Vytautas Sinica. Absoliutus ir besąlygiškas palaikymas Lenkijai šioje kovoje

Skaitau Marius Sukesian komentuojant, kad įvykiai Lenkijos pasienyje 90 procentų lietuvių neįdomūs. Gal taip ir yra. Man tai labai įdomūs ir atrodo labai reikšmingi. Lenkija ilgą laiką stovėjo už krikščionišką Europos civilizaciją žodžiais ir politiniais ėjimais, dabar greičiausiai turės atstovėti ir jėga. Absoliutus ir besąlygiškas palaikymas jai šioje kovoje.

Tikiuosi, kad ten nebus kalbų apie tūkstantinių minių įsileidimą į Lenkiją, o tada po patikros grąžinimą į Baltarusiją 🙂

Tikiuosi, kad Lietuvoje atsakingiems asmenims nedrebės rankos ir kinkos, jeigu ta pati minia pasuks link Lietuvos sienos. Tikiu, kad dauguma tų, kurie savaitgalį sapaliojo apie atjautą nusikaltėliams, kurie savo nusikaltimo nesigaili ir jokios atgailos neprašo, šiandien matydami besitelkiančius tūkstančius versti Lenkijos pasienio tvoros po truputį susipranta šiek tiek prašovę su savo iliuzijomis, jog čia vargšai reikalingi pagalbos. Čia invazija, tik kol kas neginkluota. Įsileisti ją, tas pats, kas avelėms vilkus.

Lietuvos siena su Baltarusija daug ilgesnė nei Lenkijos, o ją saugančių pareigūnų ir padedančių struktūrų vis tiek daug mažiau. Galimai reikalinga milžiniška mobilizacija. Neneigsiu, šioje situacijoje visoje vyriausybėje labiausiai pasitikiu Arvydu Anušausku. Vasarą jis nedviprasmiškai sakė, kad nepaprastosios padėties įvedimas būtų daugiau butaforinė priemonė, nes papildomų galių kariuomenei prisidėti saugant sieną nelabai suteikia, tos galios dabar jau suteiktos ir be nepaprastosios padėties, tūkstančiai karių prie sienos apsaugos prisideda. Visiškam kariuomenės įtraukimui į sienos apsaugą reikėtų jau karinės padėties, jeigu iki to prieisime. Dėl to nepaprastosios padėties siūlymus vertinu skeptiškai, daugiau kaip skambius žodžius visuomenei nuraminti.

Nesuprantantiems, apie ką aš čia, pora nuorodų iš pasienio – kaip elgiasi vargšai mažutėliai (vertingos Šarūno Jasiukevičiaus įžvalgos): https://www.facebook.com/SarunasJS/posts/4720536757971083

Kaip elgiasi mažutėliai su savo vaikais. Gerai įvaldę propagandos taktikas ir vakariečių šventą naivumą: https://www.facebook.com/nemunaitis/posts/10161346434323294

Nuotraukoje, žinoma, Abiejų Tautų Respublikos sparnuoti husarai, Jonui Sobieskiui vadovaujant 1683 metais apgynę Vieną ir tuo pačiu Europą nuo musulmonų invazijos. Bet kokios paralelės atsitiktinės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Net Lenkija, išdrįsus pasipriešint ES valdžios spaudimui dėl teisėjų, nedrįsta iš tikro ginti savo sienos. O Lietuvos valdžioj atviri išdavikai. Iš kur tie lūkesčiai, kad šitie degeneratai gins šalį ?

ah1

nematau jokios invazijos, refugus ateiti šaukė Merkel tai refugos ir eina. Na tai ko neleist? – refugų norai atitinka Merlel norus.

tiek

manau reiktų aplamai uždraust tą Lietuvai tragiškiausio laikotarpio terminą „abiejų tautų respublika” . Nes tai – didžiausia Lietuvos gėda ir pažeminimas.O krizę būtina spręst ne tvorų „ginyba” (tuo labiau kad tos ištisinės tvoros Lietuva per 31 metus net neturi , valdžioj sėdintys naudojosi cigarečių kontrabandos teikiama nauda ), o Politinėm priemonėm pripažinus nevykėlių perversmo Baltarusijoj veiksmus nusikalstamais. Tam ,kad būtų imanomos kokios nors derybos , atvirai susikompromitavęs Anūkas ir atsakingas už užsienio politiką …. privalo palikt postus. Nors tai jau turėjo senai padaryt atsakingu save laikantis politikas.

stasys

… palaukime visu priemoniu kurias ES gali pritaikyti stabdant nelegalia įmigracija į ES . Tai kad Lietuvos politinis ‘elytas’ per tiek nepriklausomybės metų nesugebėjo pasirūpinti savo išorinės sienos apsauga daug ką pasako apie pačios valstybės saugumo samprata jų. Na juodu humoru galima padėkoti Lukašenkai jog jo kietakakčio ambicijos nusodino savimi patenkintu mūsų politikų ambicijas. Kaip atrodys šiu metu šalies grėsmiu saugumu padarytas sąrašas nebereikalauja atsakymo, viena gaila joje nerasime punkto su mūsų politiku kvailumo indeksu .

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top