Vytautas Radžvilas. Po susidorojimų: atidavus Sukilimą, nebereiks ir Genocido centro

Pro Patria

Tai, ką pasakė prof. Rakutis ar V. Valiušaitis, dabar jau visai nesvarbu. Reikia, kad būtų kuo skubiau adekvačiai suvokti ir įsisąmoninti to, kas įvyko juos likviduojant, padariniai.

Visiškai nesusimąstoma, ką apskritai reiškia tai, kad tapo tokie svarbūs D. Stancikas ir V. Valiušaitis bei jų atlikti tyrinėjimai. Sąmoningai atsiribokime nuo jų mokslinės vertės, nes esmė glūdi kitur: jie kaltinami, esą nėra tos srities profesionalai. Bet ką tai reiškia? Ogi tai, kad daugybę istorikų kasmet parengiančioje Lietuvos valstybėje neįmanoma rasti net minimalaus skaičius tos valstybės interesus norinčių ir nebijančių ginti Istorijos fakultetuose studijavusių istorikų, todėl tai yra priversti daryti formalūs mėgėjai. t. y. žmonės, atėję iš kitų sričių.

Nėra abejonės, kad Dalius Stancikas ir Vidmantas Valiušaitis savo įtaką ir autoritetą dideliu, jei ne lemiamu mastu įgijo dėl parodytos pilietinės drąsos ir paprasčiausios ištikimybės valstybei. Todėl, kad ir kokie būtų jų tyrimų trūkumai, skundas prieš juos visuomenėje bus suvoktas kaip sugrįžusio sovietmečio recidyvas, kai bailiai ir konformistai panašiai susidorodavo su savo kolegomis – iš dalies dėl profesinio pavydo, bet dar labiau todėl, kad išnyktų fonas, kuriame ypač krisdavo į akis jų kolaboravimas ir padlaižiavimas šeimininkams.

Tačiau nuolatinis priminimas, kad Stancikas ir Valiušaitis ne istorikai, turi ir grynai politinę potekstę. Pastangos juos diskvalifikuoti yra mėginimas išstumti už akademinės istorikų bendruomenės ribų ir jų darbus traktuoti kaip menkavertę profanų ir šarlatanų rašliavą. Perkelti juos į Gedgaudo ir Statkutės de Rasales lygą. „Iš LGGRTC išmesti diletantai ir nemokšos”, – tokia, jei pasiseks šio plano autoriams, bus nuolatos klijuojama etiketė. O tada jau „tikrieji” istorikai prabils dar drąsiau.

Apskritai stebint kaip tyli istorikų bendruomenė kyla asociacijos su Povilaičiu ir Skuču, kurie buvo atiduoti sovietams reikalaujant, guodžiantis, kad juos „teis savi”…

Keli ir kurie iš 17 istorikų skundo autorių jau prilaiko namuose Rusijos trikolorą ir apsirūpinę Putino portretais, kad atėjus valandai X turėtų po ranka? Tai nebeturi jokios reikšmės. Aišku viena — tai žingsnelis link tos dienos, kai Centras rašys pažymas, kad metas statyti paminklus Abai Kovneriui, Faniai Brancovskajai, J. Vitui ar G. Zimanui. Tiesiog įdomu, ką sąžiningesni Centro darbuotojai darys, kai bus paskelbta, jog K. Škirpa ir J. Noreika – kuo tikriausi naciai? Kai jiems patiems teks dėti parašus po tokia išvada?

Daugelio Lietuvos istorikų bėda ta, kad jie vis nori rašyti „nepolitizuotą”, tariamai objektyvią istoriją, tarsi nesuprasdami, kad visi mokslai tarnauja praktiniams tikslams. Idėjinė kova dėl Sukilimo interpretacijos ir vertinimo – ne intelektualinės pratybos, o labai praktinis klausimas.

Norint ką nors užpulti paprastai rūpinamasi išsaugoti veidą surandant kilnius agresijos motyvus. Jeigu per Škirpos ir Vėtros, o gal ir Brazaičio pripažinimą naciais visas Sukilimas virs Hitlerio pakalikų ginkluotu maištu, tai bus neatšaukiama. Net jeigu pasikeitus laikams toks pripažinimas būtų anuliuotas.

Bizantijos diplomatijos ir politikos tradiciją paveldėjusi imperija tuo ir skiriasi nuo artojėlių ir dainorėlių tautos vos prieš šimtmetį sukurtos valstybės, kad ji supranta tokių žaidimų reikšmę ir kainą.

Ne veltui Gorbačiovas tūžmingai keikiamas už Molotovo-Ribentropo slaptųjų protokolų pripažinimą. Žvelgiant iš Rusijos perspektyvos, tai buvo siaubinga klaida ir valstybės išdavystė. Be to pripažinimo Kovo 11-osios Akto statusas ir svoris būtų buvę visai kitokie. Kur kas menkesni.

Rusijos triumfo perrašant istoriją akimirka tad kaip niekada arti. Išgavę tai, ko reikia dėl Škirpos, Vėtros ir Sukilimo, jie ištriūbys visam pasauliui: matote, litovcai patys pripažino, kad yra prigimtinių nacistų ir žydšaudžių tautelė, o Rusijos šventa pareiga – išgydyti ją nuo to genetinio defekto. Po to atšaukinėk neatšaukinėjęs – tai bus kova su vėjo malūnais.

Molotovo-Ribentropo pakto pripažinimas buvo triuškinantis smūgis SSRS idėjinėje-politinėje plotmėje, jo reikšmė sužlugdant imperiją turbūt net deramai neįvertinta. Taigi galima tik įsivaizduoti, kas lauktų Lietuvos atidavus grobio laukiantiems šakalams Sukilimą.

Abejotina, ar po to LGGRTC išliktų, nes jo veikla taptų beprasmiška. Nebent būtų pertvarkytas į Kovos su nacionalsocializmu ir fašizmu Lietuvoje tyrimų centrą.

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Algimantas

Prasmingas tiesos žodis. Ačiū.

Diedas

Šitie „darbo kokektyvai” „liaudies balsas” „padipiktinusi visuomenė” nesuvokia, kad darydami tai kas liepta, taip „kaip reikia” kasa sau duobę. Jeigu tokia praktika, kai keliolika parašų gali nulemti neįtikusio žmogaus likimą, jau veikia, tai kirvis virš galvos pakeltas ir tiems pasirasiušiems. Vakar jie buvo reikalingi, rytoj, kai kažkam, dar savesniam prireiks vietos, tokiu pat būdu bus išėsti šiandieniniai „teisuoliai”. Geriausias pavyzdys Donbasas. Visiems „ruski miro” vadams neužteko šiltų vietų ir buvę teisuoliai, rodę kitiems kelią,”didvyriai”, sėdi belangėj.
Bet kokia diktatūra,asmens, proletariato, partinė, nacionalistinė ir t.t.visda atsisuka ir prieš jos garbitojus.

Diedas

Baimė sukaustė Lietuvą. Diktatūrą jau galima pačiupinėt. Radžvilas irgi bijo įvardint kas diriguoja paradui.
Kas išdrys nors pirstelt prieš vėją, tą užgrius žiniasklaidos, pasipiktinusios liaudies, valdžios ir visuomenės uraganas.
Komunizmas sugrįžo kartu su visais absurdais.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Lietuva neteko pusės darbininkų. – Lietuva – sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos(!) metu. – 30 metų varoma Tauta iš Lietuvos, bet nei Vytautas nei NS valdyba nei taryba nežino šios problemos sprendimo būdo (neturi savigynos plano) ir nenori sužinoti iš Tautos. Tai – apgailėtinas ir net pavojingas vedlių neįgalumas. NS „maištininkų” pasirodymas antikonstituciniuose seimo rinkimuose – niekinis (=0). NS valdyba bei taryba turi būti nušalintos velniop. Vytautai, geras esi vyras (filosofas, politologas, …), bet maištininkų vado vietoje – netinkamas. NS reikia kito vado. ____________________________________________________________________ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų (budelių, …), dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste. 2021… Skaityti daugiau »

Joooo...,

stipriai jaučiasi Kapsuko universiteto mokykla….
Kaip sakoma, nuo saves – nepabėgsi…

kai Prezidentas

atsiprašinėja už pripaišomas nuodėmes, tai vadinasi, Lietuvoje yra pilna Mūsų istorijos anarchija, sąmoningai valdoma buvusių KGBistų. Todėl jie ir išliko įslaptinti dar 75 m. Dabar skiname vaisius – fantomasai įsisiautėja. čmilytės, armonaitės ir kt.-ytės ar ienės- buvuių (o jų juk nebūna) KGBistų palikuonės, šiuo metu ,,sėkmingai” valdančios Lietuvą. Lietuvos tragedija prasidėjo su Liasvės parcijos suklastotais rinkimais. Kas toliau? Prezidentas nelaisvas, Seime- KGBisų palikuonys… Kam dr rūpi Lietuva? Silvia Foti, prastai kalbanti lietuviškai, parduoda Lietuvos istoriją už šeikelius??? Motina karste vartosi.

stasys

Dar vienas gilias ‘leniines’tradicijas turintis str. cit.’Tai, ką pasakė prof. Rakutis ar V. Valiušaitis, dabar jau visai nesvarbu. Reikia, kad būtų kuo skubiau adekvačiai suvokti ir įsisąmoninti to, kas įvyko juos likviduojant, padariniai.’ Klausimas kam gilinti nesutarimus tokiais esminiais klausimais visuomenėje ? Mes jau tolokai pažengę nuo to jog Tiesa ir sprendimai visuomenėje butu įdiegiami vieno žmogaus supratimu . Esamos akademinės bendruomenės problemos prasidėjo kai buvo nustota diskutuoti jos viduje ir karštos temos persikėlė i visuomene aut. minimais asmenimis . Tokias problemas tapatinant su išorės grėsmėmis galima tik diskredituoti ir paversti jas dar didesnėmis sunkiai apčiuopiamomis. V.Radžvilas neturėtu ‘imti jauti už ragu’ o kviesti diskusijai , deja to nėra o pasirenkama opuonuoti atstatant ragus .Klausimas nuo ko ruošiasi gintis NS… Skaityti daugiau »

K. P. pastebėjimas ir raginimas

Teistumas paprastai pasinaikina po 15 metų. Tai kodėl mes šį „pagaliuką drožiam” jau 80 m.? Kalti jau seniausiai nuteisti ir sušaudyti. Teismas buvo ne lietuviškas, šiuo požiūriu ‘nešališkas’, nes kaltino patys žydai.
Todėl, manau, jau seniai laikas siųsti šiuos kiršintojus/pinigų ieškotojus ant trijų raidžių, nes dabartinė karta su visais tais, praėjusio amžiaus siaubais, neturi nieko bendra, nei morališkai, nei juridiškai. Baigta.
Privalome padaryti, kaip padarė Lenkija: už melagingus tvirtinimus,
kad lenkai yra žydšaudžių tauta – kriminalinis straipsnis,
ir išsyk su sąžine ir Dekalogu nesuderinamos bakchanalijos Lenkijoje liovėsi.

habilitās

„Idėjinė kova dėl Sukilimo interpretacijos ir vertinimo – ne intelektualinės pratybos, o labai praktinis klausimas.“ ✒✒✒ Tik atsakymo į tą praktinį klausimą ieško ne lietuviai. Čia yra esmė. Atitinkamai ir interpretacija yra antilietuviška, nes valstybė neturi savo istorijos politikos. O neturi, nes nėra ir pačios valstybės, tik pavadinimas. Institucijos ir heraldika, kad ir kokia spalvinga bebūtų, teritorijos su gyventojais valstybe nepadaro. Ją reikia kurti, deja, deja, toks procesas nevyksta, todėl jo vietą užėmė genderizmai su konvencijomis. Žvelgiant į Rusiją, galima manyti, kad ji perrašo istoriją, bet atidžiau pažvelgus, supranti, kad jie tą istoriją pritaiko, būtent, savo praktinėms reikmėms, atsižvelgdami į savo, t. y. Rusijos, valstybės istorijos politiką. Mums mokytis iš to reikėtų, o ne piktintis ir kritikuoti. Laikas suvokti, kad… Skaityti daugiau »

Jules

Ne tą paktą absoliutinate, o reiktų pačiam išversti į Lietuvių kalbą Žydų perkėlimo paktą „The Transfer Agreement”(Haavara Agreement), pasirašytą tarp Vokietijos Vyriausybės ir Žydų atstovybės. Kas to pakto signatarai – patys ne vien gulėkite ant sofkutės ir susiraskite, nepatingėkite.

Rimantas E.: Standartai tai dvigubi?

Kuomet Jakovas Gensas, Vilniaus geto policijos viršininkas!,
sudarinėjo sąrašus, kuriems žydams laikas būti sušaudytiems,
tai jis su naciais nebendradarbiavo?
O kad Jonas Noreika, būdamas miesto savivaldos nariu, pasirašė įsakymą perkelti žydus į getą, kai net Vokietijoje apie jokį žydų šaudymą
niekas dar net nesapnavo, tai jis jau „žydšaudys”?
Jei net tautiečių kančios ir žūtys paverčiamos manipuliacijų dėl naudos dalyku, tai po tokio moralinio nuopuolio, kiek reiks laiko atgauti savigarbai?

stasys

habilitās  2021-02-2 11:35 .. kiek primiršote todėl priminsiu jog rytu Europos šalys su Rusija jau kuris laikas skirtingai vertina antro pasaulinio karo pabaiga ir pamokas .Holokausto minėjimai irgi tapo įtakojami geopolitiniu vėju todėl minėjimai irgi nesutampa.Klausimas kiek toli Lietuvos visuomene padrasinat V.Radžvilo galima pasinerti į istoriniu faktu interpretavimą . Nereikia Lietuvos lyginti su Rusija , pastarosios planuose sujungti skirtingas Rusijas į viena didžia valstybę sukuriant tokį istorinį naratyva kuris tarnautu tai idėjai . Taip Lietuvoje nėra istoriku ir diskusiju platformu kurios leistu diskutuoti visais įmanomais klausimais susijusiais su valstybe , vienok diskusijos ne faktai kuriais butina remtis o čia Lietuvos akademinė bendruomenė nėra linkusi savo laiko investuoti .Prisiminkite ‘mažilio’ parodyta iniciatyva ‘su nepriklausomybė aktu’ ir šoka kuri patyrė po to ta… Skaityti daugiau »

stasys

Rimantas E.: ..cit.’ kad Jonas Noreika, būdamas miesto savivaldos nariu, pasirašė įsakymą perkelti žydus į getą, kai net Vokietijoje apie jokį žydų šaudymą niekas dar net nesapnavo, tai jis jau “žydšaudys”? ‘…pasitikrnkite datas , aiškios daromos klaidos išvadose .Beje Vilniuje ir iki Lietuvos okupacijos veikė žydu getas ir tai buvo laikoma sėkmės ženklu miestui .Jums vertėtu išsigrininti kai kuriuos savo teiginius nuplaunant sovietinį naratyvą .

▶️2021-02-2 12:14

ar tavęs kas klausė? Ne! Tai ko čia bezdi?! Vėl skųsies, kad subinę skauda.

Įsidrąsino

štazius, leitenantas naują metodiką atsiuntė. Ir efreitorius Kacas šianakt pasistengė…

stasys

Balai nematė ta stasiu , reikės užmėtisite ji ‘ušankėmis’ komentaruose ir tiek problemos .

Sąjūdis (ištrauka)

Jei per 30 m. dauguma savanoriškai klaidžioja tik paviršutiniškuose pasipiktinimuose, o su intelektualiniu elitu situacija matomai panaši kaip ir su kultūrininkų 700-ąja “divizija”, tai šviesos tunelio gale dar ilgai nematysime.
O juk tai, tikrai kažkam* naudinga…

Pirmas žingsnis

Priešlaikiniai LR Seimo rinkimai !
Nedelsiant !!!

Neapsirikime dėl Vokietijos

Dar iki karo jie ten buvo uždaromi į stovyklas, bet tai ir patiems vokiečiams buvo valstybinė paslaptis, tik siauras karininkų bei stovykloje dirbusių ratas tai žinojo. Žydams drausta vaikščioti šaligatviais, privalėjo segėti žvaigždes. O visuomenėje tada dar diskutuota, kodėl su ž. pradėta taip elgtis, kodėl elitas turi netekti savo gerų gydytojų, kurie buvo tos tautybės, kitų sričių ž. tautybės specialistų paslaugų… Ar ne todėl, kad nebuvo besąlygiško jų persekiojimo palaikymo ir iš aristokratų pusės? Ar ne todėl vokiečiai ir austrai taip rūpinosi egzekucijas vykdyti ne Vokietijoje, o okupuotų šalių teritorijose – atveždavo ir ten sušaudydavo? Patys sušaudydavo, vietiniams to nepatikėdavo, tik patikėdavo konvojuoti iki nurodytos vietos! Bent jau taip jie rašė savo darbo ataskaitose Gestapui. Vokietijoje tik karui įpusėjus plačiai… Skaityti daugiau »

Deivis

Kol neišdvės seni komuniagos su kgbistais tol nieko gero nebus.

Deivi,

nežinai, kad jų anūkai dar plėšresni?

Tvankstas

Pasiskaityti.
Wiki Leaks lässt alles im Internet fallen!!
Wikileaks hat gerade alle ihre Dateien online gestellt. Alles von Hillary Clinton E-Mails, McCain ‘s ist schuldig, Vegas-Schießerei von FBI-Scharfschützen, Steve Jobs HIV-Brief, PedoPodesta, Afghanistan, Syrien, Iran, Bilderberg, CIA-Offiziere wegen Vergewaltigung verhaftet, WHO – Pandemie.. und Happy Graven! Bitte lesen und weiterleiten….. https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/….. Das sind Clintons E-Mails: https://file.wikileaks.org/file/clinton-emails (https://file.wikileaks.org/file/clinton-emails/)/
Index-Datei! https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/
Schickt alle, die ihr könnt, so schnell ihr könnt! https://file.wikileaks.org/file (https://file.wikileaks.org/file/)/

to Neapsirikime dėl Vokietijos

Na ir kada pats perskaitei Theodore N.Kaufman veikalą „Germany must perish”, ar supratai dabar?

Raimundas

Su visa pagarba asmenybei, drįstu pasakyti, kad visa tai yra sofizmas, nuo žodžio “ sofa”. Situacija grimzta gylyn, kiekviena diena įtvirtina jų pergalės jausmą, o mes , susėdę ant sofų, geriame alų ir postringaujame. Nieko nebus, kol nėbus lyderio, kuris išdrįs paaukoti dešrą vardan laisvės.

 ‏תנ״ך.....

Tikras lietuvis nesutinka su Radzvillu

Patyrinėkim

Pasaulyje papūtė modernūs,nauji ir stiprūs marksizmo vėjai,kurie išpūs iš pasaulio genocidų centrų dar ne vieną tyrėją.

„JAV Floridoje, Holokausto muziejuje
atidaryta ekspozicija pagerbti George’ą Floyd’ą>> Florida Holocaust Museum sparks fury by adding George Floyd exhibit

https://youtu.be/XRzePDXYCIE

erlas

kaip įrodė paskutiniai įvykiai, kad čia didžiausias sorošinių susirinkimas, nereikėtų būti kategoriškam dėl to rakučio (kaip provokacijos supjudyti)

Pala

tada gi Britanija kariavo su Vokietija . Išeina , kad sukilėliai kariavo Vokietijos pusėj ?

Tvankstas

Prof. Vytautui Radžvilui dėl : „Pastangos juos diskvalifikuoti yra mėginimas išstumti už akademinės istorikų bendruomenės ribų ir jų darbus traktuoti kaip menkavertę profanų ir šarlatanų rašliavą. Perkelti juos į Gedgaudo ir Statkutės de Rasales lygą.” Šio atvejo postringavimui sakoma : ‘Atleisk jam, Viešpatie, nes jis nežino, ką sako.’ Labai gerai prisimenu, kaip aršiai prof. V. Radžvilas reiškėsi būdamas liberalų ideologu 2000-2006 metais, kaip aršiai puolė V. Tomkų ir jo ‘Respubliką’ dėl straipsnių apie judėjų pasaulio valdymą, visiškai susiliedamas su Lubiankos, Open Society ir G. Soroso vienminčiais. 2004-2006 m. labai aršiai puoliau prof. V. Radžvilą paaiškindamas jam kaip filosofas filosofui jo nuklydimus nuo filosofijos į propagandą, kaip tiesos ieškotoją anksčiau ar vėliau grįšiantį prie Aristotelio mokymo ir patriotiškumo Lietuvai ir lietuvių… Skaityti daugiau »

Tvankstas

Man keistas dalies patriotų pomėgis atsikrenkšti ir nusispjauti skrepliu ant patriotų Č. Gedgaudo ir J. Statkutės – Rosales lyg niekur nieko.
Tai Jūsų patriotiškumo įtvirtinimas, klupteliant prieš Maskvą, Varšuvą, Berlyną ar Londoną ?
Ne taip seniai visi šie miestai vadinami buvo gražiai lietuviškai : Mazgava, Varžuva (kitapus Veislos Pereiga), Varulynas ar Landynas …

Tvankstas

Kalbėkim nekalbėję, bet pasaulinė istorijos mokslo praktika rodo, kad istorijos mokslo varikliai niekada nebuvo istorikai ( jų nesuskaičiuojama galybė buvo, yra ir bus rūmų istorikais ).
Istorijos mokslą labiausiai pastūmėjo H. Schliemann, A. Sutton, V. Suvorov, kurių nei vienas niekada nebuvo istorikai profesionalai (profai), o tebuvo mėgėjai profanai istorikų profų akyse.
Tai kartojasi nepaliaujamai, kaip ir A. Bumblausko isterija dėl L. Mažylio atrasto Vasario 16-osios Akto.
Verta perskaityti Erasmus Desiderius ‘Pagyra kvailybei’, 1517 metai, ten visos ‘mokslinės metodikos’ aprašytos bent 1000 metų į priekį, tikriausiai – iki Paskutinio Teismo dienos.

>>Tvanksas

Įvairi ta žmonių kalba.Įdomiai skirtingos kalbos susišaukia,пос мотри-pas moterį,arba пос мотрите-pas moterytę nuo Uralo:)

O kam

tas Artimavičienės Voodoo DR Igbinovia, kai daug paprasčiau kreiptis tiesiai į šėtoną?

Padėka

Nuoširdus ačiū gerb.V.Radžvilui už tiesą.

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top