Vytautas Sinica. Apsivalykime nuo sovietinių vėliavnešių

Maža pergalė. Desovietizacijos komisija priėmė sprendimą rekomenduoti nuimti Ukmergėje stovinčią sovietinę Vėliavnešių skulptūrą, oficialiai skirtą vaizduoti esą nemirtingus sovietinės revoliucijos idealus. Skulptūroje tuos idealus neša jais patikėję inteligentas, valstietis ir darbininkas. Nieko keista, kad nešė sovietmečiu. Bet štai jau virš 30 nepriklausomybės metų ir vis dar neša.

Sprendimas rekomenduoti nuimti paminklą priimtas po Nacionalinio susivienijimo Deltuvos skyriaus kreipimosi. Ir štai rezultatas. Net nebūdami vietos valdžios institucijose daro poveikį. Šaunuoliai.

Kodėl to reikia? Nepriklausomoje Lietuvoje okupacinę valdžią ir prievartą primestą ideologiją šlovinančių paminklų neturi būti ir šiuo atveju tai ypač akivaizdu – vaizduojamas net ne koks kolaboravęs menininkas, o pagerbiami patys sovietiniai idealai kaip tokie. Rajono valdžia kažkodėl labai nenorėjo to paminklo nuimti, vis ieškojo preteksto palikti. O kad taip būtų gynę partizaną Krikštaponį, paminklą kuriam spaudžia nuimti įvairios žydų organizacijos ir TS-LKD politikai, nors joks Lietuvos ar pasaulio teismas jo kaltės dėl dalyvavimo Holokauste nėra įrodęs. Dabar geras laikas atversti mūsų viešąją atmintį atgal nuo galvos ant kojų.

Plačiau nuorodojePasirašykite už Nacionalinio susivienijimo teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną.

Politinė reklama.

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top