Vytautas Radžvilas. Ženklas Kremliui, kad pasiruošę?

Autorius yra VU profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Neatsitiktinai buvo daromas viskas, kad liktų nežinoma, kurie LR Seimo nariai dalyvavo slaptame balsavime dėl prof. A. Jakubausko atleidimo iš LGGRTC vadovo pareigų. Tai buvo vienas gėdingiausių balsavimų atkurtosios valstybės seimų istorijoje, kurio padariniai šalies politiniam gyvenimui, o ypač partijų raidai, yra negrįžtami.

Politiniai susidorojimai su ,,neteisingai mąstančiais“ asmenimis per pastarąjį dešimtmetį išplito ir tapo kone savaime suprantama kasdienio gyvenimo norma. Tačiau iki šiol jie vyko akademinėse įstaigose, žiniasklaidoje ir kitur tiesiogiai ir atvirai juose nedalyvaujant politikams ir valstybės pareigūnams. Jie būdavo įvykdomi ,,pasipiktinusių darbo kolektyvų“ rankomis. Ir štai pirmą kartą susidorojimo įrankiu tapo LR Seimas, tiksliau, slaptame balsavime dalyvavę jo nariai. Jie dalyvavo sąmoningai, puikiai suprasdami, kad jiems patikėta užbaigti kelis mėnesius trukusią aršią ir absoliučiai nusikalstamą Lietuvai lojalaus ir niekuo jai nenusikaltusio mokslininko moralinio ir psichologinio ujimo ir galiausiai profesinio naikinimo kampaniją. Tokią kampaniją, kurias rengti jau buvo privengiama net vėlyvuoju sovietmečiu, nes panašios susidorojimo su mokslininkais akcijos buvo veikiau tamsiausiu, stalinistiniu jo laikotarpiu įprastas reiškinys.

Tačiau šis balsavimas ypatingas ir tuo, kad neišvengiamai verčia permąstyti įprastus vaizdinius apie partijų santykį su Lietuvos valstybe ir naujai pažvelgti į jos ateities ir išlikimo perspektyvas per partijų lojalumo šiai valstybei prizmę. Dalyvavusieji balsavime puikiai žinojo, kad pagrindinė LGGRTC vadovo nuožmaus puolimo priežastis buvo jo griežtas atsisakymas perrašinėti Lietuvos laisvės kovų istoriją pagal kai kurių užsienio politinių sluoksnių vaizdinius ir pageidavimus ir galiausiai patvirtinti Kremliuje aprobuotą ir palaimintą tos istorijos versiją. Būtų sutikęs – ir šiandien kuo ramiausiai ir tvirčiausiai būtų sėdėjęs Centro direktoriaus kėdėje. Todėl belieka sausai konstatuoti – už tai, kad nesutiko, buvo pašalintas iš šių pareigų patriotiškiausios partijos ir didžiausios Kremliaus stabdytojos Lietuvoje TS-LKD atstovų balsais. Tie balsai sudarė Seimo sprendimą lėmusių balsų liūto dalį. Susidorojime nedalyvavo vos trys frakcijos nariai.

Apsimesti, kad tai nieko nereiškia, ypač didėjančios geopolitinės sumaišties ir augančių grėsmių Lietuvos saugumui sąlygomis, būtų naivu ir neatsakinga. Atmintyje savaime iškyla 1940 metų ,,liaudies seimo“ šmėkla. Peršasi palyginimas. Nors ano seimo nariai entuziastingai išdavė ir pardavė valstybę, jie vis dėlto tai darė žinodami, kad vykstantį Lietuvos sunaikinimo spektaklį budriai stebi Dekanozovo ir Pozdniakovo akys. Tad jeigu kuris nors paskutinę akimirką būtų atsikvošėjęs ir atsisakęs tapti tokio spektaklio dalyviu, tikrai būtų brangiai už tai sumokėjęs.

Laisvės kovų istoriją atidavusiems į V. Putino propagandininkų rankas LR Seimo nariams nieko panašaus negrėse. Todėl teisėta klausti: tai kas būtų ir kaip jie elgtųsi, jeigu prie Lietuvos sienų sutelkęs armiją Kremlius paprašytų atiduoti jau ne valstybės istoriją, bet ir pačią valstybę? O sutikusiems pažadėtų Šiaurės Vakarų krašto Lietuvos ar Vilniaus gubernijos seimelio ar dūmos narių vietas su tokia pat ar net didesne alga? Todėl tenka klausti: ar šis gėdingas TS-LKD narių balsavimas nėra jau įvykusios vidinės kapituliacijos aktas? Ženklas Kremliui: mes pasiruošę ir įvykdysime viską, kas tik bus paliepta?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Sekite Rūtos Janutienės TV laidas per opTV apie surastą A.Anušausko bylą tam tikrame archyve.Girdėjau per interpeliaciją
A.Jakubauskui Krašto Apsaugos Ministro A.Anušausko kalbą.Ugninga buvo kalba.Neįprasta.Stebėkime kaip klostytis ateities įvykiai,manau,bus ne tik įdomu,bet ir daug kam iš mūsų plačiau atsivers akys.Manau,nemažai tarp mūsų yra vilkų avies kailyje.

KODAS

A.Jakubausko veikla buvo susijusi su Krymo totorių medžlisu,
todėl Putinas niekaip negalėjo leisti, kad toks
antikremliškas totorius vadovautų sovietinių nusikaltimų
tyrimams Lietuvoje. Tai tik parodo, kad valstybinėse Lietuvos
institucijose Kremlius veikia kaip namuose.
Ar žinote kuo visa tai baigsis?

Povilas

Labai gaila, tačiau niekas nežino kiek mūsų Seime yra vilkų avies kailyje.

Diedas "žodžio laisvei"

Geras pasiūlymas :):):). Sekt Janutiene, kuri pirmoji praturtėjo iš Lietuvos niekinimo ir buvo dergiamosios žurnalistikos pradininkė. Nors jai, tada dar turėjusiai Grinevičiūčios pavardę esu dėkingas. Po laidų serijų apie „niekšus” „vagis” „žudikus” lietuvius ir žurnalistinių tyrimų įrodžiusių kad visos lietuvės prostitutėz ir paleistuvės išmečiau televizorių. Prisiminkit vien jos laidų pavadinimus „Ar visi lietuviai vagys?” „Ar užsienyje sutikus lietuvį reikia kviesti policiją” „Ar užsienyje sutikus lietuvį reikia bėgti į kitą kelio pusę?” „Ar visos lietuvės paleistuvės?” t.t. ir t.t. Jos laidose žurnalistikos ir faktų nėra. Vien emocijos, aikčiojimai, klykavimai. Aplamai, pastaruoju metu jūtūbėj priviso daugybė kremliaus klapčiukų keliančių destrukciją ir sumaištį lietuvių galvose. Šiuo metu skaitau Orvelo dienoraščius. Prieš karą rusų penimi Anglijos komunistai elgėsi lygiai taip pat, ir net baisiau.… Skaityti daugiau »

Kis

reikia buti paskutiniu nesusiprateliu,kad tiketi nors vienu zodziu kupriaus partija?Ar matete kas dejosi seimo saleje pries balsavima,broileriukas lakste pakvaises ir visiems primindamas kas Laukia tu nebalsavusiu uz islaptinima?Kol Lietuva bus vairuoja Landzbergio ir jo pakaliku,nelaukite nieko,greiciausiai dar nuves (kersto vejamas atgal i ta gadine,pakvies rusu gelbeti)Atrodo issilavinusi tauta,bet gyvenime atvirksciai.Juk tik pries 8 metus mateme ,kas vyko salyje,po 8 metu vel tas pat,blogi valstieciai,kurie per 30 metu vieninteliai irode,kad nevogus galima pusetinai tvarkytis?Nepatiko,tad bus ne kaip vakar,bus dar blogiau.Kerstaudamas pasistengciau,kad Gauja laimetu dar viena kadencija,kad abliai pasisotintu iki pagrindu.

Susigrąžinti LGGRTC – tautos garbės reikalas

Niekšingai pasielgusieji (gerai suvokę, kad vykdo nusikaltimą, mat, turėjo tam pakankamai laiko), nusikaltusieji bent jau prieš sąžinę, dar yra ir kvailiai, kadangi patys sau pasirašė juos pasmerkiantį nuosprendį, ko išmintingas žmogus niekuomet nedarytų.
Orumo ir išsilavinimo stoka yra asmens tragedija, nes Tiesos neįmanoma sugriauti – sugriaunamas tik pats asmuo, atveriamos labai sunkiai užveriamos prieigos piktajam. Prisitaikėliškumas, kuris drauge yra ir kvailumas, deja, beveik nepagydomas…

elfe

saukstai po pietu!

gal jau laikas pakalbet apie naujai paskirta Centro direktoriu ARUNA BUBNI, kuris butent su NACIONALINIO SUSIVIENIJIMO PARTIJA kandidatavo i Seima.
ar gerbiamas profesorius V.Radzvlas turi kokiu nors ikalciu pries Bubni?..

Mane

švelniai tariant, nustebino Liudvikos Pociūnienės balsavimas. Taip pasitikėjau ja, maniau, kad taipadorus irsąžiningas žmogus, kuris ir pats nukentėjęs nuo budelių rankos. Tačiau galvoj netelpa tai, kad ji balsavo prieš Jokubauską. Išdavikė?

taigis kaipgis

gerokai pavėlavai Radžvilai su savo „supratimais”. Kas yra kas Lietuvoje žmonės jau senai atsirinko. Ir suprato ,kad valdžios uzurpatoriai su savo sprendimais veikia tarsi kosmoso sąlygomis , bet neskriausdami savęs.O Lietuva tikrai neprapuls net ir dėl tokio kvailijimo – matėm kur kas baisesnių dalykų ir nieko ,išlikom . Tiesa , kaina …Vnž. – Lietuva buvo ,yra ir liks per amžius . Todėl šiandien kur kas svarbesnis žmogui klausimas būtų socialinės nelygybės,neimanomai išgyventi sudarytų sąlygų keitimas į civilizuotesnes. Bet …suprantu ,kad tai tikrai NE TAVO REIKALAS.

elfe > Zodzio laisve..

sekam, sekam..
idomu pasiklausyt jos diskusiju su Kestuciu Skrebiu ir Valdu Vasiliausku, aktualiomis temomis…
o po to pasitikrint ar nemeluoja, nes asmenines tendencijos nekest kai kuriu politiku, daznai ju naratyvus iskraipo.

stai paklausiau ir ka Ruta su Valdu kalba apie Ada Jokubauska su A.Anusausku.
Valdas jau senokai fechtuojasi su Anusausku, o tas kerta jam per jo tetusi.. Valdas gina Ada Jokubauska, bet nutyli, jog sis net ne istorikas, bet sociologijos profesorius, rases tik apie politines partijas ir maza studija apie totorius..

kita vertus, negirdejau, kad i Seima butu pakviestas A.Jokubauskas, butu isklausytas ir jis, ne tik Jurkute..
negirdejau, (o gal tik as?) ir kad sis klausimas butu isdiskutuotas masmedijoj.. kaip pridera demokratinej respublikoj… pasikvietus oponentus..

Vaje vaje

Išeitų, kad šviesūs „būd gatov, vsėgda gatov” laikai jau čia pat, mūsų kieme, gal net – už durų. Vienintelis vaprosiukas – ar beužteks mums, šitaip susiskaldžiusiems, spėkų neleisti jas išlaužti?

bronius => elfei

Kol kas iš V. Radžvilo ar jo komandos jokio pasisakymo dėl naujai paskirto direktoriaus. Ar Bubnys paliko jų partiją? O gal vis dar narys? Tikrai reikėtų NS pozicijos dėl naujai paskirto direktoriaus, neužteks vien paviešinti, kas ten balsavo už A.Jakubausko atstatydinimą.

D_Laivas

kodel slepe balsavusius uz atleidima? Todel, kad bijo patrijotu reakcijos… o ju reakcija ziauri.faktas

Wycka

Sinica vertas sedeti vadovo kedej… Visus nugales savo liezuviu.

Al. elfei

,, Valdas gina Ada Jokubauska, bet nutyli, jog sis net ne istorikas, bet sociologijos profesorius, rases tik apie politines partijas.” Negerai, kad nutyli. Bet kokių mokslų profesorė yra Teisingumo ministrė? Užsienio reikalų ministras? Kai kurie Seimo komitetų pirmininkai? Kokias disertacijas parašė prezidentė Grybauskaitė? Algirdas Mykolas? Kita vertus, istorikai, apsigynę rimtas diseracijas, nesugeba rasti istorinių dokumentų, o paprasti, mažai žinomi žmonės nuvažiuoja autobusu, kaip Mažylis, ir paprastai juos gauna. Arba surenka daugybę medžiagos apie lietuvių pasipriešinimą bolševikams ir naciams, kai tuo tarpu mūsų didieji istorikai pasitenkina konstatavę, kad lietuviai yra žydšaudžiai ir naciai.Mūsų išsivadavimo sąjūdžių vadsai irgi buvo dažnai ne profesionalūs politikai.
Ir, elfe, įsivesk, į kompą lietuvišką abėcėlę.

kur žiūrėjo anksčiau

Prof. Radžvilas sako:
„Tai buvo vienas gėdingiausių balsavimų atkurtosios valstybės seimų istorijoje, kurio padariniai šalies politiniam gyvenimui, o ypač partijų raidai, yra negrįžtami.“
Įdomu, kur prof. Radžvilas žiūrėjo 30 metų, kai seimai priiminėjo daug kartų skandalingesnius sprendimus?

StasySG

Ar yra taip blogai šiandienos Lietuvėlėj?… Gerai rašo Elfe. Kaip reta jis/ji pavartoja net Masmedijas. Ar yra kokia priežastis?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Ar yra taip blogai šiandienos Lietuvėlėj? (StasySG)
– Džiaugiesi, kai 30 metų Tauta varoma iš namų Lietuvos? Žiaurus esi.

Manyčiau

Kai atsigula ir praskečia kojas tai gali būti ženklas ne tik Kremliui, Sorošui, bet ir bet kokiam perėjūnui.

stasys

V. Radzvilas prisimena savas senas nuoskaudas . Nedarykime iš žmogaus (A.Jakubaicio ) politinio ‘stabo’ . Patys
žinome kaip po to juos sunku griauti ir nesinori . Galų gale ne pareigos žmogų daro dydį..apie tai autorius kažkodėl nutyli .
p.s. geri elfes užduoti klausimai .

>>> Al. 0:39

Agentui Milaičiui (oi, atsiprašau! – elfe ir kitiems personažams) jo kontora nemoka tiek, kad įpirktų lietuvišką klaviatūrą. Tačiau kita priežastis dar svarbesnė: jis šventai įsitikinęs, kad jo didžiosios meilės ,,Liūto” Trockio tvarka Lietuvoje greit įsigalės visiškai, todėl nereikės ne tik lietuviškos klaviatūros, bet ir lietuvių kalbos. Laikinai nepavyko su ,,didžiojo Lenino” kalba, tai dabar ,,runkeliai” ir ,,banderlogai” turės džiaugtis naująja internacionalo kalba. O jūs: ,,įsivesk… lietuvišką abėcėlę”… Koks nenuovokumas! 🙂

StasySG

-bet trys TS-LKD nariai GĖDINGAI nebalsavo, nes nedalyvavo. Kodėl su jais nesikalbama? -girdėjau ir skaičiau, kad Jokubaitis yra filosofas, o Jakubausks nėra istorikas (2021-04-23 7:53); -LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2021-04-23 6:03. Tai kas jos tokios? Karinės? Net baugu PAGALVOJUS; -kokios PAJĖGOS varo lietuvių tautą iš namų? Landsbergis ar dar galingesni sutvėrimai? ——————- Gasdinimai 1940 metais šiandien tautos nebepaveiks. Tai kas gali išgelbėti lietuvių tautą slavų valstybių apsuptyje? Tik PRIVALOMI Seimo Rinkimai: “Privalomas balsavimas – rinkimų tvarka, pagal kurią rinkėjų balsavimas rinkimuose yra privalomas. To nepadarius, skiriamos piniginės arba kitokios nuobaudos…2014 m. pasaulyje buvo 23 valstybės, kuriose galiojo ši tvarka. Ir Europos Sąjungoje privalomą balsavimą įteisinusios Belgija, Graikija ir Liuksemburgas. Privalomas balsavimas pateisinamas tiek dėl normatyvinių, tiek ir dėl praktinių priežasčių. Manoma,… Skaityti daugiau »

StasyG,

tu dar vienas agento Milaičio pseudonimas, ar kaip? Tau labai skaudu, kad konservus šiandien yra išrinkę tik keliolika procentų tautiečių, o reikia, kad būtų ,,išrinkę” kokie 60-70 procentų? Tada jau jūsų diktatūra būtų ,,teisėta”, ar kaip? Neapsirik. Tauta dar nemirė, tik šiek tiek snaudžia, nes yra nusivylusi viskuo, o labiausiai tokiais demagogais kaip tu.

StasySG

2021-04-23 10:04
———————

Tai tie ” kokie 60-70 procentų” jei būtų atėję prie balsadėžių, tai konservai su savo palydovais 100 procentų nebūtų laimėję. Negi sunku tai suvokti.

>> 11:14

Negi taip sunku suvokti, kad stalininiais metodais (tik nereikia dangstytis visokiais liuksemburgais) demokratijos neįvesi? Ne balsuotojų skaičius juk svarbu, o tai, kaip tie balsavimai organizuojami, kaip ir kas apie juos informuoja ar neinformuoja, o svarbiausia – kas ir kaip skaičiuoja. JAV pavyzdžio dar mažai? O pas mus 1940 metais už ,,ką reikia” juk ,,balsavo” netgi daugiau kaip 100 procentų, tik paskui susigriebta ir sumažinta iki berods 98. Kas tamstą užsuko kaip kokią įstrigusią plokštelę su tuo privalomu balsavimu? Vienintelė galvoje likusi idėja? Kvaila idėja ir visiškai neproduktyvi, jei daugiau jokių nekyla.

>> StasiuiG

Ne privalomas balsavimas dabar galėtų išgelbėti Lietuvą, o visiškas rinkimų ignoravimas. Boikotas. Aišku, tai utopija. Tai būtų įmanoma tik tuomet, jei nebūtų tų kriminalinių gaujų, vadinamų partijomis. Šitie ,,tovariščiai” visada tvarkingai balsuos už savąją mafiją. Ir nieko čia nepakeisi, jei ,,rinkimai” ir toliau bus organizuojami taip, kaip 2020 metais ar dar ,,pažangiau”. Nesuprantu, jūs aklas ar kurčias, ar greičiausiai nupirktas kurios nors iš tų gaujų. Nesuvokiate, kad 2020 metais buvo įvykdytas nusikaltimas prieš tautą – valstybės perversmas? Nesuvokiate, kad greičiausiai dar prieš vadinamuosius rinkimus jau buvo pasidalyti ,,laimėtojų” procentai pagal piniginių storį? Dar, matyt, nesugalvojo, kaip padaryti, kad ,,balsavę” būtų kokie 70 procentų. Bet nenusiminkite, per 4 metus sugalvos. Liberalmarksistų gaujos ir vėl iš anksto pasidalys procentus ir postus, nors… Skaityti daugiau »

Kiek girdėjau,

1940 metais absoliuti lietuvių dauguma balsavo už Pupų Dėdę, bet vis tiek laimėjo ,,komunistų ir nepartinių bloko” kandidatai. Iš istorijos reikia mokytis, vaikučiai.

Prašalietis

Kaip rodo „didvyriška” naujausia Lietuvos istorija Gorbačiovinės eros ir „laisvos ir nepriklausomos” Lietuvos eurosojūzo sudėtyje suformuoti visokio plauko „patriotai” ir „tautiniai” idiotai, esant bet kokiam atvejui, pamato pro savo langus „Kremliaus kurantus ar Vašingtono Baltų rūmų kupolą” ir yra visuomet pasiruošę prikrauti į kelnes, po to jas nusimauti ir užsiimti „patriotinę kovinę”pozą atsukdami nuogą užpakalį į „teisingą” Lietuvai ir Tautai pusę. Šio „patriotinio didvyriškumo” pavyzdžiai (V.lansbergis, D. Grybauskaitė…) dar gyvi ir rodydami „teisingą” kryptį dar keverzoja po Lietuvos žemelę, bet Kremliaus kurantų gaudesys niekaip jų nepalieka..Beje, kaip ir seniai išspjauto iš Lansberginės sąjūdinės chebros Radžvilo…

ah1

ramiai sėdėkit ant sofkos arba ant upės kranto

netyčia

„Youtube” kažkaip išmetė Arkašos Vinokurvo kanalų įrašus. Latras, užsidėjęs Hitlerio ūsus, bando tyčiotis iš Radžvilo. Tik neskubėkite bėkti į Arkašos kanalą ir rašyti pasipiktinusius komentarus. Nemaitinkite trolio, būkite protingesniais.

StasySG

Šitie ponai aiškiai prieš tikrą Demokratiją Lietuvoje:
—————————————–
1.>> StasiuiG 2021-04-23 14:42;

2.>> 11:14 2021-04-23 14:17;

3.StasyG, 2021-04-23 10:04
tu dar vienas agento Milaičio pseudonimas, ar kaip?

Ponui Radzviloviciui

Tai yra Zenklas gobsiems pasaulio zydams !
Gaivinkite ekonomika Lietuvoje ! Tai ka ir Karalius Gediminas skatino !

Ateities vizija

Radzvila i sibira , Sinica i kaleima pas juodukus !

Intelektualinis impotentas Radzvilovicic

Radzvilovicius rusams pasiruoses… gal prezidentu pataps…

Al.

Kad mūsų patriotai ir pažangusis jaunimas nebūtų suklaidinti, po rašiniais praverstų prierašaią, pvz. ,,Šiuo rašiniu autorius nesiekė atskleisti kurio nors prisipažinusio ir įslaptinto 100 metų valstybės saugumo komiteto darbuotojo tapatybę ir tuo pasitarnauti putino režimui ir priešiškai propagandai.”

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top