Patariu atidžiai perskaityti šį straipsnį. Ir persiųsti kitiems. Ypač dar nesuprantantiems, kodėl Nacionalinis susivienijimas taip atkakliai ragina susigrąžinti valstybę. Skaitant straipsnį skirtumas tarp valstybės ir valstybingumą imituojančios kolonijinės teritorijos tampa akivaizdus.
Visais laikais kolonijinis valdymas ir teritorijų gamtos turtų grobuoniškas eksploatavimas rėmėsi ta pačia principine schemą. Į šalį ateina „investuotojai“, kurie pusvelčiui semia jos gamtos išteklius ir kraunasi pasakiškus pelnus. Kai ištekliai išsenka, „investuotojai“ ramiausiai išeina. Dažniausiai palikdami siaubingai nuniokotą gamtinę aplinką, dešimtmečiams ar net amžiams paverstą neatkuriamomis dykvietėmis arba nuodingais šiukšlynais.
Čiabuviams paliekama savo sąskaita tvarkyti tuos šiukšlynus arba romiai mirti nuo aplinkoje tvyrančių nuodų. Tai – tik jų rūpestis. Bet tiesa ir tai, kad tokiais atvejais trupiniai nubyra ir „investicijas“ aptarnaujančiam vietos verslui ir, žinoma, „investuotojams“ leidžiančiai siautėti korumpuotai valdžiai.
Kaip matome, ši schema puikiai veikia ir Lietuvoje. Vokiečiams prireikė pigiai atsikratyti senienų – visais atžvilgiais atgyvenusių vėjo jėgainių. Pačioje Vokietijoje jas utilizuoti būtų sudėtinga dėl aplinkosauginių reikalavimų ir oi kaip nepigiai kainuotų. Galiausiai vėjo jėgainių likvidavimo techniniai klausimai tebėra neišspręsti.
Bet po ranka yra godūs lietuviškieji gizeliai. Kurie, palyginti pigiai sumokėję už pasenusį vokišką šlamštą, tuos vėjo malūnus patys suvelka į Lietuvą ir pastato suktis. O tie sukasi, kol nugriūva, per tą laiką lietuviškiems tarpininkams sukraudami šiokį tokį pinigėlį. Be abejo, malūnų lūženų pašalinimo ir utilizavimo reikalas – ne jų ir juo labiau ne vokiečių rūpestis. Viską sutvarkys ir už viską apmokės Lietuvos valdžia. Be abejo, iš piliečių kišenės, nes savų pinigų jokia valdžia, žinia, neturi.
Ar būtų įmanomas toks „monkės biznis“, jei Lietuva būtų tikra valstybė, o jos valdžiai būtų svarbu ginti šalies ir jos žmonių interesus? Retorinis klausimas. Toks kromelis būtų akimirksniu uždarytas, o jo dalyviai ilsėtųsi cypėje.
Politinė reklama.