Vytautas Sinica. Dėl melagingų teiginių apie Nacionalinį susivienijimą Maldeikį vertins Seimo etika

Šią savaitę rašiau, kad Maldeikis prisisvaigo, esą Nacionalinis susivienijimas gauna Gedimino Žiemelio paramą ir neva yra fašistinė partija. Dėl Žiemelio ir kad šio jokios paramos nesame gavę, jau rašiau. Gi dėl fašizmo, baisi gėda Seimo nariui neskirti fašizmo ir nacionalizmo. Bet va, neskiria ir didžiuojasi. O iš tiesų sąmoningai šmeižia.

Dėl tokių pasisakymų kreipėmės į Seimo etikos komisiją ir ši pradėjo tyrimą. Maldeikis bus svarstomas gruodžio 20 dieną. Ten galės paaiškinti, koks bent kiek padorus kriterijus – programa, vadovų pasisakymai ar gal partijos priimti dokumentai, pareiškimai, jam leidžia taip kalbėti.

Žinau, iš pradžių Maldeikis viešai svaigo, kad NS fašizmą neva rodo pats pavadinimo žodis „Nacionalinis“. Tai sukėlė daugiau juoko nei rimtų vertinimų. Tada sakė. „įdėmiai skaitykite programą“. Kas norėjo, paskaitė ir nerado nieko fašistinio. Tada Maldeikis sugalvojo, kad įrodymai bus kažkokiuose nutekintuose susirašinėjimuose tarp tikrų ar tariamų NS narių ir pradėjo dalintis dešimtmečio nuorodomis apie išvis jaunimo organizacijas. Žodžiu, nuo suaugusiųjų politikos vis giliau neria į vaikų darželį.

Visgi kalbant ne apie niekus, o apie sąvokas ir jų reikšmes, tą fašizmą reikia pagrįsti rimtai vieninteliu adekvačiu būdu – partijos skelbiama arba vykdoma politika. Todėl teisus profesorius Radžvilas, skundą Seimo etikai pakomentavęs šitaip:

„Maldeikio teiginiai, kad Nacionalinis Susivienijimas yra fašistinė ar išpažįstanti fašistinę ideologiją organizacija, yra tiesiog nemokšiški ir melagingi. Nevardijant politinėje teorijoje plačiai tyrinėtų ir seniausiai atskleistų fundamentalių ir principinių fašizmo ir nacionalizmo ideologijų skirtumų užteks pasakyti, kad Nacionalinis susivienijimas remiasi būtent XIX a. susiformavusia nacionalizmo ideologija, pamažu išstūmusia iki tol vyravusį imperinį politinį mąstymą ir atvėrusia kelią įsitvirtinti demokratinei tautų savivaldai. Todėl galima drąsiai konstatuoti, kad partijos kaltinimas fašizmu yra akivaizdžiai žeminantis ir šmeižikiškas išpuolis. Galbūt Maldeikis nežino ir net neįtaria, kad niekinga praktika tautinių valstybių šalininkams klijuoti šmeižikiškas fašistų etiketes yra Stalino įsteigto Kominterno propagandininkų išradimas. Jį iš šio naftalinu atsiduodančio komunistinės propagandos arsenalo mįslingu būdu išsitraukė ir kaip ginklą prieš NS gėdingai kažkodėl pamėgino panaudoti nuo komunistinio režimo prisikentėjusios XXI a. Lietuvos Seimo narys. Nacionalinis susivienijimas yra klasikinio vakarietiško tipo demokratinė konservatyvi partija, o jo siekiai yra grynai sąjūdiniai siekiai. Kaip ir Sąjūdžio laikais, vėl darosi būtina apsaugoti Lietuvos valstybės sienas, tautos kultūrinę savastį, istorinę atmintį, valstybinę kalbą ir patį Lietuvos valstybės suverenumą XXI amžiuje kylančių globalizmo keliamų masinės migracijos, akultūracijos, ištautinimo ir išvalstybinimo iššūkių akivaizdoje. Tai neturi nieko bendra su imperialistine, žmogų menkinančia ir galios kaip savaiminio tikslo siekiančia fašizmo ideologija, kuri faktiškai uždrausta Lietuvoje“, – teigė Nacionalinio susivienijimo pirmininkas, politinės filosofijos profesorius ir vienas Sąjūdžio kūrėjų Vytautas Radžvilas.

Plačiau DELFI naujienoje. Ten viena fakto klaida – Aleksandras Nemunaitis yra buvęs NS narys (parašyta taip, lyg esamas).

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top