Vytautas Sinica apie EŽTT sprendimą, atrišantį valstybėms rankas ginti savo sienas

Du mėnesius siūlymas jėga stabdyti nelegalus prieš Lietuvos-Baltarusijos sienos ir stumti juos atgal į Baltarusiją, kur jie savo noru ir atkeliavo (o ši juos savo noru priėmė) ypač kairiesiems, bet ir vyriausybės gynėjams skambėjo kaip kažkas negalimo ir prieš žmogaus teises. Kai kurie žmogaus teisių kontrolieriai, sistemingai šmeižiantys Lietuvą, ir toliau tą šneka. Tačiau yra priešingai.

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) praktika drastiškai pakeitė ligšiolinę EŽTT praktiką, kuri buvo suformuota būtent neteisėtiems migrantams bandant neteisėtai kirsti valstybės sieną, ir nuo šiol EŽTT praktikoje yra laikomasi pozicijos, kad masinių neteisėtai valstybės sieną kertančių asmenų sulaikymas, fizinio poveikio priemonių prieš juos panaudojimas ir tokių neteisėtų migrantų išmetimas jėga iš valstybės teritorijos atgal į ten, iš kur jie atėjo, yra visiškai atitinkantys Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos reglamentavimą, todėl visiškai teisėti ir taikytini.

Kalbama būtent apie naujausią iš 17 EŽTT teisėjų Didžiosios kolegijos sprendimą, priimtą 2020 m. vasario 13 d. byloje N.D. and N.T. versus Spain. Šios bylos pareiškėjai – Malio ir Dramblio Kaulo Kranto piliečiai, kartu su minia kitų neteisėtų migrantų, bandė jėga patekti į Ispanijos teritoriją iš Maroko Ispanijos Meliljos regione, tuo tikslu bandydami perlipti tvoras, skiriančias Ispanijos valstybės sieną, tačiau buvo sulaikyti Ispanijos pareigūnų, prieš juos buvo panaudotos fizinio poveikio priemonės, jie buvo surakinti antrankiais ir jėga išmesti iš Ispanijos teritorijos bei atiduoti Maroko pareigūnams. EŽTT toje byloje konstatavo, kad šios bylos pareiškėjams egzistavo galimybė prašyti Ispanijos karalystės legalaus patekimo į šalį, pvz., gaunant darbo vizą, ar prašyti prieglobsčio Ispanijos legaliame sienos perėjimo punkte ar bet kurioje Ispanijos diplomatinėje atstovybėje ar konsulate, tačiau patys pareiškėjai, vietoje to, kad būtų bandę į Ispaniją patekti teisėtai, pasirinko neteisėtą sienos perėjimo būdą, todėl Ispanijos pareigūnų prieš juos panaudotos priemonės buvo visiškai teisėtos ir galimos.

Ypač atkreiptinas dėmesys, kad iš 17 EŽTT Didžiosios kolegijos teisėjų, priėmusių minimą sprendimą, nė vienas teisėjas nebalsavo prieš tokį sprendimą. Priešingai, keli teisėjai toje byloje pateikė savo atskirąsias nuomones, kuriose siūlė, jog teismas turėtų eiti dar toliau ir konstatuoti, kad draudimas masiniams išsiuntimams tokiose situacijose nebėra taikomas iš viso.

Kai kurių Europos žmogaus teisių gynėjų nuomone, toks EŽTT sprendimas yra „blogiausias teismo sprendimas per visą XXI a.“ Vadinasi, apie šį teismo sprendimą tikrai žinojo ir Lietuvos žmogaus teisių gynėjai, tačiau apie jį nutyli, nes tikisi, kad kiti apie šį teismo sprendimą nežinos.

Savo ruožtu šis EŽTT sprendimas aiškiai indikuoja, kad EŽTT praktika analogiškose bylose pasikeitė drastiškai, o valstybėms yra atrišamos rankos ginti savo sienas Nacionalinio susivienijimo siūlomomis priemonėmis.

Visas straipsnis ir konkretūs BK pataisų siūlymai lrt.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Str. laiku ir vietoje . Ar taip gali nutikti jog dėka žiniasklaidos ir tu Lietuva atstovaujančiu teisėju mus pasiekia EŽTT nutartis kur kas vėliau nei pateisinama būtų . Gal tie buve ir esami EŽTT teisėjai nuo Lietuvos galėtų būti labiau aktyvus viešinant to teismo nutartis . Žiūriu į Kurį ir raukau nosį .. va tai tau prasižioplinai ponas .

DDD

Tokius dalykus seka Teisingumo ministerija, bet ji – „geriausios visų laikų vyriausybės” dalis.

Laikas jau veiksmams.

Visuomenė vieniša,jai reikia pagalbos.Informacija gerai,tačiau reikia veikti bent jau užkulisiuose.Ar atsiras politikas ,vertas karaliaus Arturo,kuris suprato,kad laikas vienytis su laukinėmis gentimis ir taip atkovojo Angliją.Ar NS partija,jos vadai tai supranta,kad reikia vienytis su tais paprastais žmonėmis,gal mažiau išsilavinusiais,tačiau jie atliks tai,kam smegenys neturi laiko/NS privalo tartis su Šeimų Sąjūdžiu ar dar kuo.

Pirma įsileidžia 4000 pažeidėjų,

o paskui atsiranda visažiniai. Kur anksčiau buvai, ptyčka nevelyčka, kad neįspėjai?…

Kodėl labiausiai valdžia

bijo Šeimų Maršo?Bando juos paversti raupsuotaisiais.Ar kitos partijos staigiai nepradės vaidinti,kad jų nepažįsta?

Kis

matyt nebuvo komandos is Briuselio?Kaip galima leisti pazeisti valstybine siena zmogui ,kuri be dokumento,jokio irodymo.As noriu?Vardan tiesos patys ir prisizaide ta nelaiminga demokratija.

kaltintojui>

Pirma įsileidžia 4000 pažeidėjų, 2021-08-12 13:58

Ar pajėgsi suprasti, kad valstybė turi gerai apmokamų ministerijų darbuotojų, teisininkų būrius, kurie seka pastoviai tokius teismo sprendimus ir pasikeitusias teisinius reglamentus. Tad kaltinti žmogų , kuris visuomeniniais pagrindais , asmenine iniciatyva, savanoriškai domisi teisine informacija be atlygio yra švelnaii kalbant, tiesiog nemandagu ir neprotinga.

erelis

Vytuk, juk jie taikus – neginkluoti atvykeliai. tai kas kad jie negrai… jie jau cia, mtai reikia priimti su douna ir druska.

Dzeikas

Ka , tik „masinius” sienos pazeidejus? Kuo pavienis sienos pazeidejas skiriasi nuo masinio? Turi buti parasytas ispejimas ant sienos inzinieriniu irenginiu: Bandant pereiti siena, ar laipioti per sienos inzinierinius irengimus bus saudoma be perspejimo. Ka ir daryti reiketina, nesigilinant kas ten laipioja per siena. Nesakau, kad saudyti reikia visada ir be atodairos. Taciau tokia teise turi buti rezervuota ir atsitikus tokiai situacijai kai i sienos pazeidejus buvo saudoma valstybes pareigunai net neturetu teisintis spaudai ar medijoms. Uzkardos vadas ministrui ataskaita nebent parasyti turetu apie incidenta.
Tik lietuviski snargliu kramtytojai lauke EZTT sprendimo, kad realizuoti naturalia teise. Cia kaip tautinis baudziaunykas po saro Aleksandro II ukazo apie baudziavos panaikinima veda dukra ponui realizuoti pirmosios nakties teise.

Vakseris

„Vadinasi, apie šį teismo sprendimą tikrai žinojo ir Lietuvos žmogaus teisių gynėjai, tačiau apie jį nutyli, nes tikisi, kad kiti apie šį teismo sprendimą nežinos.”

Tai kitokios pozicijos iš neobolševikinių pažiūrų piliečių nereikia net tikėtis.
Apskritai visos šitos vadinamųjų migrantų (o iš tikrųjų valkatų) krizės metu liberalbolševikinių pažiūrų piliečiai pateko į keistą padėtį. šiuolaikiniams markso ir lenino anūkams pasidarė nelabai patogu toliau remti „migrantus”, nes gavosi taip, kad remi kolchizniką tarakoną ir jo priemones. Netgi aršiausi eurokomjaunuoliai kaip vilniaus meras šimašius prakalbo apie tvorą…

Kai Lietuvoje baigsis valkatų krizė mūsų „pažangieji” piliečiai apsuks plokštelę ir vėl ragins visus priimti…

Dzeikas

Tema uzgoziama pastaruju ivykiu Lietuvoje, taciau netiketai aptikau blogerio Feigino interviu paimta is Viaceslavo Malcevo( kazinkoks opozicionierius Putinui, man tai mazai girdetas vardas).
Kodel man patiko sis ineterviu? Todel, kad interviuantas paprastais zodziais , be politkorektisku isvedziojimu glaustai reiskia problemos esme, ir pasako ka reikia daryti ir kodel( kartoju didelemis raidemis KA REIKIA DARYTI IR KODEL).
Taipogi tas poziuris nuostabai sutapo su mano, del ko ir platinu.
——————————————————————-
Atskira pastraipa spygliuotos tvoros isilgai Baltarusija fanams. Viaciaslavas Malcevas tik nusijuoke ir pasake nuostabiai drutai, bet ESMEn:
– Kas is tos tvoros, jeigu pasenieciui draudziama panaudoti ginkla????
——————————————————————-
Savaime aisku, interviu suprantantiems rusu kalba:
https://youtu.be/j0EA9sb__iw
Malonios perziuros.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top