Vytautas Sinica. Nespręskime savo vidaus problemų masine imigracija

Žinia, nepagarba mokytojams, patyčios iš jų ir smurto protrūkiai mokyklose yra ne specifiškai migrantų sukelta, o net labai lietuviška problema. Visur, kur išnaikinta hierarchinė pagarbos struktūra, o mokytojas tapęs paslaugos tiekėju, mokiniai lipa mokytojams ant galvų. Būna, kad galiomis piktnaudžiauja mokytojas, bet šiandien tai tampa išimtimi.

Todėl, viena vertus, nesinorėtų sureikšminti to fakto, kad pastarasis moksleivio smurto prieš mokytoją atvejis Vilniuje buvo būtent siro pabėgėlio smurtas. Juk tą patį padaro ir vietiniai, ir padaro dažniau.

Statistiškai lietuvis paauglys gali pakelti prieš mokytoją ar prieš bendraklasį ranką, bet ne peilį.

Visgi vienas sisteminis ir labai svarbus skirtumas yra ir būtų politkorektiška, bet nesąžininga jį nutylėti. Mūsų kultūros žmonės gerbia žmogaus gyvybę ir nesiima ginklų. Kad ir kaip makabriškai skamba, statistiškai lietuvis paauglys gali pakelti prieš mokytoją ar prieš bendraklasį ranką, bet ne peilį. Tuo tarpu kitose kultūrose ir, taip, ypač islamiškose visuomenėse, tiek gyvybė vertinama mažiau, tiek savoji garbė vertinama daugiau. Ir ten pakelti ginklą prieš tave, kaip tu tą subjektyviai supranti, įžeidusį, pažeminusį ar kitaip neįtikusį asmenį yra įmanomas variantas. Tuo iš esmės skiriamės.

Beveik tuo pačiu metu, kai Vilniuje siras pabėgėlis puolė mokytoją kumščiais, Prancūzijos Araso mieste musulmonas iš Čečėnijos peiliu mirtinai subadė vieną mokytoją, o kitą ir mokyklos apsauginį sužeidė. Apie tai rašo net LRT. Taip pat rašo, kad prieš 3 metus vienas Mahometo karikatūrų įžeistas čečėnas taip pat Prancūzijoje mokytojui nupjovė galvą.

Kodėl tai aktualu? Stereotipiškai dažniausiai siejame tokius nusikaltimus ir teroro išpuolius su arabų šalių musulmonais. Tačiau to paties galima tikėtis ir iš posovietinių islamo šalių imigrantų. Dar mažai kas žino, bet išskyrus Baltarusiją ir Ukrainą, daugiausiai imigrantų Lietuva priima iš būtent posovietinių islamo respublikų: Uzbekijos, Tadžikijos, Turkmėnijos ir kitų. Tvari ir saugi tokia demografinė politika? Kol nieko neįvyko, sakys, kad gąsdinimas. Bet kai kas nors įvyks, bus vėlu.

Nespręskime savo vidaus problemų masine imigracija, ypač iš kultūriškai tolimų šalių. Tai yra neišvengiamos smurtinių nusikaltimų rizikos.

Moralas? Nespręskime savo vidaus problemų masine imigracija, ypač iš kultūriškai tolimų šalių. Tai yra neišvengiamos smurtinių nusikaltimų rizikos. Briuselyje teroro išpuoliai vyksta net ir šiandien (visi priprato), Vilniuje – ne.

Stebuklų nėra ir negali būti: visos masinės imigracijos ir multikultūralizmo šalys anksčiau ar vėliau susidūrė su smurtinių nusikaltimų bangomis ir daug kitų neigiamų padarinių (smunkantis pasitikėjimas, bendruomeniškumas, augančios įtampos, savigynos ginklų pirkimas, gaujų karai ir t. t.), plačiai išanalizuotų Edo Westo knygoje „Įvairovės iliuzija“ (nuoroda ČIA). Galima pasimokyti arba galima lipti ant to paties grėblio.

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top