Vytautas Radžvilas. Apie Lietuvos priešo mokestį

Veidaknygė

Lietuva toliau sparčiai žengia šviesiu pažangos keliu. Atrodo, pirmą kartą šalyje, o Lietuvoje pirmą kartą Europoje, atvirai įvestas specialus priešo mokestis. Teisindamas beprotiško dydžio akcizą naftos dujoms S. Gentvilas iš esmės pasakė, kad buitinių dujų balionų naudotojai yra kuo tikriausi Lietuvos priešai.

Pirkdami tuos nelemtuosius balionus faktiškai veikiantys kaip vidaus ardomasis elementas ir Rusijos agresijos prieš Ukrainą rėmėjai. Todėl turi būti pelnytai nubausti. Tegul atperka savo išdavystės kaltę ir nemurmėdami susimoka fantastinio dydžio tų kenkėjiškų balionų kainos priedą.

O štai kiek į Rusijos karo mašinos iždą įneša R. Abramovičius, kurio verslus nuo sankcijų gelbsti Lietuvos valdžios vaikams paliekamos pilietybės ir net karo metu atnaujinami lietuviški pasai, S. Gentvilas apdairiai pamiršta. Kaip, beje, it vandens prisisėmusi į burną tyli visa Lietuvos valdžia, nors klausimas yra principinis M. Drobiazgo ir I. Liepos pilietybės istorijų fone: kaip bus su V. Putino karą neabejotinai finansuojančio R. Abramovičiaus atžalų lietuviškomis pilietybėmis?

Kol kas tokie klausimai sprendžiami paprastai. Tiksliau, ciniškai: tegul už sankcijas sumoka lietuviški prasčiokai. Štai kokias Lietuvos valdančiųjų politinio ir ekonominio mąstymo gelmes atvėrė vieno iš jų ministrų neatsargus prasiplepėjimas apie tikruosius motyvus, paskatinusius griežtai apmokestinti valstybės priešus ir visą nepatikimą elementą.

Politinė reklama.

4.7 15 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top