Vytautas Sinica. Kuo toliau, tuo baisiau

LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas dėl teisingumo ministrei Evelinai Dobrovolskai nepalankaus įrašo Feisbuke LRT etikos kontrolierės pripažintas pažeidęs 3 etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota V. Savukynui skirti nuobaudą. Pats žurnalistas su tuo nesutinka ir kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas tokį sprendimą naikinti. Nagrinėjant skundą prieš Savukyną padaryta visa eilė procedūrinių pažeidimų. Plačiai situaciją aprašo DELFI (nuoroda komentare).

Cancel culture Lietuvoje baigia galutinai įsisiautėti ir visai nebėra ta nišinė tema, apie kurią prieš kokius penketą metų žinojo tik siauras ratas dažniausiai akademinio pasaulio žmonių.

LRT žurnalistams draudžiama kritikuoti politikus socialiniuose tinkluose! Dar baisiau, tai ne kokia asmeninė savivalė. LRT teisinasi, kad tokia cenzūra yra įtvirtinta LRT etikos kodekse ir oficialiai galioja visiems darbuotojams.

Pati M. Garbačiauskaitė-Budrienė viešai gyrėsi kaip puikiu dalyku, kad ir kodeksas, pagal kurį cenzūruotas Savukynas, ir atskira LRT pavaldi etikos kontrolierė, kuri Savukyną už valdžios kritiką nubaudė, yra priimti prie jos. Įtvirtinti draudimą kritikuoti valdžią, kas savaime prieštarauja konstitucinėms teisėms ir tuo didžiuotis yra keista mintis.

Bet ar tikrai tai galioja visiems? Nei Makaraitytė, nei Miliūtė, nei, tiesą sakant, joks kitas, nuolat tendencingai konkrečias politines jėgas kritikuojantis LRT žurnalistas tokios nuobaudos ar bent skundo nesusilaukė. O juk net naciukais vadino konkrečius Seimo narius. Ir nieko.

Cancel culture (pašalinimo kultūros) reiškinys yra labai platus, baisus ir savaip įdomus – jį tiesiog reikia suprasti ir pažinti kasdienybėje. Nėra geresnio šaltinio tam padaryti už ką tik lietuviškai išleistą Beno Shapiro knygą „Autoritarinis momentas“ apie cenzūros įsigalėjimą JAV. Labai rekomenduoju.

5 21 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top