Vytautas Sinica. Kaip Nacionalinis susivienijimas daro neįmanoma

Trumpai papasakosiu. Šiandien buvome faktiškai pirmąkart įtraukti į partijų reitingus. Anokia čia pergalė, sakysite, bet mūsų ten niekada netraukė. Rudenį Vilmorus vadovas viešai sakė, kad į grafą „Kita partija“ žmonės sistemingai rašo Nacionalinį susivienijimą ir jeigu gautų rinktis tokį variantą, tai būtų nemažai, bet negauna, nes neturime atstovų Seime. Visa tai logiška. Sugalvoti įrašyti savo variantą ne tas pats, kas pasirinkti iš duoto sąrašo.

Kai nesi reitinguose, partijos augimą belieka matuoti finansine parama. Tai vienintelė, išskyrus balsavimą, apčiuopiama, išmatuojama ir bent kažko iš žmogaus pareikalaujanti parama. Mūsų surenkama GPM parama per 4 metus nuo anų Seimo rinkimų išaugo 11 kartų. Rėmėjų skaičius išaugo 8 kartus. Jokia kita partija jokiu pjūviu surenkama GPM parama taip neaugo. Šitas rodiklis negali būti iš dangaus, pinigai iš dangaus nekrenta. Daugėja palaikančių, kas jaučiasi ir pačios partijos gyvenime, kur formalius, tik palaikančius narius vis keičia realūs – įsitraukiantys į veiklą.

Ir čia kyla dilema, nes ta naujoji apklausa, kur mus įtraukė, mums rodo tik 2 procentus. Tiek juk jau gavome 2020 metais. Aišku, galima ja tikėti ir galvoti, kad popieriai prasti, o visas tas aukų, žinomumo ir žmonių augimas nieko nereiškia. Bet stebuklų nebūna ir protingiausia čia yra palyginti du dalykus. 2020 metais mes Seimo rinkimuose surinkome tuos du procentus ir tada apklausos mums rodė 0.2 ir 0.4 procento. Nulį kablelis du. Šiemet, kai po ilgos pertraukos teikėsi mus įtraukti į apklausą, ji rodo 2 procentus.

Šiuo atveju svarbus ne pats skaičius. Svarbus yra pats įtraukimo faktas.

Dievaži, nesakau, kad reikia dauginti iš dešimt, bet proporciją ir sveiką skepsį reikėtų išlaikyti. Šiuo atveju svarbus ne pats skaičius (net oficialiai paklaida yra 3 procentai ir konkretus skaičius mums nieko negali pasakyti). Svarbus yra pats įtraukimo faktas, nors atstovų Seime šią kadenciją kaip nebuvo, taip ir nėra. Tai politinis sprendimas, kad neįtraukti darosi nenatūralu, nepadoru ir neįtikinama.

Pavasarį lauksime daugiau apklausų. Jei jau traukia.

Kodėl vadinu visa tai neįmanoma? Nes 2008–2012 metų Seimo kadenciją priimtos pataisos turėjo visiškai uždaryti partinę sistemą, kad joje būtų tik esamos partijos, o naujos nebepatektų. Verslo parama uždrausta, privačių asmenų – labai apribota. Iš esmės jokia partija negalėjo gauti lėšų ir konkuruoti su jau esamom, kurioms įvestas dosnus finansavimas iš biudžeto.

Teorinė galimybė rinkti daug GPM paramos iš realiai tave palaikančių žmonių dar negarsiai partijai atrodė neįgyvendinama ir teorinė. Bet va viena partija prieš visą reformos logika ima ir ja naudojasi. Renka biudžetą, profesionaliai reklamuojasi, važiuoja per Lietuvą, buria šimtus entuziastų. Ir tiek naglai lenda į uždarą partinę sistemą, kad net į reitingus pradeda traukti. Nei LSDP, nei TS-LKD, tada vieningai sutarusios dėl tokio partinės sistemos modelio, jums niekada nepripažins, bet Nacionalinio susivienijimo dabar rašomas scenarijus į jų planus neįėjo.

Didžiuojuosi visais, kurie tame dalyvauja. Visus palaikančius kviečiu prisidėti, tikrai ne baisu ir ne skauda. Dar labiau didžiuosimės pavasarį, po Europos Parlamento rinkimų. O iki tol dar reikės padirbėti.

P. S. Vilniuje per savivaldos rinkimus apklausos rodė 4.5 ir gavome 4.7, taigi apklausos buvo tikslios. Bet tai ir buvo kitokios, pačių partijų užsakomos, tūkstančius eurų kainuojančios apklausos, kurioms atlikti sudaroma atskira imtis. Prabangos prekė. Kas mėnesį skelbiamos nacionalinės apklausos šiuo tikslumu, o neretai ir sąžiningumu („Baltijos tyrimai“, linkėjimai) pasigirti negali.

Politinė reklama.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top