Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

JAV senatorių rinkimus Džordžijoje laimėjo kairieji demokratai, o Prezidento rinkimų rezultatų tvirtinimas baigėsi vandališku ir smerktinu Kapitolijaus pastato užėmimu, kas politiškai buvo naudinga tik demokratams ir visiškai palaidojo bet kokias diskusijas dėl jų valdžios įtvirtinimo. Taigi JAV laukia kadencija visiško leftizmo siautėjimo, o galimai ir valstybingumo pamatų griovimo, jeigu bus įgyvendinama tokių radikalų kaip Alexandra Ocasio-Cortes programa. Iš visų gausių laukiančių netikėtai pirmasis išsiskyrė naujasis interneto cenzūros režimas.

Po protestuotojų įsiveržimo į Kapitolijų sėkmingai ir greitai įtvirtintas pasakojimas, kad už skandalingus įvykius atsakingas Trumpas. Kol Atstovų Rūmai planuoja dar vieną paskutinę apkaltą, socialiniai tinklai ėmėsi jį bausti XXI amžiaus būdu. Iš pradžių jie ištrynė Trumpo įrašus, o vėliau ir užblokavo jo paskyras, ką bent „Twitter“ seniai grasino padaryti, jeigu „ir toliau nesilaikys bendruomenės standartų“.

Oficialiai Trumpo paskyra išjungta „dėl tolesnės smurto kurstymo rizikos“. Sprendimas priimtas po dviejų paskutinių įrašų, kurių viename Trumpas parašė, kad su jo rėmėjais nebus elgiamasi nepagarbiai, kitame – kad nedalyvaus Bideno inauguracijoje. „Twitter“ paaiškino, kad tai pažeidė „smurto šlovinimo“ taisyklę ir kad „šie du įrašai turi būti skaitomi platesniame šalies įvykių kontekste ir atsižvelgiant į būdus, kuriais įvairios auditorijos gali mobilizuoti prezidento pareiškimus, įskaitant smurto kurstymą, taip pat ir šios paskyros pastarųjų savaičių elgesio modelio kontekste“. Koks tas kontekstas, atsisakymą dalyvauti inauguracijoje paverčiantis „smurto šlovinimu“? Jokie įvykiai nepadaro tų įrašų smurto kurstymu. O būtent jie, o ne kas nors paskelbta anksčiau, įvardijami kaip užblokavimo priežastis. Tą suprantant akivaizdu, kad paskyra užblokuota, nes buvo socialinių tinklų savininkų politinis sprendimas tą padaryti ir visiškai nesistengta ieškant tam tvirto preteksto.

Tiesa, į pretekstą galima pažiūrėti išsamiau. Išvakarėse Trumpas, tiesa, pavėluotai, ragino žmones nesiimti smurto, pasišalinti iš Kapitolijaus ir neniokoti pastatų bei paminklų, nes tą darantys bus nubausti pagal jo paties priimtas itin griežtas bausmes. Tiesa, protestų dieną jis kvietė jį palaikančius protestuotojus eiti prie Kapitolijaus, tačiau: 1) kvietimas protestuoti prie parlamento nereiškia kvietimo kelti riaušes ir užimti pastatą; 2) vengiamoje cituoti jo kalboje buvo aiškus žodis „taikiai“. Proteste buvo susirinkę dešimtys, jei ne per šimtą tūkstančių žmonių, bet į pastatą nusprendė brautis pora šimtų. Mažytė dalis, žinant, kad apsauga faktiškai įleido žmones, ir juo labiau, jei tikėtume, kad Trumpas pakvietė juos šiam veiksmui. Dauguma Trumpo rėmėjų – buvusių tos dienos proteste ir nebuvusių – chuliganizmui nepritarė, jame nedalyvavo ir jį smerkia. Psichopatų „Qanon“ šamanų veiksmai Kapitolijuje nėra nei Trumpo, nei jo rėmėjų atsakomybė. 99,9 procentai Trumpo šalininkų jo žinutę suprato teisingai, nesutiko su rinkimų rezultatais ir… taikiai protestavo prie Kapitolijaus. Bet kairiesiems Trumpas yra atsakingas už pusnuogių žmonių su ragais ir kailinėmis kepurėmis veiksmus.

Kaltas Trumpas ar ne dėl Kapitolijaus įvykių, jo paskyrų blokavimas buvo perteklinis, nepagrįstas ir nedemokratiškas. Ką, beje, aiškiai įvardijo tokie europinio demokratiškumo balsai kaip Angela Merkel ar Aleksandras Navalnas. Merkel Vyriausybės atstovo žodžiais, „Pamatinė saviraiškos teisė gali būti ribojama, bet tik teisės pagrindais ir įstatymų leidėjų nustatytuose rėmuose, o ne socialinių tinklų vadovų sprendimais“. Nuomonės, kad ribojimų negali priimti privačios kompanijos, laikosi ir prancūzų finansų ministras, ir ES Vidaus reikalų komisaras, ir daug kitų. Bent Europoje bręsta aiški išvada, kad vyriausybės turi reguliuoti socialinius tinklus, o ne leisti jiems pagal savininkų ir vadovų nuotaikas reguliuotis patiems.

Cenzūruos visą „judėjimą“?

Cenzūra neapsiribojo Trumpu. Netrukus po jo užblokuotos ir Trumpą rėmusių teisininkės Sidney Powell ir net generolo Michaelo Flynno paskyros. Nacionalinės žiniasklaidos priemonės kaip ABC naujienų tinklas publikuoja straipsnius, kviečiančius „išnaikinti Trumpo lyderiaujamą judėjimą“. Pagal kontekstą, išnaikinti ne idėjas, bet ir ne fiziškai, o tuo pačiu būdu kaip ir Trumpą – užčiaupiant socialiniuose tinkluose. Galiausiai „Twitter“ užblokavo net 70 000 su „Qanon“ sąmokslo teorija siejamų ir Trumpą remiančių vartotojų. Tai masinis respublikonų, tegu ir ne pačios protingiausios jų rinkėjų bazės dalies valymas iš šių dienų virtualios viešosios erdvės.

Kaip sako klasikai, negali lyginti, bet palyginkime. Kas nebuvo blokuojami už smurto kurstymą socialiniuose tinkluose? Nebuvo blokuojami mėnesius trukusių „Black Lives Matter“ riaušių dalyviai ir šalininkai. Nei privatūs asmenys, nei JAV politikai, viešai palaikę turto niokojimą ir smurtą neva kovojant prieš rasizmą. Nebuvo blokuojami ir laikraščių autoriai, rašę patį niokojimą pateisinančius komunistinius tekstus, kuriuose dėstė, kad vargšams, neturintiems ir neturėsiantiems nekilnojamojo turto, yra suprantama ir pateisinama jį naikinti“. Galbūt smagiausia – nebuvo blokuojamos jokių pasaulio diktatorių paskyros. Sėkmingai veikia Irano lyderio Khamenei, Venesualos diktatoriaus Maduro, Šiaurės Korėjos ir Sirijos vadovų „Twitter“ paskyros.

Socialinio tinklo egzekucija

Trumpas ir jo šalininkai paskelbė pereisiantys į „Parler“ socialinį tinklą, mat šis neužsiima turinio cenzūra. Poros dienų bėgyje „Parler“ programėlė buvo pašalinta iš „Google“ programų parsisiuntimo platformos, o „Amazon“ nutraukė serverių paslaugų tiekimo sutartį. Priežastis? „Parler“ privalėjo pataisyti savo moderavimo taisykles pagal „Google“ reikalavimus. Kitaip tariant, įsivesti tą pačią pažiūrų cenzūrą, kaip ir didieji tinklai. Prieš dvi dienas „Parler“ vadovas sakė, kad pereis į mažesnių tiekėjų serverius. Vakar jis pripažino, kad visi rinkoje bijo dirbti su tais, ką parijais paskelbė „Amazon“ ir „Google“. Tai unikalus ne atskiro žmogaus, o ištiso socialinio tinklo ir paslaugų sektoriaus užtildymo atvejis.

Iš visko akivaizdu, kad vyksta ne atsitiktiniai, o koordinuoti ėjimai, skirti užčiaupti konservatyvius politikus ir judėjimus JAV. Trumpas tapo pirmąja auka, nes per socialinius tinklus turėjo didžiausią įtaką (beveik 90 milijonų sekėjų) ir visos aplinkybės leido jam tai padaryti būtent dabar, kai demokratų partijos įsitvirtinimas visose valdžios šakose leidžia kairiesiems pasijusti labai drąsiai ir nevaržomai. Tai galioja ir didžiosioms korporacijoms. Niekas už cenzūrą nebeišsikvies jų į Senatą pasiaiškinti ir nepriims cenzūrą varžančių įstatymų.

Ar blogas pavyzdys užkrės Lietuvą?

Lietuvos socialiniuose tinkluose pasigirdo influencerių svarstymai, kad Trumpui seniai taip reikėjo, o Lietuvoje taip pat yra ką seniai laikas užčiaupti. Vos per porą dienų nuskambėjo siūlymai „kažką daryti“ su Bačiulio ir Ramanausko laida ir kitais esą „fake news skleidėjais“. Tokius siūlymus godžiai laikino VU Tarptautinių santykių instituto dėstytojai. Tai simptomiška – cenzūros idėjos sulauks vadinamojo elito palaikymo ir ras taurių pasiteisinimų aukštesniais idealais. Tačiau pasiteisinimų jai nėra. Argumentuoti, kodėl kitas neteisus ar net blogas yra sveikintina, bet pridurti, kad dėl to jis turi būti užčiauptas – barbarizmas. Nebūtinai sąmoningai, visi besidžiaugiantys kitų užčiaupimu kartu su Liudviku Andriuliu stoja į šiuolaikinio komjaunimo gretas.

Beje, nerekėtų stebėtis, kad JAV, Lietuvoje ir visur dabar per kraštus pilasi pavyzdžiai žmonių, kurie absoliučiai neturi nuoseklių įsitikinimų. Tokie žmonės tarsi nematė ir nesipiktino vasaros „Black Lives Matter“ riaušėmis, bet yra baisiausiai pasipiktinę Kapitolijaus įvykiais dabar. Nors tada nukentėjo daug daugiau žmonių, turto, užimta daug daugiau, tiesa, vietos valdžios pastatų, daug grubiau pažeminta teisės viršenybė ir valstybė apskritai.

Taip pat tokie žmonės nematė ir nesipiktino, kai valstybė vertė įvairius verslus dalyvauti rengiant vienalytes „santuokas“, dažnai prieštaraujančias tų verslų savininkų ir darbuotojų religiniams įsitikinimams. Tačiau jie nemato reikalo valstybei įsikišti, kai stambiausios interneto paslaugų kompanijos selektyviai pasirenka, kam teikti ar neteikti paslaugų pagal vartotojų pažiūras. Šie žmonės neturi principų ar nuoseklumo. Jie vadovaujasi „principu“ patinka-nepatinka. Dabar jiems nepatinka. Nepatinka Kapitolijaus užėmimas (kuris savaime smerktinas, bet BLM riaušės patiko, todėl jų rėmėjų nereikėjo blokuoti), nepatinka Trumpas ir nepatinka visi, kas drįso būti jo šalininkais.

Populiarus ir naivus aiškinimas, kad kam teikti paslaugas, tėra „verslo reikalas“ ir verslas tą laisvai sprendžia. Taip yra, kol paslauga nėra monopolinė arba neturi esminių pasekmių viešajam gyvenimui. Tačiau bet kokios naujos viešosios erdvės kaip laikraščiai, radijas, televizija turėjo tokių pasekmių ir todėl tokių paslaugų tiekimas buvo reglamentuotas, siekiant, kad visuomenės nariai turėtų vienodą jų prieinamumą pažiūrų ir kitokiu pagrindu. Medijos gali būti brangios ir menkai prieinamos, bet ne šališkai vienai pasaulėžiūrai. Šiandien viešasis gyvenimas vyksta ne miesto aikštėje, bet medijose ir didele dalimi socialiniuose tinkluose. Tas jų vaidmuo akivaizdus. Politikai „Facebooke“ ir „Twitteryje“ skelbia savo sprendimus, argumentus, gauna kritiką ir į ją atsako, o žiniasklaida transliuoja socialinių tinklų pasisakymus kaip pačias tikriausias naujienas, kaip realius mūsų gyvenimo įvykius. Turėdami tokią galią ir įtaką socialiniai tinklai dėl to įgauna ir pareigas, kurios turi būti reglamentuotos, kaip buvo reglamentuotos kitų medijų pareigos. Su galia ateina atsakomybė.

Išeitis

Jeigu socialinių tinklų cenzūra plėsis į kitas šalis, o taip ir bus, galimos dvi išeitys. Ten, kur politinė valdžia bus bevalė arba palaikys cenzūrą, visuomenei beliks kurti alternatyvias viešąsias erdves. Tai abejotino perspektyvumo kelias. Ten, kur valdžia turės stuburą ginti žodžio laisvę, supratus klausimo svarbą nebus sunku reglamentuoti socialinių tinklų veiklą taip, kad šie negalėtų trinti jokio vartotojų turinio, neprieštaraujančio šalies įstatymams. Tokiu keliu jau sėkmingai eina Lenkija, apie jį kalba ES lyderiai. Ne visur valdžia turi tam supratimo. Piliečių pareiga sužinoti, ką apie tai mano jų valdantieji ir prireikus tokią valdžią išsirinkti.

„Nacionalinis susivienijimas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kis

gerbiamasis,kai rasai zodzio laisve viskas tvarkoje,o ka daryti su propogandos laisve?Visdelto laisve irgi turi savo ribas,parasykime ,kad mane apsmeizes koks nors pacukas privaletu tureti ir irodymus?Kokia gali buti laisve prezidentui,kuris myli Putina (manau,jums zinoma ,kad Putinas nusikaltelis?),o praleimejus rinkimus ,53 teismus,kalbeti vejus apie rinkimu pavogima ne tik ne rimta ,bet nesa ir „napoleoniskuma”,pats paskyre 3 auksciausio teiseimo teisejus ir tie laikosi teises,o sitaip apgailetinai elgtis menesiu menesiais ir leist zadinti nezinia kokiems idiotams pulti valdzios institucijos,tai niekaip netelpa i prezidento sveiko proto elgiasi.Beje Trumpas,jeigu ne amerikos senatas ir kongresas seniausiai Pabaltijos valtybes butu padovanuotos Putinui,tai soumenas ,baryga ir mergininkas.Manau pasibaigus kadencijai ji 3 Auksciausio teismo teisejai ir pasodins.

Kis-ui

kai tamsta apsmeiztu koks nors pacukas, galetumete ji paduoti i teisma (jeigu su irodymais, tai jau ne smeiztas). ir teismas nusprestu, kas teisus. dabar gi situacija yra tokia, kad prieiga prie socialiniu tinklu tures tik viena puse, o kita net negales dalyvauti diskusijoje. ir netgi pateikti irodymu. jeigu sito nesuprantate, tai esate tas pats pacukas, kuri cia minejote

stasys

Kis-ui  2021-01-13 10:14 ..leiskite paklausti kokias diskusijas moderavo D.Trump savo žinutėse Tvitter iš ryto prabudus ? Jokiu , socialiniai tinklai paversti D.Trump virtualiais mitingais kuriuose paneigiama esmyniai ju veiklos principai , socialiniai žmoniu ryšiai pakeičiant i politines pažiuras .Socialiniai tinklai dėka to konkuruoja su žiniasklaida ir tai yra viena tu problemu , mes savo politines pažiūras užpildome V.Sinicos minėtais patinka – nepatinka ir nuomonė tampa emocija be jos išpildimo ir turinio .

Trumpas

daromas „Atpirkimo ožiu”.Rytų Europos demokratai galėtų jam padėti ,patarti,nes amerikonai neturi tos patirties,kokią turime mes.Be to,pradėjus tildyti demokratus Europoje,netrukus sulauksime nekviestų svečių iš rytų.

stasys

Matyt bus kažkokiu pakeitimu ES tai problemai . Bet vertybės negali kenkti visuomenei o tas atvejas butent papuola i tokiu kategorija . Radus spraga įstatymuose , niekas nenubaus už tai D.Trump jog Prezidento rėmėjai iškrėtė tokį pokštą su kapitolijumi , jam nepagalvojus apie pasekmes .Įstatymuose nėra aprašytos ir tos moralinės vertybės kurių turėtu laikytis Prezidentas . Kai moralė tampa prostitute ji tampa lygi ir toms vertybėms kurias gina čia V.Sinica . Sakyčiau labai liberalus požiūris Vytautai :))) ..aš daug konservativesnis .

Ei  stasiukai ir kisiukai

Pagal jus išeina taip.Tiktai MES konservatoriai, liberalai ,laisvės partija Amerikos ;demokratai ; lgbtq, Sorošo pionieriai globalistai ir tt SAKOME TIESĄ o visi kiti MELUOJA todėl visus kurie kalba ne taip kaip mes reikia NUTILDYTI. nepavyks.

kokios problemos?

kokios problemos,kad Trumpas vare savo propaganda socialiniuose tinkluose? jis reiske savo nuomone ir itikinejo zmones kazkuo. tai nera draudziama iststymo, ta daro bet kas. savo propaganda ten deda tiek didziosios partijos ir politiniai judejimai, tiek nedideliu, bet svarbiu tam tikrai zmoniu grupei, problemu sprendimu siulytojai, tiek pasto zenklu kolekcioniariai, zalieji, religiju atstovai, futbolo gerbejai ir kt. kodel Trumpui negalima varyti savo propagandos, o Pelosi galima? Kodel Laisves partija gali pateikti argumentus savo pasulymams, kurie ant ribos su Konstitucija, o gal ir uz ribos? socialiniai tinklai pagal istatymus ir savo prigimti yra skelbimu lenta, kuri uzdirba is to kad zmones ten lankosi. jeigu kazkas ten talpina informacija, del kurios yra baudziama, tam yra teisines priemones, o ne savininko sprendimas. tai nera… Skaityti daugiau »

stasys

Ei stasiukai ir kisiukai 2021- aišku ne . Turiu savo pačio pavyzdžiu kai mane
ekspertai.eu trindavo tik supratus jog po str. anonimu aš rašau. Nepadėdavo netgi ip kaitaliojimas po kiekvienu komentaru . Nors mano komentarai perperžengdavo ju pačiu apačioje po str. paviešintoms taisyklėms skirtoms komentatoriams . Toks elgesys peiktinas ir papuola po įstatymu , taip kaip toks elgesys rodo butent tai apie ka rašo autorius .Vienok šis atvejąs kitoks ,D.Trump nenusižengė įstatymas o tik rado landa juose kuria ir pasinaudojo be jokiu moraliniu skrupulų.

Kisa,

negi esi tiek durnas, kad nesupranti propagandos sąvokos? Matyt baigei Kapsukę su pagyrimu, atspėjau?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Išeitis: išmintingas maištas.
***
Lietuva yra visokeriopai užvaldyta, Tauta suskaldyta „nematomo” priešo.
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui? Reikia v_a_d_o žodžio.

__________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste.
2021 sausio 13

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Lietuviai, nusisojaukim ant visokių svetimšalių „Facebook“ „Twitter“ ir pan.
Mums reikalinga tik svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje.
*
Lrt taryba – be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba – be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt – laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt – Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt – Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(pataisyta)
Lietuviai, nusispjaukim ant visokių svetimšalių „Facebook“ „Twitter“ ir pan.
Mums reikalinga tik svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje.
*
Lrt taryba – be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba – be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt – laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt – Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt – Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

Prašalietis

Sinicų Vytautukas savo „Interneto cenzūros režime” išanalizavo šiandieninę „politinę ir revoliucinę situaciją” JAV ir pasaulyje. Ir „Ar blogas pavyzdys užkrės Lietuvą?” pagal Leniną tai būtų „Vaikiška kairuoliškumo liga komunizme” ir „Ką daryti”, lyg tai nuo 2 milijonų Lietuvos skurdžių šiame pasaulyje „kas nors priklausytų”, savo „politinėje išvadoje” samprotauja apie „ten kur yra bevalės politinės valdžios, alternatyvinių erdvių kūrimą”. Nors 30 metų realybė rodo, kad pseudovalstybinių darinių kaip Lietuva čiabuviai ir taip yra jau seniai patalpinti į paralelinį jiems skirtą ” civilizavimosi demokratinį”pasaulį, kuriame jie gali be pastangų „būti kuom tik nori” ir „kūrti” ne tik kokias nori „erdves”, bet ir „visuomenines santvarkas”, „išsirinkti kokias nori neleftistines valdžias, daryti geopolitiką…”..

stasys

Prašalieti ..susikaupk ir parašyk žmoniškai kodėl V.Sinica liberalizavosi tik pamatęs D.Trump gaunama beržine koše per užpakalį ? Aš kaip senu pažiūrų pilietis galiu suprasti jauna autoriu , o va skaitytį Prašalieti taip neargumentuotai jį kritikuojantį kur kas sunkiau ..Smurtas netoleruotinas politiniais motyvais ,tai kodėl ?

Stasysg

O gal mr. Trumpas neatsakingas? Tai ka tada? Baidenas? —-„Po protestuotojų įsiveržimo į Kapitolijų sėkmingai ir greitai įtvirtintas pasakojimas, kad už skandalingus įvykius atsakingas Trumpas. Kol Atstovų Rūmai planuoja dar vieną paskutinę apkaltą, socialiniai tinklai ėmėsi jį bausti XXI amžiaus būdu. Iš pradžių jie ištrynė Trumpo įrašus, o vėliau ir užblokavo jo paskyras,”

bronius

Ne tik moralė ar politinės pažiūros, bet ir tos pačios vertybės yra tapusios prostitutėmis. Joms dabar gali būti priskiriama belekas – viską lemia galia ir įtaka. Ir tai tikrai aštrėja paskutiniu metu, kvepia realiom pasekmėm, užtat Sinica ir liberalizuojasi, anot stasio. O tikėtis, kad EU lyderiai imtų ir pradėtų ginti žodžio laisvę, tai visiškai naivu. Jiems to visiškai nereikia. Jie tik priims reikiamus įstatymus ir, tikėtina, kad greitu laiku atsiras toks darinys kaip teisybės ministerija, kuri pasakys kas teisinga, kas gali būti skelbiama, o kas ne. Tokiu būdu Twitteris viekia ir šalyse neturinčiose nieko bendro su laisve ar demokratija. Kas labiausiai liūdina, kad čia jau tiesiogiai susiję ir su interneto paslaugų teikimu ir daliai portalų anksčiau ar vėliau baigsis kaip… Skaityti daugiau »

Žodžio laisvė...

Nacionalinis susivienijime,stokit ginti laisvą žodį,teisingumą,žmogaus teises drąsiau
ir garsiau,kitaip galime prarasti Nepriklausomą Tėvynę Lietuvą.

broniui

Gerai pastebejote, ypac del interneto paslaugu tiekimo. Bet ko gero siuo metu viltis yra ta pati ES. Kad ir kaip Europa paskutiniu metu diskreditavo savo, kaip demokratijos gynejos varda, vis delto vieninteliai vokieciai ir prancuzai (plius Europos Komisija, kuri kalba tai, ka anos valstybes pataria:) sia tema pasisake, kad privati cenzura nera gerai. Suprantu, kad tai tik zodziai, nes ir tose salyse yra sekmingai gniauziamos „negeros” nuomones, bet vis sis as. IT gigantai nera Europos imones, tai joms bent jau tiek pataikauti europieciams nera butina. Be to, ju apmokestinimo klausimai tikrai Europoje nenurims. Tos dvi temos formaliai nera susije , bet is tikruju manau, kad viskas desis i viena maisa kazkada vel. o JAv demokratai tai net ir savo galiojanciu… Skaityti daugiau »

mauzeris

Amerika sunkiai, bet laizosi zaisdas, deje, taciau lietuva savo zaisdu dar ilgai neiissilaizys. Juk akivaizdu, kad praeje seimo rinkimai, nemaza dalimi, buvo suklastoti. Tad pas mus susirinko prie vrk keletas zmoniu ir pasibaige viskas.
Aisku JAV siandien irgi nelengvi laikai – Trumpas uzblokuotas, antifininkai verziasi i kapitoliju, bet susirenka ir daug patriotu prezidento palaikyti. Ir jis iseis is tu fasbook, twiter platformu ir sukurs naujas, o lietuva ir liks tik dar didesneje ziniasklaidos cenzuroje. TOdel burkites zmones kol dar musu neuzsmauge, nes veliau gali buti per velu.

Vardas

Dekoju Vytautui Sinicai uz perspejima, kad reikia pasisaugoti Vladimiro Lenino bei Josifo Stalino (abu Sovietu Sajunga), Mao Zedong bei Xi Jinping (Kinijos Liaudies Respublika), Joe Biden bei Kamala Harris (JAV), Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos LiberalBolseviku kolaborantu Lietuvoje. Progresyviu zydu bei progresyviu zydu bankininku, progresyviu rusu, progresyviu kinu, progresyviu europieciu sprogstamas misinys labai pavojingas net lyginant su Adolfu Hitleriu ir Nacizmu. LiberalBolsevikai planuoja panaikinti JAV valstybe pagal Sovietu Sajungos pvz: USA July 4, 1776 – January 19, 2021. Rest in peace USA. USSA January 20, 2021 – Latest Realiai 2020 m. JAV Prezidento rinkimu ir Senatoriu rinkimu Dzordzijoje valstijoje (JAV) nebuvo. Tiesiog JAV Demokratu partija suklastojo rinkimu rezultatus savo naudai, kad uzgrobtu JAV Baltuosius Rumus, JAV Senata tai yra paverstu JAV… Skaityti daugiau »

>vardui

pasiteirausiu patarimo, kaip iš išmanesnio kompiuterio vartotojo.
Kuo galėčiau lygiaverčiai pakeisti mozila lapę? Ducduc’u? O kaip tada su g-mail, kuris berods gūglio nuosavybė?…

Vardas -> 2021-01-14 13:57

Google Search tai yra google.lt pakeiciau i DuckDuckGo tai yra i duckduckgo.com
Mozilla Firefox ESR pakeiciau i Brave is brave.com
Google Gmail ir Microsoft Outlook.com planuose keisti i Proton Technologies AG (Sveicarija) ProtonMail is protonmail.com / protonmail.ch
Lygtai atsakiau i visus jusu ~3-4 klausimus.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top