Vytautas Rubavičius. Rusija tikrina NATO atlapus

Rusija pradėjo didelį geopolitinį žaidimą, kuriame stumiant pasaulį prie rimtų regioninių konfliktų slenksčio, laužant visą pokario saugumo architektūrą bei susitarimus ir skatinant naują pasaulinės ekonominės finansinės krizės bangą siekiama išsikovoti sau didesnės galios pasaulio valdymo reikaluose. Tam būtina kuo labiau išskirti ES ir JAV interesus, stengiantis juos supriešinti. Pastaraisiais metais JAV „apaugo“ regioniniais konfliktais, kurie nemenkai kaštuoja ir politinių galių, ir ekonominių išteklių. Tad nauji konfliktai Valstijoms nėra parankūs. Bandant įvaryti pleištą į ES ir JAV santykius, siekiama sumenkinti ir ES karinę galią – juk pati ES neturi savo kariuomenės ir yra po NATO sparnu, o NATO – tai pirmiausia JAV. Pasaulio reakcija į Rusijos agresiją Ukrainoje rodo, kokia svarbi ir lemiama stabdant agresorių yra JAV pozicija. Tačiau JAV diplomatams tenka atlikti didelį darbą savo poziciją derinant su ES. Šioje srityje kaip tik ir veikia Rusijos diplomatija.

Jau ne sykį girdėjome mūsų politikų patikinimus, kad mus gins NATO. Tiesa, niekas iki šiol nesiėmė aiškinti nei galimų Rusijos agresijos scenarijų, nei NATO sumanymų. Pastaruoju metu NATO vadovybė jau aiškina, kad NATO narei Rusijos pritaikytas Krymo scenarijus bus laikomas karine agresija, į kurią bus atsakoma jėga. Tačiau sykiu įspėjama rengtis įvairiems netikėtumams, susijusiems su netikėtu vadinamųjų „žaliųjų žmogeliukų‘ pasirodymu miestuose bei juos palaikančių vietinių rusakalbių būrių mobilizacija. Baltijos regione tie žmogeliukai – gerai apmokyti specialiųjų padalinių kariai – veiks miestuose. Kaip ir kokią karinę galią NATO galės panaudoti miestuose. JAV jau turi karčios Irako patirties, kuri rodo, kad kovos miestuose yra visai kito pobūdžio, nei įsivaizdavo jų kariniai planuotojai. Norint okupuoti šalį nepakanka sutraiškyti jos armiją – jei šalis urbanizuota, kova persikelia į miestus, kuriuose nesama paramos okupacinėms pajėgoms. Juolab kad ateiviai visiškai nesuvokia vietinio gyvenimo būdo, visuomenės valdymo ir savivaldos pobūdžio. Tad Lietuvos politikams ir kariškiams kartu su NATO strategais reikia kuo greičiau sukti galvas, kaip galima būtų veiksmingai atsakyti į, pavyzdžiui, kokių 5 tūkst. Rusijos karių be skiriamųjų ženklų atsiradimą Klaipėdoje ar kokios tūkstantinės, užėmusios Ignalinos AE, pasirodymą teleekranuose.

Rusija šiame žaidime turi grynai regioninį geopolitinį pranašumą. Koks jis? Visų šalių karinio saugumo pirminį „lygį“ galima nustatyti vaikiškai keliant klausimą – ką ta šalis pajėgi ir kas ją gali okupuoti. Ką pajėgi okupuoti Rusija? Ar ji pajėgi okupuoti Baltijos šalis? Atsakymas akivaizdus – Rusija pajėgi okupuoti visas buvusias „tarybines respublikas“ ar jų dalis. Dera turėti omenyje, kad okupacijai nepakanka vien karinės galios – reikalingi nemenki okupuotų šalių valdymo ištekliai. Tad okupantams visada būtina turėti atramą tų šalių viduje – subrendusį gentinį, etninį, religinį ar politinių elitų konfliktą, didžiulį visuomenės nusivylimą valdžia, socialines problemas ir pan. Rusijos veiksnys – vietiniai rusakalbiai. Nesvarbu, kiek jų ir ar pavyks daugumą jų sutelkti po okupacine vėliava. Šitai jau atliks profesionalai.

O dabar pasvarstykime, kas galėtų okupuoti Rusiją ar pasiglemžti jos dalį? Gal ES? Gal Vokietija ar Prancūzija? Gal NATO, kitaip tariant, JAV? Atsakymas – niekaip negalėtų. Vienintelė šalis, kuri gali grasinti šitai padaryti, – Kinija, neslepianti savo pretenzijų į istorinėmis laikomas Rytų Sibiro kinų žemes. Nei JAV, nei NATO neturi tiek karinių ekonominių išteklių, kad galėtų net galvoti apie okupacinį scenarijų. Juolab kad puikiai žinoma – joks agresorius Rusijoje nesulauks veiksmingo vienų ar kitų rusų visuomenės sluoksnių palaikymo. Rusijai niekada negrėsė NATO okupacija, tačiau Rusija NATO grėsmę supranta savaip. Stiprindama Aljanso narių, tarp jų ir Baltijos šalių, karinį saugumą, NATO atima iš Rusijos galimas užimti teritorijas, kurias Rusija laiko savo geopolitinių interesų zona. Rusijos akimis žiūrint NATO yra agresorė jau vien dėl to, kad padeda toms šalims laisvintis iš Rusijos glėbio.

Ką gali NATO ir JAV? Vienintelį dalyką – suduoti karinį smūgį. Pagrindinis klausimas: kokį ir kur. Kur galvojama smogti, pavyzdžiui, Rusijos žaliesiems desantininkams pasirodžius Rygos centre ir įsikūrus valstybiniuose pastatuose kartu su savais stingeriais ir kitokia ginkluote. Galime įsivaizduoti, kad jie net netrukdo vyriausybei dirbti – juk reikės Vokietijai ir Prancūzijai raginant po kurio laiko sėsti prie derybų stalo. Akivaizdu, kad su tokiomis okupacinėmis pajėgomis pirmiausia turės kautis vietiniai tam paruošti daliniai. Kovos vyktų miestuose, kur okupantas visiškai nepaisys civilių. Tarkime, kad NATO pabos tokios Rusijos vykdomos provokacijos ir bus nutarta pereiti prie rimtesnių atgrasymo veiksmų. Kokie jie gali būti? Nedidelės galios branduolinio ginklo panaudojimas? Tačiau kaip tik Rusija ir eina keliu, kuris veda prie branduolinio ginklo naudojimo regioniniuose konfliktuose. Rusija demonstruoja to nebijanti, kadangi jokie regioniniai smūgiai neišsirutulios į jos okupaciją. (Čia nesvarstau Kinijos veiksnio – kaip tik šiai šaliai daugiausia naudos atneš visokių scenarijų eiga.) Visiems aišku, kas labiausiai nukentės įsisukus nors vienai tokio scenarijaus spiralei. Nei Rusija, nei JAV, manau, nesvarsto savižudiško scenarijaus – branduolinių smūgių į didžiuosius tų valstybių miestus ir visos karinės infrastruktūros naikinimą. Tačiau gilėjant politinei ir ekonominei konfrontacijai randasi sava tos konfrontacijos logika, kuri sukelia nenumatytas ir nevaldomas pasekmes, tad sunku numanyti, kaip rutuliosis pasaulinės reikšmės įvykiai, kurių epicentras vienaip ar kitaip jau palietė ir Lietuvą. Nedera pamiršti, kad esama politikų ir finansininkų, kuriems krizės ir rimti konfliktai yra pats geriausias „pridėtinės vertės“ kūrimo ir žmonių valdymo būdas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Žinoma, kad Rusija turi regioninį geopolitinį pranašumą, nes ji savo žemyne. JAV yra svetimame žemyne, tūkstančius kilometrų nuo savo sienų.

Taigi

JAV ir NATO Ukrainą okupuoja, tai kodėl niekaip negalėtų okupuoti Rusijos?

Taigi

draugas Putinas vienu sprigto smūgiu priverstų JAV ir Europą kapituliuoti.
Bet jis labai geras ir jam gaila jų.

konserve to taigi

Kalbek savo partijoje tas nesamones.nes cia renkasi zmones.kurie masto.mano buomone

tuo tarpu
Taigi tam Taigi 16:52

Jums beretėms, Tatos gerbėjoms, Putinas gal ir draugas.

taiklus straipsnis

gerbiamas Taigi paskutinius savitavrdos likucius prarado…

Prie atramos Rusijai

prisidėjo valdžios teroras Garliavoje.Tikrai buvo kvaila dėl kelių pedofilų aukoti Lietuvą.Rusija neabejotinai tuo pasinaudos.

pasaulio laukia

skaistykla.

Straipsnis teisingas ir

išmintingas.Žinoma,gal pasipūtusi Lietuvos valdžia jo ir neskaito,bet Amerikos spec.tarnybos tai tikrai.Rusijos ,ko gero,taip pat.

Rokis Balbo

Man darosi panašu,kad Putinas vykdo ROTŠILDŲ planą,tik apsimeta kietu savarankišku berniuku iš Piterio.
O iš tikrųjų,kaip buvo „pacanu ,na pobiegušku”,taip ir liko.
Ta pati JAV klūpo prieš finansinę piramidę.
Finasinė piramidė paliks greitu laiku JAV nudvėsti,o kapitalą perkels į KINIJOS ir INDIJOS dipolį.

nesuprantu

Kodel mergaite pagrobta 17 ir Boingas numustas 17!?Ir visur tila,lig tai nieko ir ne buvo?

Palmaitis Rokiui Balbo

Nesuprantu, kodėl būtent Rotšildų, nes jei Pačiam reikia „žydelių”, tai Bilderbergo ideologas yra Davidas Rockefelleris. Šį bilderberginį planą laikau britišku, tiksliau – XIX a. pabaigos Cecilio Rhodeso anglosaksų pasaulio federalizacijos plano galutine „orveline” antikristine faze.
Jei kalbėsime šioje plotmėje, tai panašu, kad esate labai arti tiesos, nes visos virvutės veda į ten. Štai sukrečianti informacija kiekvienam, kuris dar sugeba blaiviai protauti: kavkazcenter.com/russ/content/2014/08/19/105915.shtml
Ši situacija primena žaidimą pavadinimu „Komunistai ir fašistai” prieš II pasaulinį karą.

MARAS

Nežinau,bet aš šio straipsnio ąntraštę perfrazuočiaiu taip.”NATO TIKRINA RUSIJOS ATLAPUS”.Dabar žiūrėkim,ar Rusije po sovietų sajungos griūties kariavo,ir ar dabar kariauja,aš nežinau,gal jūs kas žinot?Aišku šauksit:su Ukraina:.Gerai būtu labai keista girdėt,kad užpuolusi valstybė už užpuolima milijardais švaistytusi,suremontuotu, o paskui ir dar grąžintu karinę techniką. Už dyką puse metų dujas pumpuotu, užpultosios gerbuviui.Aišku paminėsit ir Krymą,bet jis istoriškai yra Rusijos dalis, ir kas galit visa tai panegt?O ka, JAV,NATO,visą pusamžį kariaują,griauna valstybę po valstybės,kad ir tą patčią Ukrainą,gal bandysit panegt?Pasipriešino tokiai sąntvarkai dvi pietryčių UA sritys,ir rezultątas yra, gal dar kam neaiškus?Je kas primiršo priminsiu,gradai,smertč-ei,fosforo bombos,balistines raketos,o kur dar haubicos,aviacije,tankai ir t.t.Turbūt aiškinti nereike, kas vadovauja šiam”paradui”.Čia tik mano nuomonė,stebinti nuo pat pradžios.

MARAS

Tiesa, nepaminėjau Čėčėnijos,bet tai buvo vidaus konfliktas.Aišku buvo aukų,be užtat dabar pažiūrėkit kaip tauta gyvena.(tai priedas prie mano komentaro)

Letas Palmaitis dėl maro

Istoriškai „ruskijos dalis” yra viskas, ką šie save patys „renkantys” alkoholikai užgrobia. Krymą ruskiai užgrobė maždaug tada, kada ir Lietuvą. Iki tol ten buvo totorių valstybė. Jeigu ne totoriams Krymas priklauso, tai ir Lietuva privalo priklausyti Ruskių Matui.
Jei marui didesnės tautos vykdomas mažos tautos genocidas yra vidaus reikalas, tai nenuostabu, kad ir dabartinis bandito Kadyrovo terorizmas yra pavyzdys, kaip nuostabiai tauta gyvena. D-ve gelbėk Lietuvą nuo tokio maro!

Sloga Marui

Kam rašinėti nesąmones apie „nekariaujančią Rusiją”? Moldova, Gruzija, Čečėnija… Režimo kritikų žudymai Rusijoje, Čečėnijoje, Ukrainoje, UK ir kitose pasaulio šalyse. Politkovskaja, Litvinenko …. Sąžinės turėkite.

tvarka

,Jauniausias JAV viceprezidento Džo Baideno sūnus Hanteris Baidenas tapo didžiausios Ukrainos gamtinių dujų gamintojos valdybos nariu”
na va ,karas Ukrainoje sukeltas,dabar baidenas gali tvarkytis savo reikaliukus.

valdas

Konfliktą Ukrainoje sukėlė Maidano banditai, kurstomi JAV ir ES. Pietryčių rusakalbiai priešinasi fašistuojančios Kijevo chuntos diktatui ir agresijai. Landsbergis ir Grybauskaitė siekia Lietuvą įtraukti į konfliktą chuntos pusėje. Štai tokia yra liūdna tiesa.

MARAS

Letai Palmaiti, aš tikrai galvojau kad tu protingesnis.Bet per tą savo KAVKAZO CENTRĄ ir sektinės,teologinės nusišnekėjimo pasakas, visai pametei galvą,nebesusigaudai ką rašinėji.O gal tu čia durnių įjunges,paklausyk patarimo,geriau tą jungtuką išjuk visam laikui, visiem bus geriau.

Taigi

Protingo Putino dėka šiandien Čečėnijoje karštakošiai čečėnai nuraminti, ir žmonės ramiai gali gyventi.Žinoma, tai ir Kadyrovo nuopelnas.
Totoriai yra Krymo užkariautojai, kažkada užkariavo žemes ir vėliau prarado.

albinas

Tamsta Rubavičiau, jūsų paskutinis sakinys (“Nedera pamiršti, kad esama politikų ir finansininkų, kuriems krizės ir rimti konfliktai yra pats geriausias „pridėtinės vertės“ kūrimo ir žmonių valdymo būdas.”) niekais paverčia visą straipsnį. Būtent, kad tie politikai ir finansininkai sėdi Baltuosiuose rūmuose ir wall streete. Gal pamiršot, kas didžiausia ekonominę naudą turėjo po 1 ir 2ww karų? Ar ne JAV? Įdomu, kada ir kiek dėl krizių ir konfliktų Rusija turėjo naudos. O pleištas yra amerikiečių rankose, kurį kalą tarp ES ir Rusijos,- skaldyk ir valdyk.
Vidaus politikos pamąstymuose jus visiškai palaikau, bet kas dėl geopolitikos likau nusivylęs…

paskelbe LL

,Šis vaizdo įrašas parodo, kas dabar vyksta Ukrainoje – kelios mašinos, iškėlę Rusijos ir raudonas vėliavas, tiesiog gatvėje užuola mina kaukėtų banditų ir daužo tuos automobilius tiesiog gatvėje. Sunku įsivaizduoti, kas įvyko žmonėms, kurie buvo ištempti iš automobilio, nes šios įrašo autoriui pavyko pabėgti. Vairuotojas išsisuko nuo užpuolikų, nors šalia sėdinti moteris jį ragina : „Traiškyk juos”.

Kaip žinia, gegužės mėn. Odesoje buvo gyvi sudeginti bent 50 vietinių rusų, kurie pasislėpė nuo minios porfsądjungų rūmuose. Mina juos ten suvarė, o vėliau padegė pastatą. Iki šio Ukrainos valdžia neišaiškino, kas įvykdė šį nusikaltimą

https://www.youtube.com/watch?v=My2ibcACFqc

Letas Palmaitis

Siūlau Taigiui su maru (o gal Taigis ir yra maras su 2 kompais?) nešdintis pas banditą Kadyrovą ir ten „gerai gyventi” (kol čečėnai papjaus kartu su Kadyrovu), nes čia putkino žaliems žmogeliukams bus prasčiau nei Kryme ar Luganske.

Letas Palmaitis Betai dėl LL, kuris paskelbė

Beta, kadais abudu kėlėme maskolių provokaciją Odesoje demaskuojančią medžiagą. Aš nebeturiu laiko dabar visko vėl ieškoti ir kelti, gal turite suarchyvavusi? Reikia vėl parodyti, nes visi viską po poros savaičių pamiršta, o apmokami svolačiai vėl iš naujo lenda tą patį dūduodami.

MARAS

Palmaiti,nebūk įdijotas,ne tau nurodinėti kur man neždintis,kur gyventi.Per tą savo KAVKAZ CENTRĄ ,sektantines iškrypėliškas pąžiūras kritai nuo proto,kad Čėčėnai pjauna visus kas tik papuola po ranka,tai tiktai tavo nupezimo ir vaizduotės vaisius.Gyvenu ir gyvensiu kur man patiks ir patinka,ir ne tau teologinės sektos sekėjau ir vedly nurodinėt,ką mn daryti.Kaip man gyventi,o tau patartčiau kraustytis į vienuolyną,ten „banditas Kadirovas”tavęs nepasieks(aišku jai nenorės).Taip kad krisk ant kęlių ir atiduok sektai savo auką.

Letas Palmaitis dėl svolačių šmeižto

reukraine.blogspot.ro/2014/05/blog-post_1167.html

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top