Vytautas Landsbergis. Ukrainai vis neleidžia būti

DELFI.lt

Būti Ukrainai ar nebūti? – į šį klausimą atsakys pati Ukraina ir jau atsakinėja. Gyvybių kaina.

Buvusi metropolija mat nenori, kad rastųsi demokratinė, laisva, nepriklausoma Ukraina. Kitaip tarus – europietiška. Ne! Tai kokios nori – rusiškos? Čia irgi ne visai paprasta.

Ukraina ir V. Janukovyčiaus Ukraina – du skirtingi dalykai. Taip pat Rusija ir V. Putino Rusija. Vokietija ir Hitlerio Vokietija, kad būtų aiškiau. Rusija norėtų Janukovyčiaus Ukrainos, todėl nūnai pyksta, siunta, keršija, kad anas projektas žlugo. Negeras tautos atgimimo pavyzdys normaliems rusams. Bet pirmiausia patys ukrainiečiai turės širdyse ir protuose atmesti komunistinę, holodomorus pateisinančią ir korupcinę janukovyčių dvasią. Teišdvėsta ši dvasia, ir bus Ukraina tikra, ukrainietiška ir europietiška.

Laisvės – nuo Rusijos, nuo Putino Rusijos – trokštančius ukrainiečius pravardžiuoja banderovcais. Kas taip vadina ir pravardžiuoja? Be abejo, holodomorovcai. Berkutovcai, palikę šimto dangiškųjų kankinių paminklą. Matyt, ir keleivinių lėktuvų šaudytojai. Neatsiprašę, o neigiantys. Taip galima neigti viską, net stalinizmo siaubus.

Neigiama, atmetama ir Ukrainos teisė būti ukrainietiška ir europietiška. Tik tuo atveju, jeigu Šeimininkas leis! O ar 2015-aisiais jau leis? Veikiau tikisi ligi tol sutriuškinti per išorę ir vidų. Neleiskite kremlinės išorės į vidų, broliai ukrainiečiai. Neįsileiskite Putino į Maidaną, gal taip.

Kai dabar dumia akis – matai, ir Janukovyčius norėjo tempti iki 2015-ųjų, – tai klastoja esminius dalykus.

Kremlius norėjo ligi 2015 užsitikrinti Janukovyčiaus ir berkutų Ukrainą, kad pati laisvė suzmektų ir supūtų.

Ukrainiečiai nutarė kitaip: neleisim žudyti ir kvailinti!

Tada šefas pavogė šimtus milijardų ir pabėgo pas savo tikrąjį šefą, dalijasi tuos grašius. Reikia, kad negrįžtų nei 2015-aisiais, nei 2025-aisiais. Niekada nebūsim žudiko broliais, sako ukrainiečiai. Bet ir jūs, broliai rusai, atsikratykit žudikų, siundančių kaimynus karo šunimis.

Tą prieš 25 metus jau skelbė ir siūlė Lietuvos Sąjūdis. O šiandieną sveikiname sesę Ukrainą už kurios asocijuotą narystę balsuoja Europos Parlamentas. Šeimoje ji jau pusseserė, ne pašalinė.

Senasis šeimininkas (buvęs?) nebegali neleisti, bet vis tiek toliau keršija. Ketina įtaisyti Ukrainai nesustabdomą, ilgalaikį, mirtiną nukraujavimą. Ką į tai pusbroliai? Jie rezervininką rezervavo sau penkiolikai mėnesių laikotarpiui, iš kurio šmėkšo trečiojo derybininko šešėlis su peiliu rankoje.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
savų komunistų - pedofilų nemato.

kiek Lietuvoje skausmo nuo komunistų valdymo – Landsbergis politiškai korektiškai to niekada nemato (pritaria)

Nuomonė.

Atsiprašau ponas, bet po to, kai visais įmanomais ir neįmanomais būdais valdžia neleido žmonėms surengti referendumo dėl euro įvedimo, jūs pasisakėte prieš referendumą dėl žemės pardavimo ir agitavote nebalsuoti, pasitelkęs net bažnyčią, išsakyti nuomonę apie demokratiją, pasirinkimo laisvę ir pan.kitose šalyse, mažų mažiausia neetiška.
Atsisukit į Lietuvą ir pamatysit kiek yra skausmo, nevilties, kokie emigracijos mastai, kiek skurdžių maitinasi prie konteinerių, kokios bedarbystės pasekmės, kaip žmonės gyvena gaudami minimalius atlyginimus, kaip vaikas išnešamas klykiantis iš gimtųjų namų ir padaromas valstybės paslaptimi ir t.t ir pan., o tamsta vis apie Ukrainą…
Geras šeimininkas pirmiausia žiūri tvarkos savo namuose, o ne kaimyno.
Klausimas gali būti toks :
Būti Lietuvai ar nebūti ?

Dzūkija

Niekada nepatikėsiu šio žmogaus rūpesčiais dėl Ukrainos gerovės…Žmogaus,kuris kijeve šaukė:”Padarykite Maidaną visoje Ukrainoje”…Padarė,kas dabar?Kaltas rusas? O gal kalti mes visi,kad tylėjome,kad patys negynėme savo ŽMONIŲ,savo ŽEMĖS ,savo LITO…SAVO MERGAITĖS…Kiek jūsų šiandien ateis į Daukanto aikštę ir kiek jūsų bent jau širdyje bus su atėjusiais…Pagaliau,ar ne mes visi kalti,kad viską atidavėme spręsti kitiems,tegu ir mūsų pačių išrinktiems…Kas atsakys už Iraką,už Gazą,už Libiją,už Siriją,už Ukrainą…Nesitikėkit,kad kaltas bus kažkas kitas – kalti mes visi…

Pritariu

komentavusiems.
Reiktų visų pirma mylėti savo Tautą,dalintis su ja viskuo varge ir džiaugsme,rūpintis ja jei daugiau galimybių turi.Dabar lietuviai tapo galimai nemieli”nes už komunistus balsavo”,Ukraina,kur tautietis prieš tautietį ginklą pakėlė vadinama kad „eina teisingu keliu”?Ar negalima buvo ir Ukrainiečiams kilusius klausimus taikiai išspręsti?Ar nebuvo tokios galimybės jei būtų atydžiai įsiklausyta?

"Veidmainystė"

„Į Mozės krasę atsisėdo Rašto aiškintojai ir fariziejai.Todėl visa,ką jie liepia ,darykite ir laikykitės,tačiau nesielkite,kaip jie elgiasi,nes jie KALBA,BET NEDARO”.(Mt 22,35)

Apie ką šnekam?

Skalūninių dujų išgavimui vietos atlaisvinimas išnaikinant ir išvarant vietinius gyventojus man primena laukinių vakarų filmus apie indėnų išvijimą.Tik dabar vejami ukrainiečiai.

ruta

Kuo galima pavydeti Ukrainai dabar , tai patriotizmo , ne poperinio , kaip pono Landsbergio . Pasiaukojimo vardan savo Tevynes , ne taip , kaip ponas Landsbergis ikisa i EP savo anuka , mainais i Referendumo destabilizavima .O didziausias Ukrainos Tautos pasiekimas , tai Rados priimtas istatymas del liustracijos !Kad ji priimti ne butaforini , reikejo uz Rados duru pastoveti ir Tautai , kad butu svari valdziai motivacija , stai ko reikia pasimokynti is Ukrainos nusekintos , nukraujavusios Tautos !
Kiek kenkeju , kolaborantu ,isvengtume , jeigu laiku vykdytume Liustracijos istatyma .

LIETUVĄ

jau „patvarkė”… Dabar imsis Ukrainos.Šitas senis moka tik griauti.

maciau

sita velnio ispiera Siluvoj.keliais aplink Marija nejo,o reiktu..

Jam šnekėti,

Kaip akėti,o akėti nė pradėti.Tata ramus anūkas įsodintas aukštai.Lancbergi,kodėl nekalbi ,kad britai paleistų iš savo nagų škotus.Škotija nori nepriklausomybės,lipk ant bačkos ir rėk -„Už laisvę už demoktatiją”.

rasa

ko tas senis cia vebla;Rusija-Putino Rusija.Gaila,kad dar neparase Lietuva-Lanzbergio Lietuva,Cia tai butu tikra

necremlinus

nomadų ordos pufaikos balalaikos jau ir čia vykdo užduotis

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top