Vytautas Sinica. „Bandymas sukurti distopinę supervalstybę, kuri pažemintų šalis nares iki regionų statuso“

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną, Europos Parlamentas priėmė pranešimą, kuriuo siekiama iš dalies pakeisti Europos Sąjungos sutartis, panaikinant valstybių narių veto teisę ir suteikiant daugiau galių ES viršnacionalinėms institucijoms. Rezoliucija buvo priimta 291 nario balsais, 274 EP nariai balsavo prieš, o 44 susilaikė. Konservatyvūs EP nariai pavadino pasiūlymus bandymu „užgrobti Europą“ ir sukurti „distopinę supervalstybę, kuri pažemintų šalis nares iki regionų statuso“. Ir tai tiesa.

Lietuvoje veto teisės ES naikinimas dažnai labai paviršutiniškai suvokiamas vien tik per Vengrijos ir paramos Ukrainai klausimą. Būtų gerai, kad stumiantys šį vienbalsiškumo naikinimą apie tai galvotų. Iš tiesų vienbalsiškumas naikinamas ne dėl Ukrainos, kuri rūpi tik mūsų regiono šalims.

Galių perdavimas „Briuseliui“ ir veto naikinimas reikalingas dėl seniausiai ES draskančių klausimų kaip kultūriniai karai, migrantai, LGBT reikalavimai, žodžio laisvė, abortai ir panašiai. Pastangos tą padaryti tęsiasi bent dešimtmečiu ilgiau nei karas Ukrainoje.

Tik dabartinė veto teisė sulaiko ES nuo nevaldomos federalizacijos, kai būtų siūlomi vis nauji pakeitimai, vis naujos galios perduodamos ES institucijoms, valstybėms narėms primetami vis nauji vertybiniai sprendimai, pagal Lisabonos sutartį turėję būti tik valstybių narių reikalu.

Kitos šalys už mus nusprendžia mums mūsų tvarką, kuriai patys nepritarėme. Tai sena globalistų svajonė.

Veto teisė mums dažnai asocijuojasi su Žečpostpolitos ponais, papirktais Rusijos ir žlugdančiais bet kokį sprendimą. Bet ES atveju tai visai kas kita. Veto teisę turi ne save atstovaujantys ponai, o 28 VALSTYBĖS. Ir šis skirtumas esminis. Kol egzistuoja veto teisė, kiekviena valstybė iš principo turi galimybę atstovauti poziciją, kurią atstovauti buvo įgaliota savo visuomenės ar parlamento. Kasdieniškas pavyzdys: Lietuva lieka viena paskutiniųjų ES be partnerystės įteisinimo, o Europos Komisija inicijuoja šiuo klausimu priimti sprendimą ES mastu (įteisinti visur). Lietuva ar Lenkija sako ne, bet tai nieko nebereiškia – kitos šalys už mus nusprendžia mums mūsų tvarką, kuriai patys nepritarėme. Tai sena globalistų svajonė.

Yra principinė problema – reikalingos valstybės ar ne? Vasario 16 ir Kovo 11 apsisprendėme, kad reikalingos.

Pagaliau yra principinė problema – reikalingos valstybės ar ne? Vasario 16 ir Kovo 11 apsisprendėme, kad reikalingos. Stojimas į ES tikrai nepanaikino valstybės. Bet siūloma tvarka ir ypač jos atveriamos begalinės galimybės toliau keisti tvarką prieš atskirų narių valią, faktiškai panaikintų. Ir tada kyla esminis klausimas, dėl ko gi kovojama, pavyzdžiui. Ukrainoje. Ar už nepriklausomybę kaip teisę patiems save valdyti, ar tiesiog prieš Rusiją? Jeigu save valdyti ir savo likimą spręsti patiems nesvarbu, gali spręsti visokie Timmermansai, praradę pasitikėjimą savo pačių šalyse, visa karo prasmė verčiasi aukštyn kojomis. Tikiu ir visi, su kuo teko bendrauti, pasakoja, kad kovoja už nepriklausomybę, už žemę, tautą, dabar jau ir kalbą, istoriją. Gi ES ir net Lietuvos institucijos, atkreipkite dėmesį, nuolat kartoja, kad ukrainiečiai kovoja už demokratiją, europines vertybes ir žmogaus teises. Tragikomiška, bet iškalbinga.

ES svarbiau diktuoti vengrams vidaus politikos klausimus negu atrakinti paramą Ukrainai. Ir taip kiekvienoje situacijoje.

Vengrija tikrai apsunkina pagalbos Ukrainai sprendimus. Bet ilgalaikės taisyklės nekeičiamos pavienėms krizėms spręsti. Jeigu iš tiesų norėtų sprendimo padėti Ukrainai, Vakarų ES šalys, kaip Prancūzija ar Vokietija, stumiančios veto panaikinimą, tiesiog suorganizuotų sprendimus opt-in principu, kai dalyvauja visi, kas nori prisidėti. Taip paramos paketus siųstų, tarkime 26 šalys, jei bėda tik Vengrija ir Slovakija. Bet jei Prancūzija su Vokietija iš tikro taip karštai nori padėti Ukrainai, galėtų tai padaryti. Bet juk iš veiksmų visumos per tuos karo metus gerai žinome, kad nenori. Ir tiesiog randa tobulą pasiteisinimą: Vengrija. Vienu metu pretekstas nepadėti, ir pretekstas stumti federalizaciją. Beje, yra ir dar paprastesnis būdas. Vengrija vetuoja pagalbą ne dėl Rusijos, o dėl savęs: atiduokite mums priklausančią įšaldytą paramą ir nebevetuosime. Panašiai kažko reikalavo Turkija, kad priimtų Švediją į NATO. NATO pasirodė esanti į tikslą orientuota organizacija ir veto neliko. Gi ES svarbiau diktuoti vengrams vidaus politikos klausimus negu atrakinti paramą Ukrainai. Ir taip kiekvienoje situacijoje.

Lentelėje matote, kas palaikė federacijos kūrimą EP balsavime ir kas susilaikė. Skandalingosios TS-LKD matronos balsuodamos nepriklausomybei neturėjo jokių skrupulų. Kaip neturėjo ir tariama alternatyva jiems apsimetantys socdemai, nuo seno įpratę administruoti LTSR nuolaidų maldavimais Maskvoje, o dabar mielai tą darysiantys Briuselyje. Bet siūloma reforma tokia radikali, kad net gilesnę integraciją palaikantis Kubilius susilaikė. Žinoma, prieš nebalsavo, negalima.

Artėjantys metai bus ES krypties pasirinkimo metai. Išliks valstybių sąjunga ar bus kuriama valstybė. Proga ir Lietuvai apsispręsti, ko norėjome 1918–1920, 1941, 1944–1953 ir 1988–1991. Nepriklausomos valstybės ar europinių vertybių ir žmogaus teisių.

4.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

..hmm,ka cia baisesnio pasakius….tuos parsidavelius kenkejus isgamas pasitikt liewawoj su akmenais kisenese,o busimus,mums netinkancius ES potvarkius ignoruot nevykdant…vos kas…ait i gatves viska dauzant,lauzant.Zinant,kas laukia,rinkimuose balsuot atitinkamai,kad nors cia valdziuke turet adekvacia……bet negi tas daeis zommmbiams….aisku,ne………..O ES ,su tokiais sposais,tikrai laukia griutis.Olandai,makaronai,slovakai jau ta demonstruoja…o da bus le pen,afd…..zo,bus KAZKAS.

blue yellow zov marinie

…va,viens bletkeroidas jau ikibo i koja…nupurkst dixlofosu,glinda….

GOJUS

Gal čia tavi minusuoja visi, kurie prieš pederacininkus, bet ir prieš smurtą 😊

blue yellow zov marinie

…tai man dar juokingiau…zmogai nebesizino…galima pamatyt,kiek cia durniu…apie 20 skaitytoju…nu ir matosi….geriau minusai,negu tyla…tada nieks neaisku.

Pilietinis nepaklusnumas

Šituos UŽ balsavusius globalistų pastumdėlius reikia skelbti visur, kur tik įmanoma.

Mickėyus Mousėas

Ėlėrtė rekomenduoja.
„Dėl žmogaus teisių reikia dirbti kiekvieną dieną, nes gali visai netikėtai įvykti regresas, dažniausiai – per rinkimus. Visiškai realus Lietuvos scenarijus – miksas tarp Lenkijos ir Vengrijos, nes apie tai svajojančių yra daugybė.“
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2132624/puras-apie-kova-su-smurtu-pries-vaikus-trukdo-tradicionalistines-jegos-ju-ne-paslaptis-yra-ir-daukanto-aiksteje-ir-seime

Paul Casimir

Tai, ką viešina ėlėrtė, yra dar kartą neįtikėtina. Ir visi „autoritetai”, tai skaitantys, anei žodžio. Tas kvailes iš ėlėrtė su pačia pirmąja reiktų pirštais užbadyti viešai pajuokiant ir kitaip šaipantis. Apie patį prelegentą nekomentuoju, jis yra privatus asmuo ir gali kliedėti kiek nori – pišdulkizmo siautėjimo laikais tokių panašiai (tik kita tema) viešai kliedinčių „ekspertų” buvo šimtai.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
Taigis Kaipgis

Ar teisingai girdėjau, kad tik užpiskichas su tomaszeʬskiu balsavo prieš, o visi qubiliai už?

GOJUS

Teisingai.
„Valstiečių” šulas Bronis Ropelė susilaikė, jam neaišku – dar laukia nurodymų iš aukščiau 😆

Paul Casimir

Jam aišku (ir gėda balsuoti „už”), tačiau senas komunistinis konjunktūros instinktas neleidžia atvirai, pagal supratimą, prieš nurodymus. Todėl nei taip, nei kitaip – galvokit ką norit!

GOJUS

Miško broliai šaudė ir korė tokius išdavikus.

blue yellow zov marinie

…daba misku neeeer,broliu…neeeer.Nieko nebeber…..vien durniai…..s kosamy stajaaat.I …TYSYNAAAAA..

Paul Casimir

Na matai, pats pripažįsti – daug durnių aplink… O dar kartais į akis šoki!

blue yellow zov marinie

…durniu tai daug,bet jei kiekvienam sakysi..labas,durniau….,tai kils gresme paciam juo patapti.Todel ,ne re ko men duo ju.

Paul Casimir

Sakau tik aniems tokiems, griežtai. Nesišvaistau. Nors pagal paties logiką galėčiau mėtytis nuolatos.

Puikūs laikai buvo

Pamenu, kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip “patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…Smagu kažkaip…

Paul Casimir

O tai apie Jaunutienę ir Butkevičių nepasitvirtino? Keiti temą

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

step by step:(

gyvenom jau taip ,ir didelio blogumo nesijautė , bet su Briuseliu jau dabar matos ,kad bus vsai kitaip:pliusai būtų kad sumažėtų mūsų valdžios amžinų karalių galios , bet minusai jau labai dideli – ką žmogui daryt su tkrai globaliom ,žmogui kraują rimtai gadinančiom blogybėm : nr.1 – IDEOLOGINIO dydžio nesamonės dėl iškrypėlių , dėl išgalvotų lyčių ,kurios yra tikrai didžiulis iškrypimas nuo normalios politkos , mirtinai skaldantis visuomenę (padlaižiai karjeristai ,kurie jokios pridedamosios vertės nekuria versus dirbančius ,atsakingai besielgiančius).nr2 – tai visiškai durna ,nukreipta prieš paprastą žmogų „žalioji” politika (prieš teršimą kiekvienas žmogus tik už) , bet juk prasideda : kertam masiškai žaliąsias girias taip iššaukdami garantuotą teritorijos klimato blogėjimą , oro užterštumą (MIŠKAI – ORĄ VALANTYS „PLAUČIAI” – tą… Skaityti daugiau »

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top