Vytautas Sinica. Apie siūlymą, kad šalys Europos Sąjungoje nebeturėtų veto teisės

Vokietijos užsienio reikalų ministras siūlo, kad šalys ES nebeturėtų veto teisės. T.y. siūlo, kad šalys nebegalėtų pačios spręsti savo likimo jokiais aukščiausiu EVT lygiu svarstomais klausimais (kai kuriais jau ir dabar nebegali).

[…] Ir iš tiesų, juk skamba efektyviai, žinome, kaip Žečpostpolitai baigėsi jos bajorų veto.

Bėda, kad valstybės nėra bajorai. Valstybės yra suverenai, atsakingai rūpintis savo piliečių interesais ir valstybės kaip visumos interesais. Veto panaikinimas yra demokratijos pabaiga – vyriausybė, net demokratiškai valdanti, gali būti statoma prieš faktą, kad bus kitaip nei ją įpareigoja piliečiai. O jai beliks tik skėsčioti rankomis prieš savo piliečius.

Lietuvoje, kur demokratija ir suverenumas rūpi tik palyginti nedidelei gyventojų daliai, tai ne toks jau jautrus klausimas. Kad tik būtų vieniems geresnis pragyvenimas, kitiems – užtikrintos mažumų teisės.

Tačiau be suverenumo ilgojoje perspektyvoje neįmanoma nei viena, nei kita.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Joo...

Še tau bobut ir devintinės.

Žodžio laisvė...

Vakarietiška „demokratija”veržiasi į laisvę.Ji nenori paklusti stojimų į ES sutartims.Laisvų valstybių sąjungos sutartis nori mesti į šiukšlyną???Tarp lygių,lygūs ir laisvi…

DD plius DD

Viena iš tų retų publikacijų, kai pasirašyčiau po kiekvienu žodžiu.
Belieka tikėtis, kad šis grubus ir primityvus pasiūlymas paprasčiausiai paskęs bedugniuose europinės biurokratijos stalčiuose. Ten kartais,būna, gimdomos kvailystės(kaip pvz. eurobananai ar euroagurkai), bet kita vertus, būna, kvailystės ir paskandinamos (kaip pvz. ne mažiau valstybių suverenitetui žalinga federalizacijos idėja).
Tačiau įdomiausia būtų pamatyti mūsiškės užsienio politikos formuotojų reakciją į tokį siūlymą. Kažkodėl manau, kad pasipriešintų anaiptol ne visi. Argumentus V.Sinica pateikė ir arkliui aiškius. Bet jau matėm ne kartą tokių entuziastų maršą, kuriems jeigu argumentai ir logika sako kitaip, nei jiems patogu- tuo blogiau argumentams ir logikai.

Paulius

šitokie siūlymai tiesiogiai pjaunasi su LRK 1 str. ir iš principo pažeidžia stojimo sąlygas, o referendumo rezultatai neleido keisti 1 str. nors, aišku, lietuviškiems šunuodegiams „valdžioje“ tai nesvarbu, o visokie mizarai tikrai negins Konstitucinių nuostatų. Manau belieka vienintelė išeitis – reikia pradėti svarstyti pilietinio nepaklusnumo akcijų galimybę ir perspektyvas

Paulius >DD+DD

bet šis siūlymas kaip tik ir yra bandymas stumtelėti federalizacijos link

Jascha

Sakai Vytautai, kad „Bėda, kad valstybės nėra bajorai. Valstybės yra suverenai, atsakingai rūpintis savo piliečių interesais ir valstybės kaip visumos interesais.”… Tačiau mūsų laikų Lietuva, jos valdžia su piliečiais išties elgiasi kaip bajoras su baudžiauninkais XVIII a….. Visos tavo išvardintos savybės praktiškai sutampa. Ypač, jai turėsime galvoje, jog ne visi bajorai su baudžiauninkais elgėsi vienodai bjayriai… Taigi, vokietys gal ir teisus? Kam reikalinga dviguba bajoriška baudžiava iš centro ir vietose? Ar ne efektyviau likti tik prie vienos – centrinės?

Pauliui

Tas ministras pasiūlė kvalifikuotos daugumos principą. Tai jau ne stumtelėjimas federalizacijos link – tai de facto vientisa valstybė.

rep

Matyt,gerb. ministras pamiršo Europos sąjungos sutartis… Europos sąjunga nėra Jungtinės Europos valstijos…

Paulius

apskritai tai aš manau, kad mes de facto jau seniai esame vietinių šunuodegių administruojama kažkokios keistos „modernios“ imperijos provincija. Bet de jure tai dar tik stumtelėjimas – nes tik „pasiūlymas“, o ne ukazas. šiaip ar taip jie neišdrįstų iškarto reformuoti į vientisą valstybę. po žingsnelį po truputi… taip kaip buvo iki šiol. Pasimokė kai kilo triukšmas dėl bandymo stumti vadinamą europos konstituciją. tada pakišo lisabonos sutartį, kuri taip pat turėtų būti priimama referendumu. tačiau kaip žinote Lietuvos šunuodegiai referendumų bijo kaip velniai kryžiaus..

apgailėtina situacija

O juk sakėme, kad taip ir bus, tik laiko klausimas. Ypač lengva palenkti susiskaldžiusias, nuskurdintas visuomenes. Pono išsiilgusias. Rūpinomės ir tebesirūpinam kaip kad ponas Povilionis kitais, be proto kišamės visur, o savo esminiai interesai nerūpi. Laukiam, kol galutinai įkiš į maišą. Su kuo mūsų Europarlamentarai?

Laikas ir laikrodis

Labai įdomu, kas pirmiau – ar nustos laikrodį kvailai sukinėti, ar genderizmas įsigalės, ar veto teisė…

StasySG

Veto teisė Eu Sąjungoje yra nesąmonė. Pažiūrėkit, ką išdarinėja Vengrija ir Lenkija. Jei nepatinka, tai išeikit. Kaip D. Britanija padarė rexitą. Arba JAV. Ar Valstijos turi veto teisę? Viduje prašau, tvarkykitės. Bet federaliniu lygiu jokių vetų.

Na, žinoma,

globalistų – masonų, sodomitų, satnanistų – elitas vis išmeta po kokią naują „klausimą”, o mes puolame „diskutuoti” rašinėti ir tikriausiai jaučiamės labai svarbūs, protestuojame, marširuojame ir dar atsiklausiame vadinamojo mero, ar galima… O valdantieji, beje, ne tik mūsų „bukulaurai”, „pokytininkai”, bet ir kitose šalyse, į nieką neatsižvelgdami, ne palaipsniui, o peršokdami po kelis laiptus, veda į „naująją pasaulio tvarką”…

taip

pastebetina tai, kad kai kas is valdanciuju jau yra teigiamai pasisake ta tema. kaip ir daugelis (dauguma?) dvaro plitologu. bet net ir tie euroentuziastai, kuriems savo salies suverenumas nerupi, turetu suvokti, kad taip jie saunasi ir sau i koja. juk kai kuriais atvejais butent Lietuva blokavo sprendimus ir del rytu partnerystes ir sieke sankciju RU, BY, kai dauguma ES valstybiu nebuvo entuziastiskos. jei gerai pamenu, buvo kazkas blokuojama ir del Ingalinos AE finansavimo

Be veto teisės

bus einama link konfliktų ir karų.

Kis

Gedminas Kirkilas savo laikais pavadintu-nonsensu.Sitaip gali kalbeti tik Povilionis ir zmogelis ribotos mastysenos.Lietuva pasiulys kazkoki absurda (o ji gali,ypac siandienos publika)ir ka Vokietijai sakes?
Sis „uzsieni reikalu” atstovas baisiai riboto mastymo,juk lazda su dviem galais?

elfe

o ka Sinica galvoja apir JT veto teise ketrioms didziausioms valstybems?.. ar tuo neskriaudziamos mazosios, nepaisant ju interesu?.. is G8 pasalinta Rusija del Krymo. o stai Soros su sunum Aleksandru ikurtas privatus think-tank’as jau aiskina, kad nereiktu to G7, kad geriau G20 suvaziavimai, su Rusijos veto teisem… demokratija – daugumos valia. jei saliu atstovavimas proporcingas gyventoju skaiciui, tai butu gerai naikinant veto padidint mazu saliu atstovu skaiciu… veto galia turi ir prezidentai, galintys atmest ar taisyt siulomus istatymus… nejau siuloma naikint ir sia ju galia?.. jei taip atsitiktu, butu sunaikintas konstirucinis valdzios galiu pasiskirstymas tarp istatymines ir vykdomosios valdzios… o su kuo valdzio galia dalinas Eeuropos Parlamentas?.. Europos Komisija siulo istatymus, tad ar ji vykdomoji galia?.. tur but vykdomoji –… Skaityti daugiau »

Se tau boba ir devintines!

pabegom nuo meskos ,pakliuvom (nupirko)ant leopiordo?

veto

Lenkus papiktino toks vokiečiaus užmojis. Bet Lenkijoje ir valdžia tautinė, o ne kaip mūsų – provincijos klounų šutvė

Klausimux

Kokia taurinė sudėtis nerenkamos ES grietinėlės ?!!!!!!!

>>klausimux

viskas gerai su ta ES… vyrauja skandinavu kairieji.

to veto

Lenkų tautinėje valstybėje lietuvių, kaip po tokių, išvis neturėtų likti pagal jų mentalitetą ir istorinę patirtį – įdirbį.

Alte Kameraden

Pripažinkime: jei šiandien Vokietijai ko nors reikia, anksčiau ar vėliau jie savo tikslus šiandieninėje Sąjungoje pasiekia. Taip, kartais jiems tenka palaukti, tenka vienus papirkti, kitus įbauginti, o įpatingai užsispyrusius izoliuoti bei stigmatizuoti iš išorės ir vidaus, tačiau jie nuosekliai siekia savo interesų įgyvendinimo. Bet atrodo, kad jiems taip žaisti nusbodo. Būtinybė laikytis tam tikrų demokratinių procedūrų jau pradeda erzinti ir varginti Berlyną. Tuo pačiu savo ekonominės, politinės, institucinės galios ir bet kokios kitos valdžios jausmas tiesiog svaigina (įpatingai iš ES pasitraukus britams). Kyla pagunda nevažinėti aplinkeliais, o ieškoti trumpesnių kelių.

Ko ne

Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp lygių lygi ir laisva
Gyvuok per amžius, būk laiminga,
Brangi LGBT Lietuva!

>to veto

ir kas tave stebina? Lietuvos tautinėj valstybėj Lenkija taip pat neegzistuoja . Juk tai atskiros valstybės.

to >to veto

Pačio bėda ta, kad lenkai taip negalvoja. O Lietuvoje Lenkija, deja, egzistuoja, ir dar kaip, nežinai? Mažiau modifikuotą TSK(b)P istorijos vadovėlį Kapsukės studentams skaityk.

to Alte Kameraden

Kažin kodėl pats pagrindinę Anglijos pasitraukimo priežastį nutylėjai, kodėl? Gal LTSR BK straipsniai trukdo, ką?

Kaip netikėti

Prieš keletą mėnesių pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius – GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save 75 metams. Negali netikėti.

Al.

84 straipsnis:
,,Respublikos Prezidentas:1) sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką;” Na tai ką tuo klausimu sprendžia mūsų Prezidentas?” Ar gina jis mūsų Konstituciją? Ar stovi po medžiu (akacijos baltos)?

kuinas

si pauksti i zoosoda… ten jo vieta ciulpti.

StasySG

Veto ES’e nėra seniai. Ar Lietuva sustabdė „Nord Stream 2″ pagal Vokietijos nuolankumą Rusijai? Ne ir ne. Tai kam čia aušinti burnas?

31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top