Vytautas Radžvilas. Paskutinis kreipimasis į lietuvio protą ir sąžinę?

Šis prof. A. Šliogerio straipsnis niekada nebuvo paskelbtas internetinėje žiniasklaidoje. Todėl yra neprieinamas ir beveik nežinomas platesniems skaitytojų ir visuomenės sluoksniams. Nėra abejonių, kad tik filosofo autoritetas ir akademinis svoris padėjo šiam tekstui patekti nors į nedideliu tiražu išleistą knygą. Mažiau žinomas autorius tikrai būtų tapęs cenzūros auka. Pernelyg jau skaudi ir net žiauri tiesa pasakyta apie „saugiausią ir labiausiai klestinčią per visą jos istoriją Lietuvą“ — būtent šitaip skamba pagrindinė nūdienos propagandininkų tezė. Tačiau ir nedidelės straipsnio ištraukos pakanka, kad ši tezė subyrėtų į šipulius.

Šis tekstas savitas ir ypatingas keliais atžvilgiais. Pirmiausia tuo, kad jame dėmesys sutelktas ne į šalį valdančio ir nuožmiai naikinančio „elito“ kritiką, kokios paprastai laukiama iš tokio pobūdžio tekstų. Straipsnis yra šių dienų Lietuvos — jos tautos ir visuomenės — moralinės, psichologinės ir politinės būklės nepagražintas paveikslas. Todėl jį skaityti — beveik nepakeliamai sunku ir skaudu. Iš tikrųjų tai yra veidrodis, į kurį pažvelgus yra tik dvi išeitys. Kuo skubiau nusigręžti ir čia pat pamiršti. Arba ištverti jame išvystą reginį ir pamėginti savyje išgirsti seniai nutildytą proto ir sąžinės balsą.

Šis balsas turėtų ištarti ir priminti jau Platono pasakytą tiesą: kiekviena politinė santvarka įkūnija visuomenėje vyraujantį sielos tipą. Negali būti jokios padoresnės santvarkos ir žmoniškesnio gyvenimo, jeigu yra niekingos tą santvarką kuriančių žmonių sielos. Tomas Akvinietis teigia tą patį: tironija yra Dievo bausmė visuomenei už nuodėmes. Išsakant šią mintį kiek kitokia kalba, jos prasmė būtų tokia: tironija nęnukrinta iš dangaus be jokios priežasties, ji yra natūrali ir neišvengiama moraliai ir intelektualiai degradavusios visuomenės lemtis.

Prof. A. Šliogeris kerta be gailesčio, bet tai, ką jis rašo, yra šiurpi tiesa: tauta, kurios „religija“ yra krepšinis, tauta, kuriai ,„krepšinis ir alus“ yra aukščiausia įmanoma „vienybės“ ir „solidarumo“ raiškos forma, tauta, kuri vadovaujasi tik „duonos ir žaidimų“ filosofija — tokia tauta neturi ir negali turėti ateities. Jos ateitis — išnykti po keliasdešimties metų.

Ar įmanoma išvengti horizonte jau aiškiai išnirusios ir virš lietuvių galvų it Damoklo kardas pakibusios lemties, kuri reiškia tik išnykimą? Atrodo, kad straipsnio autorius tuo jau netiki. Kartu tiksliai ir aiškiai nurodo bent teoriškai egzistuojančią viltį. Toji viltis — aristos — geriausiųjų branduolio atgimimas. Tie geriausieji turėtų būti ne tik visiška šiandieninio lovio „elito“, bet ir „paprastais žmonėmis“ apsiskelbusios prastuomenės priešingybė. Jie būtų tai, kas Lietuvoje buvo vadinama šviesuomene — dori, protingi, išsilavinę ir nesavanaudžiai žmonės. Tokie XIX a. pabaigoje prikėlė merdėjusią ir nykusią tautą, o netrukus atkūrė ir Lietuvos valstybę.

Tai suprato nuožmiai šį šviesuomenės sluoksnį naikinę sovietiniai okupantai. Bet visiškai sunaikinti jo nepavyko — o gal veikiau nespėta. Todėl radosi Sąjūdis.

Šių dienų šviesuomenė žlugdoma ir naikinama dar nuožmiau ir efektyviau. Sąmoningai kuriama prof. A. Šliogerio aprašoma visuomenė, kuri, kitaip negu sovietmečio visuomenė, niekina bet kokį moralinį prakilnumą ir nuoširdžiai bjaurisi bet kokiomis išsilavinimo ir mąstymo apraiškomis. Tiesa, kad dar esama tuos sparčiai prarandamus moralinius ir intelektualinius standartus prisimenančių ir jais besivadovaujančių privačiame gyvenime žmonių. Bet dauguma jų neturi vienos iš pamatinių dorybių — drąsos. Jie protingi, sąžiningi, dori, bet tiesiog bailūs.

Ar gali Lietuvoje atgimti Šviesuolis — praktiškai išnykęs laisvo ir oraus žmogaus tipas, kuris būtų proto bei išsilavinimo ir valios bei drąsos lydinys? Tai yra svarbiausias — iš tiesų egzistencinis — lietuvių tautos ir valstybės išlikimo klausimas.

Vargu ar įmanoma rasti kitą tekstą, kuriame šis klausimas būtų iškeltas taip aiškiai ir dramatiškai, kaip šiame prof. A. Šliogerio straipsnyje. Jį bent perskaityti būtina. O gal įvyks stebuklas ir šis tekstas vis dėlto nebus kažkieno skaitomas ir vertinamas kaip paskutinis išnykusios tautos filosofo kreipimasis į istorijos bangose pradingusio ir tik jos metraščiuose sušmėžuojančio lietuvio protą ir sąžinę?

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Šliogerio straipsnis – geras įžvalgaus žmogaus dabarties ir ateities matymas. Gyvas dar būtų – kur kas aiškiau ir suprantamiau parašytų.. į stalčių. Į tiesos.lt redakciją tikrai neatsiųstų savo rašinio.
Nes tiesos.lt redakcija tupi krūmuose, savo telefoną ir adresus užslaptinusi.
Šliogeris neturėjo drąsos savo straipsnį išsiuntinėti žiniasklaidai. Ne kovotojas, ne drąsuolis, jis buvo stebėtojas ir komentuotojas, kaip daugelis mūsų.. gal kiek įžvalgesnis už mus.

Al.

,,tauta, kuriai ,„krepšinis ir alus“ yra aukščiausia įmanoma „vienybės“ ir „solidarumo“ raiškos forma” – Aludariai, pasinaudojo krepšiniu savo reklamai, o Filosovai padarė išvadą, kad tai ir yra visuomenės savybė. Mulkiai, lygiai taip pat galit apkaltinti kitas tautas už meilę futbolui, golfui, viskiui ir tekilai. Ar tai, kad anglai mėgsta futbolą kaip nors pažemina jų tautą? Kokią išmintį gali išmąstyti filosofas, niekinantis savo tautą? Didį atradimą apie Niekio svarbą?

slabakas tas Šliogeris

nei iš tolo neprilygsta A.Maceinai.
gerai kad numirė – kaip ir ozolas bei kiti kompartijos išaukštinti „filosofai”

realistas

Geras Šliogerio straipsnis. Gerai, prisipažinsiu ir aš vieną sykį prisidėjau įsisavinant šituos tuščius europinius pinigus. Tiesa, akivaizdžios asmeninės naudos neturėjau. Man jau tada apie 2012 m. buvo toks įtarimas, kad visas tas europinių lėšų „įsisavinimas” yra kažkaip lengvai pasiekiamas. Taigi dirbau internetinius puslapius kuriančioje įmonėje, ir įmonės savininkas žodžiu sutarė su užsakovu dėl internetinio puslapio kainos. Na aš ir sakau, ei, čia gi ne asmeniniai tos organizacijos pinigai, čia europiniai pinigai, jiems jų negaila. Savininkas pagalvojo, ir sako: gerai, išankstinėje sąskaitoje pakelk kainas 15 proc., jei ką nusiderės, bus patenkinti. Ir žinote ką? Ogi apmokėjo, tą didesnę sumą, net nesiderėjo! Tai buvo projektas finansuojamas ir iš europinių fondų „Sportas visiems” ar kaip ten vadinosi. Jokios vagystės ar machinacijos, ar tuo… Skaityti daugiau »

realistas tam slabakui

Esate tipiškas šiuolaikinis lietuviškas degradas. Tau iki Šliogerio kaip kiaulei iki Mėnulio. Maceina buvo savo laikmečio filosofas, Šliogeris – dabartinės Lietuvos filosofas. Jums apibūdinti tinka Radžvilo citata: „Sąmoningai kuriama prof. A. Šliogerio aprašoma visuomenė, kuri, kitaip negu sovietmečio visuomenė, niekina bet kokį moralinį prakilnumą ir nuoširdžiai bjaurisi bet kokiomis išsilavinimo ir mąstymo apraiškomis.” Čia apie jus.

jo, žurnalistas gal ir neblogas tas Šliogeris

rusteikos lygis

ar realistas skaitė A.Maceiną?

gal gali pasakyti kuo skiriasi žurnalistas Šliogeris nuo filosofo Maceinos?

ką jau čia....

na neturim tikro lyderio ,tikėkim – laikinai.Bėda, Radžvilai. Bėda ir tai ,kad tesugebėjai pritarti kvailai minčiai apie alų,krepšinį ir ….viešpatie, Lietuvių Tautą. Skant visai „kozyrius poputal”????

to Al.

Taiklus ir sveiko proto komentaras.Kad būtų aiškiau ,Radžvilas galėtų pratęsti toliau savo mintį ir pasakyti ,į kokią dvasingą ir teisingą tautą mums orientuotis, manau- nerastų.

Aliokui

..nesitikejau is tamstos tokio beviltisko bukumo.Labai gaila.

Gedas

Ačiū už gerą ir tikslų straipsnį. Prieš daug metų žiūrėjau Donskio laidą „Be pykčio”, kurioje Šliogeris išreiškė tokią mintį, kad nėra dorų ir teisingų piliečių, kurie atstovautų Lietuvai, kitaip vadinamų aristokratais. Šią dieną galima konstatuoti tokį faktą, kad mes neturime net 50 žmonių, kuriais būtų galima pasitikėti ir nebūtų susiję su esamu „elitu”.

Slabakui

..silpna tavo galvele,varguoli,silpna.

Gedui

..sutinku.Kad nera tokiu zmoniu rodo tas faktas,kad is Seimu sajudzio neiskilo ryskiu sviesuoliu,asmenybiu.Sliogeris teisus,mums sakes,deja.Galim gesint liktarnas.Nereik ir elektros,tebrangsta iki begalybes,nebereik jos.Busim dvesiantys Tamsuoliai.Visom prasmem.

Einoras

Pastato stogas yra svarbi investicija, kuri, jei tinkamai sukonstruota, gali tarnauti 30 metų ar net ilgiau. Be to, stogas atlieka keletą itin svarbių funkcijų, įskaitant apsaugą nuo gamtos stichijų, apsaugą nuo įsibrovėlių ar pašalinių asmenų ir komfortą patalpose. Tačiau, kad tai būtų pasiekta, stogo įrengimas turi būti atliktas profesionaliai. Per daugelį metų įgyvendinome daugybę stogų įrengimo ir dengimo projektų, įskaitant tiek naujų stogų įrengimą, tiek senesnių stogų atnaujinimą. Vis dar gajus įsitikinimas, kad nereikėtų svarstyti apie naujo stogo įrengimą tol, kol senasis nepradeda byrėti arba nepraranda funkcionalumo (pvz., tampa nesandarus). Tačiau laukimas gali lemti gerokai didesnes išlaidas. Kodėl? Todėl, kad iki to laiko, kai pastebėsite, kad stogas nesandarus, jau gali būti padaryta didelė struktūrinė žala, kurios remontas ar pašalinimas gali… Skaityti daugiau »

Jules

Na klar, kad „Tokie XIX a. pabaigoje prikėlė merdėjusią ir nykusią tautą, o netrukus atkūrė ir Lietuvos valstybę”, bet, deja, ne jie supylė Antrajame Žalgiryje carinės Rusijos imperijos kariuomenę, jos galybę. Iki Antrojo Žalgirio privilegijuoti Lietuvos plikbajoriai klykavo „Za caria, za Batiušku i Pravoslaviju”, kaip iki Gorbio už Makslinį Kamunizmą, o dabar už Makslinę Oligarchiją, Makslinį Kavidą, kol kas nors ten vėl neapsuks geopolitikos plokštelę. Ir dar primenu, kad iki Antrojo Žalgirio, iki Versalio Rusijos imperijos pusėje buvo ir kariavo Anglija, Amerika ir Prancūzija, sutartimis įsipareigojusios po karo neleisti jokių Rusijos imperijos teritorinių pokyčių – sienų keitimo Rusijos nenaudai. Vėliau carinę Rusijos imperiją drg.Liūtas Trockis pakeitė į Sovietinę Rusijos imperiją, o vėliau jau dabartiniai ir į jos paveldėtoją, nuginkluodami Ukrainą… Skaityti daugiau »

a, jo - snobeliai už komunistą Šliogerį

arba už komunistą ozolą
ir renka į merus žyduką šimašių (nomenklatūrinių komunistų vaikėzą)

Ritualinės klizmos facilitatorius

Sveiki, teritorijoje gyvenantys. Gal galite pasidomėti nauja švietimo reforma – protiškai neįgalių gamyba. Labai jau užneša į vakarų progresyvųjį švietimą. Prasidės dar didesni dalykų pasirinkimai, vertinimo lygiai, taip pat valstybė susirūpino viena iš 7 „kompetencijų” – vaikų emocijomis. Yra ir kitokių žodžių kratinių. D.Britanijoje po emocijų mokymu slepiasi kas savaitinės LGBT pamokėlės plus 3 kartus metuose skiriama po 1 dieną mokykloje tik tai temai. Sėkmės kapstantis teritorijije gyvenenčių prote ir sąžinėje. Greitai nebebus, kur kapstytis.

slabakui

Iš kur rašai? Ar viskas tau gerai? Sakai, ir vėl užėjo?

slabakui

…ka,daktaras vel uzejo,antrakart siandien..Tikrai tau su galvele kazkas nelabai…

T0mas J. -> 12:16

Šliogeris nebuvo komunistas.

taip ir yra

Dar truputį ir įvyks pilna neoliberalizmo pergalė Lietuvoje: armonaitė šers lietuvius narkotikais, šikalienės chebra atiminės iš apkvaišintų šeimų vaikus ir juos tieks homoseksualistų „šeimoms“, o į išvalytą nuo lietuvių teritoriją Vištgaidis PIŠ veš pagal Globalios migracijos paktą laukinius afrikos negrus kolonistus, steigs jų bantustanus nuo NATO poligonų likusioje teritorijoje. Tik lietuviai čia nebegyvens, jeigu mes nesutraiškysime šias Lietuvos kraują siurbiančias utėles armonaites,kitaip jau greit vergai negalės ir p…tis be raštiško valdžiagyvių neadekvatų leidimo… Atrodo, reikia rimtai pradėti domėtis, kokios iš tikrųjų gyvenimo sąlygos Šiaurės Korėjoje, nes jei taip bus ir toliau, pačiu artimiausiu laiku reikės ieškotis saugesnės gyvenimo vietos. Visa ES tiesiog akyse virsta silpnapročių ir iškrypėlių valdoma viena didele griežto režimo koncentracijos stovykla, su spalvotais žviegiančiais prižiūrėtojais ir pavlikais… Skaityti daugiau »

T0mas J.

„reikės ieškotis saugesnės gyvenimo vietos” (16:58)
Nepritariu. Geriau jau kovot ir nepavykus sėst į kalėjimą nei būti tremtiniu svečioj šaly. Kalėjime ne pyragai, bet ten gerbia tuos kurie sėda už kovą prieš valdžios išsigimėlius.

Tada ką

daryti?Lietuva skiedra pasaulio politikos vandnyne,be tikėjimo,be valios,be savų svajonių.Šią būseną ypač simbolizuoja Vilniaus eglė-tortas,kuri teigia tik tai,kas matoma,skanu,pačiupinėjama,malonu kūnui,o ne sielai.Nors tas didysis tortas yra gražus,to negalima paneigti, ir net nebūtų nuostabu,jei visi ,eidami po eglutės atidarymo,nusipirko bent po gabaliuką torto.

na klar....

čia išlindo KGB provokatorius Julius Milaitis, ir visi suprato, kad diskusija baigėsi…
Slabakai, komunistiniai, Ozolai ir taip toliau, ir… ritualinės Klizmos….
uhuu, ahaa
…a
slava radžvilausu, slava Milaitisu, slava KPSS.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

„Demoralizuojamą įtaką Lietuvai daro netgi tai, kas – pagal vadinamąjį europrojektą – turėtų ją kelti, gaivinti ir lemti neva pasakišką ateitį: tai iš Vakarų pumpuojami tušti pinigai ir tariamosios paskolos (o iš tikrųjų pašalpos).” (Arvydas Šliogeris)
****************************************************************************
Bėda nr 1: Lietuvoje, neišjungtų komunistpalaikių dirbtinė pinigų sausra dar nuo Prunskienės laikmečio. (ES prekių kainos panašios, algos ir pensijos kelis kartus mažesnės)
Bėda nr 2: Lietuvoje siautėjant dirbtinei pinigų sausrai, Lietuva skurdinama dirbtiniu prasiskolinimu.
Išvada: jei nebūtų komunistpalaikių sukurtos dirbtinės ir klaikios pinigų sausros, Lietuvai nereikėtų svetimšalių brukamų durnų bei Lietuvai pražūtingų paskolų.

to Tada ką

Ne tortas, o Kremliaus bokštas – mero apsireiškimas Maskvai, kad svajakas.

šiaip pamąstymui

Kad ir ką mums toliau meluotų taip vadinami „oficialieji istorikai”, kad ir kokius makaronus mums kabintų ant ausų, pasaulinio elito užsakymu „melasklaida”, tikroji žmonijos istorija nesulyginamai skiriasi nuo tų proto fantazijų rašliavų, kurios sudėtos į dabartinius istorijos vadovėlius ir kuriomis aklai tiki tik tie žmonės, kurie nesugeba savarankiškai mastyti.
Žmonija gyvena visiškoje iliuzijoje ir ignoracijoje apie tai, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje:

user1252122.sites.myregisteredsite.com

Marius Julesui

Esate bukaprotis ir neišmanėlis, ir dar piktavalis trolis, nes tempi temą ne į tą pusę. Šliogeris įspėja, jūs užsimate demagogija istorine tematika. Niekas su entuziazmu caro neaukštino, nėra nei vieno lietuvio, tautinio atgimimo veikėjo kuris būtų šlovinęs carą. Duok citatą kuri tai patvirtintų! Taigi rašai netiesą. Ir tikrai nei vienas lietuvis, net prasigėręs plikbajoris, nešaukė „za caria, za batiušku, za pravoslavije”. Lietuviai, tuo labiau plikbajoriai buvo katalikai. Tu – patologinis melagis. Rusiško mentaliteto žmogus, kuris projektuoja to meto rusų pasaulėžiūrą. Tiesa, tik tokia, kad lietuvių tautinis judėjimas tesiekė autonomijos Rusijos sudėtyje, visiškos nepriklausomybės, būdami realistais, 1905-1914 laikotarpiu tautinio atgimimo veikėjai nesiekė. Ir tam tuomet nebuvo būtinybės, galėčiau paaiškinti kodėl, bet vis tiek nesuprasite. Jokio antrojo Žalgirio nebuvo, mūšis 1914 metais… Skaityti daugiau »

Taigi

Viena iš Lietuvos paskutinių kvailysčių be apžvalgos bokštų ,yra konkurencija dėl kalėdinių eglių. Gerai, kad dar keli miestai ir rajonai suprato, kad gražiausia papuošta eglė yra augusi gamtoje. Kiek pinigų dirbtinėms eglėms ištaškoma, to neleidžia sau net turtingos pasaulio šalys.
Kas darosi mene, muzikoje ? Kokį mes girdime kas valandą prieš žinias LRT šaukinį? Atraskite žemėlapyje valstybę vardu LRT, net sovietmečiu radijas tardavo „Kalba Vilnius”

VINCAS VISKONSINAS

Ko norėti, jei pats Radžvilas nebeatsimenu, kada stažavosi JAV?

VINCAS VISKONSINAS

Sorriukas. Turėjo būti:

Ko norėti, jei pats Radžvilas nebeatsimena, kada stažavosi JAV?

Mariau,

nuo kada faktai, tiesa, jau tapo demagogija. Gal gruodyje? Nebent esi menko išsilavinimo žmogelis, baigęs Kapsukę su pagyrimu? Tada būtų aišku, o dabar… O pats Tanenbergas lietuviškai ką reiškia, zubryliuk-moksliuk? Jei ne Antrasis Žalgiris jokios Lietuvos valstybės pats nei žinotum, nei matytum, kad ir tokios korumpuotos ir pasileidusios, rusifikuotos ir polonizuotos, kaip dabar, bet visgi Lietuvos. Prisiskaitęs nedesovietizuotų univerkių pseudo istorinių vadovėlių studentams ir moksleiviams, išgalvotų istorinių schemų ir naratyvų bandai čia solidiems žmonėms akis draskyt? Eik, pradėk vėl mokytis nuo pirmos klasės kartu su Kapsukės prapiesoriais ir docentais, kol nevėlu, jei dar suspėsi dėl amžiaus, gerai? Ir dar primenu, kad mano senelis yra tų mūšių dalyvis „Za zaria, za Batiušku i Pravoslaviju”. Dabartinis Putino Rusijos šūkis irgi toks pat,… Skaityti daugiau »

Jules

labai norėtum, Mariau, kad Sovietiją būtų įkūręs Leninas, o ne Trockis su Wall Street’u, ane? Labai norėtum šito, kad galėtum pateisint save, kad buvai protingas ir neapgautas univerkėse, ane? Bet, deja, šito pačiam jau padaryt nepavyks. Labiau klausyk meilužių nei docentų – jos daugiau žino ir išmano nei pats. Valdžia Leninui buvo perleista taikiai pagal susitarimą Wall Street’e, pačio žiniai. Turėjau garbės, – Jules, gruodžio pirmąją 2022 metų.

Prašalietis

Radžvilas su savo „kreipimusi į lietuvio protą ir sąžinę” turėtų „įjungti” savo „lietuvio sąžinę” ir būti konkretesnis ir sąžiningesnis pasakodamas apie „Tai(lietuvių tautos naikinimą) suprato nuožmiai šį šviesuomenės sluoksnį naikinę sovietiniai okupantai.”… Matomai pretenduojantis į „tikro lietuvio protą ir sąžinę išsaugojusį” lietuvį Radžvilas galėjo visiems papasakoti konkrečius sovietinių okupantų šviesuomenės naikinimo gausius pavyzdžius… Nes tais laikais gyvenęs eilinis žmogus matė kaip kiekviename didesniame kaime buvo statomi „kultūros namai”, kiekvienoje įmonėje turėjo būti suorganiszuoti lietuvių liaudies dainų ir (ar) lietuvių liaudies šokių kolekyvai, kaimo kapelos… Kuriuose darbo kolektyvų žmonės savo ar „susigundę” už retkarčiais įmonių valdžios išrašomas iš atitinkamų įmonėms leidžiamų premijavimo fondų premijas „už aktyvią visuomeninę veiklą”, vadovaujami valstybės apmokamų „kultūros namų”, įmonių etatinių kultūros darbuotojų šoko „klumpakojus, polkas su… Skaityti daugiau »

Vaclovas ing 6:24

Jūs tapatinate Žalgirio ir Tanenberg reikšmes? Jos yra tiesiogiai priešingos! Kaip ir pirmojo bei “antrojo” mūšių pusių neatitikimas. Siejate nesusiejamus, priešingus dalykus.

ne Mariau

julius Milaitis nėra „Rusiško mentaliteto žmogus“ jis žydas, grynakraujis kagėbistas, atliekantis provokatoriaus-dispečerio pareigas. Trolių fabrikas gamina „produkciją“, o jis tą demagogiją tiražuoja, ieškodamas naivuolių, kurie užkibs ir pradės su juo „diskutuoti“.
Tokiu būdu bet koks straipsnis yra paverčiamas beverčiu, o diskusija – balaganu. Nuteikti lietuvį prieš lietuvį, kiršinti, tai yra pagrindinis Kremliaus tikslas. Vien po šiuo straipsniu prikrovė apie 10 krūvelių-komentarų.

Vaclovai,

jei baigęs Kapsukę, tada, be jokios abejonės, nesusiejama. Kitaip ir būt negali. Kad labai nesiožiuotum čia, skiriu Jums šią dainelę apie Tanenbergo mūšį artėjančių švenčių proga: „O Tannenbaum, o Tannenbaum,
wie treu sind deine Blätter!
Du grünst nicht nur zur Sommerzeit,
Nein auch im Winter, wenn es schneit.
O Tannenbaum, o Tannenbaum,
wie treu sind deine Blätter!”. Kol nepribėgo, kur buvęs, kur nebuvęs, bet čia, kaip čia, langų majoras. Tschüß!

Vaclovas ing 12:14

Viskas puiku. Juoko gausnis su jausmu šiuo sunkiu laiku man. Tačiau gal būtų neprošal praskleisti šių kertinės reikšmės lietuvio dvasiai mūšio pavadinimų (lietuviai bei slavai vienaip iš savo pusės, vokiečiai antraip – jau iš savosios) esmę. Pradėkim nuo vokiečių. Čia eglės prasmė, žinia, yra giliamintiška. Reiškia tamsumą, raugą, “arbūzą” (išoriškai žalią, viduje raudoną) – tad tokį žalumą. Stačiokišką. O žalumas žalumui nelygus. Lietuviai gi, su lenkais, čekais, baltarusiais, rusais, kurie mums priklausė, savęs tokiais anaiptol nelaikė. Žali tai gyvybingi, trykštantys, su saiko jausmu ir grynomis smegenimis. Ne guminiai kokie. Tad ir karą laimėjo. Pavadino jį – Žalias laukas. Jame buvo apginta žalia, gyvybinga, garbė! Vėliau lietuviai pakrikštijo Žalgiriu. Kiek paįvairino. Giria reiškia ne tik žalumą, tam tikrą mišką, bet ir… Skaityti daugiau »

Vaclovas

Taip pat Žalgiris reiškia, kad nėra gudumos plotuma, gudus laukas ar tiesiog guduma, bet stipri, drąsi, sveikų žmonių šalis. Ir jau krikščioniška. Tad egles ir tamsumas susirinkite patys (čia – kryžiuočiams) 🙂

Vaclovas

Ir žinoma, pastebėsiu, kad jokio piktumo ar “nuoskaudų” nėra. Praeitovės mėgėjai – įvairių tautų atstovai – atkartoja kovos vaidinimų aikštelę kuo draugiškiausiai.

Pone Vaclovai,

kaip čia su pačiu gaunasi, kad kol slavai čia buvo – jokios Lietuvos valstybės net nesišvietė tolimiausiame horizonte. Mes vos nepražuvome su jais ir nykstame dabar su pagreičiu, neklausydami filosofo Šliogerio pabarimų ir patarimų, ką daryt, kad neišnyktume, nenuskęstume slavų vandenyne. Kai vokiečiai užėjo, kažin kodėl jie čia surinko mūsų žemaitiškus plikbajorius ir tautiškus inteligentus bei kitus prolietuviškai susipratusius, ir tie nabagai gavo skelbt, kurt Lietuvos valstybę Brest-Litovsko taikos sutarties ir ne tik jos aplinkoje. Kažkas čia ne taip su pačio žaliais išvedžiojimais, nemanai? Teks pačiam savo pasakojimą iš naujo perkurti. Vien iš pagarbos Šliogeriui teks pačiam tai padaryt, kuris, manyčiau, yra vienas didžiausių, jei ne pats didžiausias XX amžiaus antrosios pusės lietuvių filosofas. O filosofija – tai ne žaluma… Skaityti daugiau »

Jules

Jules Baugeureau: „Lietuvio pasaulis ir jo antilietuviškas mąstymas bei elgesys“. Veikalas apie tai, kaip savo smegenų vingiuose pasiklydę lietuviai išgauna vaizdą be veiksmo. Ir taip gauname prastą vaizdelį, anot Lietuvių tautos gelbėtojo drg.olgr.Uspakio, kuris neseniai mus kuo apkaltino? Gal yra žinančių čia, ką? Mehr als fallen die Dinge dahin, die erlebbaren, den, was sie verdrängend ersetzt, ist ein Tun ohne Bild (R.M.Rilke).

...Krepšinis ir alus...

Kai tais tamsiais 1987m. ,,Žalgirio,, krepšininkai sutriuškino Maskvos CASK ,mums ,lietuviams tai buvo ne vien krepšinis.Tai buvo tautinis pakilimas, pasididžiavimas mažos tautos pergale .Tai- dvasinė pergalė prieš okupantus, vienybės ir laisvės troškimo išraiška. Visa Lietuva tuo gyveno . Nežinau ,ką jautė tada prof.Šliogeris ir ką jautė, tada dar ne profesorius, Radžvilas,o gal ir nieko. O šitas straipsnis ,-tikrai būtų neblogai ,kad tai būtų paskutinis kreipimasis,nes jis niekuo nemotyvuoja ,nevienija, neįkvepia, nemato proto, sąžinės , šviesos, vilties.

Sakyk,

ar daug žinai sporcmenų, dėl Lietuvos rizikuojančių gyvybe, karjera, darbu, asmenine gerove ir panašiai? Ar daug tokių buvo, kol Gorbis neleido? Ką ten vienas labai garsus sporcmenas su rašytoju Baltušiu sapaliojo prieš jau atsikuriančią Lietuvos valstybę Katedros aikštėje Vilniuje Vasario, berods, penkioliktąją dieną – prieš Vasario šešioliktąją, a? Ar daug sporcmenų žygiavo Gedimino prospektu tos Vasario 16-osios vakare, prieš kurią pasisakė tas sporcmenas su rašytoju? Ar dabar ne tas pats? Ar daug sporcmenų pasisakė prieš Kovidistų revoliuciją?

>2022-12-1 16:03

o tu, juliau Milaiti, kur žygiavai tą vasario 15 dieną? Ir kam čia gąsdini Vaclovą majoras, kurie tau vidury dienos languose vaidenasi,a? Juk Vaclovas naminės nelaka.

Čia pribėgo

langų majoras, kagebizavo ir nsutatė, kad vaidenasi. Belieka bėgt užmokestį pasiimt už gerai atliktą darbą.

> 2022-12-1 16:20

o taip, juliau Milaiti, 30 Judo sidabrinių tavęs visada laukia. Paskubėk, kol eilės nėra.
Tiesa, o kiek prietaisų tavo trolių fabrike stovi, nes prie 2022-12-1 11:38 komentaro matau jau 9 nykščius į apačią? Juk iš vieno prietaiso galima tik vieną nykštį paspausti, ar ne taip? O gal šio portalo komentaruose renkasi tik kagėbyno gerbėjai?!

klumpe

kaip prieda straipsniui reiktu paskaityti ir DLaiva.
nuvertem tilto bomzus tai dabar ir kapiniu paminklus…
bijau, kad ateis laikai ir vers dabartinus paminklus…
istorija – kaip vanka – stanka.

Langų majore,

palik sekimo-valdymo-blokavimo pultą ir leisk hakeriams, IP specialistams iš Minsko, pailsėt – pagailėk jų. Jiems irgi reikia pamiegot, o ne paskui Milaitį lakiot. Žinoma, malonu girdėt, kaip kagebistai kagebizmu kaltina ne kagebistus – pasiekimas pačio čia ne menkas, tikrai. Vertas Lietuvos neosovietikų apdovanojimo.

juliau Milaiti

kuriems galams kas nors turėtų paskui tave lakioti, jei tu iš čia neišlendi, tūnai po kiekvienu straipsniu, kabinėjiesi prie kiekvieno komentatoriaus. Šiąnakt pamaina baigei 0,41 val. prie T. Vilucko straipsnio, o jau 6,10 val. ryto ir vėl užgulei klaviatūrą prie straipsnio apie Pfaizer gen. direktoriu.

Dėl vieno su tavimi galima sutikti, tikrai esi vertas daugiau nei 30 sidabrinių, kaip pats sakai „už gerai atliktą darbą“. Esu tikras, kad tavo valdžia tavimi didžiuojasi, tikriausiai ir medalių ar net ordinų turi.

58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top