Vytautas Radžvilas. Ar tikrai visi „vagiai“?

Nacionalinio susivienijimo bendražygis, Vilniaus Tarybos narys Almantas Stankūnas toliau sėkmingai įrodinėja du dalykus. Jais vis dar atkakliai nenori patikėti daugybė piliečių.

Pirmasis: netiesa, kad sprendžiant politinius klausimus visada ir viską lemia dauguma. Iš tikrųjų protinga, valinga ir atkakli mažuma gali nuversti kalnus. Ypač kai jaučia žmonių pasitikėjimą ir paramą. Esama pavyzdžių.

Komunistinėje LSSR Aukščiausioje Taryboje buvo vos keli sąjūdininkai. Bet toji Taryba dar iki 1990 m. kovo 11-osios priiminėjo kelią Nepriklausomybei tiesusius Lietuvai svarbius sprendimus. Todėl, kad tie keli atstovai buvo drąsūs, ryžtingi, kalbėjo iš esmės, o jų kalbų klausėsi gausiai atėję paremti žmonės. Trumpam buvo atsiradusi ir puikiai veikė sąžiningų politikų ir aktyvių piliečių sinergija.

Antrasis: netiesa, kad visi politikai melagiai, sukčiai, vagys ir parsidavėliai. Tiesa tik tai, kad jų nėra daug, juos reikia atpažinti ir atsirinkti. Bet tam reikia ne taip jau daug: šiek tiek susimąstymo, lašelio įžvalgumo, o svarbiausia, nepatingėti ir rasti valandėlę kitą laiko pasidomėti jų biografijomis ir ankstesne veikla. Per tiek metų spėjo „apsišviesti“ partijas kaitaliojantys prisiplakėliai ir perėjūnai bei velkantieji paskui save moralinių ir korupcinių skandalų šleifus.

Sakote, tuščia gaišatis ir neverta vargti? Žinoma, galima ir toliau gyventi kaip visada ir manyti, kad domėtis neapsimoka. Bet tokiu atveju belieka manyti, kad praktiškiau ir labiau apsimoka kaskart apmokėti vis naujas dešimčių milijonų sąskaitas, kurios vis atkeliauja pas piliečius po tokių aferų, kokių etalonu ir simboliu tapo be galo ir, pasak to paties A. Avulio, ne paskutinį kartą „indeksuojamos“ Nacionalinio stadiono statybos.

Žodžiu, galima ir toliau kartoti humoro laidos personažo žodžius, kad „jie visi vagiai“ ir dešimtmečius balsuoti už visiems puikiausiai žinomus vagis. Bet gal tada ir liaukimės piktintis, kad tie nemąstant išsirinkti „vagiai“ mus ramiausiai apvaginėja? Kodėl, gavę jiems paslaugiai dovanotus valdžios mandatus, jie staiga turėtų virsti dosniais filantropais ir miesto bei valstybės geradariais?

Kolegos Almanto teksto apie darbus atliekų surinkimo sistemos tvarkymo srityje nuoroda ČIA. Politinė reklama, savivaldos ataskaita.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top