Vytautas Sinica. Nematomas Vakarų frontas

Pro Patria

Lietuva, kariaudama informacinį karą su Maskva, nepastebi, jog užnugaryje yra atidariusi to paties karo frontą su Vakarais. Tendencingai pateikiama informacija apie pagrindinius šeimos ir gyvybės politikos klausimus Europoje nuosekliai formuoja vaizdą, jog Europa yra negrįžtamai pasidavusi kultūriniam marksizmui ir pati iškėlusi jo vėliavas.

Vakarų naujienų „cenzūra“

Nesenas reiškinys puikiai iliustruoja šį dėsningumą. Maždaug prieš mėnesį per Europą nusirito savotiška protestų prieš seksualinių mažumų lobistų reikalavimus banga. Estijoje tūkstančiai žmonių mitingavo prieš vienalyčių partnerysčių įteisinimą. Prancūzijoje dešimtys tūkstančių (Manif pour Tous) protestavo prieš naujas dirbtinio apvaisinimo galimybes vienalytėms poroms ir kairiųjų vyriausybės rengiamą „antihomofobijos“ įstatymą. Šis iš esmės grasina drausti viešai išsakyti vienalytėms santuokoms oponuojančias nuomones. Prieš labai panašų taip pat kairiųjų projektą tūkstančiai žmonių dešimtyse miestų rinkosi į taikias, nors daug kur užpultas demonstracijas Italijoje (Silent Sentinels). Britai apie tokį jau ir jiems ruošiamą įstatymą išgirdo tik prieš porą savaičių. Lenkijoje protestai prieš bandymus legalizuoti abortus baigėsi šalyje pasipiktinimą sukėlusiu teismo draudimu abortą vadinti žudymu.

Reikia pripažinti, kad Lietuvos didžiojoje žiniasklaidoje šiuos įvykius plačiausiai ir sąžiningiausiai apžvelgė, paradoksalu, bet liberalusis DELFI. Estų protestai Lietuvoje apskritai buvo pristatyti kone vien dezinformuojančiu Lietuvos ir juodinančiu Estijos pilietinę visuomenę Pauliaus Gritėno tekstu „Lietuvos ryte“. Apie įvykius Italijoje, nors ten net protestavęs kunigas po užpuolimo atsidūrė ligoninėje, didžiojoje žiniasklaidoje nerašė niekas. Užtat iki tol niekam nežinomam Latvijos ministrui užtenka čirptelėti „tweetą“, jog yra gėjus ir tuo didžiuojasi, – Lietuvoje apie tai kalba ir ministrai, ir visos žiniasklaidos priemonės.

Ši tendencija turi priežastį. Europa (ar Vakarai) Lietuvoje turi atrodyti liberaliai. Net ne liberaliai, nes tada ji gerbtų nuomonių įvairovę, o kultūriškai marksistinė, t.y. reikalaujanti, kad visi gyvenimo būdai, moralės ir elgesio normos būtų visų laikomi lygiai vertingais („antihomofobijos“ įstatymas – šios nuostatos gryniausia išraiška).

Ta pačia kryptimi dirba dvi visiškai priešingos žiniasklaidos srovės. Viena vertus, „didžioji žiniasklaida“ pateikia išimtinai progresyvistinius Vakarus vaizduojančią informaciją. Jai ši informacija – teigiamas pavyzdys ir neišvengiamas europėti siekiančios visuomenės raidos modelis. Antra vertus, tą patį vaizdinį formuoja ir marginali prorusiška žiniasklaida, dažniausiai nedideli ar vien socialiniuose tinkluose egzistuojantys šaltiniai, kuriais siekiama tikslinei konservatyviai publikai parodyti, kokie moraliai degradavę ir todėl atmestini yra Vakarai. Ironiška tai, kad proeuropietiškų pažiūrų pilietiški asmenys ir organizacijos skatina ignoruoti ar net specialiosioms tarnyboms įdavinėti pastarosios rūšies žiniasklaidos kanalus, tačiau tuo metu tą pačią Rusijai parankios propagandos funkciją atlieka didieji naujienų portalai, spauda ir kitos priemonės. Jas skaito, žiūri ir klauso nepalyginamai daugiau konservatyvių pažiūrų žmonių, negalinčių surasti ar suprasti, ką bendro jie patys turi su barzdotosios Conchitos Europa.

„Vakarai svetimi, rinkitės Vakarus“

Galima teigti, kad Lietuvoje visais frontais formuojamas Lietuvoje vyraujančioms moralės normoms absoliučiai svetimos ir tik tolstančios Europos vaizdinys. Kartu siūlomas begalinio naivumo receptas – priimti šį skirtumą kaip savo atsilikimą ir liepti „atsilikusiems“ lietuviams savo pažiūras pritaikyti prie vakarietiškų standartų. Šeima kaip išimtinai vyro ir moters sąjunga, pagarba gyvybei nuo jos pradėjimo, atsisakymas vaikus mokyti apie alternatyvias šeimos formas – visa tai kartais net atviru tekstu siūloma atiduoti Rusijai kaip „Rytų vertybes“. Tačiau nuo tokių siūlymų ir lozungų Lietuvos visuomenės nuostatos negali pasikeisti. Priešingai, didėja atotrūkis tarp vyraujančio „lietuviško mąstymo“ ir vaizdinio apie tai, kuo gyvena Europa. Tarp dviejų geopolitinių traukos taškų taip aiškiai esame stumiami į maskolių pusę. Kurių galų patiems tapatintis su Rusija, kuriai tik to ir reikia?

Nors neabejotinai yra ir tokio „Europos pasakojimo“ fanatikų, daugeliu atvejų tiesiog vadovaujamasi pragmatišku tikėjimu, kad asociacijos su Europa yra tiek pozityvios, jog pats jos vardas „ištemps“ visuomenės prielankumą bet kam, kas bus įvardyta kaip europietiška. Žinia apie neatpažįstamai „liberalius“ Vakarus Lietuvos skaitytoją pasiekia kartu su kita žinia, jog visi esame priversti rinktis tarp rusiškos arba europietiškos kultūrinės orientacijos, o teisingas pasirinkimas, be abejo, antrasis. Tačiau statyti visuomenę į tokio pasirinkimo spąstus yra rizikinga ir perdėtai optimistinė strategija. Padėję į šalį kritiką, jog tarp šių alternatyvų rinktis apskritai nebūtina, blaiviai ir todėl retoriškai paklauskime savęs, kurio pasirinkimo link toks Vakarų vaizdinys kreipia konservatyvią Lietuvos visuomenę.

Vakarų visuomenių lūžiai

Ideologinis vaizdinys apie moraliniam reliatyvizmui nusilenkusius Vakarus tikrovėje tinka nebent Beniliukso ir Skandinavijos šalims. Visoje Europoje daugybė žmonių palaiko prigimtinę šeimos sampratą, prieštarauja vienalyčių porų įvaikinimui, seksualines mažumas kaip normą pateikiančiam lytiniam švietimui ir kitoms „pažangioms“ iniciatyvoms. Prancūzijoje, Italijoje, JAV gėjų „santuokoms“ nepritaria apie pusę piliečių. Kartu tai pora šimtų milijonų vakariečių – tų pačių, kuriais taip trokštame tapti.

Neaišku, kodėl turėtume užsimerkti ir pusės Europos nelaikyti Europa, kodėl konservatyvių europiečių nelaikyti europiečiais ir galiausiai kodėl ne į juos lygiuotis ir ne su jais tapatintis. ES senbuvės šalys, kurių visuomenės yra dramatiškai pasidalinusios, pavyzdžiui, šeimos, gyvybės ar imigracijos politikos klausimais, negali ignoruoti šio lūžio.

Kaip prieš beveik dešimtmetį teisingai rašė Georgas Veigelis (Georg Weigel), Europa yra dviejų vertybinių karų laukas. Vienas karas vyksta tarp pačių europiečių stovyklų: norinčiųjų perkurti visuomenę ir norinčių išsaugoti jos esamą formą. Kitas karas vyksta ar bręsta tarp pirmąjį jau kariaujančių ir vertybiškai vis labiau išsiskaidžiusių europiečių ir šia prasme itin vieningai konservatyvių imigrantų iš islamiškojo pasaulio. Skambūs Europos šalių lyderių pareiškimai apie multikultūralizmo žlugimą tik pavėluotai liudija paprastą faktą, kad šių imigrantų masių nei asimiliuoti, nei integruoti nepavyko ir greičiausiai nebepavyks. Vakarai tad yra itin nevieningi ir nepastovūs savo pažiūromis ir politikų bei aktyvistų aiškinimai, kad politiškai sėkmingai stumiamos kultūrinių marksistų nuostatos kartu yra visos Europos ar Vakarų šalių nuostatos, yra trumparegiai arba demagogiški.

Pasirinkti frontą

De facto atidarytas savotiškas nematomas Vakarų frontas informaciniame kare – stengiamasi vaizduoti Vakarus kaip išimtinai kultūrinio marksizmo nuostatomis besivadovaujančią civilizaciją, kur tradiciją ir prigimtines visuomenės institucijas gerbiantiems žmonėms paprasčiausiai nėra vietos. Tokio iškreipto vaizdo formavimas kartu su iš kitos pusės sklindančia dezinformacija skatina alternatyvių geopolitinių orientacijų ieškojimą ir paradoksaliai tarnauja Putino propagandos kuriamam pasakojimui apie „moraliai supuvusius Vakarus ir vienintelę šeimos vertybių gynėją Rusiją“. Kiekvienam smagiau ten, kur nėra vadinamas atsilikėliu.

Istorija moko, kad kariaujant dviem frontais laimėti labai sunku. Lietuva ne išimtis, todėl jai reikėtų pasirinkti, kurį informacinio karo frontą uždaryti. Neuždarę Vakarų fronto, labai pabloginame savo gynybines pozicijas Rytuose. Tuo tarpu uždarę frontą Rytuose arba ten pralaimėję, informacinių karų galėsime apskritai nebekariauti. BBC parodys nesumontuotą siužetą, kaip Vilniuje žmonės Rytų išvaduotojus pasitinka su gėlėmis.

Pro Patria

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kol nebus

ištirta sąžiningai Garliavos byla, kol po Vilnių landžios pi-de-rastų vad Simonko, kolsocdemuose sėdės Povilionienė, tol ir bus skleidžiama per visus portalus pedofilijos ir pi-de-rastijos gėris

Kritikas Pikčiurna

Kai kalbame apie Europą, reikia pasirinkti ką turime galvoje – ar ES biurokratiją su jos primygtinai primetamu požiūriu ar jau minėtą dar tik stichiškai PROTESTUOJANČIĄ Europą? ES biurokratija jau nesusidoroja su ekonomine krize, todėl greitu laiku gali likti mažumoje. Fizinio išlikimo bei tęstinumo dėsniai akivaizdžiai palengvins pasirinkimą.
Rusijoje yra sudėtingiau, tenka rinktis tarp Putino Kremliaus ir jį palaikančios tik revanšo bei ekspansijos siekiančios daugumos ir nežymios bet labai garbingos intelektualios opozicijos. Kol kas dominuoja karingos propagandos flangas, palaikomas ginkluotų samdinių.

Hmm

Koks čia „Vakarų frontas”? Čia gi tik primityvi lietuviška propaganda, kuri pateikia iškreiptą Vakarų vaizdą. Paradoksalu, bet kalbėjimas apie „Vakarų frontą” irgi propagandinis.

Taigi

Kai pas pačius vertybių nėra ir galvoje vien košė makliošė, tai kas lieka, tik su visais kariauti ir frontus finansuoti, vietoje to, kad tuos pinigus išleistų gyventojų gerovės kūrimui. Ką galima patarti: mokykitės iš Putino, dar galima iš Lukašenkos, kaip savyje žmogiškumo, padorumo, orumo neprarasti. Kai moralines vertybes turėsime, tai ir kariauti nereikės, vertybės geriausias ginklas.

Negi to Taigi

Ir kagėbistinė propaganda turi turėti ribas. Net Stalinas nekvietė rusų mokytis vertybių iš Ježovo ir Berijos. O čia kagėbistas Putinas – vertybių šaltinis? Sarmatos turėkit.

Taigi

Iš Berijos taip pat yra ko pasimokyti: 5 valandų darbo diena, laisvas laikas tobulinimuisi, mokymuisi. Šiandien prie to galima būtų pridėti, kad pensinis amžius 40 metų. Tai laisvai būtų galima įgyvendinti, esant dabartiniam technologiniam išsivystymui, bet tam reikalinga kita santvarka, kapitalizmas tam netinkamas.

gintas

Autoriui Putinas yra Šėtonas. Iš čia jo įžvalgūs kliedesiai apie dvigubus ir trigubus frontus.

Irena Taigiui

Kodėl LT VSD siūlo mokytis iš Berijos? Kodėl ne iš Dušanskio, Todeso ir Raslano?

Letas Palmaitis

Galbūt ne „paradoksaliai tarnauja Putinui”, bet suderintai! Didysis smegenų plovimas yra meistriškai reguliuojamas, o tikslas yra jau seniai nubrėžtas: vienas pasaulis be sienų, t.y. globalino bankinio kapitalo kontroliuojamas „laisvas kapitalo,prekių ir [badu marinamos perteklinės] darbo jėgos judėjimas”, t.y. pasaulio populiacijos maišymas naikinant tautas, mažinimas ir visiškas elektroninis pavergimas. Ir čia nėra jokio esminio prieštaravimo tarp Ordos ir „Vakarų” – labai dažnai (pvz., prieš vienintelę realiai sukilusią islamo jėgą) jie puikiai veikia drauge, organizuoja net bendras kruvinas provokacijas (kaip Bostone su Carnajevais). Šiai harmonijai trukdo auganti Kinija, kuri tokia pat plėšrūniška, bet sudaranti realų pavojų „Vakarų” dominavimui, o putkinai, savo dvesiančioje Ordoje beviltiškai norintys tapti didžiausiais istorijos čingischanais, visą laiką dairosi į kinų pusę, bet kol kas realios pagalbos nesulaukia. Nes… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: Nota Bene!

kavkazcenter.com/russ/content/2014/11/20/106957.shtml
Kad galėtų „splotitjsja”, reikės pašalinti iš kremliaus čingischaną, o tai padės ir pamažinti gyventojų Žemėje skaičių, ir suvienyti galų gale jėgas prieš D-vą („Vakarus” su Kinia-Orda bei Iranu) po Antikristo taikos vėliava 3,5 metų jo elektroninės karalystės laikui. O po to – pagaliau ir Armagedonas, al-hamdu li-LLA! Nil inultum remanebit!

Na taip,

ten, kur nesi laikomas atsilikėliu, gali jaustis oriau. Apie tai reikia pagalvoti.

Palmaičiui

Išgerk raminamųjų.

Latas Palmaitis Palmaičiujui

Aha, pataikiau į tašką! Jau išlindo iš prasigėrusios Ordos gelmių čingischano garbintojas, tiksliau – „einamojo” eilinio čingischano, nes iš tikrųjų yra čigischano Botago garbintojas, kadangi čingischanai mirga vienas po kito kaip kaleidoskope, iš pradžių garbinami, po to apspjaudomi, tačiau jų Botagas nesikeičia, „gyvuoja ir laimi”, tarsi nemirtingo sifilitinio plikočiaus „idėjos”. Kiekvienam Ordos vergui Čingischano Botagas ir yra Tikrasis Čingischanas (eilinis einamasis čingischanas yra tik priedas prie Botago, Botago paleidimo mechanizmas)!

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top