Vytautas Sinica. Ką reiškia nacionalistai Vilniaus taryboje?

kaunieciams.lt

Keista ir negražu rašyti apie save, bet įvyko politinis lūžis, o žiniasklaida apie tai beveik tyli. Nacionalinis susivienijimas (NS) pateko į Vilniaus miesto tarybą. Tai pirmas kartas, kai sostinės taryboje atsiduria atvirai nacionalistinė partija. Precedento tam nėra.

Visokie Pakso ir panašūs judėjimai nors ir manipuliavo tautine retorika, buvo visada pagrįstai vadinami tiesiog populistiniais. Lietuva iki šiol yra, ko gero, paskutinė Europos Sąjungos valstybė, kurios parlamente nėra aiškiai nacionalistinės partijos, kovojančios už nacionalinės valstybės ir pačios tautos puoselėjamų normų išlikimą. Patekimas į ne kurios provincijos savivaldybės (su visa pagarba joms), o į sostinės tarybą yra aiškiausias žingsnis to link.

Žiniasklaida to pokyčio nelabai suprato arba kaip tik suprato per gerai ir nenori apie tai kalbėti. LRT „Panorama“ sugebėjo apie Vilniaus rinkimus apskritai ir konkrečiai apie Nacionalinio susivienijimo pergalę patenkant į tarybą Vilniuje nepasakyti nė žodžio, nors visą rinkimų laikotarpį akivaizdžiai ir pagrįstai nuolatos kalbėjo apie Vilniaus rinkimų kampaniją. Dabar gi apsiribota pasakant, kad NS surinktas 1,1 procento balsų visoje Lietuvoje.

Tai tiesa, tačiau Velnias detalėse ir jos keičia viską – Nacionalinis susivienijimas dalyvavo vos keturiose savivaldybėse iš šešiasdešimties. Ir vos keturiose surinko tiek, kad tik „praskiedus“ tuos balsus tarp visos Lietuvos rinkėjų, jie sudarė procentą. LRT nuomonių skiltyje paskelbtos įvairių žurnalistų apžvalgos skaičiuoja skurdžius šeimų sąjūdžio, Krikščionių sąjungos ar Gražulio partijos mandatus, bet vieningai nutyli Nacionalinį susivienijimą.

Kodėl sakau skurdžius? Minimos partijos ar judėjimai gavo po keletą mandatų, tačiau surinko juos mažose savivaldybėse ir beveik išimtinai politinių legionierių pagalbą. Štai Gražulio partija gavo mandatų Klaipėdos rajone ir Telšiuose, kur jų pasirodymas buvo geriausias. Tačiau rezultatai šiame mieste sukurti „legionieriaus“ – ilgamečio nepartinio ir tik prieš rinkimus dėl apsunkinto komitetų kūrimo prie Gražulio partijos sąrašo prisijungusio nepartinio Algirdo Bacevičiaus.

Tas pats su Krikščionių sąjungos mandatais – beveik visi jie laimėti ilgamečio Lazdijų mero Artūro Margelio vedamo sąrašo Lazdijuose. Sunku pasakyti, kokiu krikščioniškų vertybių gynimu ir apskritai dėmesiu šiems klausimams garsėjo A. Margelis, kol jo neišmetė TS-LKD ir jam neprireikė tiesiog rasti kitą platformą. Dalyvaudamos daug daugiau savivaldybių šios partijos surinko daug mažiau piliečių palaikymo.

Pagaliau Šeimų sąjungos pats dalyvavimas rinkimuose buvo „legionierių“ mentaliteto įkūnijimas: skirtingose savivaldybėse dalyvauta su įvairiausiais skirtingais sąrašais. Kur su kuo patogiau ir kieno didesni šansai. Taip pasinaudojus kur LŽVS, kur Regionų partija, laimėta mandatų, tačiau jie niekur nerodo nerodo paties Šeimų sąjūdžio jėgos ir perspektyvos. Priešingai, rodo, etiką naudotis kitų partijų įdirbiu ir nepaprastai lanksčiai žiūrėti į pažiūras.

Šie rinkimai neblogai atsako, ko iš tiesų yra verta neparlamentinių partijų nuolatos linksniuojama partijų vienijimosi idėja. Mitas skamba taip: susivienijusios neparlamentinės partijos praeitų į parlamentą. Ne, nepraeitų. Jėgos ir nuolatinio pasiaukojamo darbo tarp rinkimų ir jų metu nedemonstruojančių partijų jungimasis jokio populiarumo ar tikėjimo jomis nesukuria.

Tą geriausiai įrodo dabartinės Gražulio vadovaujamos partijos istorija. Dar 2017 metais susijungė Tautininkų ir respublikonų partijos. Mėginta nauju lyderiu kelti A. Juozaitį, bet šis 2019 metais po pralaimėjimo Prezidento rinkimuose pradėjo kelionę net per keturias partijas ir tautininkus išdavė.

Vienybė sėkmės neatnešė. 2020 metais apie susijungimą paskelbė tautininkai ir Naglio Puteikio užvaldyta Centro partija. Bendras dabar jau trijų partijų sąrašas dalyvavo 2020 metų Seimo rinkimuose ir surinko 2,2 procento. Puteikiui netekus Seimo nario mandato ir su juo gaunamo viešumo, nutarta jungtis vėl – šįkart su Petru Gražuliu, taip sukuriant naują „Tautos ir teisingumo“ partiją.

Panašu, kad net ir keturių lygių „tautinių jėgų“ vienybė nieko neduoda – nors Gražulio partija dalyvavo rinkimuose net keliolikoje savivaldybių, per visą Lietuvą surinkta 0,92 proc balsų. O suvienytos keturios partijos. Žvelgiant į ankstesnius rinkimus, dinamika tik mažėjanti. Kaune šeimų maršas teigė suvienijęs bendram sąrašui keturias politines jėgas. Bendras sąrašas surinko 2,29 proc. (teisybės dėlei, kandidato į merus neiškėlę NS atstovai čia surinko mažiau).

Vilniuje, nuo kurio pradėjome šį aptarimą, „tautinėms jėgoms“ save priskirianti Gražulio partija, „Jaunoji Lietuva“ ir Krikščionių sąjunga užėmė atitinkamai tris paskutines vietas tarp 15 partijų. Visos kartu jos surinko 2,31 procento.

Palyginimui Nacionalinis susivienijimas surinko 4,66 ir aplenkė visą eilę parlamentinių partijų: Liberalų Sąjūdį, „Vardan Lietuvos“, Darbo partiją ir LVŽS. Nesunku suprasti, kad tris paskutines vietas užėmusių ir jokių galimybių Vilniuje neturėjusių partijų dalyvavimas tik suskaldė balsus ir galimai sutrukdė dar labiau konsoliduoti konservatyvius Vilniaus rinkėjus.

Prieš rinkimus siūlyta to nedaryti. Visgi vienybės retorika ir lieka tik retorika. Nepaisant akivaizdžių rezultatų, Gražulio partijos atstovai po rinkimų toliau kalba apie vienijimosi būtinybę ir būtinai siekia į tai įtraukti NS. Būtų sveikintina, kad susivienytų ir jėgą parodytų nors ir visos „tautinės vienybės“ reikalaujančios partijos. Nacionalinis susivienijimas šiame žaidime niekada nedalyvaus.

Ir štai kodėl. Nacionalinis susivienijimas vienija ne partijas, o bendrų pažiūrų ir Lietuvos valstybės išlikimo siekiančius piliečius. Partijų vienijimas kaip veiklos kelias bandytas dešimtmečiais ir nedavė jokios naudos niekam, išskyrus meistriškai juo sužaidusius konservatorius.

Vienintelis bent kiek realus kelias Lietuvos politinėje sistemoje atsirasti iš tiesų konservatyviai politinei partijai yra nuoseklus valingas darbas, statant savąją partiją ir skleidžiant visuomenėje savo idėjas ir pasitikėjimą, renkant vis didesnę palaikančių gyventojų finansinę paramą ir iš tiesų profesionaliai ją panaudojant.

Jokie jungimaisi, partiniai legionieriai, vietų sąrašuose dalybos, bandymai pataikauti didesniems politiniams žaidėjams „paslauga už paslaugą“ principu ir panašios šiandien įprastos, bet pokyčių atnešti negalinčios praktikos niekada neleis iškilti reikšmingai ir traukos centru tampančiai iš tiesų konservatyviai jėgai. Tokia jėga galima tapti tik nuosekliu užtikrintu darbu per ir tarp rinkimų.

Nacionalinis susivienijimas dalyvavo tik keturių savivaldybių rinkimuose, nes laikėsi principo nemedžioti legionierių, „nepritempinėti“ sąrašų fiktyviais nariais, kelti savo žmones ten, kur jau egzistuoja tam pasiruošusios komandos.

Bent penkiuose rajonuose iki dalyvavimo pritrūko poros žmonių pasiryžimo. Reikia pripažinti, kad iš keturių rajonų mandatai laimėti tik Vilniuje: Kaune neiškeltas kandidatas į merus padarė NS kandidatūrą taryboje tiesiog nematoma viešumoje, Ignalinoje pritrūko dešimties balsų iki mandato, o Trakuose patekimui į tarybą reikiamo palaikymo sulaukė kandidatas į merus, bet ne nepilno procento pritrūkęs sąrašas – rinkėjai nesutapatino lyderio su jo komanda.

Tai neišnaudotos galimybės, tačiau negalima pamesti kompaso: Vilniuje mandatai laimėti surenkant virš 10 000 balsų – laimėti mandatus ir Trakuose, ir Ignalinoje būtų užtekę viso dešimt kartų mažiau balsų. Ne veltui kalbame apie sostinę.

Jeigu įmanoma pasakyti, kad šie savivaldos rinkimai siunčia bent kokią žinią apie Lietuvos partinės sistemos pokyčius, tai tik tokią, jog galimai baigiasi oportunistinių, ideologijos neturinčių partijų periodas. Nesunku pastebėti, kad rinkimai tapo fiasko Skvernelio ir Darbo partijoms.

Kiek sunkiau pastebima, kad link nebūties juda ir liberalų sąjūdis bei keturios partijos, bandančios išlikti po Gražulio žinomumu. Liberalų sąjūdžio lokalios pergalės neliberaliose, tačiau efektyviai liberalų atstovų valdomose ir administraciniu resursu kontroliuojamose kaimiškose savivaldybėse geriausiai rodo, kad partija praranda nacionalinį vaidmenį ir idėjinį rinkėją.

Liberalų sąjūdis ištirpo tarp leftistine patyliukais pavirtusios TS-LKD ir neslepiamai leftistinės Laisvės partijos. Tikėtina, kad galiausiai išliks tik pasaulėžiūras atstovaujančios ar taip save pateikti sugebančios partijos: TS-LKD, LSDP, Laisvės partija, galbūt valstiečiai kaip konservatyviprovincijos partija (jei sugebės aiškiai atsiriboti nuo bet kokių veikėjų, kuriems „Kieno Krymas“ – provokacinis klausimas).

Visame Vakarų pasaulyje svarbiausiu ideologiniu klausimu tampa nebe darbo-kapitalo, o globalizmo-nacionalizmo priešprieša. Tai ir kultūrinis, ir ekonominis klausimas. Jeigu jis stebuklingai neapeis Lietuvos, Lietuvos partinėje sistemoje neišvengiamai turės atsirasti iš tiesų konservatyvi ir nacionalistinė partija.

Dabar jau matosi, kad tokia gali būti tik Nacionalinis susivienijimas. Vienintelis vietoje vienijimosi retorikos besirenkantis lėtą ir sunkų savo pažiūrų ir vardo sklaidos darbą. Vilniuje vaisiai raškomi 2023-iaisiais. Visa Lietuva galės apsispręsti kitąmet.

4.4 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
57 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
GOJUS

Tai už ką NS Kauno skyrių išmetėte iš partijos? Daug prarado ir NS, ir išmestieji.

Nors ir jaučiu Sinicos puikybės gaidelę šiame straipsnyje, kad ir kaip nenorėčiau, bet turiu sutikti su tuo, kas parašyta. Nusivažiavo, nusikarikatūrino patriotai su tokiais vedliais kaip Gražulis, Puteikis, Orlauskas, Grinevičius ir pan. Vienas Rusteika dar tempia, solidumo duoda. Išimi Rusteiką iš tų judėjimų, lieka margas cirkas.
NS Kaune gavo nuo patriotų koalicijos. Sakyčiau rezultatas dar 1:1. Bet NS atrodo perspektyviau.

stasys

argi svarbus klausimas kiek gavo Kaune ? str. skirtas atsakymui kodėl vienijamas populizmas neatneša norimo teigiamo rezultato .Ans neturi realaus kūno , tik tuos kelis žinomus asmenis .

GOJUS

Pakankamai svarbus.

T0mas J.

Domiuosi LT partijų gyvenimu nuo.. 1989 metų. Bet kad NS yra „atvirai nacionalistinė partija” išgirdau tik šiandien. Ką būsiu praleidęs? Gal keiskit pavadinimą į NP?

stasys

Tamstos ambicijos galiausiai turės pripažinti jog , vienijimasis atidirbto politinio turinio negali duoti jokio teigiamo rezultato . Suprantu kad Jums nemalonu tai girdėti , bet skiesti (vienyti) ‘šūdą’ švariu vandeniu tikintis gero rezultato .. tikrai kvaila. Mirusios politinės dūšios turi būti laiku palaidojamos su ta pagarbą kokį indėlį jos įnešė į Lietuvos politinį gyvenimą . Kas trukdo Lietuvai turėti tikrai švaria ir sveika politine aplinka ? nebuvimas mechanizmo apvalančio ta aplinka nuo subproduktu kurie visuomenėje jau nepopuliarus ir jei negali ka nors duoti . Pozicija NS yra teisinga iškeliant prioritetu ne žinomus asmenys o vertybes ir nauja partija , kuri nieko bendro neturi su tomis mirusiomis dūšiomis kurios vis dar bando apvienyti politinį turinį su nulių . Gal klausimas „kieno… Skaityti daugiau »

dėl trolio-agento “štazio”

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

Pastabus

…vienykites ir stokit i STAZI gretas.DUSINSIM KACAAAAPUS IR JU PAKALIKUS.smiertj kacapnie……..

T0mas J.

Nesupratau kodėl kreipiesi į mane, kalbėdamas apie „vienjimosi” ir „apvienijimo” temą?

Nedavalgyta konsierva

Pas Sinicą vėl išlindo kreiva šypsenėlė. Eisi toli kaip Šimašius. Lietuvoje negali iškilti partija, negavusi CŽV palaiminimo. Taškas.

Dzeikas

Partiju intrigos Vilniaus taryboje CIA domina tiek pat , kiek planetu kiekis Centaura Proxima zvaigzdeje.
Greiciau FSB. Su isterikuojanciais naciais, atsip., nacionalistais, rusu spectarnybos visada kontaktuodavo, jei ne tiesiogiai, tai per tarpininkus.

Prožektorius

Argi sunku CŽV ar FSB tokiai kaip Lietuvai skirti vieną atsidavusį agentą, kuris koordinuotų veiklą. Manau, kad bet kokia nusususi salelė vandenyne ir ta turi savo kuratorių.

Dzeikas

Ka reiskia nacionalistai Vilniaus taryboje?
Isterikos banga del „vis dar pasitaikanciu” nelietuvisku raidziu turgaus skelbimuose.

PEDOFILAI SIAUTĖJA

Buvęs Seimo narys, Raseinių meras, buvęs Raseinių savivaldybės administracijos direktorius, buvęs Rolando Pakso bendražygis, dabartinis žymaus krepšininko Jono Valančiūno uošvis Remigijus Ačas siekė sekso su nepilnamečiu. Buvęs politikas teisėsaugai apie tai buvo prisipažinęs pats, kad už pinigus nepilnamečiui siūlėsi pamasturbuoti jo lytinį organą.

Taip pat žinoma, kad nepilnamečiui buvo sumokėta ir trys tūkstančiai eurų, kad jis tylėtų, tačiau teisėsaugos institucijos nesutiko baudžiamojo proceso nutraukti. Nepilnametis paauglys buvo priverstas pasirašyti pasižadėjimą, jog tylės ir niekam, išskyrus teisėsaugos institucijas, apie įvykį nepasakos.

Paul Casimir

Pedofilų, žinoma, yra – vien žali akinukai ką reiškia. Tačiau niekada nepatikėsiu, kad koks nors ačas SMS’ais šitaip taškėsi. Ačas, žinoma, yra nulis, tačiau tuo įrankiu ir Bukovskį per HD turinį bandė sunaikinti.

Paskutinį kartą redagavo 2 mėnesių prieš Paul Casimir
Al.

Jau pats savęs vadinimas nacionalistine partija NS palieka paraštėje. Lietuvoje todėl, kad net lietuviai labai menkai nacionalistiški, o slavams ir žydams tai tik atgrasymas. Vakarai nacionalizmą naudoja nebent pagal poreikį, kaip Ukrainoj. Visur kitur tai ,,pavojus demokratijai”. Net konservatyvumas laikomas pavojum demokratijai.

Pastabus

…tu tiek isibaugines,kad zodis ‘nacionalistas’ kelia isterika,kaip ir Dzeikiokui,kuriam tai skamba kaip ‘nacis’..Jau greit imsit savo seselio baugintis…….beeeeee,meeees politkorektiski,padavaitie judumus,imlumus,gatviu humanizaaaavimus ir da velniai zino kokia leftistine bjaurasti.Suesim ir da zakusiui svirpliu paprasysim…Dzeikiokui kalbos reiksme tauteles islikimui apskritai nedaxodiet….,oi oi,kas darosi….Gavot i miesto taryba pora normaliu zmoniu ir bliaunat….,baranai ir fsio tut dielov….Papjaus jus skerdykloj,nesvarbu kieno,lenku,kacapu,fricu…..Taip jums ir reik….

Al.

Man isterikos nekelia (skirtingai nuo kai kurių čia besisklaidančių – vardais neminėsim), bet informaciniame kare žodžiai yra ginklas. Jie geri tada kai veiksmingi. Ir tas pats žodis akademikui reiškia ne tą patį, ką miniai.

Kieno Krymas?

Puikiausiai i ta klausima atsake gerbiamas Matijosaitis – Kauno meras. Kai jo eilini karta tie gestapo paklause kieno Krymas, jis atsake: tikrai ne mano. Tai tie gestapo po siai dienai negali atsigauti po tokio atsakymo, nes kaip ir negali prisikabinti, bet ir negavo norimo kvailo atsakymo. Putoja net Jakilaitis per TV, nes visi nepatenkinti atsakymu.

DD plius DD

Kazachų pasieniečiai bėgančių nuo karo ruskių irgi paklausia- „kieno Krymas”
Matijošaitis…
Tipo gudrus ir nepėsčias… Oi tik nejuokinkit.
Gal ir gudrus, nebent kaip ta gudri višta, kuri galiausiai subinę išsidilgina.
Bet kaip vilnietis, kuriam Benkunskas geriau už Zuoką, kauniečiams, kuriems Matijošaitis geriau už Šustauską, pasakysiu- iš bado ir pelytė yra valgis.
PS.
Ogi senis Landsbergis- irgi kaunietis nuo pačios Kulautuvos berods..:))

Al.

O kuo būtent Benkunskas geriau už Zuoką ? Kad konservatorių koalicija be tarybos gaus dar ir merą ?

Paul Casimir

Po miesto tarybos rinkimų akivaizdu, kad Zuokas geriau jau vien todėl, kad Benkunsko partija (su chunveibinais) laimėjo 19+9 mandatus. Deja, laimės Benkunskas. Ar tuo pasinaudos ir susitars su PIŠu dėl miestui būtinų dalykų? Ne, tiesiog toliau darys kvailystes. Ir vogs organizuočiau nei buvęs kvailelis.

Tai

Kvailas klausimas
Krymas yra – žydų.
Krymo Kalifornija – 1919 m.

Pastabus

…leisiu sau izuliai pareikst,kad visi jus uznesat i pasimetusiu aveliu kaimene,beginejancia aptvare is vieno kampo i kita ir beprasmiskai bliaunancia ….beeeee,mes geeeri,vel piemuo ne tooooks,beee beeee,nenorim sito,duokit kitaaaaa……..TAI KO JUS NORIT,blet,AR GALIT ATSAKYT ,baranai…….Arba,taip ir bliaukit,…..beeeeee,mes nezinom,ko noooorim…….

nevisai

na kad jums Tomasevskis raudona linija tai jau nuvylet, juk jie dievoti zmones uz aukstas moralines vertybes, seima.

DD plius DD

Kadaise sakiau ir dabar pakartosiu. NS, vos tik pasieks konkrečias valdiškas galias (kad ir iš pažiūros mažas, kaip Vilniaus taryboje), didžiausia problema bus neišvengiamas susirūpėlių antplūdis.

DD plius DD

Patikslinsiu- reiks grūdus nuo pelų atskirti.

Pastabus

…tai pelus nuo grudu ar grudus nuo pelu…………..Sakyc,lt filosofinis vaprosas,jei supranti,apie ka as….

Tai

Tas tavo „voprosas” pelenais iš š… byra. Xa xa xa!
Žinoma, tu nieko nesupranti, nes esi – debilas.

Pastabus

..zavu…,ale kad tau is siknos kujis su pjautuvu lenda…kaip tau ir neskauda….

Šiaip

Liko komentatorių čia neaptarta viena „smulkmenėlė”, lietuvaičių požiūris į partijas ir partinius…
Partinių žmonių dalis tarp rinkėjų kovo mėn. yra 4,07 proc. Anekdotiška tai, jog „Vilmorus” apklausa parodė gruodį partijomis pasitikinčių Lietuvoje buvus 3,7 proc. Kone 1 iš dešimties partijos narių jomis nepasitikėjo!
Tiesa, vasarį padėtis pagerėjo,- jau partijomis „tiki” 7,4 proc. Pažanga! Partiniai savo nauda įtikino bent po 1 giminaitį, ir tai ne visi…
Pabaigai pora antraščių, kaip vyšnaičių torto grožiui:
„Šimonytė oficialiai įstojo į konservatorių partiją; Donatas Rinkevičius, LRT.lt 2022.12.06 21:39”
„Liberalų kandidatė į sostinės merus E. Radvilė nutarė jungtis į partijos gretas; ELTA 2023-03-05 21:17:00”
Ko galėtum norėti iš „eilinių partijose”, jei Kudirkos ir Nepriklausomybės aikštėse dominuoja (ne)partinės?!

habilitâs

 
Šaunuolis tas V. Orbanas, galėtų tuos pusę milijono pasikviesti iš Rusijos, išgelbėtų brolius rusus nuo kovos su Ukrainos „fašistais“. 
Tiesa, o iš Fidesz partijos sveikinimų NS dar negavo, dėl titaniškos pergalės savivaldos rinkimuose?! Juk 3 vietos miesto taryboje, iš pusantro tūkstančio per visą teritoriją, ne koks šuns papas, o „aiškiai nacionalistinės partijos, kovojančios už nacionalinės valstybės… išlikimą“ (V. Sinica), gigantiška pergalė

Pastabus

…tu,minties gigante,geriau eik nusilenkti riuzzkiu tankui.Neuzmirsk gvazdiku.Pasikviesk i kompanija valierka ivanova.Gi bendraminciai.Manau,ir bendrazygiai.O SARKAZMAS TAVO TIESIOG SVAIGINANTIS APIE NS.TAU,ZINIA,LABIAU PRIE DUSIOS TSKP.

habilitâs

Prie to paties

„Fidesz“ – Veñgrijos piliẽčių sjunga („Fidesz“ – Magyar Polgári Szövetség), Vengrijos politinė partija.
35 000 narių (2015). Pirmininkas V. Orbánas (1993–2000 ir nuo 2003; 1998–2002 ir nuo 2010 – Vengrijos ministras pirmininkas).

Ideologija
Konservatoriai, dešinieji populistai. Partija skelbiasi ginanti krikščioniškąsias vertybes, pasisako prieš imigraciją, abortus, Europos Sąjungos taikomas sankcijas Rusijai.

Pastabus

…’desinieji populistai’……..stai ir viskas,ka tas VILNIUS MASKVA vagone ‘hab hab’ pilietis tegali pranesti…….Ar ta savoka anas ismokes is lansbletkistu,ar komunistu,biesai tezino….,tesizino ir ansai…….

Al.

,,populistai” išvertus į mūsų kalbą būtų ,,liaudininkai” arba ,,žmonių partija”. Bet ,,liberaliesiems demokratams” (skaityk sodominiams bolševikams) tai reiškia ,,liaudies priešą”, kurio vieta prie Laptevų jūros. Bet kodėl mes turėtume naudoti bolševikinių utėlių žodyną ?

Pastabus

..taip.

habilitâs

 Asmeniiškai jums! 

 Visuotinė lietuvių enciklopedija: 

Fidesz“ – Veñgrijos piliẽčių sąjunga (Fidesz“ – Magyar Polgári Szövetség), Vengrijos politinė partija. 

Ideologija 
Konservatoriai, dešinieji populistai. Partija skelbiasi ginanti krikščioniškąsias vertybes, pasisako prieš imigraciją, abortus, Europos Sąjungos taikomas sankcijas Rusijai. 

https://www.vle.lt/straipsnis/fidesz-vengrijos-pilieciu-sajunga/#gallery1-1 

….. 
…..  
Enciklopedijos straipsnius rašė 2957 autoriai, recenzavo 1190 recenzentų. Mokslinę redakcinę tarybą sudaro visų mokslo sričių mokslininkai.„Visuotinė lietuvių enciklopedija“ sukurta pagal vokiškos „Brockhaus“ enciklopedijos formatą. 

(www.vz.lt/archive/article/2014/7/8/baigta-visuotine-lietuviu-enciklopedija#ixzz7vfYszMev)
 
…. 
Taigi, rašykite atvirą laišką Rabinui ir viešai pasipiktinkite, kodėl rašantiems ir redaguojantiems enciklopedijas leidžia „naudoti bolševikinių utėlių žodyną ?“. Juk labai protingas esate, ar ne?! 

Al.

Nesakiau, kad esu labai protingas. Bet pakankamai, kad nerašyčiau atvirų laiškų marksistinei mafijai. Ir, nepriklausomai kiek informacinio lauko jie užgrobė, mes kol kas juk dar galim daiktus vadinti savais vardais, ar ne ?

Pastabus

..karsti aplodismentai…

Tai

tai nenudek subinės, beplodamas pedofile!

Pastabus

…nudet reik tave su bartoskeevicium,vos tik uzeisit i Azuoliuka…

Taigi kaipgis

Vis dėlto geriau populistai negu pupulistai.

Pastabus

…geras dzoukas.Siuolaikisku aktualiju,taip sakant.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Sinica, Lietuva nebeturi sostinės. Vilnius – ne sostinė, o lavoninė, kai nėra visuotinio vilniečių maišto, daug metų esant vykdomam Tautos žudymui Lietuvos naikinimui. Vilniečiai – kaip zombiai.
_________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 kovo 12

Griūva jankių “kortų namelis”

Pagoglinkit – “Банкротство Silicon Valley Bank может вызвать проблемы у других банков в США – NYT”. 
Банкротство американского банка Silicon Valley Bank (SVB) вызвало опасения, что другие американские банки также могут столкнуться с проблемами, пишет газета New York Times.
Газета отмечает, что проблемы, с которыми столкнулся банк SVB могут „распространиться по некоторым частям банковского сектора”, в связи с чем глава американского минфина Джанет Йеллен публично заверила инвесторов в устойчивости банковской системы США.
При этом вкладчики, как подчеркивает издание, „сбросили” акции аналогичных SVB банков, таких как First Republic, Signature Bank и Western Alliance. Многие из этих финансово-кредитных организаций обслуживают начинающих клиентов и имеют схожие с SVB инвестиционные портфели.
https://www.finam.ru/publications/item/bankrotstvo-silicon-valley-bank-mozhet-vyzvat-problemy-u-drugikh-bankov-v-ssha—nyt-20230311-2039/

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

ruskių karabl idi na chui

Mūšis

Sinica su draugais įžengia į areną kovai.Tai amžina nacionalistų kova prieš internacionalistus.Imkime pavyzdį ,kaip kariauti,ginti savo tapatybę iš pačios nacionališkiausios šalies pasaulyje,kuri tuo pačiu metu ir pati internacionališkiausia.

Pastabus

gaus biski pinigu, gaus kanceliarinėm – benzinui, gus kompą, interną va ką reiškia

Tau jau rašė

Kad ir kuo be apsimestum!!!
….
sinestèzija (gr. synaisthēsis – vienalaikis pojūtis), nevalingas dviejų ar daugiau pojūčių atsiradimas, dirginant tik vieno iš tų pojūčių jutimo organą. Labiausiai paplitusi sinestezija yra vadinamoji spalvinė klausa: garsas sukelia ne tik klausos, bet ir spalvos pojūtį. Daugeliui žmonių būdinga regos sinestezija: pavyzdžiui, geltona ir oranžinė spalva sukelia šilumos pojūtį, mėlyna ir žalia – šalčio. Mokslininkai teigia, kad kai kurie sinestezijos atvejai yra susiję su narkotinių medžiagų poveikiu ir patologija (pvz., garsų matymas).

Pastabus

…cia nuostabusis.Nepainiot su pastabus.Uz jo durnystes neatsakau.

Šlykštu ir tiek

Pagoglinkit – “O. Šurajevas: “Zuokai, čiulpk b*bį” (N16 video)”.https://bukimevieningi.lt/o-surajevas-zuokai-ciulpk-bybi-n16-video/
Šis vaizdo įrašas yra įrodymas, kad Lietuvoje neegzistuoja teisė, o įstatymai yra lygūs ne visiems. Landsbergių šaikos atstovai nebaudžiami gali viešai, šaipytis, provokuoti, keiktis, naudodami rusiškus keiksmažodžius. Policija į juos nekreipia dėmesio, nes galimai VRM ministrės Agnės Bilotaitės nurodymu jiems yra liepta užsimerkit ir viso to nematyti.
Šį kartą Ingridos Šimonytės numylėtinis Olegas Šurajevas viešai socialiniuose tinkluose platina vaizdo įrašą, kuriame kandidatui į Vilniaus merus Artūrui Zuokui jis siūlo čiulpti bybį ir netgi grasina, kad jam to nepavyks išvengti. Savo seksualines fantazijas viešai demonstruojantis (ir galimai iškrypėliškų polinkių turintis) klounas – provokatorius jaučiasi nebaudžiamas ir giriasi, kad Zuokas jam nieko nepadarys.

s.m.

Ponui Zuokui verta susimąstyti dėl šurajevo patraukimo atsakomybėn.
Tokia „saviraiška” jau yra už įstatymų ginamos saviraiškos laisvės ribų ir toks valkatiškas pasiūlymas jokiais būdais nėra tik nuomonės išreiškimas.
Nors neprasidėjimas su idiotu taip pat galėtų būti alternatyviai gerbtina pozicija.

nuomonė

Belgijoje yra tokia partija NVA- Nieuwe Vlaamse Alliantie (naujasis flamandų aljansas),kuri yra valdančioji Flandrijos regione. Didėlė dalis Belgijos prancūzakalbės žiniasklaidos šią partiją neretaivadina nacionalistine, netgi rasistine,nors šios partijos nariai yra ne tik flamandai,bet ir kurdų, arabų ir kitų tautybių kilmės. Šios partijos pagrindiniai tikslai yra ginti olandų kalbą (tai gimtoji flamandų kaba),ginti flamandų kultūrą, tautinę savimonę, riboti imigraciją.
Yra kita partija- Vlaams Belang ( Flamandų interesas), kurią būtų galima pavadinti nacionalistine,

dar

Mano nuomone, Vilniaus taryboje yra viena partija, galimai atitinkanti „nacionalistinės partijos” požymius- tai „Lietuvos lenkų rinkiminė akcija”.

prisišposino

Išsirinkę gudrų kvailį ir juokdarį Gražulį savo vedliu, tie visi kiti irgi tautinės pakraipos veikėjai tiesiog padėjo riebų tašką savo egzistavimui. Net keista kaip jie iki to nusirito, nes iš pažiūros net labai nekvailų žmonių ten tikrai netrūksta.

Veleris

СВЕТ В КОНЦЕ ЛАБИРИНТА: ПОЖАР НЕ ГАСНЕТ – Веллер 14 03 2023
00:00 Opozicija nepripažįsta: reformatoriai pagimdė Putiną ir karą
04:35 Klajoklis agentas Čubaisas
05:23 Dviejų Maskvos kėdžių aidas
07:09 Senas propagandistas Pozneris
15:10 Kam perkelti Rusijos sostinę
19:35 Gruzija, moterys ir kaukazietiškas mentalitetas
26:50 Veleris NATO
27:45 Siena uždaryta
33:08 Kultūra ir karas
35:30 Karas ir pasaulinis procesas
50:07 Dirbtinis intelektas ir kultūros esmė

https://www.youtube.com/watch?v=eKpC_0HiY14&ab_channel=%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D1%80

habilitâs

Pagarba įdėjusiam nuorodą.
Šiais euforijų laikais, kai A. Puškino poezijos knygos tampa makulatūros objektu, klausytis rusiškai kalbančių tampa, mažu mažiausiai, senamadiška. Tiesa, M. Veleris žydas, bet… tiems, kas dar geba skirti grūdus nuo pelų, verta paklausyti.

57
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top