Vytautas Landsbergis: V. Putinas metė iššūkį Vakarų demokratijoms

Europarlamentaras profesorius Vytautas Landsbergis, kalbėdamas LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“, buvo tikras: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo veiksmais Ukrainos atžvilgiu bando parodyti, kad Vakarų demokratijos nieko nevertos.

„[Vakarų šalys] nereaguoja, manau, ne todėl, kad negali, o todėl, kad nenori. Ir čia jau turbūt yra didžioji Kremliaus šeimininko provokacija – nebe prieš Ukrainą, bet prieš Vakarų demokratijas – [jis siekia] parodyti, kad jos neveiksmingos, kad jos nieko nevertos“, – laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo V. Landsbergis.

Jis atkreipė dėmesį, kad JAV prezidentas Barackas Obama patiria jau antrą pažeminimą. „Šį kartą jis veikė atsargiau nei Sirijos atveju, kai pasakė, kad jei bus panaudotos mirtinos dujos, imsis karinių priemonių. Jie iš karto panaudojo ir pasijuokė: tu kalbi tuščiai, tu neišdrįsi, nes yra kitas, kuris leido panaudoti, o tu savo žodžio laikytis negali.

Tai dabar B. Obama pasako – nesiveržk į Ukrainą. Nusispjaunama į tai. Jis [Obama] pasakė – bus didelė kaina. Kieno kaina? Rusija mokės kainą ar visi mokės tą kainą? Čia negrasinimas, čia konstatavimas – bus labai didelė kaina, bus nuostolinga Rusijai, Ukrainai ir Europai, o JAV gal pastovės be nuostolių. […] Prezidentui V. Putinui patarinėja labai gudrūs žmonės. Tai yra dar vienas B. Obamos pažeminimas“, – tvirtina V. Landsbergis. […]

Paklaustas, ar atgrasytų Rusiją visuotinė ukrainiečių mobilizacija, kaip siūlo vienas iš opozicijos lyderių V. Klyčko, V. Landsbergis sakė: „Gal ir suveiktų, bent svarstymas, jeigu Vakarų valstybės pažiūrėtų į tai teigiamai, galbūt patardamos dar neskubėti, bet ir pasvarstydamos, kad esant reikalui, parems Ukrainą lengvąja ginkluote. Čia būtų signalas Kremliui, kad ne juokai“.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top