybes. (Pilietybės įstatymo 7 straipsnis) [2]. Tai kas trukdo pridėti dar vieną sąlygą, liečiančią išeivius… Skaityti daugiau »

Tik baimė,baimė

dėl ruso prastas patarėjas.Reikia pasitikėti Dievu.

Vytautas Ju.

Neturiu nė vieno paso ir negeidžiu. Galėčiau ir be kortelės gyventi. Jei pilietybė būtų materiali, savajai paskelbčiau aukcioną, kas daugiau duotų, tam ir parduočiau. Kiek Čikagos šliurių gulės po lovom — neįdomu. Dūmų-refe nei trečių, nei dešimtų nebijau, nes nė vieno veršio į Briuselį nepasiunčiau. Durys atviros, laužtis nebūtina.

ruta

Taip norisi buti reiksmingu sitam subjektui , net ir kenkiant Lietuvai .Ar jis kada susimasto kiek kenkejisku sprendimu padare kartu su savo koncervu UAB , ar sveikas protas nors kada nugali patalogiska garbes nora ,Tautos skaldima ,kirsinima ?Kiek beliko , gi pats nekenciamiausias politikas ir anukui dar paliko savo moraline degeneracija , kas per genai ..

Tautininkų Sąjungos pareiškimas

Lietuvos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos Prezidentei Lietuvos Respublikos Seimui Tautininkų Sąjungos pareiškimas Dėl dvigubos pilietybės 2015-05-11 Vilnius Tautininkų Sąjunga siūlo atmesti Seime svarstomą Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisą, kuri išplėstų dvigubos ir daugybinės pilietybės galimybes, dėl šių priežasčių. 1. Jokių teisių be pareigų. Lietuvos pilietybė – ne tik teisė, bet ir pareiga. Pirmiausiai tai – pareiga dalyvauti valstybiniame ir visuomeniniame gyvenime, reguliariai mokėti mokesčius, įstatymo numatytais atvejais tarnauti kariuomenėje, o karo atveju – ginti valstybę nuo priešų. Kol nėra sutvarkyta teisinė bazė, numatant šias pareigas dvigubos ar daugybinės pilietybės atvejais, pats jos svarstymas – tai spjūvis į veidą tiems Lietuvos piliečiams, kurie gyvena Lietuvoje, moka mokesčius ir tarnauja kariuomenėje. Nedora suteikti teises rinkti valstybės valdžią ar naudotis jos socialinėmis garantijomis žmonėms,… Skaityti daugiau »

pavizdys

FTB paieškomas Rusijos mafijos bosas – Semion Mogilievič turi net 7 pasus.
Kaip gerai. Jo estradikscijai neišduoda nei Izraelis, nei Rusija. Atėjo kaip „pigesnių dujų” iš Kazakstano (kontroliuojamų to paties GAsprom) tarpininkas į Ukrainą neva iš Vengrijos ( padėjo Janukovičiuii pasodinti Timošenko), nes ten turi kaskelintą žmoną. Valdo Bulgarijos, Rumunijos, Slovakijos dalį Čekijos žiniasklaidos.. FTB jo ieško už tai, kad apgavo vino WallStreet.o banko klijentus investuot į jo fiktyvę įmonę Kanadoj, kuri tik registruota, bet nevykdo jokios veiklos.
Rusijos KGB į pasaulį paleido apie 300 000 mafijos armiją. Jiems dviguba pilietybė tiesiog būtina. Vienas žydų kilmės pilietis rašė į Veidas lt kad Putinas leidęs mafijai investuoti savo pelnus į Donecko ir Krymo infrastruktūrą…

kitas pavyzdys

Vikileaks „nutekėjimai” iš Mosado kalba apie tai, kad Natanyahu vyriausybė kurį laiką džiaugėsi Rusijos mafijos pinigais, plaukiančiais į Izraelio bankus. Bet po kurio laiko pati vyriausybė pateko šios mafijos įtakon.
Dvigubą pilietybę gavę žydų ir rusų karo veteranai JAV nuolat demonstruoja reikalaudami iš JAV mokėti jiems padidintas pensijas. Ar Lietuva išgalėtų vieiems į izraelį ar Rusiją pasitaraukusiems sovietiniams piliečiams mokėti pensijas? Ir kaip šie piliečiai balsuotų, jei gautų tokią teisę?

 trečia

šalia teisių balsuoti, yra ir pareigos mokėti mokesčius, ginti tėvynę.

bronius

Aš tai niekad nesuku galvos, žinau, kad Landsbergis už mane išmintingesnis, tai ir balsuoju pagal jį.

zbignevas ir albinas

Jo, niamenčinėj irgi visi už lianzbergą…

nesuprantu, ko tas nukvakelis

vis lenda i spauda, vazineja pas JAv lietuvius (ale koks susimetes i kupra, tai net nejauku ziureti!), lekia pas Ukrainos bendruomene, aiskina, ka jie turi daryti ir kaip Lietuva pades su ginklais! Baisu, tai tikras ugnies issaukimas Lietuvai. Na va, sitas nukvakes, bet vis tautiniu kaklaraisciu pasidabines veikejas (niekaip nenurimstantis ir norintis tapti prezidentu, o jei neiseis, tai bent valstybes vadovu, kaip siulo nukvake kubiloidai)ikiso i partijos pirmininkus dar viena nesusitupejusi ,,politikieriu” Gabrieliu, vildamasis, kad bent sitas Landsbergas perims is grybes sosta. Taigi, tuo budu visi valstybes uzgrobimai, finansines aferos ir t.t. niekada neiskiltu i pavirsiu. Dvigubos pilietybes jis bijo kaip velnias kryziaus – juk pagyvene uzsieniuose zmones igijo tikros demokratijos patirties ir t.t. Taigi, bijo, kad is ,,aureoles” beliks… Skaityti daugiau »

bronius>nesuprantu, ko tas nukvakelis

sulauk tokių metų, tada vapsėk apie kuprą, jei gausis.

Dainuška

Ožys malė ,Ožys malė,
Grybė pitliavojo.
O Anūkas nabagėlis be kepurės šoka

Faktas

„Dėdulė ” bijo EMIGRANTŲ BALSŲ.Shika raudoną kirminą iš baimės,jei bus įteisintas INTERNETINIS balsavimas.
Mano nuomone GRYNAKRAUJAI ir ne visiškai lietuviai jeigu kažkada turėjo Lietuvos pilietybę,vėl gali bet kada susigrąžinti pirmu prašymu.Tą patį padaryti gali ir jų vaikai,jei išlaiko lietuvių kalbos egzaminą.

Kritikas Pikčiurna

Viena vertus, labai nuoseklu. Apie mūsų pilį kaimynas iš Rytų sistemingai telkia legionus, užsukinėja kranelius, reikia stiprinti pilį, ruoštis gynybai, susiskaičiuoti ir suregistruoti dar likusius piliečius, o išvykusių pasiklausti kurią iš pilių jie yra pasiruošę remti savo mokesčiais ir ginti savo kūnais. Kuria kalba kalbėtis pilyje, kokiais rašmenimis susirašinėti. Reikia ieškoti kiek galimnt daugiau tikrų draugų ir sąjungininkų… Bet še tau devintinės, pasirodo, kad žemes ant kurių ši pilis pastatyta, tam kad jas gintų ir valdytų, reikia išparduoti svetimų pilių vertelgoms ir kolonizatoriams. Tai ką tada gins ta pilis? O ką darysime, kai iš po margų europietiško sukirpimo tų kolonizatorių rūbų pasirodys žalių žmogeliukų uniformos? Taip pat, kaip iš po „Independence” (Nepriklausomybė!!!) ar kitų strateginių projektų kyšo tos pačios žalios… Skaityti daugiau »

Landsbergis

ne trečiasis, o pirmasis ant visos Lietuvos Dūmas. Jau tiek žmonėms pridūmino į akis, kad žmogeliai nesusigaudo kas darosi Lietuvoje. Jau seniai laikas statyti dūmų užkardą.

stasys

Ši tema kaip ir kitos Vytauto ,.kiek pasūdytos ten kur protingiau butų to nedaryti, bet žinant autorių nesunku nuspėti ir tikslą ..Gal čia toks siekis ..žinant paprastos visuomenės nuotaikas, jog dykai Lietuvoje gausi tik riestainio skyle ..o visa kas virš jos.. jau esmės reikalas, kuris paprastai apmokestinamas kaip priedas prie tu lengvatų. Taip ir su pilietybe …kalbama apie konkretų dalyką pamiršdami esme .. ta žmogų kuriam visa tai skirta . Nėra tokio įstatymo kurio negalima butų apeiti siekiant pakenkti , nėra tokios pilietybės kuri abejinga žmogų padarytu pilietišku ir atsakingu tai šaliai ..kurios teisėmis ir pareigomis jam norisi bent laikinai pasinaudoti. Juk tai kas nevertinga greitai atsibosta, o jei yra tikslas bus ir naudos su pridėtine verte visiems ..Gal ta… Skaityti daugiau »

to Julius Puras

Rekomenduociau Tamstai pasimokyti rasybos,o tada reiksti savo mintis.

ks Faktui

Dedule bijo ne emigrantu balsu,o IMIGRANTU balsu.

Kaip

as uzjauciu gerb.V.Landsbergi. Negi taip sunku suprasti,ka jis nori pasakyti ir del ko nori ispeti- daugybine pilietybe Lietuvai pavojinga !!!

rita

Dziugu, kad prof. Landsbergio straipsnis cia paskelbtas. Kaip visuomet, aisku, akivaizdu, akis atveria abejojantiems. Priesiskos zeminancios nuomones – tai seniai girdetos daineles, ko gero ‘etatiniu samdomu rasytoju’, penktos kolonos atstovu. Neleiskime keliu pilietybiu.

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top